Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ερωτημα μου ειναι η μπαταριά του μινι με το μινι προ ειναι ιδιες?

 

Η μπαταρια του προ ειναι αποσπωμενη.βγαζεις το πισω καπακι και εισαι κομπλε.στο μινι ειναι ενσωματωμενη και δεν βγαινει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.πως μπορω να κανω ροοτ το κινητο μου?προσπαθω να κατεβασω το z4root απο το μαρκετ αλλα δεν το βρισκει.
Link to comment
Share on other sites

Θεμα 1ο:

 

πας ρυθμισεις - sony ericsson - ληψη ρυθμισεων - και πατα πανω στον παροχο σου να ξανακανει την ληψη

 

 

Καλημέρα, πήγα εκεί, πατάω λήψη ρυθμίσεων, μετά μου βγάζει μόνο του τον πάροχο(Cosmote) , κάνω κλικ πάνω του και δε κάνει κάτι...

Να περιμένω να βγάλει κάποιο μήνυμα?

Θα μου έρθει σα μήνυμα??

 

Θεμα 2ο:

 

Υπάρχει κάποιου άλλου είδους ανφορά(ΜΑΜΙΣΙΑ), πέραν από το check Που σου βγάζει πάνω στο μήνυμα, που μετά εξαφανίζεται???Το ίδιο και για τα mms, εκτός άν πρόκειται για την ίδια..?

 

Θεμα 3ο:

 

(Σας έχω ζαλίσει ρε παιδία...αλλά είστε η "πολυτιμότερη" παρέα!!!΄

 

Μπορώ με κάποιο τρόπο(φαντάζομαι θα είναι μια "τρίτη" εφαρμογή), να μπορώ να επιλέγω 'profile'???

Όπως κάναμε στα παλιά μας κινητά, τύπου : Αθόρυβο - Διακριτικό κτλ κτλ, επίσης

υπάρχει η δυνατότητα, το κινητό όταν με καλούνε, να ξεκινάει με Δόνηση και μετά να αρχίζει ο ήχος κλήσης σταδιακά αυξανόμενο!??

 

Σας ευχαριστώ πολύυυυυυ!!!:O

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Θεμα 3ο:Μπορώ με κάποιο τρόπο(φαντάζομαι θα είναι μια "τρίτη" εφαρμογή), να μπορώ να επιλέγω 'profile'???

Όπως κάναμε στα παλιά μας κινητά, τύπου : Αθόρυβο - Διακριτικό κτλ κτλ, επίσης

υπάρχει η δυνατότητα, το κινητό όταν με καλούνε, να ξεκινάει με Δόνηση και μετά να αρχίζει ο ήχος κλήσης σταδιακά αυξανόμενο!??

 

κατεβασε το my settings ή το quick settings και λυθηκε το προβλημα σου.αυτο με τη δονηση που λες δεν το χω ξανακουσει.μπορει ναι μπορει και οχι..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=834428

 

Geomagic Δοκιμασε απο δω

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

το κατεβασα στο pc μου.πως το περναω στο κινητο?σε ποιο φακελο για να το αναγνωρισει?

Link to comment
Share on other sites

Θεμα 1ο:

 

Καλημέρα, πήγα εκεί, πατάω λήψη ρυθμίσεων, μετά μου βγάζει μόνο του τον πάροχο(Cosmote) , κάνω κλικ πάνω του και δε κάνει κάτι...

Να περιμένω να βγάλει κάποιο μήνυμα?

Θα μου έρθει σα μήνυμα??

 

οχι δεν βγαζει καποιο μηνυμα απλα φορτωνει και περνα τις ρυθμισεις, δοκιμασε να μπεις 3g η να στειλεις mms για να δεις αν εισαι οκ , για να στειλεις mms πρεπει να εχεις το 3g ανοιχτο

edit για να ενεργοποιησεις το 3g κατεβαε το quick settings

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολυ, θα το τσεκαρω κι ελπιζω να εχει οντως μεγαλυτερη διαρκεια, γιατι απο τιμη μια χαρα ειναι.

 

edit: τωρα ειδα πως αυτη ειναι η κλασσικη BST-38, δε λεει πως ειναι μεγαλυτερη απο τη μανισια. μονο "Extra high capacity" λεει. την εχεις παρει εσυ? ξερουμε τι ειναι?

ευχαριστω.

Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρειαζομαι την βοηθεια σας ..Εχω το xperia x10 mini και εδω και λιγες ωρες οταν προσπαθω να το χρησιμοποιησω μου βγαζει το εξης :

υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης αρχικη οθονη (διαδικασια com.sonyericsson.homescreen). προσπαθηστε ξανα και δεν μ αφηνει να κανω τιποτα αλλο

πατησα restart και μου εβγαζε μονο το λογοτυπο της ericsson

παρακαλω πειτε μου το εχει παθει κανενας αλλος απο εσας και αν ξερετε τι μπορω να κανω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Geomagic,το μεταφερεις απλα στην καρτα σου,και με το astro file manager(market),κανεις κλικ πανω του,open app και μετα install.

 

Μην ξεχασεις πρωτα,

Ρυθμισεις

Εφαρμογες

Αγνωστες πηγες(τικ)

 

Sent from my U20i using Tapatalk

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα επείγον πρόβλημα!

Το κινητό μου έσβησε ξαφνικά ενώ μιλούσα και από εκείνη τη στιγμή δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Έβγαλα την κάρτα μνήμης, την SIM αλλά τίποτα. Προσπάθησα να το συνδέσω με το SEUS αλλά τίποτα, δεν το αναγνωρίζει. Το φόρτισα πλήρως, τίποτα.

Σας παρακαλώ, όποιος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει.

Υ.Γ. Η έκδοση είναι 2.1, χωρίς root.

Edited by elgian
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα επείγον πρόβλημα!

Το κινητό μου έσβησε ξαφνικά ενώ μιλούσα και από εκείνη τη στιγμή δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Έβγαλα την κάρτα μνήμης, την SIM αλλά τίποτα. Προσπάθησα να το συνδέσω με το SEUS αλλά τίποτα, δεν το αναγνωρίζει.

Σας παρακαλώ, όποιος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει.

Υ.Γ. Η έκδοση είναι 2.1, χωρίς root.

 

στο φορτιστη δοκιμασες να το βαλεις? βαλτο κανα μισαωρο μπορει να αδειασε εντελως η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

αληθεια ρε παιδια ας πουμε οτι μπορουμε να ανοιξουμε το x10 mini (σιγουρα μπορουμε 3 βιδες ειναι) πως θα αλλαξουμε μπαταρια αφου αυτη που εχει είναι ηδη με τα τρια καλωδιακια??? και το μοντελο της ειναι bst-38 ???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα επείγον πρόβλημα!

Το κινητό μου έσβησε ξαφνικά ενώ μιλούσα και από εκείνη τη στιγμή δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Έβγαλα την κάρτα μνήμης, την SIM αλλά τίποτα. Προσπάθησα να το συνδέσω με το SEUS αλλά τίποτα, δεν το αναγνωρίζει.

Σας παρακαλώ, όποιος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει.

Υ.Γ. Η έκδοση είναι 2.1, χωρίς root.

 

δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια!!! Αν εχεις x10 mini βγαλε το πλαστικο προστατευτικο με ενα κατσαβιδι τραβηξε πισω την φισα και μετα ξαναβαλτην!!! μονο προσεξε με το κατσαβιδι δεν θελει πολυ δυναμη σαν να φαιρεσαι σε μικρο παιδι :D

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια!!! Αν εχεις x10 mini βγαλε το πλαστικο προστατευτικο με ενα κατσαβιδι τραβηξε πισω την φισα και μετα ξαναβαλτην!!! μονο προσεξε με το κατσαβιδι δεν θελει πολυ δυναμη σαν να φαιρεσαι σε μικρο παιδι :D

 

Συγνώμη, αλλά δεν χάνεται η εγγύηση? Πως βγαίνει το πλαστικό? Ξεβιδώνει?

Καλά, άσε θα το πάω για αντικατάσταση, αυτά μου ακούγονται λίγο μπακαλίστικα.

Ευχαριστω πάντως...

Edited by elgian
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρειαζομαι την βοηθεια σας ..Εχω το xperia x10 mini και εδω και λιγες ωρες οταν προσπαθω να το χρησιμοποιησω μου βγαζει το εξης :

υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης αρχικη οθονη (διαδικασια com.sonyericsson.homescreen). προσπαθηστε ξανα και δεν μ αφηνει να κανω τιποτα αλλο

πατησα restart και μου εβγαζε μονο το λογοτυπο της ericsson

παρακαλω πειτε μου το εχει παθει κανενας αλλος απο εσας και αν ξερετε τι μπορω να κανω?

ευχαριστω

 

Στο πρόβλημά σου νομίζω ότι ίσως να φταίει το ποσό γεμάτη έχεις την μνήμη και του τηλεφώνου άλλα και τής κάρτας μνήμης....... παρόλα αυτά θα ήθελα να με βοηθήσεις κι εσύ αν μπορεις διότι έχω κι εγώ την ίδια συσκευή και από εχθές το βράδυ έχει κολλήσει και δεν κάνει τίποτα, τι πιστεύεις ότι μπορω να κάνω για να ξεκολλήσει;

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημά με το x10 μίνι μου! Από εχθές το βράδυ που άνοιξα την εφαρμογή ραδιόφωνο ενώ μου έδειχνε ότι το έκλεισα, αυτό κανονικά ήταν ανοιχτό( το ραδιόφωνο) μέχρι σήμερα γιατί μόλις έβαλα τα ακουστικά έπαιζε κι ως τώρα έχει κολλήσει και δεν κάνει τίποτα...... μήπως ξέρει κάνεις τι μπορω να κάνω για να ξεκολλήσει; Έκτος από αναβάθμιση γιατί έχω πολλά αρχεία που δεν θέλω να χάσω....
Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν εχω ιδεα γιατι κολλαει το κινητο ....:(

εγω εκανα αναβαθμιση μολις τωρα σε adroid 2.1 και το προβλημα λυθηκε (δε ξερω για ποσο!!!) τις επομενες ωρες θα εχω καλυτερη αποψη για το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά δεν χάνεται η εγγύηση? Πως βγαίνει το πλαστικό? Ξεβιδώνει?

Καλά, άσε θα το πάω για αντικατάσταση, αυτά μου ακούγονται λίγο μπακαλίστικα.

Ευχαριστω πάντως...

 

Η λύση που σου έδωσε ο ribben είναι ίσως η ύστατη, σε περίπτωση που η συσκευή σου κάνει boot loop και δεν μπορεί να συνδεθεί σε SEUS. Ισχύει όμως και το έχω κάνει 2 φορές και εγώ.

Η εγγύηση δεν χάνεται εκτός και αν τα κάνεις τσαπατσούλικα και χαλάσεις κανα κάλυμα ή φις.

 

Εν πάσει περιπτώσει, εναλλακτικά , ανοίγεις το SEUS και μόλις φτάσεις στην οθόνη σύνδεσης, μπορείς να πατήσεις το πλήκτρο home+on/off μαζί εώς ότου σβήσει η οθόνη. Κατόπιν πολύ γρήγορα το πλήκτρο της επιστροφής, ενώ συνδέεις το usb και το SEUS θα διαβάσει την συσκευή.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ. Δεν πρέπει να το κρατήσεις παρατεταμένα μέχρι να κάνει δόνηση γιατί έτσι απλά θα έχεις κάνει hard reset και θα ξανακάνει boot.

 

ΥΓ: πολύ αισιόδοξος είσαι στο θέμα της αντικατάστασης. Αλλά αν βαριέσαι να το κάνεις, σίγουρα θα σου επισκευάσουν αυτοί το λογισμικό.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου οπως θες εγω να βοηθησω ηθελα και οχι να σου δειξω ποσο καλος μπακαλης ειμαι...

 

Δεν αμφισβήτησα το πόσο καλός μπακάλης είσαι, απλά δεν θέλω να κάνω κάτι για το οποίο δεν είμαι σίγουρος και δεν ξέρω να το κάνω και αν θα πετύχει.

Καλό είναι όταν προτείνουμε κάτι, να το κατέχουμε ή να έχουμε προσωπική εμπειρία, και όχι να εικάζουμε.

Ευχαριστώ και παλι.

 

Η λύση που σου έδωσε ο ribben είναι ίσως η ύστατη, σε περίπτωση που η συσκευή σου κάνει boot loop και δεν μπορεί να συνδεθεί σε SEUS. Ισχύει όμως και το έχω κάνει 2 φορές και εγώ.

Η εγγύηση δεν χάνεται εκτός και αν τα κάνεις τσαπατσούλικα και χαλάσεις κανα κάλυμα ή φις.

 

Εν πάσει περιπτώσει, εναλλακτικά , ανοίγεις το SEUS και μόλις φτάσεις στην οθόνη σύνδεσης, μπορείς να πατήσεις το πλήκτρο home+on/off μαζί εώς ότου σβήσει η οθόνη. Κατόπιν πολύ γρήγορα το πλήκτρο της επιστροφής, ενώ συνδέεις το usb και το SEUS θα διαβάσει την συσκευή.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ. Δεν πρέπει να το κρατήσεις παρατεταμένα μέχρι να κάνει δόνηση γιατί έτσι απλά θα έχεις κάνει hard reset και θα ξανακάνει boot.

 

ΥΓ: πολύ αισιόδοξος είσαι στο θέμα της αντικατάστασης. Αλλά αν βαριέσαι να το κάνεις, σίγουρα θα σου επισκευάσουν αυτοί το λογισμικό.

 

Έκανα αυτό που είπες με το home+on/off μαζί, αν και η οθόνη του κινητού ήταν σβηστή (το προβλημα ήταν οτι δεν άνοιγε) και ξαφνικά εγέννετο φως! Δεν χρειάστηκε να το συνδέσω στο pc και στο SEUS.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που είπες με το home+on/off μαζί, αν και η οθόνη του κινητού ήταν σβηστή (το προβλημα ήταν οτι δεν άνοιγε) και ξαφνικά εγέννετο φως! Δεν χρειάστηκε να το συνδέσω στο pc και στο SEUS.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!

 

To home+on/off είναι το shortcut που χρησιμοποιεί η συσκευή για hard reset. Στην ουσία αυτό έκανες άρα δεν είχε κάποιο σοβαρό fault το λογισμικό παρά μόνο ίσως κάποιο fail σε κάποιο read/write εφαρμογής.

 

Ειδάλλως πήγαινες καρφί για flash. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβήτησα το πόσο καλός μπακάλης είσαι, απλά δεν θέλω να κάνω κάτι για το οποίο δεν είμαι σίγουρος και δεν ξέρω να το κάνω και αν θα πετύχει.

Καλό είναι όταν προτείνουμε κάτι, να το κατέχουμε ή να έχουμε προσωπική εμπειρία, και όχι να εικάζουμε.

Ευχαριστώ και παλι.

 

ok elgian αφου λυθηκε το προβλημα σου ολα καλα!!! :D

 

Υ.Γ. αυτο που εχεις παθει το ειχα παθει και εκανα αυτο που σου ειπα απλα δεν στο εθεσα με τοση σιγουρια γιατι μπορει σε σενα να ειναι αλλη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

ok elgian αφου λυθηκε το προβλημα σου ολα καλα!!! :D

 

Υ.Γ. αυτο που εχεις παθει το ειχα παθει και εκανα αυτο που σου ειπα απλα δεν στο εθεσα με τοση σιγουρια γιατι μπορει σε σενα να ειναι αλλη περιπτωση

 

ribben, επειδή εκ πρώτης όψεως μια τέτοια επέμβαση, μοιάζει παρακινδυνευμένη (για κάποιον που δεν το έχει ξαναδοκιμάσει), είναι λογικός ο φόβος του elgian.

 

Παρολ'αυτά, ισχύει και μπράβο σου που το γνωστοποίησες και εδώ (όπως είπα και πιο πάνω, είναι η ύστατη λύση και το έχω χρησιμοποιήσει και εγώ 2 φορές μέχρι τώρα)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...