Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες υπαρχουν καλα παιχνιδια για το χ10 μινι απο τ αντροιντ μαρκετ?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες υπαρχουν καλα παιχνιδια για το χ10 μινι απο τ αντροιντ μαρκετ?

 

guns and glory. το καλυτερο παιχνιδι. και μαλιστα δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν λεω ολα ωραια και καλα με την κινηταρα αλλα γτ μου δινει την εντυπωση οτι θα το κλεισω ενα βραδυ και το επομενο πρωι που θα παω να το ανοιξω,δεν θα ξανανοιξει ποτε??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχουν καλα παιχνιδια για το χ10 μινι απο τ αντροιντ μαρκετ?

 

Angry Birds εγγυημένα θα το λιώσεις:rocket:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν λεω ολα ωραια και καλα με την κινηταρα αλλα γτ μου δινει την εντυπωση οτι θα το κλεισω ενα βραδυ και το επομενο πρωι που θα παω να το ανοιξω,δεν θα ξανανοιξει ποτε??

 

ισως γιατι οταν κανεις reboot βαριεται να ανοιξει και σου δινει αυτην την εντυπωση :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ισως γιατι οταν κανεις reboot βαριεται να ανοιξει και σου δινει αυτην την εντυπωση :lol: :lol:

 

εχει τυχει να το πατησω απο πανω να ανοιξει και να μην "σαλαει" καθολου!:wacko:

και μετα απο 3-4 πατηματα να κανει αυτη την μικροδονηση και μαζι μαυτη και εμενα χαρουμενο!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια οποίος γνωρίζει παρακαλώ: μετά από κάποιους χμμ πειραματισμούς το κινητό ανοίγει μέχρι το animation της sony και μετά κάνει επανεκκίνηση. Υπάρχει τρόπος να παγώσει εκεί και να ανοίξω adb shell έτσι ώστε να το φτιάξω; όχι τίποτα άλλο αλλά θα μου πάρει κάτι μέρες να το ξαναφέρω στα μέτρα μου....
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια οποίος γνωρίζει παρακαλώ: μετά από κάποιους χμμ πειραματισμούς το κινητό ανοίγει μέχρι το animation της sony και μετά κάνει επανεκκίνηση. Υπάρχει τρόπος να παγώσει εκεί και να ανοίξω adb shell έτσι ώστε να το φτιάξω; όχι τίποτα άλλο αλλά θα μου πάρει κάτι μέρες να το ξαναφέρω στα μέτρα μου....

 

Το έχω πάθει και εγώ κάμποσες φορες :) φτου και από την αρχή.

Δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις adb αν δεν φορτώσει το σύστημα.

Eκτός αν κάποιος έχει βρει άλλη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια οποίος γνωρίζει παρακαλώ: μετά από κάποιους χμμ πειραματισμούς το κινητό ανοίγει μέχρι το animation της sony και μετά κάνει επανεκκίνηση. Υπάρχει τρόπος να παγώσει εκεί και να ανοίξω adb shell έτσι ώστε να το φτιάξω; όχι τίποτα άλλο αλλά θα μου πάρει κάτι μέρες να το ξαναφέρω στα μέτρα μου....

Το είχα πάθει και εγώ πριν 3 μέρες και λάθος "πειραματισμούς".

Εμένα κολλάγε στην οθόνη της Sony και δεν έκλεινε,παρά μόνο έκανε restart.

Έτσι δε με άφηνε ουτε reflash να κάνω.Για να μπορέσεις να το κανεις reflash,

η λύση (την έχω γράψει 7-8 σελιδες πρίν) ειναι η εξής:

 

1)Ανοίγουμε το SEUS

2)Μόλις μας πεί να απενεργοποιήσουμε το κινητό,πατάμε ταυτόχρονα το μεσαιο και το δεξί πλήκτρο και το power buton ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.Κλείνει το κινητό και κρατάμε πατημενα τα 2 πλήκτρα αφήνοντας το Power buton.Όλα αυτά για 30" οπως ζητάει το SEUS

3)Κρατώντας τα 2 πλήκτα ακόμη πατημένα,συνδέουμε το usb και τότε κρατάμε πατημένο μόνο το δεξί.Έτσι το SEUS θα διαβάσει το τηλεφωνό μας.Όλα τα υπόλοιπα μετα έιναι απλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχουν καλα παιχνιδια για το χ10 μινι απο τ αντροιντ μαρκετ?

 

dimitrissa όπως θα δεις σε όλα σου σχεδόν τα post (post 1, post 2, post 3, post 4) έχω κάνει παρατήρηση σχετικά με τη γραφή sms.

 

Ο λόγος που κάνω αυτού του είδους την παρατήρηση είναι, όχι για να αγνοηθεί, αλλά γιατί δεν μου αρέσει να επεμβαίνω στην ροή των θεμάτων και των πληροφοριών κάνοντας moderating.

Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να μην χρησιμοποιείς την γραφή sms αφενός γιατί δεν επιτρέπεται από τους Ο.Π.Χ. και αφετέρου γιατί δεν υπάρχει λόγος να υφίσταται η γλώσσα μας αυτού του είδους τον "βιασμό".

Περιορισμός στο πλήθος των χαρακτήρων δεν υπάρχει οπότε μπορείς άφοβα να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις!!! (για την ιστορία να πω ότι υπάρχει και είναι 4096 χαρακτήρες αλλά δεν τίθεται λόγος ανησυχίας).

 

Από δω και στο εξής τέτοιου είδους μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς την αποστολή ενημερωτικού πμ κατά την πάγια τακτική μου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

"Εχω κάποια προβλήματα εαν μπορείτε φωτίστε με

1) Οταν μπαίνω στο neoreader μου κάνει επανεκκίνηση και όταν την κάνει μπαίνει κανονικά ενώ μετά απο 15 λεπτά συμβαίνει το ίδιο.

2) Όταν πάω να κατεβάσω με αυτό μια εφαρμογή μου ζητάει πάροχο ενώ έχω wi-fi ( δεν ξέρω αν θέλει πληρωμή)

3) Μερικές εφαρμογές ζητάνε root. Πόσο ασφαλείς είναι αυτές οι εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν kwtsoulis, εγώ το έκλεισα με τον παλιό καλό τρόπο (αφαίρεση μπαταρίας), πρέπει να το ανοίξω και να πατήσω τον συνδιασμό που περιγραφείς ή γίνεται και με κλειστο; δηλαδή να πατήσω μόνο το home + back. Ρωτάω επειδή θα το κάνω αύριο, τώρα βαριέμαι να το φτιάξω...
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

και 4) Έχω cosmote sim αλλά την αγόρασα την συσκευή απο τη vodafone. Μου στέλνει συνέχεια ειδοποιήση (Εισαγ. επαφ. απο κοιν. δίκτυο) και στις ρυθμίσεις εχω πρώτη επιλογή το vodafone 360. Πως μπορώ να απλλαγω απο τη vodafone? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν kwtsoulis, εγώ το έκλεισα με τον παλιό καλό τρόπο (αφαίρεση μπαταρίας), πρέπει να το ανοίξω και να πατήσω τον συνδιασμό που περιγραφείς ή γίνεται και με κλειστο; δηλαδή να πατήσω μόνο το home + back. Ρωτάω επειδή θα το κάνω αύριο, τώρα βαριέμαι να το φτιάξω...

 

Μην αφήσεις την μπαταρία να εξαντληθει γιατί δεν θα μπορέσεις να φλασσάρεις (όταν αποφορτίζεται πλήρως η μπαταρία δεν φορτίζει μετα).

 

μόνο το back χρειάζεσαι για SEUS

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

DaRk_dOg καπου ανεφερες ενα προγραμμα που σου επιτρεπει να ρυθμιζεις το ρυθμο λειτουργιας του επεξεργαστη ωστε να γλυτωνεις μπαταρια (αν καταλαβα σωστα). μου λες ποιο ειναι το προγραμμα γιατι δεν μπορω να βρω το σχετικο ποστ σου που περιγραφεις τη διαδικασια ακριβως?

 

και μια ερωτηση: στα συμβαντα ημερολογιου δεν υπαρχει popup ή snooze, ετσι δεν ειναι ή εγω χανω κατι στις ρυθμισεις? μονο στην πανω μπαρα μου βγαζει ενα εικονιδιο. υπαρχει κανενα προγραμμα που να βγαζει popup τα συμβαντα ημερολογιου με τις σχετικες επιλογες (snooze, close, delete κτλ)?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

SetCPU (paid app) και δοκίμασε το Gentle Clock.:)

 

το Gentle Clock θα το δοκιμασω. με τα paid apps ομως εχω ενα θεμα... :shifty:

σ'ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

DaRk_dOg καπου ανεφερες ενα προγραμμα που σου επιτρεπει να ρυθμιζεις το ρυθμο λειτουργιας του επεξεργαστη ωστε να γλυτωνεις μπαταρια (αν καταλαβα σωστα). μου λες ποιο ειναι το προγραμμα γιατι δεν μπορω να βρω το σχετικο ποστ σου που περιγραφεις τη διαδικασια ακριβως?

 

και μια ερωτηση: στα συμβαντα ημερολογιου δεν υπαρχει popup ή snooze, ετσι δεν ειναι ή εγω χανω κατι στις ρυθμισεις? μονο στην πανω μπαρα μου βγαζει ενα εικονιδιο. υπαρχει κανενα προγραμμα που να βγαζει popup τα συμβαντα ημερολογιου με τις σχετικες επιλογες (snooze, close, delete κτλ)?

 

ευχαριστω.

 

Μιλάς για το SetCPU.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με τα paid apps ομως εχω ενα θεμα... :shifty:

 

Problem solved.:)

Link to comment
Share on other sites

Angry Birds εγγυημένα θα το λιώσεις:rocket:

 

...εγγυημένα ΤΡΕΛΛΟ λιώσιμο.... αφού σταματάω μόνο όταν η υπερθερμανση της μπαταρίας γίνεται πραγματικά ανυσηχητική!!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω καποια εικονιδια. Απο οτι ειδα δεν υπαρχει καποιος οδηγος, και απο οτι διαβασα εδω μεσα εχασα την μπαλα...δεν καταλαβα τιποτα...

 

Βασικα δεν θελω να κανω κατι τρελο. Εχω 7 φακελους στην home screen και δεν με αρεσει ο οψη τους σε σχεση με το "μαυρο" περιβαλλον. Θ αηθελα κατι πιο σκουρο, ισως και 3D, και αν γινεται με ενδειξη του τι περιεχει μεσα (πχ, ο φακελος System να εχει ενα γραναζακι).

 

Μπορει καποιος να με εξηγησει με απλα λογια πως να τα κανω?

Yποψιν οτι δεν γνωριζω απο photoshop, δηλαδη δεν μπορω να φτιαξω δικα μου. Καμια database με εικονιδια μηπως?

 

Thank you!!!!

 

http://img80.imageshack.us/img80/5600/cap201012070913.jpg

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω καποια εικονιδια. Απο οτι ειδα δεν υπαρχει καποιος οδηγος, και απο οτι διαβασα εδω μεσα εχασα την μπαλα...δεν καταλαβα τιποτα...

 

Βασικα δεν θελω να κανω κατι τρελο. Εχω 7 φακελους στην home screen και δεν με αρεσει ο οψη τους σε σχεση με το "μαυρο" περιβαλλον. Θ αηθελα κατι πιο σκουρο, ισως και 3D, και αν γινεται με ενδειξη του τι περιεχει μεσα (πχ, ο φακελος System να εχει ενα γραναζακι).

 

Μπορει καποιος να με εξηγησει με απλα λογια πως να τα κανω?

Yποψιν οτι δεν γνωριζω απο photoshop, δηλαδη δεν μπορω να φτιαξω δικα μου. Καμια database με εικονιδια μηπως?

 

Thank you!!!!

 

http://img80.imageshack.us/img80/5600/cap201012070913.jpg

 

Diamandis , δεν ξέρω ποιον launcher χρησιμοποιείς (Launcher Pro μου μοιάζει) ωστε να ξέρω σίγουρα πως δέχονται customise τα εικονίδια των φακέλων.

 

Αν όντως όμως δέχονται customize θα βρείς πολλά πρότυπα για φακέλους εδώ

 

Είναι 100% free. :happy:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μια αλλη λυση ειναι με το folder organizer lite νομιζω ειναι φριι στο μαρκετ.εχει ετοιμους φακελουσ εσυ απλα βαζεις ποιες εφαρμογες θες που και τελος διαλεγεις πως υες να εμφανιζωνται,εχει να βαλεις απο δικα σου εικονιδια (png),να φαινωνται μεσα τι εχει ο καυε φακελος και μερικα custom
Link to comment
Share on other sites

μια αλλη λυση ειναι με το folder organizer lite νομιζω ειναι φριι στο μαρκετ.εχει ετοιμους φακελουσ εσυ απλα βαζεις ποιες εφαρμογες θες που και τελος διαλεγεις πως υες να εμφανιζωνται,εχει να βαλεις απο δικα σου εικονιδια (png),να φαινωνται μεσα τι εχει ο καυε φακελος και μερικα custom

 

Ναι, και αυτή είναι μια λύση όντως, που με έχει βολέψει. Δοκίμασε να βρεις και εγώ εικονίδια:

http://launcherpro.droidicon.com/

Link to comment
Share on other sites

Launcher Pro Plus εχω. Δεχονται customize? Και αν, πως? Απο οσο εψαξα δεν βρηκα κατι...

 

Θα δοκιμασω και το folder organizer παντως...

 

Thanx!

 

Ναι, και αυτή είναι μια λύση όντως, που με έχει βολέψει. Δοκίμασε να βρεις και εγώ εικονίδια:

http://launcherpro.droidicon.com/

 

Ενδιαφερον, αλλα αν καταλαβα καλα, ειναι μονο για την dock bar...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...