Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη το εχω βρει σε καλη τιμη να ρωτησω 2 πραγματα?δεν στελνει μνμ με 160 χαρακτηρες?ουτε με κεφαλαια?δεν κανει ζουμ η καμερα???

1) Με την εφαρμογη μηνυματων Handcent SMS ναι.

2) Και εδω θα χρειαστεις εφαρμογη για να ζουμαρεις και συγκεκριμενα την vignette η οποια για να τραβαει 5MP πρεπει να την πληρωσεις, ή τη βρισκεις σε αλλα μονοπατια.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν

 

Εγώ έχω 1.6 και δεν χρησιμοποιω καθολου εφαρμογές και παιχνίδια, ούτε εχω στην αρχικη "επιφάνεια εργασίας" κάποιο εικονίδιο, τα έχω σβήσει όλα. Ακόμα και την ώρα την έβγαλα απο αρχικη οθόνη. Κινηση δεδομενων απενεργοποιημένη. Κινούμενο φόντο δεν έχω.

 

Πάω βλέπω που φαγώθηκε όλη η μπαταρία και το 40-50% το τρώει η "προβολή" και το υπολοιπο 30-40% το τρωει "τηλέφωνο είναι σε αδράνεια"

 

τα υπολοιπα 1-5 % παντα είναι καμια εφαρμογή που θα είχα ανοίξει για ελάχιστα λεπτά τπτ άλλο. Σας λέω ουτε κλήσεις δεν κάνω καλά καλα. 1-2 κλήσεις το πολύ την μέρα.

 

Η μπαταρία μου κρατάει με πολύ ζόρι 40 ώρες χωρίς ουσιαστικά καμία χρήση.

Σε ενα 8ωρο χάνει σίγουρα 20%.

 

μην το ψαχνεις..εγκλημα ειναι η μπαταρια..βαλε 2.1 μπας και στρωσει λιγο..

 

 

επειδη το εχω βρει σε καλη τιμη να ρωτησω 2 πραγματα?δεν στελνει μνμ με 160 χαρακτηρες?ουτε με κεφαλαια?δεν κανει ζουμ η καμερα???

Στελνει..στην 2.1 λενε οτι αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα αλλα με το handcent sms ειναι κομπλε..

Κεφαλαια εχει κανονικα..ζουμ δεν εχει αλλα με το vingette εχει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω το Ν82 και ειμαι απαιτητικος στην καμερα.χωρις ζουμ με ξενερωνει.

Αν ενδιαφερεσαι πολυ για καμερα τοτε το x10mini δεν ειναι το κινητο που ψαχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάω βλέπω που φαγώθηκε όλη η μπαταρία και το 40-50% το τρώει η "προβολή" και το υπολοιπο 30-40% το τρωει "τηλέφωνο είναι σε αδράνεια"[/b]

 

τα υπολοιπα 1-5 % παντα είναι καμια εφαρμογή που θα είχα ανοίξει για ελάχιστα λεπτά τπτ άλλο. Σας λέω ουτε κλήσεις δεν κάνω καλά καλα. 1-2 κλήσεις το πολύ την μέρα.

 

Η μπαταρία μου κρατάει με πολύ ζόρι 40 ώρες χωρίς ουσιαστικά καμία χρήση.

Σε ενα 8ωρο χάνει σίγουρα 20%.

 

smartphone είναι μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.. μια χαρά είναι 40 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

 

Εγώ έχω 1.6 και δεν χρησιμοποιω καθολου εφαρμογές και παιχνίδια, ούτε εχω στην αρχικη "επιφάνεια εργασίας" κάποιο εικονίδιο, τα έχω σβήσει όλα. Ακόμα και την ώρα την έβγαλα απο αρχικη οθόνη. Κινηση δεδομενων απενεργοποιημένη. Κινούμενο φόντο δεν έχω.

 

Πάω βλέπω που φαγώθηκε όλη η μπαταρία και το 40-50% το τρώει η "προβολή" και το υπολοιπο 30-40% το τρωει "τηλέφωνο είναι σε αδράνεια"

 

τα υπολοιπα 1-5 % παντα είναι καμια εφαρμογή που θα είχα ανοίξει για ελάχιστα λεπτά τπτ άλλο. Σας λέω ουτε κλήσεις δεν κάνω καλά καλα. 1-2 κλήσεις το πολύ την μέρα.

 

Η μπαταρία μου κρατάει με πολύ ζόρι 40 ώρες χωρίς ουσιαστικά καμία χρήση.

Σε ενα 8ωρο χάνει σίγουρα 20%.

Κατεβασε απο το market το spare parts ,ανοιξε το,πατα εκει που λεει ''μερικη χρηση αφυπνισης'' και δες τι σου ρουφαει την μπαταρια. Θα το δεις αν ειναι γιατι θα εχει υψηλα ποσοστα. Εγω στην 1.6 με εφαρμογες και wifi μου κρατουσε 2-2μιση μερες. Τωρα και με την 2.1 πεταει!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το market το spare parts ,ανοιξε το,πατα εκει που λεει ''μερικη χρηση αφυπνισης'' και δες τι σου ρουφαει την μπαταρια. Θα το δεις αν ειναι γιατι θα εχει υψηλα ποσοστα. Εγω στην 1.6 με εφαρμογες και wifi μου κρατουσε 2-2μιση μερες. Τωρα και με την 2.1 πεταει!

 

εμενα που λεει στο συστημα andoid 21 λεπτα τι σημαινει? τελευταια φορτιση πρι 20 ωρες, τ αλλα ειναι πολυ χαμηλα καλα ειμαστε η οχι?

Link to comment
Share on other sites

εμενα που λεει στο συστημα andoid 21 λεπτα τι σημαινει? τελευταια φορτιση πρι 20 ωρες, τ αλλα ειναι πολυ χαμηλα καλα ειμαστε η οχι?
Αν τα 2 πρωτα εχουν διαφορα μεταξυ τους πανω απο 15% τοτε υπαρχει θεμα. Πρεπει να ειναι μεσα σε αυτο το οριο.
Link to comment
Share on other sites

Αν τα 2 πρωτα εχουν διαφορα μεταξυ τους πανω απο 15% τοτε υπαρχει θεμα. Πρεπει να ειναι μεσα σε αυτο το οριο.

 

ανοιγωντας την εφαρμογη μαρκαρουμε την αλλη χρηση και βλεπουμε τα ποσοστα, μαλλον αυτο θα λες και οχι στην επιλογη μερικη χρηση αφυπνισης, αν κανω λαθος διορθωσε με :worry:

Link to comment
Share on other sites

Η ετοιμοτητα κυψελης τι ειναι ρε παιδια;;;
Σχετιζεται με τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας.

 

ανοιγωντας την εφαρμογη μαρκαρουμε την αλλη χρηση και βλεπουμε τα ποσοστα, μαλλον αυτο θα λες και οχι στην επιλογη μερικη χρηση αφυπνισης, αν κανω λαθος διορθωσε με :worry:
Πατας το πανω πανω που λεει αλλη χρηση και μετα το μερικη χρηση αφυπνισης και βλεπεις τα ποσοστα. Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται με τις αναβαθμισεις ?γιατι αλλοι εχουν περασει χωρις ROOTING σε 2.1 και αλλοι οχι?τι ειναι αυτο το πραγμα με τις αναβαθμισεις!!ας μας δωσει καποιος μια ενημερωση...
Link to comment
Share on other sites

Σχετιζεται με τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας.

 

Και καλα οταν δεν βρισκει σημα και τετοια;το spare parts δεν το βρισκω στο μαρκετ..

η προβολη μου τρωει 47,η κυψελη και το αδρανες τηλ απο 21..πως τα βλεπεις;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και καλα οταν δεν βρισκει σημα και τετοια;το spare parts δεν το βρισκω στο μαρκετ..

η προβολη μου τρωει 47,η κυψελη και το αδρανες τηλ απο 21..πως τα βλεπεις;;

 

Μαλλον θα το σκαλισες πολυ...σωστα?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πατας το πανω πανω που λεει αλλη χρηση και μετα το μερικη χρηση αφυπνισης και βλεπεις τα ποσοστα.

 

ok φιλε το πρωτο ειναι συστημα android και το δευτερο κλησεις η διαφορα μεταξυ τους ειναι καπου στο 16%, τωρα τι σημαινει αυτο δεν ξερω, στην επιλογη αλλη χρηση το πρωτο με το δευτερο δεν εχουν σχεδον καθολου διαφορα, απο την εμπειρια σου ετσι πρεπει να ειναι? στο περιπου λεμε........:worry:

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε το πρωτο ειναι συστημα android και το δευτερο κλησεις η διαφορα μεταξυ τους ειναι καπου στο 16%, τωρα τι σημαινει αυτο δεν ξερω, στην επιλογη αλλη χρηση το πρωτο με το δευτερο δεν εχουν σχεδον καθολου διαφορα, απο την εμπειρια σου ετσι πρεπει να ειναι? στο περιπου λεμε........:worry:
Δεν βλεπω να τραγικες διαφορες. Πατα πανω στο εκτελειται και πες μου ποση ωρα ειναι εκτος καταστασης αδρανειας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να τραγικες διαφορες. Πατα πανω στο εκτελειται και πες μου ποση ωρα ειναι εκτος καταστασης αδρανειας.

 

1 ωρα 5 λεπτα και 36 δευτερα

Link to comment
Share on other sites

Οση ωρα το πειραζεις να φανταστω!:p

 

χαχαχα δεν ξερω τι να πω, αντε μια χαρα ειναι να μην τα θελουμε και ολα δικα μας :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από makispap1 Εμφάνιση Μηνύματος

.............Παιδια,οποιος θελει να περασει στη 2.1,του πρωτεινω να ΜΗΝ δοκιμασει το @@@@@@@@ PcCompanion,θα ταλαιπωρηθεί άσκοπα.....

 

Eγώ πάντως, όπως πιστεύω και άλλοι, με το PC Companion έκανα αναβάθμιση σε 2.1.

Το ότι δεν δούλεψε σε σένα, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι η σωστη διαδικασία, την οποια άλλωστε προτεινει και η SE. Μπορεί στο δικό σου PC το συγκεκριμένο πρόγραμμα να κράσαρε για x λόγο. Αρα ας μην παραπληροφορούμε τον κόσμο και προτείνουμε αυθαίρετα διαφορα πράγματα. Μέχρι το σημείο που είπες ότι έκανες αναβάθμιση με το SEUS όλα καλα. Αλλα από κει και πέρα με το να προτείνεις να ΜΗΝ δοκιμάσουν οι άλλοι με το PC Companion, προσωπικά το βρίσκω εσφαλμένη κίνηση από μερους σου. Αποπροσανατολίζεις και κατευθύνεις εσφαλμένα τον κόσμο και δημιουργείς λανθασμένες εντυπώσεις. Υπόψιν διαβάζουν και νέοι χρηστες, με λίγη εμπειρία.Δηλαδή η SE που προτείνει με το PC Companion, είναι ηλιθιοι και θέλουν να ταλαιπωρήσουν τον κόσμο ? Η όλοι εμείς που κάναμε αναβάθμιση με τον τρόπο που προτείνει η SE ήμασταν περισσότερο έξυπνοι, η μήπως ειχααμε μέσο στην εταιρία και μας έδωσαν βελτιωμένη έκδοση PC Companion :blink:

Προσωπική μου θεση είναι να είμαστε λίγο προσεκτικοι σε ότι γραφουμε, μια και μας διαβάζουν πολλοί :!:

 

Αγαπητη kwnana,επειδη νομιζω οτι το πηγες πολυ μακρια το θεμα και,ναι! μας διαβαζουν πολλοι,σε διαβεβαιωνω,οτι δεν εχω καμια προθεση για ολα αυτα που με κατηγορεις και φυσικα,δεν θεωρω κανενα εξυπνοτερο απο καποιον αλλο.Οπως κι εσυ,ετσι κι εγω,εγραψα την προσωπικη μου αποψη.Η πολυωρη ταλαιπωρια μου με το PcCompanion,δεν ηταν"λανθασμενη εντυπωση"για μενα,ουτε και για ολους οσους εγραψαν μεχρι τωρα,για την αποτυχια αναβαθμισης με αυτο το προγραμα,που οπως λες κι εσυ,προτεινει η SE.Η προταση μου για το SEUS δεν ειναι"αυθαιρετη",την προτεινει η SE και μαλιστα,ολοι οι επαγγελματιες της κινητης,αυτο (SEUS Pro) χρησιμοποιουν για αναβαθμισεις.Τυχαιο??? δε νομιζω!

Οσο για το πια ειναι η "σωστη διαδικασια", πιστευω, οτι ειναι αυτη που ολοκληρωνεται γρηγορα και χωρις προβληματα.Το PcCompanion,για μενα,ειναι ενα αχρηστο,βαρυ και γεματο bugs προγραμα,που μας φορτωνει η SE ασκοπα.Ποσοι απο εμας το χρησιμοποιουμε και για πιο λογο?Εσυ kwnana,το χπησιμοποιεις? η μονο για αναβαθμιση το εχεις?

Εγω τελικα,αφου εκανα ολα οσα προτεινει η SE και ολα οσα εχω διαβασει στα σχετικα post (εχω διαβασει ολο το thread και πολλα ακομα σχετικα) δεν καταφερα τιποτα.Εσυ,(δεν ξερω με ποιο τροπο το καταφερες,η αν ειχες "μεσον",οπως ειπες,) μετα απ"ολα αυτα τα προβληματα που εχουν αναφερθει στο φορουμ, θα το προτεινες σε καποιο νεο και απειρο χρηστη? με το ρισκο να ταλαιπορηθει και αυτος ασκοπα? δε νομιζω!!! Γι¨αυτο το λογο εκανα το αρχικο post,για να μην χρειαστει καποιος ¨νεος και απειρος¨χρηστης να κανει ολες αυτες τις ασκοπες-ακυρες-αγνωστες-απροβλεπτες κ.λ.π, διαδικασιες,που απαιτει το PcCompanion για να κανει ενα update.Με το SEUS,με μια απλη πιστευω διαδικασια,μεσα σε 10 λεπτα το πολυ,μπορει να το κανει ο καθενας.

Οσο γι¨αυτο

Δηλαδή η SE που προτείνει με το PC Companion, είναι ηλιθιοι και θέλουν να ταλαιπωρήσουν τον κόσμο ?
σηκωνει πολυ σηζητηση...χαααχαααχααα.

 

Προσωπική μου θεση είναι να είμαστε λίγο προσεκτικοι σε ότι γραφουμε, μια και μας διαβάζουν πολλοί

και δικη μου επισης.

Αυτα τα λιγα....

Edited by makispap1
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω το εξης.

εχω 2 σιμ με επαθες,να περασω πρωτα ολες τις επαφες στο τηλεφωνο επειτα να τα συνχρονισω με το μαιλ, απο εκει να κανω επεξεργασια και στην συνεχεια ξανα συνχρονισμο ωστε να βλεπω τις επαφες απο τον λογοριασμο του μαιλ και τελος να σβησω ολες τις επαφες απο το τηλεφωνο και να εμφανιζω μονο τις επαφες απο το μαιλ.

με λιγα λογια πειτε πως εχω 205 +200 σε καθε καρτα τις περνω ολες στην συσκευη και κανω συνχρονισμο με το μαιλ κατοπιν επεξεργασια και απο 405 επιλεγω μονο 300.μετα ξανα συνχρονισμο για να τισ περασω στο κινιτο και τελος διεγραφη επαφων τηλεφωνου και προβολη επαφων απο μαιλ λογαριασμο.

 

καμοια βοηθεια???χερω οτι σας κουρασα αλλα ας βαλουε τα πραματα σε μια σειρα στην συσκευη μας.............

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο update σε 2.1 δεν μπορω να συνδεθω με το phone explorer,ενω με την 1.6 μπορουσα κανονικα.Τωρα δεν αναγνωριζει το τηλ.Τι γινεται?Ξερει κανεις κατι γι¨αυτο?
Link to comment
Share on other sites

......Οπως κι εσυ,ετσι κι εγω,εγραψα την προσωπικη μου αποψη.Η πολυωρη ταλαιπωρια μου με το PcCompanion,δεν ηταν"λανθασμενη εντυπωση"για μενα,ουτε και για ολους οσους εγραψαν μεχρι τωρα,για την αποτυχια αναβαθμισης με αυτο το προγραμα,που οπως λες κι εσυ,προτεινει η SE. ............

Φιλε μου δεν θα επεκταθώ περισσότερο στο θέμα, γιατί θα βγούμε μάλλον offtopic και δεν θέλω.

Εχει πολύ μεγάλη διαφορα πάντως το να καταθέτουμε τη γνώμη μας και την εμπειρία μας , από το να παρακινούμε / παροτρύνουμε τους υπολοιπους να κάνουν κάτι. Δεν είπα ότι ήταν φαντασία σου η εμπειρία που έζησε εσύ αλλα και οι υπόλοιποι με το PC Companion, ούτε οτι το το έγραψες με κακή προθεση, αλλα παρόλα αυτά επειδή έτυχε σε σένα δεν σημαίνει ότι πρέπει να το κάνουμε και κανονα. Όπως είπα και στο προηγούμενο post η μέθοδος της αναβάθμισης με το PC Companion είναι η προτεινόμενη από την ιδια την SE. Τώρα αν για σένα "σωστη διαδικασία" δεν είναι αθυτο που λέει ο κατασκευαστής και είναι αυτό που λες εσύ, εγώ δεν έχω τίποτε άλλο να πω, σταματώ εδώ.

Τέλος δεν σε κατηγορισα για κάτι, είπα απλώς ας προσέχουμε τι γραφουμε. Φιλικά πάντα. Αυτοί που μας διαβάζουν μπορούν νομίζω να κρίνουν και να βγάλουν τα συμπεράσματα τους, νομίζω καταθέσαμε και οι δυο τα επιχειρηματα μας. :)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρετε το sales item που έχει κάτω από το ιμει σας και δειτε στην παρακάτω λίστα:

http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/11/09/these-kits-have-the-update/

το δικό μου που είνια Βοντα δεν είνια στη λίστα, μας βλέπω στο τέλος του μήνα με τόσες ******** που βάζει η βοντα....

 

φιλε μου κι εγω που δεν το πηρα απο βοντα αλλα απο το πλαισιο (χωρις καποιο Brand), παλι δεν ειμαι στη... λιστα

SI: 1236-7378

 

εν αναμονη λοιπον

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μας ξεχασαν εμας, μεχρι να μας βαλουν στιν λιστα θα εχει βγει η 2,2

την άλλη εβδομάδα βγαίνει η 2,3 .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...