Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το market όπου κατεβάζουμε τις εφαρμογές, υπάρχει πουθενά στο ίντερνετ ώστε να μπαίνουμε από το pc μας και να ψάχνουμε;

 

market.android.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έκανα εγκατάσταση το Ndrive στο κινητό μας..

 

Απλά σας διαβεβαιώ οτι είναι τέλειο.. Συγκριτικα με το MLS destinator που έχω στο αυτοκίνητο μου είναι σαφώς ανώτερο..

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Φόρουμ για την όλη βοήθεια αλλά στην Matbel!!:thanks:

 

Μήπως έχει κάποιος το χάρτη της Ιταλίας για το Ndrive?

Link to comment
Share on other sites

το κατεβαζεις αποσυμπιεζεις συνδεεις το κινητο σε μορφη φορτησης τρεχεις το προγραμμα πατας ρουτ και περιμενεις σε ενα λεπτο εισαι οκ

 

edit και να μην ξεχασεις να κλικαρεις αγνωστες πηγες και εντοπισμος σφαλματων

 

απο εχθές το βράδυ εκανα registry στους xda αλλα ακόμα δέν μου εστείλαν το activation mail.. καμία ιδέα κανενας? το μαιλ είναι σωστό που έδωσα και κοίταξα και στα junk.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έκανα εγκατάσταση το Ndrive στο κινητό μας..

 

Απλά σας διαβεβαιώ οτι είναι τέλειο.. Συγκριτικα με το MLS destinator που έχω στο αυτοκίνητο μου είναι σαφώς ανώτερο..

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Φόρουμ για την όλη βοήθεια αλλά στην Matbel!!:thanks:

 

Μήπως έχει κάποιος το χάρτη της Ιταλίας για το Ndrive?

 

 

Καλο εε;;;

Υπαρχει καπου που μπορουμε να το βρουμε;;; :ninja:;)

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λογισμικά gps είναι επι πληρωμή. Οπότε αν κάποιος δεν το έχει αγοράσει ξέρουμε πως το έχει βρει. Κάτι τέτοιο όμως είναι παράνομο και δεν επιτρέπεται να συζητιέται εδώ μέσα. Αυτομάτως λοιπόν μηνύματα που αναφέρονται σε παράνομο λογισμικό και request τέτοιων διαγράφονται.

 

Σας παρακαλώ πολύ να αποφεύγετε στο μέλλον τέτοια post.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τονοι απο το hardware keyboard του mini pro πως μπαινουν;;

Επισης, υπαρχει γρηγορος τροπος να κανεις εναλλγη γλωσσας στο πληκτρολογιο;;

 

Xperia MiniPro/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. με το titanium backup εκανα αποθηκευση τα παντα απο τριτα προγραμματα που ειχα. περασα το νεο android μου εσβησε τα παντα. τωρα πωσ κανω restore στα προγραμματα για να τα ξαναπερασω;
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα. Πηρα στη γυναικα μου το x10 mini pro το εκανα ροοτ καi εβαλα την iridium rom. Διαβασα οτι δεν υποστηριζει flash player και αναρωτιεμαι αν υπαρχει περιπτωσει με καποιον τροπο να βλεπει τα video στο youtube.
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα. Πηρα στη γυναικα μου το x10 mini pro το εκανα ροοτ καi εβαλα την iridium rom. Διαβασα οτι δεν υποστηριζει flash player και αναρωτιεμαι αν υπαρχει περιπτωσει με καποιον τροπο να βλεπει τα video στο youtube.

μα βλεπει κανονικα τα βιντεο απο το youtube..

Link to comment
Share on other sites

Εχθες που δοκιμασα δεν μου επαιζαν.. Μαλλον θα ηταν τυχαιο...

Ευχαριστω φιλε. Θα χαρει πολυ

 

Πρέπει να τα δεις από την αντίστοιχη εφαρμογή, όχι τον browser. Και δεν θυμάμαι αν περιέχεται στην iridium ή πρέπει να την κατεβάσεις από το market.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. με το titanium backup εκανα αποθηκευση τα παντα απο τριτα προγραμματα που ειχα. περασα το νεο android μου εσβησε τα παντα. τωρα πωσ κανω restore στα προγραμματα για να τα ξαναπερασω;

Πρέπει να έχεις εκδοση η οποία να είναι αγορασμένη για να μπορείς να επαναφερεις τα προγράμματα που έχεις κανει backup η trial εκδοση δν το κάνει!

 

 

Sent from my X10 mini pro using Tapatalk!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έγινα root επιτέλους.. ευχαριστώ όλα τα παιδία για την βοήθεια.. αλλα οι ανάγκες δεν σταματουν ποτέ.. :rolleyes:

απο ότι είδα μου έκανε εγκατάσταση το xrecover? και κάποιες αλλες εφαρμογές αλλα δεν τις βλέπω κάπου..

ποιες εφαρμογές χρειάζεται να κατεβάσω απο το market τώρα που έκανα το root?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έγινα root επιτέλους.. ευχαριστώ όλα τα παιδία για την βοήθεια.. αλλα οι ανάγκες δεν σταματουν ποτέ.. :rolleyes:

απο ότι είδα μου έκανε εγκατάσταση το xrecover? και κάποιες αλλες εφαρμογές αλλα δεν τις βλέπω κάπου..

ποιες εφαρμογές χρειάζεται να κατεβάσω απο το market τώρα που έκανα το root?

 

Αν το έκανες έτσι όπως σου είπα, σου πέρασε το xrecovery και κάποια αρχεία που χρειάζεσαι (busybox). Δες τον οδηγό του MBW116i για το πως το χρησιμοποιείς.

 

Όσο για τι προγράμματα χρειάζεται να κατεβάσεις, κανένα.:) Απλά βλέπεις τι θέλεις να κάνεις, και μετά κατεβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έκανες update και σου πέρασε άλλο firmware? Και αν ναι ποιο?

 

μου περασε το 2.11.1.9!!!δεν θελω ομως αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τονοι απο το hardware keyboard του mini pro πως μπαινουν;;

Επισης, υπαρχει γρηγορος τροπος να κανεις εναλλγη γλωσσας στο πληκτρολογιο;;

 

Xperia MiniPro/Tapatalk

 

Τελικά γίνεται κάτι από αυτά? Με μια γρήγορη ματιά στο google δεν είδα κάτι γι'αυτό ρωτάω τους παλιούς.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση..Από τον advace task manager ..βλέπω ότι ανοίγουν εφαρμογές μόνες τους..Και τις κλείνω..Γιατί γίνεται αυτό;Δεν γίνεται να μην ανοίγει τίποτα αμα δεν το πατήσω;

 

Τι brand έχεις; Vodafone μήπως; Γιατί για Cosmote και Wind έχει βγει... Ο,τι και να έχεις πάντως, θα έρθει και σε εσένα κάποια στιγμή μόνο του. Δεν χάνεις και τίποτα που δεν το έχεις ακόμα, απλά περίμενε το.

 

@xlidas: Όπως στα περιέγραψε ο dimtz.:)

 

 

Πώς βλέπουμε αν το κινητό είναι branded ;;;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

- - - -

Link to comment
Share on other sites

μου περασε το 2.11.1.9!!!δεν θελω ομως αυτο.

 

:blink: βγήκε κιόλας η 1.9; Μας έχει κουράσει.. :p Μπορείς να φλασάρεις παλιότερη έκδοση με το flashtool του bin4ry από τους xda, και θα πρέπει να βρεις ελληνικά αρχεία για mini της έκδοσης που θες. Υπάρχουν στους xda όλες οι πληροφορίες.

 

Edit: Τώρα είδα ότι έχεις mini pro. Μπορώ να σε βοηθήσω να περάσεις την δική μου cosmote branded .24 rom (ήχο κλήσης έχει αλλαγμένο και APN). Στείλε PM αν θες.:)

Edited by kalas
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα μια custom rom στο κινητο μου και συγκεκριμένα αυτη του nobodyatal αλλά μετα ξαναέβαλα την επισιμη .06 αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το market έχει αντιμετωπίσει κάποιος αλλος αντιστοιχο πρόβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπουμε αν το κινητό είναι branded ;;;;

 

Τώρα το είδα, έχει ο DaRk_dOg μια σελίδα που δυστυχώς δεν έχω κρατήσει και μπορείς βάσει του product name του build.prop να δεις τι brand είναι, αν δει το thread θα στην δώσει. Ένας πιο μπακαλίστικος τρόπος είναι να δεις τι ήχο κλήσης έχει, αν έχει τίποτα extra εφαρμογές (vodafone), αν είναι διαφορετικό το bootanimation του.:)

 

παιδιά είχα μια custom rom στο κινητο μου και συγκεκριμένα αυτη του nobodyatal αλλά μετα ξαναέβαλα την επισιμη .06 αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το market έχει αντιμετωπίσει κάποιος αλλος αντιστοιχο πρόβλημα???

 

Δοκίμασε να την ξανά περάσεις. Με το SEUS την φλάσαρες; Το market έχει πρόβλημα πριν πειράξεις οτιδήποτε άλλο στην επίσημη ε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις.εχω το xperia x10 mini pro απο vodafone.Ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου διαθεσιμη απο την vodafone για την 2.1?Επισης, στις επαφες κανει συνεχως συχρονισμο με το gmail χωρις να το θελω και οταν παω να κανω χειροκινητη προσθηκη επαφης με ρωταει αν θελω να την περασω στο κινητο ή στο gmail (παλια δεν το εκανε).Αυτο δεν με βολευει και μηπως γινεται να αλλαξει και να τις περναει κατευθειαν στο κινητο?εχω δει σε καποιου φιλου μινι να ειναι εντελως διαφορετικες οι επαφες.Η εκδοση που εχω ειναι2.0.Α.0.504.Ευχαριστω εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τονοι απο το hardware keyboard του mini pro πως μπαινουν;;

Επισης, υπαρχει γρηγορος τροπος να κανεις εναλλγη γλωσσας στο πληκτρολογιο;;

 

Xperia MiniPro/Tapatalk

 

τις ιδιες αποριες εχω και γω και δε νομιζω να εχουν απαντηθει γιατι παρακολουθω συνεχεια το thread.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...