Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν θέλεις να μπλέξεις πολύ με ρυθμίσεις κλπ απλά βάλε το Autokiller Memory Optimiser στο strict χωρίς το SetCPU. Είναι ένα είδος task killer που όμως διαχειρίζεται πολύ καλά την μνήμη και θα βελτιώσει την συνολική εικόνα.

 

DaRk αυτη η εφαρμογη ειναι η autokiller που μου χες πει μια μερα οταν μιλαγαμε για task killers?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως το έκανες αυτό πάλι ρε θεούλη;:) Έχεις κανένα link γι' αυτήν την "αντικατάσταση";

 

Σύντομα. :D

 

Εντάξει υπάρχουν πιο εμφανίσιμοι launcher αλλά πραγματικά δεν έχει lag.

 

 

DaRk αυτη η εφαρμογη ειναι η autokiller που μου χες πει μια μερα οταν μιλαγαμε για task killers?

Ναι μόνο που η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν είναι ένα κλασικό task killer αλλά επεμβαίνει στο memory manager του λειτουργικού.

 

Αποτέλεσμα, η ήπια παύση των εφαρμογών (μέσω του build-in memory manager)

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα. :D

 

Εντάξει υπάρχουν πιο εμφανίσιμοι launcher αλλά πραγματικά δεν έχει lag.

 

 

 

Ναι μόνο που η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν είναι ένα κλασικό task killer αλλά επεμβαίνει στο memory manager του λειτουργικού.

 

Αποτέλεσμα, η ήπια παύση των εφαρμογών (μέσω του build-in memory manager)

 

ωραια..αλλα εγω που το εχω και το εβαλα strict οταν ξαναμπω στην εφαρμογη,μου λεει παλι αποτι φαινεται δεν εχετερ ενεργοποιησει καποια τροποποιηση θελετε να επιλεξετε καποια και μπλα μπλα...και πατωντας ναι σε βαζει να ξαναεπιλεξεις την ρυθμιση.την εχει κρατησει και απλα μου βγαζει την ιδοποιηση οταν μπω στην εφαρμογη ή πρεπει καπως αλλιως να το επιλεξω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια..αλλα εγω που το εχω και το εβαλα strict οταν ξαναμπω στην εφαρμογη,μου λεει παλι αποτι φαινεται δεν εχετερ ενεργοποιησει καποια τροποποιηση θελετε να επιλεξετε καποια και μπλα μπλα...και πατωντας ναι σε βαζει να ξαναεπιλεξεις την ρυθμιση.την εχει κρατησει και απλα μου βγαζει την ιδοποιηση οταν μπω στην εφαρμογη ή πρεπει καπως αλλιως να το επιλεξω?

 

ενώ είσαι στην οθόνη της εφαρμογής:

 

μενού - προεπιλογές - optimum ή strict - εφαρμογή.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ενώ είσαι στην οθόνη της εφαρμογής:

 

μενού - προεπιλογές - optimum ή strict - εφαρμογή.

 

αυτο κανω αλλα οταν ξαναμπαινω στην εφαρμογη μου λεει να κανω μια τροποποιηση..την εχει κρατησει ή πρεπει να την κανω συνεχεια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω αλλα οταν ξαναμπαινω στην εφαρμογη μου λεει να κανω μια τροποποιηση..την εχει κρατησει ή πρεπει να την κανω συνεχεια?

 

αν το έχεις στο strict η ελεύθερη μνήμη πρέπει να είναι περίπου από 48Mb και άνω.

 

Επίσης στην αρχική οθόνη πρέπει να έχεις τα εξής value:

 

Hidden app:60

Content provider:70

Empty app:80

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα. :D

 

Εντάξει υπάρχουν πιο εμφανίσιμοι launcher αλλά πραγματικά δεν έχει lag.

 

Αναμένουμε. :D

 

@konstantinoslp κοίτα την εικόνα:

http://dl.dropbox.com/u/12469927/CAP201012072119.jpg

 

Έτσι πρέπει να είναι...

 

EDIT: με πρόλαβε ο DaRk.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι γινεται..μπαινω στην εφαρμογη και οι τιμες ειναι 20,22,60 και ελευθερη μνημη 26 %..βαζω strict αλλα δεν αλλαζει τπτ..τα βαζω χειροκινητα κ παταω εφαρμογη κ παλι η ελευθερη μνημη δεν αλλαζει.βγαινω απο την εφαρμογη κ ξαναμπαινω και ειναι παλι στις αρχικες τιμες 20,22,60
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας.. Ειμαι αναμεσα στο χ8 και στο χ10μινι.. Τ λετε να παρω; α και η καμερα τ χ10 ειναι καλυτερη απο το χ8? Ευχαριστω εκ των προτερων
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι γινεται..μπαινω στην εφαρμογη και οι τιμες ειναι 20,22,60 και ελευθερη μνημη 26 %..βαζω strict αλλα δεν αλλαζει τπτ..τα βαζω χειροκινητα κ παταω εφαρμογη κ παλι η ελευθερη μνημη δεν αλλαζει.βγαινω απο την εφαρμογη κ ξαναμπαινω και ειναι παλι στις αρχικες τιμες 20,22,60

 

Σου ζητάει ή σου ζήτησε δικαιώματα superuser?

 

Εν τέλει κάνε μια απεγκατάσταση και ξανακατέβασε την από το market να δούμε.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να δεις μια σύγκριση των δυο κινητών. Το mini έχει καλύτερη κάμερα. Το ποιο κινητό θα διαλέξεις είναι καθαρά δικό σου θέμα με βάσει τις ανάγκες σου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι το χ10 μινι το οποιο κ εχω περνει micro sd εγω εψαξα να βρω μεγαλυτερη κ βρισκω μονο micro sd hc δηλ high capacity περνω τηλ την sony και μου λεει πως δεν μπαινει ισχιει;εχει βαλει κανεις να με βοηθησει;please.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ όταν κάνω scrolling μεταξύ των επιφανειών να ακινητοποιήσω την εικόνα και να είναι σε όλες ακίνητη???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι το χ10 μινι το οποιο κ εχω περνει micro sd εγω εψαξα να βρω μεγαλυτερη κ βρισκω μονο micro sd hc δηλ high capacity περνω τηλ την sony και μου λεει πως δεν μπαινει ισχιει;εχει βαλει κανεις να με βοηθησει;please.

 

 

Σε εμένα μια χαρά δούλεψε πάντως.....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι το χ10 μινι το οποιο κ εχω περνει micro sd εγω εψαξα να βρω μεγαλυτερη κ βρισκω μονο micro sd hc δηλ high capacity περνω τηλ την sony και μου λεει πως δεν μπαινει ισχιει;εχει βαλει κανεις να με βοηθησει;please.

 

Τσακάλια στην Sony. Πάλι καλά που δεν σου είπαν οτι παίρνει M2!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ όταν κάνω scrolling μεταξύ των επιφανειών να ακινητοποιήσω την εικόνα και να είναι σε όλες ακίνητη???

 

Αν χρησιμοποιείς κάποιον launcher θα το βρείς μέσα στίς ρυθμίσεις του....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Τον Launcher Pro χρησιμοποιώ...Πώς γίνεται???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Τον Launcher Pro χρησιμοποιώ...Πώς γίνεται???

 

Κουμπί Μενού - Preferences - Appearance Settings - Disable Wallpaper Scrolling [Τικ] - Αν σου πει για επανεκκίνηση του Launcher Pro πάτα 'Ναι' . :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Τον Launcher Pro χρησιμοποιώ...Πώς γίνεται???

 

αριστερό κλίκ-preferences-appearance settings-disable wallpaper scrolling...;)

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειας σας,

ειμαι κάτοχος του x10 mini και εχω δυο προβλήματα. Σας παρακαλω τη βοηθειας σας!

1. Η μπαταρια σας ποσο κρατάει;;; (Η δική μου αν φορτισώ το κινητό όλο το βραδύ και το πρωί το βγάλω, το βράδυ θελει ξανά φόρτισμα με πολυ συντηρητική διαχείριση)

2. στις επαφες μιλαμε για x10 mini android 2.1 μπρορειτε να κανετε scrolling από αριστερά και να βγάζει τις επαφές με ελληνικά γράμματα γιατι εμένα μου βρισκει μονο αυτές με τα αγγλικά τις αλλες δεν τις έχει π.χ. στο ελληνικό γραμμά "Α"

 

Σας παρακαλώ ας μου μεταδώσει κάποιος τη δική του εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ!
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Το z4root κάνει την δουλειά του superoneclick η μας δίνει και καμια άλλη δυνατότητα?

 

Kανείς ????

Link to comment
Share on other sites

Kανείς ????

 

θεωρητικά και unroot.

 

Αλλά και μόνο η ευκολία που παρέχει σε σχέση με το SuperOneclick αρκεί

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειας σας,

ειμαι κάτοχος του x10 mini και εχω δυο προβλήματα. Σας παρακαλω τη βοηθειας σας!

1. Η μπαταρια σας ποσο κρατάει;;; (Η δική μου αν φορτισώ το κινητό όλο το βραδύ και το πρωί το βγάλω, το βράδυ θελει ξανά φόρτισμα με πολυ συντηρητική διαχείριση)

2. στις επαφες μιλαμε για x10 mini android 2.1 μπρορειτε να κανετε scrolling από αριστερά και να βγάζει τις επαφές με ελληνικά γράμματα γιατι εμένα μου βρισκει μονο αυτές με τα αγγλικά τις αλλες δεν τις έχει π.χ. στο ελληνικό γραμμά "Α"

 

Σας παρακαλώ ας μου μεταδώσει κάποιος τη δική του εμπειρία.

 

οσο αφορα την μπαταρια ( 2 μερες γεματες κρατα) μετα απο καθε φορτηση να το κανεις reboot θα δεις τεραστια διαφορα, τωρα με τις επαφες και σε μενα το ιδιο συμβαινει δεν ξερω αν υπαρχει λυση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...