Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια θελω να αποκτησω και εγω το x10 mini και μαλλον πως θα γινω χρηστης του απο το σαββατο! Ηθελα να ρωτησω το εξης, γινετε στις φοτογραφιες να κανω φακελους π.χ (χριστουγενα , καλοκαιρι 2010) ?? ή τις εχει ολες μαζι "χυμα" ?

Ευχαριστω! :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερει καποιος εαν αυτη η "version" build.prop U20i_1238-8828 (ro.semc.version.cust=1238-8828)

 

αφορα "ελληνικο" Mini X10 PRO, Προσπαθω απο εχτες να το κανω rebrand σε ελληνικο απο nordic αλλα......τζιφος :(:(

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος ποια "version" build.prop αφορα "ελληνικο" Mini X10 PRO

αυτη --> ro.semc.version.cust=1238-8536

ή αυτη -->ro.semc.version.cust=1238-8828

 

Προσπαθω απο εχτες να το κανω rebrand σε ελληνικο απο nordic αλλα......τζιφος :(:(

Το ro.semc.version.cust=1238-8536 είναι για nordic

το είδα από το δικό μου.

Λογικά το άλλο πρέπει να είναι ελληνικό.

Link to comment
Share on other sites

Nai το βρηκα και εγω αυτο για αυτο και το αλλαξα, λογικα το αλλο ειναι ελληνικο αλλα οσο και εαν προσπαθω να το (ξανα) κανω ελληνικο με αυτο τον τροπο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289505 απλα.....τζιφος :(:(:(

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Nai το βρηκα και εγω αυτο για αυτο και το αλλαξα, λογικα το αλλο ειναι ελληνικο αλλα οσο και εαν προσπαθω να το (ξανα) κανω ελληνικο με αυτο τον τροπο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289505 απλα.....τζιφος :(:(:(

 

Από τι είδα σου είπαν τα παιδιά ότι θες build.prop από mini pro και εσύ βάζεις για mini. Τι προσπαθείς τότε ? βρες κάποιον που να γνωρίζει και να σου στείλει ελληνικό build.prop από mini prο.

Link to comment
Share on other sites

Απο mini pro ειναι αυτο που "περναω"...... U20i_1238-8828 U20i = Mini pro.... το E10i ειναι για το X10 mini Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Απο mini pro ειναι αυτο που "περναω"......U20i = Mini pro....

 

Περνα build.prop nordic να γίνει το φλασαρισμα κανονικά και μόλις τελειώσει περνα το build.prop για mini προ.

 

Εσύ όταν έβαλες το build.prop για mini prο, είχες είδε μέσα το build.prop για mini?

Επίσης μπορεί το service update είδε το κινητό σαν mini και έκανε εγκαταστάσεις του mini και μετά κράτησε τισ ρυθμίσεις και το build.prop για mini prο που έβαλες μετά να έκανε ξανά flash για mini. (Έτσι τα σκέφτομαι εγώ μπορεί να είμαι σωστός, μπορεί να είμαι λάθος) ας πει και κάποιο άλλο παιδί που γνωρίζει λίγο καλύτερα.

Edited by KOUNELOS1986
Link to comment
Share on other sites

Λογικα κατι τετοιο πρεπει να εγινε...το θεμα ειναι οτι στο Σχετικα με το τηλεφωνο το βλεπει σαν U20i

 

απο την αλλη να του περασω Nordic αλλα το θεμα ειναι οτι εχω-βρισκω μονο 1.6 και ψιλοφοβαμαι να του το βαλω μη τυχον και brickαρει....

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει να περασει κανεις το navigon 3.5 ??

 

τι διαφορες εχει απο το το 2.6.1?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχω το app2sd κανω update το κινητο με seus τοτε λειτουργει ακομα το προγραμμα? Τι παιζει?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Λογικα κατι τετοιο πρεπει να εγινε...το θεμα ειναι οτι στο Σχετικα με το τηλεφωνο το βλεπει σαν U20i

 

απο την αλλη να του περασω Nordic αλλα το θεμα ειναι οτι εχω-βρισκω μονο 1.6 και ψιλοφοβαμαι να του το βαλω μη τυχον και brickαρει....

 

Πέρασε το build.prop που επισυνάπτω εδώ, σύμφωνα με τον τρόπο που αναφέρεται σε αυτό εδώ το post.

 

Για να κάνεις την τελικη επαλήθευση που αναφέρει πρέπει να συναντήσεις αυτές εδώ της γραμμές:

##### Merging of the /util/data/semc_kernel_time_stamp.prop file #####
ro.build.date=Tue Aug 24 17:33:06 2010
ro.build.date.utc=1282663986
ro.build.user=SEMCUser
ro.build.host=SEMCHost

##### Final patch of properties #####
ro.build.product=U20i
ro.build.description=U20i-user 2.1-update1 2.0.A.0.504 5 test-keys

ro.product.brand=SEMC
ro.product.name=[b]U20i_1238-9727[/b]
ro.product.device=U20i
ro.product.board=delta
ro.build.version.incremental=-AFA
ro.build.tags=release-keys
ro.build.fingerprint=SEMC/[b]U20i_1238-9727[/b]/U20i/delta:2.1-update1/2.0.A.0.504/-AFA:user/release-keys

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω το app2sd κανω update το κινητο με seus τοτε λειτουργει ακομα το προγραμμα? Τι παιζει?

 

Όχι donmitsos. Πρέπει να κάνεις από την αρχή όλη την διαδικασία (format κάρτας κλπ κλπ)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να αποκτησω και εγω το x10 mini και μαλλον πως θα γινω χρηστης του απο το σαββατο! Ηθελα να ρωτησω το εξης, γινετε στις φοτογραφιες να κανω φακελους π.χ (χριστουγενα , καλοκαιρι 2010) ?? ή τις εχει ολες μαζι "χυμα" ?

Ευχαριστω! :)

 

Δοκίμασε το justpictures! απο το market.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το build.prop που επισυνάπτω εδώ, σύμφωνα με τον τρόπο που αναφέρεται σε αυτό εδώ το post.

 

Για να κάνεις την τελικη επαλήθευση που αναφέρει πρέπει να συναντήσεις αυτές εδώ της γραμμές:

##### Merging of the /util/data/semc_kernel_time_stamp.prop file #####
ro.build.date=Tue Aug 24 17:33:06 2010
ro.build.date.utc=1282663986
ro.build.user=SEMCUser
ro.build.host=SEMCHost

##### Final patch of properties #####
ro.build.product=U20i
ro.build.description=U20i-user 2.1-update1 2.0.A.0.504 5 test-keys

ro.product.brand=SEMC
ro.product.name=[b]U20i_1238-9727[/b]
ro.product.device=U20i
ro.product.board=delta
ro.build.version.incremental=-AFA
ro.build.tags=release-keys
ro.build.fingerprint=SEMC/[b]U20i_1238-9727[/b]/U20i/delta:2.1-update1/2.0.A.0.504/-AFA:user/release-keys

 

 

Ευχαριστω!!!!! το δοκιμαζω τωρα....

 

 

EDIT: Δεν το παλευω αλλο............και παλι δεν το κανει :(:(

 

Κανω ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Περιγραφεις.....περναω το built prop οπως ακριβως πρεπει να το περασω, τσεκαρω αυτυα που πρεπει να γραφει, ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ, εεεεε μολις το κανω re-install μεσω SEU παλι τα ιδια......

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοητε market? τι ειναι το market ? site?

 

Είναι εφαρμογή στο κινητό σου.Απο εκεί κατεβάζεις διάφορες χρήσιμες εφαρμογές.Πρέπει να εχεις internet στο κινητό(απο πάροχο ή απο wifi) kai gmail.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!!! το δοκιμαζω τωρα....

 

 

EDIT: Δεν το παλευω αλλο............και παλι δεν το κανει :(:(

 

Κανω ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Περιγραφεις.....περναω το built prop οπως ακιρβως πρεπει να το περασω, τσεκαρω αυτυα που πρεπει να γραφει, ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ, εεεεε μολις το κανω re-install μεσω SEU παλι τα ιδια......

 

Τι εννοείς δεν αλλάζει λογισμικό?!

 

Αυτό που σου έστειλα είναι το καθαρό Ελληνικό build.prop και όχι voda/cosmo branded.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πιστευω.....το Mini δεν θελει να το πιστεψει....:):(

 

Να σε ρωτησω μονο να μου πεις εαν εγω καταλαβαινω λαθος.....στις ρυθμισεις στα μυνηματα εαν ειχε ξαναγινει "ελληνικο" δεν θα επρεπε να μου δινει σαν επιλογη αυτο που λεει κατι για οικονομια?

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Το πιστευω.....το Mini δενω θελει να το πιστεψει....:):(

 

Να σε ρωτησω μονο να μου πεις εαν εγω καταλαβαινω λαθος.....στις ρυθμισεις στα μυνηματα εαν ειχε ξαναγινει "ελληνικο" δεν θα επρεπε να μου δινει σαν επιλογη αυτο που λεει κατι για οικονομια?

 

Ok ένα τελευταίο vodafone branded (με τον κωδικό 1238-8828).

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ελληνικό λογισμικο ακόμα και δεν γνωρίζω για την επιλογή μείωσης κόστους :(

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ βρε DaRk_dOg!!!!! θα το δοκιμασω τωρα και αυτο.....

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφαρμογή στο κινητό σου.Απο εκεί κατεβάζεις διάφορες χρήσιμες εφαρμογές.Πρέπει να εχεις internet στο κινητό(απο πάροχο ή απο wifi) kai gmail.

 

Κ ειναι δωρεαν οι εφαρμογες? σευχαριστω!

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ βρε DaRk_dOg!!!!! θα το δοκιμασω τωρα και αυτο.....

 

Αν δεν βγάλει τις κλασικές "κόκκινες εφαρμογές" μετά το flash με SEUS ... "επτωχεύσαμε".. από ιδέες τουλάχιστον.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεε οχι παλι τα ιδια......:(:(

 

EDIT: Δοκιμαζω ξανα με αλλη microsd μηπως και αυτη που του ειχα επειδη ηταν "φορμαρισμενη" και περασμενο το app2sd τοY δημιουργουσε κανενα conflict....απιθανο βεβαια αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια.....

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...