Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα!

 

 

Βραδινά παιχνίδια με το photoshop:

ποια ειναι τα 2 πρωτα widget?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα!

 

 

 

ποια ειναι τα 2 πρωτα widget?

 

Clockr και OneSeven

 

Και τα 2 υπάρχουν στο market

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το χει αναφερει κανεις αλλα παρατηρησα οτι η καταναλωση της μπαταριας μεταβαλεται αναλογα με το ποση ωρα εχει περασει απο το τελευταιο boot

 

εγω εχω την συνηθεια να μην κλεινω το κινητο ποτε και τις 3 τελευταιες μερες παρατηρησα οτι ενω το φορτιζα το βραδυ το πρωι που σηκωνομουν ειχε πεσει η μπαταρια στο 60% και λεω τι γινεται?

 

χτες το φορτισα του καννα restart και σημερα το πρωι η μπαταρια ηταν στο 93%

 

το χει παρατηρησει καννας αλλος αυτο?

 

φανταζομαι οφειλεται στο οτι οσο τρεχει φορτωνει η μνημη

 

δεν ειχα εγκαταστησει ως τωρα καννα task manager

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το χει αναφερει κανεις αλλα παρατηρησα οτι η καταναλωση της μπαταριας μεταβαλεται αναλογα με το ποση ωρα εχει περασει απο το τελευταιο boot

 

εγω εχω την συνηθεια να μην κλεινω το κινητο ποτε και τις 3 τελευταιες μερες παρατηρησα οτι ενω το φορτιζα το βραδυ το πρωι που σηκωνομουν ειχε πεσει η μπαταρια στο 60% και λεω τι γινεται?

 

χτες το φορτισα του καννα restart και σημερα το πρωι η μπαταρια ηταν στο 93%

 

το χει παρατηρησει καννας αλλος αυτο?

 

φανταζομαι οφειλεται στο οτι οσο τρεχει φορτωνει η μνημη

 

δεν ειχα εγκαταστησει ως τωρα καννα task manager

 

Αν διαβάσεις γενικότερα το thread, θα δεις οτι έχει αναφερθεί και παλιότερα πως είναι πολύ καλή κίνηση το reboot μετά από κάθε πλήρη φόρτιση της μπαταρίας.

 

Προφανώς έχει να κάνει με τις background διεργασίες που παύουν μετά το reboot.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου…

 

Πριν λίγο καιρό βρισκόμουν στην ίδια κατάσταση, κάλεσα στο κέντρο εξυπηρέτησης μου είπαν τις ρυθμίσεις, αλλά τζίφος, έστελνε όποτε ήθελε και από άποψη λήψεις δεχόμουν μόνο από cosmote. Κάλεσα ξανά κα ξανά μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν από το τεχνικό τμήμα, με κάλεσαν μου είπαν ότι είναι οκ αλλά…μόνο εντάξει δεν ήταν.

 

Τελικά έκανα επιδιόρθωση μέσω update και πέρασα την 2.1 που έδωσε η cosmote… μετά από αυτό όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Να τονίσω ότι είναι απαράδεκτο στο τηλεφωνικό κέντρο της cosmote να μην αναφέρουν ότι για να μιλήσεις με κάποιον πρέπει να πατήσεις το 9… τλπ.

 

καλημερα φιλε, δε μου λες ειχες την 2.1 Nordic η την 1.6 ???? εγω για να παω τωρα που ειμαι 2.1 Nordic στην 2.1 cosmote τι διαδικασια χρειαζετε???????:worry:

Link to comment
Share on other sites

Χτες σε unbranded pro

2.1-update1

2.0.A.0.504

Τα ελληνικά στο ψάξιμο πάλι δε βγαίνουν και πάλι σορτάρει με βάση το όνομα

Edited by tomgr
Link to comment
Share on other sites

γενικα εγω πλεον ειμαι της άποψης ότι κάθε βράδυ θέλει μια επανεκκινηση το κινητό. αδειάζει η μνημη και είναι έτοιμο to rock n roll μετα! :P
Link to comment
Share on other sites

γενικα εγω πλεον ειμαι της άποψης ότι κάθε βράδυ θέλει μια επανεκκινηση το κινητό. αδειάζει η μνημη και είναι έτοιμο to rock n roll μετα! :P

 

Στην 2.1 μετράει πολύ και ο συνδυασμός SetCPU με Autokiller Memory Optimiser.

Χρησιμοποιώ το εξής setup:

 

-SetCPU: Max 480Mhz/ Min 122Mhz setting:ondemand

 

-Autokiller Memory Optimiser: setting:Strict

 

Με τα παραπάνω δεν έχω προσέξει lag και πλέον επειδή η cpu κατεβαίνει στα 122Mhz (από τα 245 που είναι set εργοστασιακά) όταν είναι idle, παρατήρησα και σημαντική βελτίωση στην μπαταρία.

 

*EDIT* εξακολουθώ να μην συμπαθώ τους παραδοσιακούς Task Killer, αλλά ο Autokiller Memory Optimiser δεν έχει καμία σχέση με αυτούς σε αρχές λειτουργιας και γιαυτό και τον χρησιμοποιώ. :P

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε, δε μου λες ειχες την 2.1 Nordic η την 1.6 ???? εγω για να παω τωρα που ειμαι 2.1 Nordic στην 2.1 cosmote τι διαδικασια χρειαζετε???????:worry:

 

Φίλε μου είχα κ εγώ το ίδιο πρόβλημα και πήρα χθες στην cosmote και μου έστειλαν ένα mail με τις ρυθμίσεις που έπρεπε να κάνω,γιατί στη συσκευή μας δε μπορούν να τα στείλουν με μνμ ,και μόλις τώρα έκανα δοκιμή και ήρθε το mms κανονικά.Να σημειώσω οτι κ εγώ με Nordic είμαι στη 2.1 οπότε αν είναι αυτός ο λόγος που θες να πας στη 2.1 της cosmote δε χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Διαχείριση εφαρμογών και βρίσκετε το "market". Το επιλέγετε και πατήστε '''''''κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων'''''''''.

Κατόπιν κάνετε restart και έχετε πάλι πρόσβαση!

 

δεν υπαρχει αυτη η επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου,καλυτερα να το φορτιζεις κλειστο μεχρι τελος(αρα και αναγκαστικη ενεργοποιηση για να το ανοιξεις) οταν το κανω αυτο,απο το 100 στο 90 % κανει μερικες ωρες..οταν δεν το κανω και το φορτισω ανοιχτο και μετα το κλεισω και το ανοιξω,οταν το ανοιξω φτανει στο 95% απευθειας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω κανω το αντιθετο. Αφου το φορτιζω του κανω restart και παραμενει 99-100%.

Βεβαια μετα απο 4-5 ωρες παει στο 90%.

Link to comment
Share on other sites

Eγω κανω το αντιθετο. Αφου το φορτιζω του κανω restart και παραμενει 99-100%.

Βεβαια μετα απο 4-5 ωρες παει στο 90%.

 

πωωω!!σταματα να με τσιτωνεις εσυ!!:mad::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα κ εγώ το ίδιο πρόβλημα και πήρα χθες στην cosmote και μου έστειλαν ένα mail με τις ρυθμίσεις που έπρεπε να κάνω,γιατί στη συσκευή μας δε μπορούν να τα στείλουν με μνμ ,και μόλις τώρα έκανα δοκιμή και ήρθε το mms κανονικά.Να σημειώσω οτι κ εγώ με Nordic είμαι στη 2.1 οπότε αν είναι αυτός ο λόγος που θες να πας στη 2.1 της cosmote δε χρειάζεται.

 

Ok ευχαριστω θα παρω τηλ, με την 2.1 Nordic δεν εχω προβλημα και δεν νομιζω οτι η 2.1 cosmote να προσφερει περισοτερα εκτος απο ρυθμισεις mms , αν αργοτερα εχουν καποια διαφορα ισως να κανω και εγω την αλλαγη :cool:

 

edit δεν μου στελνεις και εμενα το email που πηρες απο την cosmote?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εβγαλε ενημερωση για αναβαθμιση εχω την εκδοση generic balkan νομιζω, ήθελα να ρωτησω, αν κανω αναβαθμιση θα χασω τα δεδομενα της εφαρμογης angry birds? οχι τιποτα αλλο το εχω λιωσει...
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και εμένα μήνυμα για νέα ενημέρωση λειτουργικού...

Αρκετά περίμενα άλλωστε το δικαιούμαι ε?...

Όλα καλα...

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

edit δεν μου στελνεις και εμενα το email που πηρες απο την cosmote?

 

xarispgs οι ρυθμίσεις που σου στείλανε είναι ίδιες με αυτές εδώ; dimtz κάνε ένα κόπο και περασέ τες να δεις αν δουλεύουν.

 

Διαφορετικά xarispgs στείλε και σε μένα τις ρυθμίσεις να ενημερώσω το FAQ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

xarispgs οι ρυθμίσεις που σου στείλανε είναι ίδιες με αυτές εδώ; dimtz κάνε ένα κόπο και περασέ τες να δεις αν δουλεύουν.

 

Διαφορετικά xarispgs στείλε και σε μένα τις ρυθμίσεις να ενημερώσω το FAQ. :)

 

Για την wind πάντως από το link ισχύουν 100% , αρκεί να περαστούν σωστά

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

xarispgs οι ρυθμίσεις που σου στείλανε είναι ίδιες με αυτές εδώ; dimtz κάνε ένα κόπο και περασέ τες να δεις αν δουλεύουν.

 

Διαφορετικά xarispgs στείλε και σε μένα τις ρυθμίσεις να ενημερώσω το FAQ. :)

 

Οκ φιλε σ ευχαριστω να προσθεσω οτι εκει στις ρυθμισεις (http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html) υπαρχουν στο κινητο μου 2 φορες δηλ οπως βλεπουμε τον πινακα στην αρχη σε ολες τις επιλογες μου τα εχει κενο και μετα απο κατω εχει σε ολες τις επιλογες τα σωστα στοιχεια , ετσι γινετε και σε εσας? εχω περασει και στις πρωτες επιλογες τα στοιχεια δοκιμαζω να στειλω mms και σας ενημερωνω για τ αποτελεσματα

 

edit παω σε μια φοτο πατω τον φακελο και δεν μου βγαζει την επιλογη για mms, δεν επρεπε να βγαλει? εκανα και reboot

 

edit2 στην επιλογη του κινητου (ονοματα σημειου προσβασης) εχει α. το cosmote internet και β cosmote mms , το α. εχει μαρκαρισμα σαν επιλεγμενο ενω το β. δεν μπορω να το επιλεξω (τα στοιχεια αποθηκευτηκαν κανονικα) λοιπον μεσα στο cosmote internet εχει και επιλογες για να περασω τα στοιχεια mms μηπως να τα περασω εκει μεσα η θα χασω και το 3g?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου…

 

Πριν λίγο καιρό βρισκόμουν στην ίδια κατάσταση, κάλεσα στο κέντρο εξυπηρέτησης μου είπαν τις ρυθμίσεις, αλλά τζίφος, έστελνε όποτε ήθελε και από άποψη λήψεις δεχόμουν μόνο από cosmote. Κάλεσα ξανά κα ξανά μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν από το τεχνικό τμήμα, με κάλεσαν μου είπαν ότι είναι οκ αλλά…μόνο εντάξει δεν ήταν.

 

Τελικά έκανα επιδιόρθωση μέσω update και πέρασα την 2.1 που έδωσε η cosmote… μετά από αυτό όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Να τονίσω ότι είναι απαράδεκτο στο τηλεφωνικό κέντρο της cosmote να μην αναφέρουν ότι για να μιλήσεις με κάποιον πρέπει να πατήσεις το 9… τλπ.

 

έδωσε η cosmote???

Sorry για το "χαζό" της ερώτησης, αλλά είμαι πολύ newbie και σιγά σιγά τα πιάνω...:O

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε σ ευχαριστω να προσθεσω οτι εκει στις ρυθμισεις (http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html) υπαρχουν στο κινητο μου 2 φορες δηλ οπως βλεπουμε τον πινακα στην αρχη σε ολες τις επιλογες μου τα εχει κενο και μετα απο κατω εχει σε ολες τις επιλογες τα σωστα στοιχεια , ετσι γινετε και σε εσας? εχω περασει και στις πρωτες επιλογες τα στοιχεια δοκιμαζω να στειλω mms και σας ενημερωνω για τ αποτελεσματα

 

edit παω σε μια φοτο πατω τον φακελο και δεν μου βγαζει την επιλογη για mms, δεν επρεπε να βγαλει? εκανα και reboot

 

Φίλε μου δε σου βγάζει mms. Απλά επιλέγεις ότι θέλεις να στείλεις μήνυμα και αυτόματα αυτό σου περνά την φωτογραφία, κάνει μετατροπή στο κατάλληλο μέγεθος και πατάς αποστολή.

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δε σου βγάζει mms. Απλά επιλέγεις ότι θέλεις να στείλεις μήνυμα και αυτόματα αυτό σου περνά την φωτογραφία, κάνει μετατροπή στο κατάλληλο μέγεθος και πατάς αποστολή.

 

αυτο ειχα κανει πριν κανα 2 μερες μετατρεπει την φοτο πατω αποστολη αλλα διχνει οτι παει να την στειλει αλλα τιποτα και νομιζα οτι δεν ηταν ο σωστος τροπος

 

Λοιπον για οσους εχουν cosmote συνδεση για να εχετε mms πατε στην επιλογη sony ericsson και μετα ληψη ρυθμισεων και αυτοματος θα σας περασει ολα τα στοιχεια, σ ευχαριστω xarispgs για τις ρυθμισεις που εστειλες ειναι ιδιες με αυτες που περαστικαν αυτοματα απλα δεν ειχα το 3g ανοιχτο δεν το ηξερα....

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...