Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το lancher pro plus τη πλήρη έκδοση πως μπορώ να κρύβω/εμφανίζω το dockbar με gesture όπως γινόταν στον adw; Επίσης όταν ορίσω να κρύβει το notification bar δεν το εμφανίζει καθόλου μετά από swipe down; Δε ξέρω αν γίνομαι αντιλιπτός απλά θέλω να έχω την επιφάνεια εργασίας καθαρή και με swipe up να κρύβει/εμφανίζει το dockbar και με swipe down να εμφανίζει το notification bar.
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

 

έχω ενα προβλημα με την touch screen. Σε μερικες περιπτωσεις ειναι λες και κατι ενεργοποιει την touch screen σε ορισμενα σημεια και κηριως πανω αριστερα στην οθονη του κινητου και οτι αλλο και να πατησω η οθονη επανεφερετε στο σημειο που ειναι κολημενο. Αυτο εχει ως αποτελεσμα να ενεργοποιουνται οτιδηποτε εφαρμογες βρισκονται σε αυτο το σημειο και να μην μπορω να κανω τιποτα εκτος απο το να το κλειδωσω με το πανω κουμπι του κινητου.

 

Το προβλημα αυτο το ειχα απο την 1.6 και τωρα που περασα την 2.1 παρατηρησα οτι εξακολουθει να υπαρχει.

 

Εχει καποιος το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

έχω ενα προβλημα με την touch screen. Σε μερικες περιπτωσεις ειναι λες και κατι ενεργοποιει την touch screen σε ορισμενα σημεια και κηριως πανω αριστερα στην οθονη του κινητου και οτι αλλο και να πατησω η οθονη επανεφερετε στο σημειο που ειναι κολημενο. Αυτο εχει ως αποτελεσμα να ενεργοποιουνται οτιδηποτε εφαρμογες βρισκονται σε αυτο το σημειο και να μην μπορω να κανω τιποτα εκτος απο το να το κλειδωσω με το πανω κουμπι του κινητου.

 

Το προβλημα αυτο το ειχα απο την 1.6 και τωρα που περασα την 2.1 παρατηρησα οτι εξακολουθει να υπαρχει.

 

Εχει καποιος το ιδιο προβλημα?

ωχ..μαλλον επεσες σε ελλατωματικη συσκευη κ σε βλεπω για σερβις...:(

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει χρησιμοποιήσει κανένας την λειτουργία συνδιάσκεψης; δοκίμασα να την χρησιμοποιήσω τώρα και μου λέει δεν είναι εφικτή. :(
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει χρησιμοποιήσει κανένας την λειτουργία συνδιάσκεψης; δοκίμασα να την χρησιμοποιήσω τώρα και μου λέει δεν είναι εφικτή. :(
Και γω το προσπαθησα πριν καμποσες μερες αλλα τιποτα....:(
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Τοποθεσία και ασφάλεια - Ορισμός κλειδώματος κάρτας - Αλλαγή αριθμού PIN

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ :D

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Και γω το προσπαθησα πριν καμποσες μερες αλλα τιποτα....:(

ξερουμε τι χρειαζεται για να κάνεις συνδιασκεψη; μήπως χρειαζεται sim που να έχει 2 αριθμούς μέσα; τι στο κόρακα; μήπως δεν το υποστηρίζουν οι ελληνικοί providers?

Link to comment
Share on other sites

ωχ..μαλλον επεσες σε ελλατωματικη συσκευη κ σε βλεπω για σερβις...:(

 

Δεν νομιζω να φταει η οθονη αλλα πρεπει να ειναι καποιο προβλημα του λογισμικου διοτι οταν κλειδωσω το τηλεφωνο με το πανω κουμπι και το ξεκλειδωσω συνηθως φτιαχνει... Αν δεν το κανω οση ωρα και να το αφησω η οθονη θα παραμενει κολημενη. Αν καποιος εχει καποια λυση η ξερει κατι παραπανω ας μας διαφωτισει γιατι ειναι πολυ ενοχλητικο ειδικα οταν βιαζεσε.

Link to comment
Share on other sites

Μία όμορφη ημέρα, δεν κατεβαίνει καμία εφαρμογή από το market :mad:

 

Χωρίς να κάνω τίποτα, χωρίς αναβαθμίσεις, χωρίς επεμβάσεις....

 

Μάλλον το τηλέφωνο μου αποφάσισε ότι ήρθε η ώρα να δείξει....χαρακτήρα :lol:

 

Αν έχει κάποιος καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει, ας μου πει και εμένα !

Link to comment
Share on other sites

Μία όμορφη ημέρα, δεν κατεβαίνει καμία εφαρμογή από το market :mad:

 

Χωρίς να κάνω τίποτα, χωρίς αναβαθμίσεις, χωρίς επεμβάσεις....

 

Μάλλον το τηλέφωνο μου αποφάσισε ότι ήρθε η ώρα να δείξει....χαρακτήρα :lol:

 

Αν έχει κάποιος καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει, ας μου πει και εμένα !

 

Χμ... δοκίμασε το κλασικό πλέον:

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών, βρές το "market", επέλεξε το και πάτα κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων

 

Κάνε και ένα reboot και πες μας αν έγιανε :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορεί σας παρακαλώ ΠΟΛΥ κάποιος να ποστάρει ένα λινκ που να περιλαμβάνει οδηγό και αρχεία για αναβάθμιση σε 2,1, με ελληνικό μενού και γλώσσα; Για Χ10 Μini...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χμ... δοκίμασε το κλασικό πλέον:

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών, βρές το "market", επέλεξε το και πάτα κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων

 

Κάνε και ένα reboot και πες μας αν έγιανε :D

 

Φίλε σε ευχαριστώ !

Δούλεψε :)

Αυτό σημαίνει ότι είχε γίνει κάποιο update στο market χωρίς να το πάρω είδηση, το οποίο δημιούργησε πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ !

Δούλεψε :)

Αυτό σημαίνει ότι είχε γίνει κάποιο update στο market χωρίς να το πάρω είδηση, το οποίο δημιούργησε πρόβλημα ?

 

Την 1.6 δεν έχεις? Κλασικό πρόβλημα για όλους, το market κάνει update αλλά συνήθως με prompt.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή περιμενω επιδότηση από vodafone, λέω να το πάρω το x10. Δυο-τρεις ερωτησούλες... Από μπαταρία κρατάει? Μιλάμε για λογική χρήση μισή ώρα ομιλία και λίγα μηνύματα ανα μέρα... Από φωτογραφική-φλας αξίζει? Οχι ότι το έχω σαν προτεραιότητα απλά είναι χρήσιμο extra. Και τέλος το πληκτρολόγιο βολεύει σε μηνύματα? Γιατί από touch οθόνες δεν έχω και τις καλύτερες εμπειρίες.:) Με ενδιαφέρει γιατί βγαίνει συρταρωτό το πληκτρολόγιό του. Και σε γενικές γραμμές αξίζει τα λεφτά του? Τώρα είμαι κάτοχος ενός samsung corby, φοβερή μπαταριά αλλά όλα τα αλλα μέτρια...Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εχει ενεργοποιηση κανεις στο μινι 2.1 Nordic τα mms απο παροχο cosmote? δεν μπορω να βγαλω ακρη δυστυχως, επισης εχω το adw launcher, πως μπορω να διαλεξω και να εχω αρχικη οθονη την εργοστασιακη?
Link to comment
Share on other sites

θελω να ενεργοποιησω τ bluetooth αλλα δεν μπορω

 

1.6 εκδοση firmware αυτο ειναι?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

1.6 εκδοση firmware αυτο ειναι?

 

οκ εχεις πμ

 

θελω να ενεργοποιησω τ bluetooth αλλα δεν μπορω

 

στειλε μου το email σου με πμ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

θελω να ενεργοποιησω τ bluetooth αλλα δεν μπορω

 

Το Χ10 mini/mini pro στην έκδοση 1.6 του λογισμικού του έχει κάποιους περιορισμούς στην αποστολή/λήψη αρχείων με bluetooth. Παρ'όλαυτα υπάρχουν εναλλακτικές.

 

Θα κατανοήσεις πολλά για το κινητό σου αν διαβάσεις το Sony Ericsson X10i/X10 mini/X10 mini pro FAQ

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχει ενεργοποιηση κανεις στο μινι 2.1 Nordic τα mms απο παροχο cosmote? δεν μπορω να βγαλω ακρη δυστυχως, επισης εχω το adw launcher, πως μπορω να διαλεξω και να εχω αρχικη οθονη την εργοστασιακη?

 

 

Καλημέρα φίλε μου…

 

Πριν λίγο καιρό βρισκόμουν στην ίδια κατάσταση, κάλεσα στο κέντρο εξυπηρέτησης μου είπαν τις ρυθμίσεις, αλλά τζίφος, έστελνε όποτε ήθελε και από άποψη λήψεις δεχόμουν μόνο από cosmote. Κάλεσα ξανά κα ξανά μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν από το τεχνικό τμήμα, με κάλεσαν μου είπαν ότι είναι οκ αλλά…μόνο εντάξει δεν ήταν.

 

Τελικά έκανα επιδιόρθωση μέσω update και πέρασα την 2.1 που έδωσε η cosmote… μετά από αυτό όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Να τονίσω ότι είναι απαράδεκτο στο τηλεφωνικό κέντρο της cosmote να μην αναφέρουν ότι για να μιλήσεις με κάποιον πρέπει να πατήσεις το 9… τλπ.

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σύνδεσα το pc companion για να βαλω ενα game και μου εβγαλε ενημερωση σε 2.1 !! το μινι είναι σε cosmote (1.1.Α.0.8) η συσκευή απο επιδότηση wind. Οι επαφές μου είναι στην SIM αλλα μάλλον θα παρω backup όπως προτείνει η SE και μετα αναβάθμιση....αύριο τωρα. Περιέργο γιατι νόμιζα μετα τα χριστούγεννα θα εβλεπα την 2.1.
Link to comment
Share on other sites

Βραδινά παιχνίδια με το photoshop:

 

http://img37.imagefra.me/i3bf/dark_dog/1_812_u92ct.jpg

 

nice.. :)

 

lancher pro? Υποθέτω πως καταναλώνει μπαταρία ε?

 

Επίσης, μια ερώτηση (για να μη σε πρήζω με πμ). Έχω έναν task manager και τον έχω βασικά για να kill κάποιες εφαρμογές/games όταν freezαρουν. Μπορώ να το κάνω αυτό και χωρίς έξτρα εφαρμογή?

 

thnx in advance! :)

Link to comment
Share on other sites

nice.. :)

 

lancher pro? Υποθέτω πως καταναλώνει μπαταρία ε?

 

Επίσης, μια ερώτηση (για να μη σε πρήζω με πμ). Έχω έναν task manager και τον έχω βασικά για να kill κάποιες εφαρμογές/games όταν freezαρουν. Μπορώ να το κάνω αυτό και χωρίς έξτρα εφαρμογή?

 

thnx in advance! :)

 

Launcher Pro Plus και είμαι πιο ικανοποιημένος σε κατανάλωση από τον adw.

 

Εξαρτάται ποιον έχεις. Γενικά είμαι κατά των task killer γιατί πάνε κόντρα στην αρχιτεκτονική του android.

 

Παρόλαυτα υπάρχουν κανά 2 λαμπρές εξαιρέσεις. Για παράδειγμα η εφαρμογή Autokiller Memory Optimiser που επεμβαίνει στον εσωτερικό διαχειριστή μνήμης και την παύση των εφαρμογών, την εκτελεί αυτός με ομαλό τρόπο και όχι με force kill όπως οι συνηθισμένοι task killer.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...