Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους έχουν ήδη κάνει τις διεργασίες που χρειάζεται η εγκατάσταση του app2sd, βρήκα μία πολύ καλή εφαρμογή, την apps2sd που απελευθερώνει μέρος της κύριας μνήμης μεταφέροντας όσες εφαρμογές μπορεί στην κάρτα SD. Περισσότερα εδώ: http://forum.smartphonejunkie.com/f557/apps2sd-version-2-5-a-197988/

 

Στο δικό μου τηλέφωνο από 34mb ελεύθερης μνήμης, μετά την χρήση του προγράμματος έχω τώρα 85mb!!

 

 

Μιχάλης

 

Για να κάνει εγκατάσταση το script, θέλει να flashαριστεί σε recovery mode (είναι σε μορφή .zip)

 

Εφόσον δεν υπάρχει ακόμα recovery για το X10 mini μπορείς να μοιραστείς μαζί μας τα βήματα εγκατάστασης?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια, οταν συνδεομαι με wi fi και μετα το απενεργοποιω, αν το ενεργοποιησω παλι δε συνδεεται με τιποτα ξανα, πρεπει να κανω επανεκκινηση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια στα χαρακτηριστικα για το προ λεει οτι ειναι 3G ,αλλα κπ μου χει πει εδω οτι δε κανει βιντεοκληση..τοτε το 3G που λεει τι είναι άλλο?ειμαι λιγο ασχετη και δε ξερω..
Link to comment
Share on other sites

παιδια στα χαρακτηριστικα για το προ λεει οτι ειναι 3G ,αλλα κπ μου χει πει εδω οτι δε κανει βιντεοκληση..τοτε το 3G που λεει τι είναι άλλο?ειμαι λιγο ασχετη και δε ξερω..

 

δεν υπαρχει δυνατοτητα βιντεο κλησης, αλλα το 3g δεν ειναι μονο γι'αυτο ειναι και για τη μεταφορα δεδομενων με γρηγορες ταχυτητες.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση και εγω...Ξερει κανεις αν εχει βγει,γιατι δεν βγαινει εδω και τοσο καιρο ή ποτε θα βγει custom rom για το κινητο μας? Πραγματικα ειμαι πολυ περιεργος

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη

αυτό το πράγμα αληθέυει????

http://www.getitnow.gr/prod/mobile-mp3-gps/mobile-telephony/mobile-phones/sony-ericsson-xperia-x10-mini-pro-smartphone-mayro/prod480089pp/

 

 

132 ευρώωωωωω<????????

Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά μη διαθέσιμο λέει!

Και το ερώτημα είναι, θα γίνει?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη

αυτό το πράγμα αληθέυει????

http://www.getitnow.gr/prod/mobile-mp3-gps/mobile-telephony/mobile-phones/sony-ericsson-xperia-x10-mini-pro-smartphone-mayro/prod480089pp/

 

 

132 ευρώωωωωω<????????

 

Λογικά κάνανε λάθος στην τιμή, αν δεις εδώ http://www.getitnow.gr/cat/ilektronika/kinita/?trail=24006%253ASONY%2bERICSSON&addFacet=36052%253A200.00-478.90%257CLAST&sortOrder=&sortMode=&sortProperty=&parentCategoryId=#prod_listing που πάνε ανάλογα με την τιμή είναι ανάμεσα σε κινητά από 200 euro και πάνω. Οπότε τυπογραφικό λάθος.

 

 

Edit: Έχει πολλά λάθει μέσα το site πχ http://www.getitnow.gr/cat/ilektronika/kartes-mnimis-analosima/?trail=&addFacet=24006%253AKINGSTON&sortOrder=&sortMode=&sortProperty=&parentCategoryId=#prod_listing 16gb class 10 34,60euro δεν υπάρχει :) και μόλις πατάς στο link της κάρτας σου δίχνει 16gb class 2

Edited by KOUNELOS1986
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση και εγω...Ξερει κανεις αν εχει βγει,γιατι δεν βγαινει εδω και τοσο καιρο ή ποτε θα βγει custom rom για το κινητο μας? Πραγματικα ειμαι πολυ περιεργος

 

Απ' οτι εχω καταλαβει απο τον λιγο καιρο που ασχολουμαι, δεν εχει βρεθει ακομα τροπος να διαβασουμε την rom του mini. Βασικα υπαρχει ενα thread στους xda οπου ενας αναφερει οτι εχει κανει προοδο και βρηκε τροπο, αλλα δεν εχει προχωρησει πολυ αυτο ακομα στην δημιουργια custom roms.

 

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι εχω καταλαβει απο τον λιγο καιρο που ασχολουμαι, δεν εχει βρεθει ακομα τροπος να διαβασουμε την rom του mini. Βασικα υπαρχει ενα thread στους xda οπου ενας αναφερει οτι εχει κανει προοδο και βρηκε τροπο, αλλα δεν εχει προχωρησει πολυ αυτο ακομα στην δημιουργια custom roms.

 

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Το παλικαράκι στο xda βρήκε τα σημεία JTAG που είναι ένας τρόπος για force flash.

Από όσο ξέρω είναι μέθοδος που χρησιμοποιείται από upper level service της Sony Ericsson και δεν είναι προσιτό για τον μέσο χρήστη, αφού απαιτεί κάποιον hardware adapter για να εφαρμοστεί (απαιτεί pin-points).

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπες στις ρυθμισεις των εφαρμογών και βρες την εφαρμογή για τις επαφες. πάτα να σβήσει τα settings και όλα τα παρελκόμενα και όλα καλά μετά. σε μένα που είχε φάει φλασιά το πρόγραμμα για τις κλήσεις κ δεν άνοιγε όταν από το notification bar επέλεγα να δω την αναπάντητη κλήση, μόλις έσβησα τα settings, λειτούργησε μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει δυνατοτητα βιντεο κλησης, αλλα το 3g δεν ειναι μονο γι'αυτο ειναι και για τη μεταφορα δεδομενων με γρηγορες ταχυτητες.

 

με αυτη την εφαρμογη --------> http://www.appbrain.com/app/tango-video-calls/com.sgiggle.production (πρεπει να εχουν εγκατεστημενη και οι 2 στο τηλεφωνο τους την εφαρμογη...κανει σε ολα τα τφ android & iphone) ...μπορεις να κανεις βιντεοκληση (το εχω δοκιμασει) αλλα παντα με την πισω καμερα..!!! δηλ είτε θα βλεπεις μονο εσυ τον αλλο και ο αλλος δεν θα σε βλεπει είτε θα βλεπει ο αλλος μονο εσενα αλλα εσυ δεν θα τον βλεπεις..!!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

με αυτη την εφαρμογη --------> http://www.appbrain.com/app/tango-video-calls/com.sgiggle.production (πρεπει να εχουν εγκατεστημενη και οι 2 στο τηλεφωνο τους την εφαρμογη...κανει σε ολα τα τφ android & iphone) ...μπορεις να κανεις βιντεοκληση (το εχω δοκιμασει) αλλα παντα με την πισω καμερα..!!! δηλ είτε θα βλεπεις μονο εσυ τον αλλο και ο αλλος δεν θα σε βλεπει είτε θα βλεπει ο αλλος μονο εσενα αλλα εσυ δεν θα τον βλεπεις..!!!!

 

μπορεις να συνδεσεις μια webcam στο πισι σου και να την βαλεις να τραβαει την οθονη του xperia οταν εσυ εχεις γυρισμενη την καμερα του κινητου σε σενα..ετσι θα βλεπεις στην οθονη του υπολογιστη αυτο που δειχνει η οθονη του κινητου!ή απλα να συνδεθειτε μεσω msn!:lol::lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να συνδεσεις μια webcam στο πισι σου και να την βαλεις να τραβαει την οθονη του xperia οταν εσυ εχεις γυρισμενη την καμερα του κινητου σε σενα..ετσι θα βλεπεις στην οθονη του υπολογιστη αυτο που δειχνει η οθονη του κινητου!ή απλα να συνδεθειτε μεσω msn!:lol::lol::p

 

Η μπορεις πολυ απλα να εχεις και ενα καθρεφτακι . . Και εγινε η δουλεια σου!!!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Η μπορεις πολυ απλα να εχεις και ενα καθρεφτακι . . Και εγινε η δουλεια σου!!!

 

χααχχαχ!δεν εχει που δεν εχει "καλη" μπαταρια,αμα αρχισεις και τις βιντεο κλησεις....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παλικαράκι στο xda βρήκε τα σημεία JTAG που είναι ένας τρόπος για force flash.

Από όσο ξέρω είναι μέθοδος που χρησιμοποιείται από upper level service της Sony Ericsson και δεν είναι προσιτό για τον μέσο χρήστη, αφού απαιτεί κάποιον hardware adapter για να εφαρμοστεί (απαιτεί pin-points).

 

Ναι, όπως φλασάρουν και τραβούν την nand στα xbox 360 (λίγο offtopic αλλά δεν πειράζει:p). Παρ' ολ' αυτά δεν είναι ο,τι πιο κοντινό στην δημιουργία custom rom;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως φλασάρουν και τραβούν την nand στα xbox 360 (λίγο offtopic αλλά δεν πειράζει:p). Παρ' ολ' αυτά δεν είναι ο,τι πιο κοντινό στην δημιουργία custom rom;

 

Όχι kalas. Στην περίπτωση του X10 για παράδειγμα τα πάνε μια χαρά με τις custom rom (ήδη με 3 διαφορετικές) και πλέον και με flash μέσω recovery. Απλά με το υπάρχον kernel.

Το JTAG δεν είναι ούτε προσιτό, ούτε εύκολο για τον καθημερινό χρήστη.

 

Μην νομίζεις κάτι παρόμοιο κάναμε κάποτε με τα καλωδιάκια και το testpoint στα motorola v3 κλπ αλλά δεν είμαστε τώρα για να ξεγυμνώνουμε πλακέτες και να παίζουμε με τέτοια!:p

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι kalas. Στην περίπτωση του X10 για παράδειγμα τα πάνε μια χαρά με τις custom rom (ήδη με 3 διαφορετικές) και πλέον και με flash μέσω recovery. Απλά με το υπάρχον kernel.

Το JTAG δεν είναι ούτε προσιτό, ούτε εύκολο για τον καθημερινό χρήστη.

 

Μην νομίζεις κάτι παρόμοιο κάναμε κάποτε με τα καλωδιάκια και το testpoint στα motorola v3 κλπ αλλά δεν είμαστε τώρα για να ξεγυμνώνουμε πλακέτες και να παίζουμε με τέτοια!:p

 

Το ξέρω, ειδικά στην μικροσκοπική πλακέτα του χρήστη. :) Κατάλαβα, δηλαδή δεν είναι αυτός ο "καθιερωμένος" δρόμος, αφού στο X10 δεν το χρειάστηκαν αυτό. Τι δεν έχουν βρει δηλαδή για το δικό μας και δεν έχουμε αυτά που έχει ο μεγάλος μας αδερφός; :p

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να συνδεσεις μια webcam στο πισι σου και να την βαλεις να τραβαει την οθονη του xperia οταν εσυ εχεις γυρισμενη την καμερα του κινητου σε σενα..ετσι θα βλεπεις στην οθονη του υπολογιστη αυτο που δειχνει η οθονη του κινητου!ή απλα να συνδεθειτε μεσω msn!:lol::lol::p

μπορεις να χρησιμοποιησεις καθρεπτη για να βλεπεις την οθονη απο πισω! χαχαχαχαχαχα!:lol::lol::lol:

 

edit. με πρόλαβαν! :P

Link to comment
Share on other sites

μπες στις ρυθμισεις των εφαρμογών και βρες την εφαρμογή για τις επαφες. πάτα να σβήσει τα settings και όλα τα παρελκόμενα και όλα καλά μετά. σε μένα που είχε φάει φλασιά το πρόγραμμα για τις κλήσεις κ δεν άνοιγε όταν από το notification bar επέλεγα να δω την αναπάντητη κλήση, μόλις έσβησα τα settings, λειτούργησε μια χαρά.

 

Το έκανα αλλα τζιφος.Βασικα η εφαρμογη των επαφων δεν εμφανιζεται στο μαμισιο προγραμμα και τελικα πηγα απο το titanium.τωρα ειμαι χειροτερα απο πριν γιατι πλεον δεν υπαρχουν καν οι επαφες μου,ενω πριν υπηρχαν απλα δεν λειτουργουσε η εφαρμογη.(μπορουσα δηλαδη να βρω ενα τηλεφωνο με πλαγιο τροπο).Ευχαριστω οπως και να εχει,αξιζε η προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανενας που ειναι οι ρυθμισεις ημερολογιου (αν υπαρχουν δηλαδη)?

επισης ψαχνω για μεγαλυτερη μπαταρια για το pro αλλα τζιφος. καποιος ειχε πει παλιοτερα οτι βρηκε μια που μαλιστα ηταν και καλη, καμια ιδεα?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανενας που ειναι οι ρυθμισεις ημερολογιου (αν υπαρχουν δηλαδη)?

επισης ψαχνω για μεγαλυτερη μπαταρια για το pro αλλα τζιφος. καποιος ειχε πει παλιοτερα οτι βρηκε μια που μαλιστα ηταν και καλη, καμια ιδεα?

ευχαριστω.

 

Το σκεφτομουν κ γω τωρα με το σωρο απο τη δουλεια να την παραγγειλω αλλα δ το βλεπω να βρισκω σε τοσες σελιδες το ποστ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης ψαχνω για μεγαλυτερη μπαταρια για το pro αλλα τζιφος. καποιος ειχε πει παλιοτερα οτι βρηκε μια που μαλιστα ηταν και καλη, καμια ιδεα?

ευχαριστω.

 

http://www.yopool.com/products/Sony-Ericsson-Battery-BST38-for-C905-K850i-T650-T303-S500-W580i-W760a-p-1371.html δες εδώ 1650 mAh

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...