Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας ρωτήσω βρε παιδιά κάτι.

Μιλάω κανονικά στο κινητό mini pro και αν τη πιέσω λιγάκι (πχ πάνω στο αυτί μου πιέζετε η οθόνη με το πληκτρολόγιο) αρχίζει και κάνει ένα βουητό.Μόλις το χαλαρώσω λιγάκι σταματάει.

Επίσης όταν είναι ανοιχτό το wifi μπορώ και ακούω την σύνδεση που κάνει το κινητό.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή αρχίζω και γίνομαι superman :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: ??

Edited by KOUNELOS1986
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειχε νομιζω ρωτηθει κ πιο παλια με ποια εφαρμογη μπορουμε να κανουμε το mini hotspot ωστε να μπορουν να μοιραζουμε τη συνδεση μας. Αν γινεται βεβαια....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις ανοιχτό το 3G όταν προσπαθείς να λάβεις και δεν έρχεται; Εμένα νομίζω (αν δεν κάνω λάθος) ότι το χρειάζεται για να στείλει και να λάβει.

 

 

οκ..το έχω νομίζω....

το 3g για να είναι ανοιχτό πρέπει να έχω τσεκαρισμένο το :Κίνηση Δεδομένων κ το Περιαγωγή Δεδομένων , μέσα στις ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας

 

:O

 

Dark Dog.....τί λες εσύυυυυ??

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

οκ..το έχω νομίζω....

το 3g για να είναι ανοιχτό πρέπει να έχω τσεκαρισμένο το :Κίνηση Δεδομένων κ το Περιαγωγή Δεδομένων , μέσα στις ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας

 

:O

 

Dark Dog.....τί λες εσύυυυυ??

 

η απλα κατεβασε το APN on/off widget για να κανεις τη δουλεια σου.(εννοειται με ανοιχτο το κινηση δεδομενων.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πλεον το να πας σε 2.1 δεν ειναι τιποτα. Μια απλη αναβαθμιση λογισμικου. Κατεβαζεις ενα προγραμμα απο την SE στο PC, συνδεεις το κινητο στο PC, πατας μερικα κουμπια και εισαι ετοιμος.

 

Επισης το να το ρουταρεις δεν ειναι τιποτα. Βαζεις ενα αρχειο μεσα στο κινητο, το τρεχεις και τελος!

 

edit: και τα κανεις με την σειρα που τα εγραψα...

Χωρίς root δεν έχεις πλεονεκτήματα σε κάποιες εφαρμογές που χρειαζοντε άδεια.

Ξεκινάς την συσκευή σου με αναβάθμιση σε 2.1 την κανείς ροοτ, κατεβάζεις το titanium backup (μέσω ίντερνετ αν ψάξεις θα βρεις donate version) κανείς install και το busybox (που το κάνεις μέσα από το titanium backup). Mετά η συσκευή είναι όλη δικιά σου :D

 

Eυχαριστώ!

:thanks:

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=ZNq4jKNQbzo&feature=player_embedded

 

Ελα να περνουμε φωτια τωρα λεμε!!!!

Ερε τι θα δουν τα ματακια μας παλι.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες προκειται να γινω κι εγω ευτυχης κατοχος του xperia x10 mini pro red... Η αληθεια ειναι πως το εψαξα πολυ (ηθελα σιγουρα κινητο με λειτουργικο android, αλλα η αληθεια ειναι πως σκεφτηκα και για το wildfire, καθως και για ενα αλλο της LG), αλλα τελικα με κερδισε το μικρουλι, κυριως λογω μεγεθους και χρηστικοτητας!! Ελπιζω να ειναι αναβαθμισμενο στη 2.1, μιας και μολις το παρω εχω σκοπο να του αλλαξω τα φωτα και δε θελω να χασω χρονο και με την αναβαθμιση:P... Και κατι τελευταιο, υπαρχει η παραμικρη πιθανοτητα (εδω γελαμε:P) να δουμε μελλοντικη αναβαθμιση για τα μικρουλια, εστω σε 2.2?? Σα σεναριο επιστημονικης φαντασιας ακουγεται, αλλα οσο ζουμε ελπιζουμε!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=ZNq4jKNQbzo&feature=player_embedded

 

Ελα να περνουμε φωτια τωρα λεμε!!!!

Ερε τι θα δουν τα ματακια μας παλι.

 

Παντως δεν νομιζω τα μινι/προ να παρουνε ποτε την 2,3..Αν την παρει θα την παρει μονο το μεγαλο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν νομιζω τα μινι/προ να παρουνε ποτε την 2,3..Αν την παρει θα την παρει μονο το μεγαλο...

Μπα, ουτε εγω το θεωρω πιθανο να αναβαθμιστουν ποτε σε 2.3... Τουλαχιστον ας παρουν τη 2.2 καποτε:D!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτος ειναι ο ευσεβης μας ποθος...Κι ας ειναι κ η τελευταια που θα παρουμε...:happy:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτος ειναι ο ευσεβης μας ποθος...Κι ας ειναι κ η τελευταια που θα παρουμε...:happy:

 

και ας πεθανουμε μετα!!χαχα!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός για rebrand σε ελληνικό δίκτυο δεν υπάρχει πια???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

καλημερα αλανια...-απο τοτε που το αναβαθμισα σε 2.1 καθε τεταρτη κ κυριακη μου λεει πως απετυχε ο συχρονισμος με τon sony ericsson λογαριασμο...-εντωμεταξυ τους εχω ξετσεκαρισμενους απο το κινητο(να μην κανουν μονοι τους συνχρονισμο....)τι αλλο πρεπει να ρυθμισω να σταματησει επιτελους αυτη η ιστορια??

 

αααα και καλα χριστουγεννα σε ολους λεμεε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αλανια...-απο τοτε που το αναβαθμισα σε 2.1 καθε τεταρτη κ κυριακη μου λεει πως απετυχε ο συχρονισμος με τon sony ericsson λογαριασμο...-εντωμεταξυ τους εχω ξετσεκαρισμενους απο το κινητο(να μην κανουν μονοι τους συνχρονισμο....)τι αλλο πρεπει να ρυθμισω να σταματησει επιτελους αυτη η ιστορια??

 

αααα και καλα χριστουγεννα σε ολους λεμεε

 

 

Καλημέρα ,

 

Είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα έχεις ορίσει κάποιον λογαριασμό με συνέπεια να προσπαθεί μόνος του .

 

Ψάξε και θα τον βρεις μέσα στους λογαριασμούς

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

application protection απο το μαρκετ

 

Ευχαριστώ αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω καμιά εφαρμογή... κολλάει στο "Εκκίνηση λήψης" (μετακινείται η μπάρα η άσπρη-μπλέ που είναι, περιμένω πόση ώρα αλλά δεν αρχίζει το κατέβασμα) Τι μπορεί να φταίει?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ το κι αν δεν πιάσει βλέπουμε. Ένα ένα αντιμετωπίζουμε τα πράγματα!!! :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

η απλα κατεβασε το APN on/off widget για να κανεις τη δουλεια σου.(εννοειται με ανοιχτο το κινηση δεδομενων.)

 

το έκανα και νομίζω βρήκα την υγειά μου!!!

 

απλά να σε ρωτήσω, να το έχω όλη την ώρα ανοιχτό το widget???

θα τρώει πολύ από τη μπαταρία???

Κάνει και άλλες δουλειές εκτός από αυτό???

(αν και μου αρκεί!!!:p )

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια εφαρμογη για μουσικη... Α και πως γινεται να παω στην αρχικη οθονη γιατι εχω το adw.launcher και πατησα να χρησιμοποιειται μονο αυτο οταν παταω το μεσαιο κουμπι. Ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια εφαρμογη για μουσικη... Α και πως γινεται να παω στην αρχικη οθονη γιατι εχω το adw.launcher και πατησα να χρησιμοποιειται μονο αυτο οταν παταω το μεσαιο κουμπι. Ευχαριστω

 

πηγαινε στο μενου ρυθμισεις->εφαρμογες->διαχειρηση εφαρμογων και θα βρεις το adw..μπες και πατα εκει που λεει εκαθαριση προεπιλογων ;)

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στο μενου ρυθμισεις->εφαρμογες->διαχειρηση εφαρμογων και θα βρεις το adw..μπες και πατα εκει που λεει εκαθαριση προεπιλογων ;)

 

Ευχαριστω πολυ.. Καμια εφαρμογη για μουσικη ?? Γιατι αυτη που εχει δεν μου αρεσει :)

 

Πως μπορω να αποθηκευω τις φωτογραφιες και τα βιντεο στην καρτα μνημης ??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

αποθηκευονται ετσι κ αλλιως στην καρτα..για μουσικη δοκιμασε το winamp η κανενα αλλο απο το market..εχει ενα με το σημα απο το windows media player αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται..
Link to comment
Share on other sites

αποθηκευονται ετσι κ αλλιως στην καρτα..για μουσικη δοκιμασε το winamp η κανενα αλλο απο το market..εχει ενα με το σημα απο το windows media player αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται..

 

Nα σαι καλα :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτον τον player ³

http://www.androidzoom.com/android_applications/multimedia/_cgdk.html

 

εχει επιλογη για ευρεση μουσικης αναλογα με το ειδος (genre)

LG G3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...