Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το αναβαθμισα σημερα στην 2.1 αλλα εγινε μπαχαλο με τα contacts και εχω καταληξει να εχω 40 επαφες στο gmail που πρεπει να τις περασω στο κινητο. υπαρχει καμια λυση ή να ξεκιναω να τις περναω χειροκινητα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια επαθα τρελη νιλα!κρασαρε μαλλον η καρτα απο μονη της...πρεπει να την κανω διαμορφωση?αυτο σημαινει οτι ολες οι εφαρμογες και λοιπα πανε?ελεος ρε φιλε...τωρα μου βγαζει κατεστραμενη sd card...(ειναι μια παλια καρτα που εχω.δεν ειναι αυτη που εδινε με το κινητο...μπορω μηπως να την σωσω???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια επαθα τρελη νιλα!κρασαρε μαλλον η καρτα απο μονη της...πρεπει να την κανω διαμορφωση?αυτο σημαινει οτι ολες οι εφαρμογες και λοιπα πανε?ελεος ρε φιλε...τωρα μου βγαζει κατεστραμενη sd card...(ειναι μια παλια καρτα που εχω.δεν ειναι αυτη που εδινε με το κινητο...μπορω μηπως να την σωσω???

 

Αν σου βγάζει κατεστραμένη SD card... μάλλον φίλε δεν την γλυτώνεις τη διαμόρφωση!

 

Ελπίζω να είχες κάνα backup στο PC, από επαφές κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγάζει κατεστραμένη SD card... μάλλον φίλε δεν την γλυτώνεις τη διαμόρφωση!

 

Ελπίζω να είχες κάνα backup στο PC, από επαφές κλπ

 

οι επαφες ειναι κομπλε.τα μηνυματα το ιδιο.ειναι αποθηκευμενα στο κιν.

το περιεργο ειναι το εξης.οταν συνδεω το κιν στο πισι μου την αναγνωριζει.περασα τις φωτο αλλα μερικες δεν τις ανοιγει..ευτυχως ειχα κρατησει παλιοτερα μπακ απ στις φωτο και απλα εχασα μερικες μονο..αυτες που επειδη καταστραφηκε τις περασε σαν ονομα αλλα δεν μπορουν να προσπελαστουν.

η αγωνια μου ειναι η εξης.μπορω να περασω τους φακελους των εφαρμογων (που κατα εναν περιεργο τροπο στο πισι τους ανοιγει κανονικα ολους,αν και δεν ξερω αν τελικα εχουν υποστει καποια ζημια και αυτοι -οπως οι φωτος-γτ απο το κινητο οταν παω να ανοιξω εφαρμογη μου λεει να τοποθετησω sd card) στην νεα καρτα sd μου?ουσιαστικα να τοποθετησω τα αρχεια της χαλασμενης,αφου δοξα τω θεω τα διαβαζει στο πισι,στην καινουρια καρτα μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι επαφες ειναι κομπλε.τα μηνυματα το ιδιο.ειναι αποθηκευμενα στο κιν.

το περιεργο ειναι το εξης.οταν συνδεω το κιν στο πισι μου την αναγνωριζει.περασα τις φωτο αλλα μερικες δεν τις ανοιγει..ευτυχως ειχα κρατησει παλιοτερα μπακ απ στις φωτο και απλα εχασα μερικες μονο..αυτες που επειδη καταστραφηκε τις περασε σαν ονομα αλλα δεν μπορουν να προσπελαστουν.

η αγωνια μου ειναι η εξης.μπορω να περασω τους φακελους των εφαρμογων (που κατα εναν περιεργο τροπο στο πισι τους ανοιγει κανονικα ολους,αν και δεν ξερω αν τελικα εχουν υποστει καποια ζημια και αυτοι -οπως οι φωτος-γτ απο το κινητο οταν παω να ανοιξω εφαρμογη μου λεει να τοποθετησω sd card) στην νεα καρτα sd μου?ουσιαστικα να τοποθετησω τα αρχεια της χαλασμενης,αφου δοξα τω θεω τα διαβαζει στο πισι,στην καινουρια καρτα μου?

 

Ναι μπορείς.... Αφού αντιγράψεις τα αρχεία και τους φακέλους από την παλιά κάρτα στο PC μια που τα διαβάζει, βάλε την καινούργια και μετάφερε τα σε αυτήν. Αυτό έκανα και εγώ εχτές και τα πέρασα όλα σε μια καινούργια 4 Gb. Τα διαβάζει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές και μου βγάζει στο τέλος του install μήνυμα "η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη". Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές και μου βγάζει στο τέλος του install μήνυμα "η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη". Τι μπορώ να κάνω;

 

Αυτό μπορεί να συμβαίνει για πολλούς λόγους , οπότε γιατί δεν μας λες τι ακριβώς προσπαθείς να εγκαταστήσεις , από που το βρήκες (;)) και ίσως βρούμε τον λόγο!

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να συμβαίνει για πολλούς λόγους , οπότε γιατί δεν μας λες τι ακριβώς προσπαθείς να εγκαταστήσεις , από που το βρήκες (;)) και ίσως βρούμε τον λόγο!

 

You got me, applanet, απλά το θέμα είναι ότι πριν κάνω flash με το SEUS δούλεψε το συγκεκριμένο αρχείο κανονικά. Δοκίμασα να το ξανά κατεβάσω και κάνει το ίδιο, ακόμα και μετά από reboot.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν συνδέεσαι με wifi;

 

Δεν το δοκίμασα, αλλά είδα κάπου για format στην κάρτα μνήμης και πέτυχε, όλα καλά τώρα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

πριν 2-3 ώρες κατέβασα την 2.1 από το SEUS (επιτέλους την έδωσε η Vodafone).

 

έχω τα εξής προβλήματα:

μου κάνει κάθε τόσο restart! Ακόμη και κατά τη διάρκεια συνομιλίας!

 

Δεν μου δουλεύει το applanet.

 

Δεν μου δουλεύει και η εφαρμογή "επαφές". Ενώ έχω κάνει συγχρονισμό και όταν πχ με καλούν τις βρίσκει, η ίδια η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται.

 

Τέλος, όπως και στην προηγούμενη έκδοση, μου χάνει το Wi Fi παρότι έχω επιλέξει με το αριστερό πλήκτρο να μην το απενεργοποιεί ποτέ.

Καμιά ιδέα?

Edited by progressive
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

πριν 2-3 ώρες κατέβασα την 2.1 από το SEUS (επιτέλους την έδωσε η Vodafone).

 

έχω το εξής πρόβλημα: μου κάνει κάθε τόσο restart! Ακόμη και κατά τη διάρκεια συνομιλίας! Καμιά ιδέα?

Επιπλέον δεν μου δουλεύει και η εφαρμογή "επαφές". Ενώ έχω κάνει συγχρονισμό και όταν πχ με καλούν ή στέλνω μήνυμα τις βρίσκει, η ίδια η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται

 

Οκ κάποιες ιδέες:

 

Έχεις πάρει backup με το Titanium? Αν ναι παίζει να επανέφερες μαζί με της εφαρμογές χρήστη και τις εφαρμογές συστήματος της 1.6.

 

Αν δεν ισχύει το παραπάνω μπορεί να έχεις χρειάζεται format η sd (αν δεν κάνεις κανονικά αποσύνδεση από το menu του κινητού και απλά τραβάς το καλώδιο της usb), δοκίμασε το.

 

Αν εν τέλει δεν πιάσει τπτ από όλα αυτά, απλά ξανακάνε install με SEUS, μπορεί να πήγε κάτι στραβά στο 1ο installation. (χλωμό αλλά δεν το αποκλείουμε κιόλας)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

πριν 2-3 ώρες κατέβασα την 2.1 από το SEUS (επιτέλους την έδωσε η Vodafone).

 

έχω τα εξής προβλήματα:

μου κάνει κάθε τόσο restart! Ακόμη και κατά τη διάρκεια συνομιλίας!

 

Δεν μου δουλεύει το applanet.

 

Δεν μου δουλεύει και η εφαρμογή "επαφές". Ενώ έχω κάνει συγχρονισμό και όταν πχ με καλούν τις βρίσκει, η ίδια η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται.

 

Τέλος, όπως και στην προηγούμενη έκδοση, μου χάνει το Wi Fi παρότι έχω επιλέξει με το αριστερό πλήκτρο να μην το απενεργοποιεί ποτέ.

Καμιά ιδέα?

 

Εμένα έκανε 2 restart σε 2 μέρες, έκανα επανεγκατάσταση με το SEUS και το πρόβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες. βρε παιδια πως το εχετε κανει αναβαθμιση. εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν γινεται. ολες τις ξενες ιστοσελιδες , συμβουλες απο εσας αλλα τιποτα. λογικα θα επρεπε πλεον να υπαρχει απλως στην εφαρμογη της sony ericsson αλλα ακομα και εκει μου γραφει το πιο προσφατο λογισμικο. να σκεφτειτε εχω ακομα 1.1.α.0.8.μιλαμε για μινι παντα
Link to comment
Share on other sites

You got me, applanet, απλά το θέμα είναι ότι πριν κάνω flash με το SEUS δούλεψε το συγκεκριμένο αρχείο κανονικά. Δοκίμασα να το ξανά κατεβάσω και κάνει το ίδιο, ακόμα και μετά από reboot.

 

Περίεργο ... Δεν είμαι πολύ εξοικειωμένος με το applanet , αλλά πάντως το μήνυμα που αναφέρεις προκύπτει ,

 

όταν η εφαρμογή που προσπαθείς να εγκαταστήσεις δεν είναι υπογεγραμένη από κάποιον developer ή δεν έχει υπογραφεί σωστά μετά από επεξεργασία

 

όταν η εφαρμογή δεν προορίζεται για την έκδοση λειτουργικού που τρέχει το κινητό σου

 

όταν δεν υποστηρίζεται από την ανάλυση του κινητού σου

 

όταν δοκιμάζεις να αναβαθμίσεις υπάρχουσα έκδοση με ανώτερη έκδοση "σπασμένης" εφαρμογής - σε αυτή την περίπτωση απεγκαθιστάς την προηγούμενη και εγκαθιστάς την νεότερη έκδοση εξ αρχής και δεν αναβαθμίζεις απλά...

 

Αυτά μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό! :cool:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες. βρε παιδια πως το εχετε κανει αναβαθμιση. εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν γινεται. ολες τις ξενες ιστοσελιδες , συμβουλες απο εσας αλλα τιποτα. λογικα θα επρεπε πλεον να υπαρχει απλως στην εφαρμογη της sony ericsson αλλα ακομα και εκει μου γραφει το πιο προσφατο λογισμικο. να σκεφτειτε εχω ακομα 1.1.α.0.8.μιλαμε για μινι παντα

 

 

Kατεβασε το seus και καντο απο εκει

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/xperiax10mini?cc=pk&lc=en

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοηθεια σας στο παρακάτω.

 

Όταν πραγματοποιειται μια κληση απο το τηλεφωνο μου (XPERIA MINI PRO) ειτε εξερχομενη ειτε εισερχομενη μιλαω για 5 δευτερολεπτα και η κληση πεφτει απο μονη της.

 

1.Σημα εχω full. Αποτελεσματα τα ιδια

2.Αναβαθμιση εχει γινει σε android 2.1 (το ιδιο προβλημα το ειχα και με 1.6) (Η αναβαθμιση εγινε και απο εμενα και απο εξουσιοδοτημενο τεχνικο της Sonyericsson )Αποτελεσματα τα ιδια

3.Εχω κανει απαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις.Αποτελεσματα τα ιδια

4.Εχω αλλαξει sim.Αποτελεσματα τα ιδια

 

Εχω καταφερει να περιορισω το προβλημα και εχω διαπιστωσει οτι συμβαινει επειδη ενεργοποιειται απο μονη της προωθηση κλησεων. Απενεργοποιωντας την με ##21#, το τηλεφωνο δεν το παρουσιαζει αλλα για καποιο ανοητο λογο αυτη ξαναενεργοποιειται.

 

Καμια αλλη ιδεα;;;

 

Μου εχουν τσακισει τα νευρα!!!

 

Σας ευχαριστω πολυ.

 

Επικοινωνησε και με το λειτουργο του δυκτιου σου, ισως σε συμβουλεψουν σε κατι

Edited by zxr
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

angiemicro είναι paid εφαρμογή.

 

ωστόσο, u've got mail!

Μετα απο χιλιες περιπετειες καταφερα να κανω αναβαθμιση σε 2.1, να βαλω προγραμματα για ορθη χρηση, να δω να πεφτει η μπαταρια στα χαμηλα σε λιγο χρονο λογω Launcher και να τον σβησω ασχετα αν δειχνει ωραιο το κινητο, γινω superuser και να εχω το root explorer που δεν ξερω πως να απενεργοποιησω καποιες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω δηλ να δουλεψω το προγραμματακι!!!!

δεν ειναι πολλα απο εναν ανθρωπο που δεν ειναι γκατζετακιας να φτασει σαυτο το επιπεδο μονος του απο τις οδηγιες εδω?

αλλα θελω και καμια βοηθεια.

1.θελω να σβησω προγραμματακια με τον root explorer.πως?

2.να εξοικονομησω μπαταρια, (set cpu,Θα ηθελα και εγω αυτο το μειλ με το προγραμματακι και τις οδηγιες εξοικονομησης μπαταριας!!!!)

3.ενα καλο προγραμματακι με free gps να βγαλω τα αλλα με χρεωση!!!

α!και 4. να συνδεσω ενα απο τα 2 bluetooth Μου (samsung!!!) για να οδηγω με ασφαλεια!!!γιατι δεν επικοινωνουν με τπτ με την συσκευή μου!!!!

οποιος μπορει ας δωσει ενα χερακι.

συγχαρητηρια στους ανθρωποπυς του site για την δουλεια τους.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χιλιες περιπετειες καταφερα να κανω αναβαθμιση σε 2.1, να βαλω προγραμματα για ορθη χρηση, να δω να πεφτει η μπαταρια στα χαμηλα σε λιγο χρονο λογω Launcher και να τον σβησω ασχετα αν δειχνει ωραιο το κινητο, γινω superuser και να εχω το root explorer που δεν ξερω πως να απενεργοποιησω καποιες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω δηλ να δουλεψω το προγραμματακι!!!!

δεν ειναι πολλα απο εναν ανθρωπο που δεν ειναι γκατζετακιας να φτασει σαυτο το επιπεδο μονος του απο τις οδηγιες εδω?

αλλα θελω και καμια βοηθεια.

1.θελω να σβησω προγραμματακια με τον root explorer.πως?

2.να εξοικονομησω μπαταρια, (set cpu,Θα ηθελα και εγω αυτο το μειλ με το προγραμματακι και τις οδηγιες εξοικονομησης μπαταριας!!!!)

3.ενα καλο προγραμματακι με free gps να βγαλω τα αλλα με χρεωση!!!

α!και 4. να συνδεσω ενα απο τα 2 bluetooth Μου (samsung!!!) για να οδηγω με ασφαλεια!!!γιατι δεν επικοινωνουν με τπτ με την συσκευή μου!!!!

οποιος μπορει ας δωσει ενα χερακι.

συγχαρητηρια στους ανθρωποπυς του site για την δουλεια τους.

 

1. Για να σβήσεις προγράμματα χρησιμοποίησε το titanium backup.

2. Για εξοικονομήσει μπαταρίας εκτός από το setcpu, οθόνη στο 0%, απενεργοποίησε τους συγχρονισμούς και όχι πολλά widget.

3. Ndrive και άλλα αν ψάξεις από το google.

4. Δεν έχω δοκιμάσει bluetooth και δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενόs xperia χ10 mini pro. Έχω κάρτα cosmote και έκανα αναβάθμιση σε 2.1. Τώρα τελευταία το τηλέφωνο όταν πάω να απαντήσω μια κλήση, τότε με βάζει σε ανοικτή ακρόαση και πρέπει να πατήσω το κουμπί να μην είμαι(σε ανοικτή ακρόαση) και ακούω μόνο εγώ απ[ο το τηλέφωνο.

Δηλαδή όταν απαντάω σε κλή αυτόματα και μόνο του με βάζει σε ανοικτή ακρόαση. Καμμιά ιδέα για να μήν συμβαίνει ή είναι bug του τηλεφώνου μου;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενόs xperia χ10 mini pro. Έχω κάρτα cosmote και έκανα αναβάθμιση σε 2.1. Τώρα τελευταία το τηλέφωνο όταν πάω να απαντήσω μια κλήση, τότε με βάζει σε ανοικτή ακρόαση και πρέπει να πατήσω το κουμπί να μην είμαι(σε ανοικτή ακρόαση) και ακούω μόνο εγώ απ[ο το τηλέφωνο.

Δηλαδή όταν απαντάω σε κλή αυτόματα και μόνο του με βάζει σε ανοικτή ακρόαση. Καμμιά ιδέα για να μήν συμβαίνει ή είναι bug του τηλεφώνου μου;

 

Μήπως το ακουμπάς καταλάθος ?

Εγώ στην αρχή έτσι όπως το έπιανα ακούμπαγα με το αφτί καταλάθος το mic και δεν με άκουγαν. :blink:

Δοκίμασες να το ξαναφλασάρεις?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ακουμπάς καταλάθος ?

Εγώ στην αρχή έτσι όπως το έπιανα ακούμπαγα με το αφτί καταλάθος το mic και δεν με άκουγαν. :blink:

Δοκίμασες να το ξαναφλασάρεις?

 

Δεν το έχω φλασάρει. Ούτε έχω κάνει root. Ούτε το ακουμπάω καταλάθω. Όταν απαντάς σε κλήση το μοναδικό που κάνω είναι να μετακοινώ το πράσσινο τέρμα δεξία.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...