Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εμενα ετσι ελεγε και πατησα ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και εγινε αναβαθμιση σε 2.1

 

Είσαι σίγουρος ότι έγινε αναβάθμιση σε 2.1? Μήπως ξαναέβαλες την 1.6?

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος ότι έγινε αναβάθμιση σε 2.1? Μήπως ξαναέβαλες την 1.6?

 

λες να μην προσεξε καμια διαφορα στο τηλ??:lol::D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λες να μην προσεξε καμια διαφορα στο τηλ??:lol::D

 

Ξέρω και εγώ τι να πώ? Να μην του βρίσκει αναβάθμιση,να πατάει εγκατάσταση και να βάζει την καινούργια λίγο ύποπτο μου φαίνεται.... :confused:

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω και εγώ τι να πώ? Να μην του βρίσκει αναβάθμιση,να πατάει εγκατάσταση και να βάζει την καινούργια λίγο ύποπτο μου φαίνεται.... :confused:

 

γενικα το κομπανιον ειναι λιγο με τα φεγγαρια του απο,τι εχει αναφερθει εδω περα..οποτε δεν το βρισκω και αφυσικο..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσείς που έχετε βάλει την 2.1 (επειδή εμενα μου γραφει ότι έχω την τελευταία ενημέρωση ενώ είμαι 1.6) ξέρετε αν πλέον μπορείς να φτιάξεις φακέλους? η πάλι @@?
Link to comment
Share on other sites

γενικα το κομπανιον ειναι λιγο με τα φεγγαρια του απο,τι εχει αναφερθει εδω περα..οποτε δεν το βρισκω και αφυσικο..:cool:

 

Περίεργα όλα αυτά γιατί μέχρι τώρα έχω κάνει εγκατάσταση με PC Companion, το Generic NBC/Nordic σε 2 mini και ένα mini pro, χωρίς να μετράω τις φορές που flashαρα το δικό μου, ενώ όταν έκανα debrand στην αρχή το δικό μου σε Generic UK, το έκανα με SEUS και την πρώτη φορά έβγαλε fail!

 

Ίσως και να έχει να κάνει με το setup του υπολογιστή. :lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα όλα αυτά γιατί μέχρι τώρα έχω κάνει εγκατάσταση με PC Companion, το Generic NBC/Nordic σε 2 mini και ένα mini pro, χωρίς να μετράω τις φορές που flashαρα το δικό μου, ενώ όταν έκανα debrand στην αρχή το δικό μου σε Generic UK, το έκανα με SEUS και την πρώτη φορά έβγαλε fail!

 

Ίσως και να έχει να κάνει με το setup του υπολογιστή. :lol:

 

η αληθεια ειναι οτι και γω με το κομπανιον το εκανα..και ηταν μια χαρα..αλλα εχω μετρησει 3-4 παραπονα...:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά λύστε μου μια απορία γτ μου φαίνεται πολύ παράξενο...

(έχω ένα παρόμοιο ποστ πιο πανω απλά τώρα είναι πιο συγκεκριμένο το πρόβλημα).

Έχω το advanced task killer. Μέχρι χτες το μεσημέρι όλα πήγαιναν μια χαρούλα και δεν είχα πρόβλημα.

τώρα συμβαίνει το εξής: όποτε σβήνει η οθόνη κάνει επανεκκίνηση στο κινητό. Αυτό συμβαίνει και όταν μιλάω στο τηλέφωνο και σβήνει η οθόνη.

Να τονίσω ότι ΔΕΝ έκανα καμμιά αλλαγή!Καμιά απολύτως! και όμως όποιο process και αν ζητήσω να αγνοεί η διαδικασία είναι η ίδια: επανεκκίνηση, αίτηση πιν κλπ...

Καμμιά ιδέα υπάρχει; Έχει συναντήσει κάποιος κάτι ανάλογο;

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά λύστε μου μια απορία γτ μου φαίνεται πολύ παράξενο...

(έχω ένα παρόμοιο ποστ πιο πανω απλά τώρα είναι πιο συγκεκριμένο το πρόβλημα).

Έχω το advanced task killer. Μέχρι χτες το μεσημέρι όλα πήγαιναν μια χαρούλα και δεν είχα πρόβλημα.

τώρα συμβαίνει το εξής: όποτε σβήνει η οθόνη κάνει επανεκκίνηση στο κινητό. Αυτό συμβαίνει και όταν μιλάω στο τηλέφωνο και σβήνει η οθόνη.

Να τονίσω ότι ΔΕΝ έκανα καμμιά αλλαγή!Καμιά απολύτως! και όμως όποιο process και αν ζητήσω να αγνοεί η διαδικασία είναι η ίδια: επανεκκίνηση, αίτηση πιν κλπ...

Καμμιά ιδέα υπάρχει; Έχει συναντήσει κάποιος κάτι ανάλογο;

 

Θα πετάξεις το advanced task killer γιατί περοσσότερο κακό παρά καλό κάνει και αν σου αρέσουν τέτοιες εφαρμογές, θα κατεβάσεις το AutoKiller Memory Optimizer.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα πετάξεις το advanced task killer γιατί περοσσότερο κακό παρά καλό κάνει και αν σου αρέσουν τέτοιες εφαρμογές, θα κατεβάσεις το AutoKiller Memory Optimizer.

 

και γω το advanced task killer εχω αλλα δεν συνηθιζω να διακοπτω εφαρμογες που τρεχουν.απλα τσεκαρω ποιες ειναι ενεργες. ουτε με το AutoKiller Memory Optimize φανταζομαι μπορεις να επεμβαινεις και να σκοτωνεις τις εφαρμογες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα κυκλοφορησε η 2.1 για ολη την σειρα χ με cosmote brandet εχω αναβαθμισει ηδη ενα χ10 και τρια χ10 μινι. :yahoo:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα όλα αυτά γιατί μέχρι τώρα έχω κάνει εγκατάσταση με PC Companion, το Generic NBC/Nordic σε 2 mini και ένα mini pro, χωρίς να μετράω τις φορές που flashαρα το δικό μου, ενώ όταν έκανα debrand στην αρχή το δικό μου σε Generic UK, το έκανα με SEUS και την πρώτη φορά έβγαλε fail!

 

Ίσως και να έχει να κάνει με το setup του υπολογιστή. :lol:

 

Κι εγώ τα πάντα με το PC Companion τα έκανα χωρίς να συναντήσω κανένα πρόβλημα!!!

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μόλις μου ήρθε e-mail απο την sony και έλεγε για την αναβάθμηση του android. Ε όλα καλά έβαλα το κινητό έβαλα το PC companion, και μου έβγαλε οτι διαθέτω το τελευταίο λειτουργικό!!! Πήρα την sony για εξηγήσεις και μου είπαν ότι ακόμα δεν είναι διαθέσιμο, στις επόμενες μέρες να ξαναπροσπαθήσω!! Μας δουλεύουν τελειίως. Τι στέλνουν μήνυμα οτι είναι διαθέσιμο!!! :angry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μόλις μου ήρθε e-mail απο την sony και έλεγε για την αναβάθμηση του android. Ε όλα καλά έβαλα το κινητό έβαλα το PC companion, και μου έβγαλε οτι διαθέτω το τελευταίο λειτουργικό!!! Πήρα την sony για εξηγήσεις και μου είπαν ότι ακόμα δεν είναι διαθέσιμο, στις επόμενες μέρες να ξαναπροσπαθήσω!! Μας δουλεύουν τελειίως. Τι στέλνουν μήνυμα οτι είναι διαθέσιμο!!! :angry:

 

γτ δεν δοκιμαζεις μεσω SEUS?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=159294

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και γω το advanced task killer εχω αλλα δεν συνηθιζω να διακοπτω εφαρμογες που τρεχουν.απλα τσεκαρω ποιες ειναι ενεργες. ουτε με το AutoKiller Memory Optimize φανταζομαι μπορεις να επεμβαινεις και να σκοτωνεις τις εφαρμογες..

 

Το autokiller memory optimize δεν έχει καμια σχέση σε αρχές λειτουργίας με το advanced task killer γιατί επεμβαίνει στον διαχειριστή μνήμης του android και όχι απευθείας στις εφαρμογές. Έτσι την απελευθέρωση μνήμης την κάνει το ίδιο το λειτουργικό με ομαλό τρόπο και όχι όπως θα το έκανε ένα συνηθισμένο task killer

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το autokiller memory optimize δεν έχει καμια σχέση σε αρχές λειτουργίας με το advanced task killer γιατί επεμβαίνει στον διαχειριστή μνήμης του android και όχι απευθείας στις εφαρμογές. Έτσι την απελευθέρωση μνήμης την κάνει το ίδιο το λειτουργικό με ομαλό τρόπο και όχι όπως θα το έκανε ένα συνηθισμένο task killer

 

ΚΚ!thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα κυκλοφορησε η 2.1 για ολη την σειρα χ με cosmote brandet εχω αναβαθμισει ηδη ενα χ10 και τρια χ10 μινι. :yahoo:

 

Αυτά είναι ! Άντε καλορίζικο !!!! Μου αρέσει που κάποιοι λέγανε ότι όσοι είναι branded θα δούνε αναβάθμιση του χρόνου και βλέπουμε.Τελικά πιο γρήγορα έγινε σε branded κινητά παρά στα υπόλοιπα....:mad: Περαστικά μας.....:(

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα θελω να το αναφερω.επιτελους (λεω επιτελους γτ εχω να λειτουργησω ερικσον απο το w 200i) η ερικσον εβαλε τον κλασσικο τυπο βυσματος ακουστικων στο κινητο..ετσι μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιαδηποτε ακουστικα και δεν χρειαζεται να εχεις αλλα ακουστικα για το mp3 σου και αλλα για το κινητο..:D

 

p.s. αυτο το κολπακι με το QR code ειναι πολυ χρησιμο και αρκετα διαδεδομενο.μεχρι και σε γλωσσα παπουτσιου διπλα στο νουμερο ειδα ενα τετοιο ψηφιδωτο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα κυκλοφορησε η 2.1 για ολη την σειρα χ με cosmote brandet εχω αναβαθμισει ηδη ενα χ10 και τρια χ10 μινι. :yahoo:

 

πως εγινε αυτο? εγω πηρα τηλεφωνο σε cosmote k sony ericcson κ μου ειπαν οτι μονο update service εχει βγει, η 2.1 τις επομενες ημερες θα βγει:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...δεν ξέρω εαν εχει απαντηθει αλλά πως αλλάζουμε σε 2.1 τις ρυθμίσεις στα sms ώστε να μπορούμε να γράψουμε πάνω από 70 χαρακτήρες χωρίς να πάει σε 2ο μήνυμα??στην 1.6 είχε το "εξοικονομηση κόστους" αλλα δεν το βρίσκω......:(
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και ναι, επιτέλους, το θαύμα έγινε :lol:

 

Για το συγχρονισμό του τηλεφώνου με το outlook ο λόγος, το οποίο είναι το μόνο θέμα που απασχολεί εμένα :lol:

 

Έπειτα από το τελευταίο update που έγινε στο Myphone Explorer, τώρα πια συγχρονίζονται και οι καταχωρήσεις του ημερολογίου.

 

Πιστεύω ότι με λίγη υπομονή, θα καταφέρουν να συγχρονίζονται και τα notes :lol:

 

Γερά με τσαμπουκά :D

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε...κι ακόμη ρίχνει:)

 

υαλοκαθαριστήρες? στο κράνος? next year :)

 

 

και για τον φίλο που ρώτησε, χρησιμοποιήθηκαν: LauncherPro, Class theme by Sph1re και Metal 01 Birdman Font 75 Text Icons, Token Dark_by_brsev

Ευχαριστω φιλος

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...