Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα έλεγα, όχι μετά από πολλή εργασία, αλλα μετά από πολλή υγρασία :lol: :p :lol: :p

Πέρα από την πλακα, πολύ καλες οι επιφάνειες, συγχαρητήρια :)

 

χεχεχε...κι ακόμη ρίχνει:)

 

υαλοκαθαριστήρες? στο κράνος? next year :)

 

 

και για τον φίλο που ρώτησε, χρησιμοποιήθηκαν: LauncherPro, Class theme by Sph1re και Metal 01 Birdman Font 75 Text Icons, Token Dark_by_brsev

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αγορια και κοριτσια οταν εχουμε ανοιχτη την κινηση δεδομενων χωρις να κανουμε καποια εργασια τυπου ιντερνετ ή γουιφι,καταναλωνει μπαταρια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αγορια και κοριτσια οταν εχουμε ανοιχτη την κινηση δεδομενων χωρις να κανουμε καποια εργασια τυπου ιντερνετ ή γουιφι,καταναλωνει μπαταρια?

Πιο σωστο θα ηταν να ρωτησεις αν κατεβαζει δεδομενα.

Ναι κατεβαζει ενημερωσεις για προγραμματα που τρεχουν στο background ειτε συγχρονιζει επαφες κλπ.

Συνεπως καταναλωνει και ενεργεια

Link to comment
Share on other sites

οι ενημερωσεις για τα προγραμματα δεν γινονται μεσω market?

που θα βρω τη συντομευση στην 2.1 για να απενεργοποιω την κινηση?στην 1.6 υπηρχε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πρόσφατα απέκτησα κι εγώ το Χ10 mini και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με δυο μόνο παραπανονάκια που αφορούν τη διάρκεια της μπαταρίας αλλά και τη διαθέσιμη μνήμη του τηλεφώνου. Αυτή τη στιγμή όμως άλλο με απασχολεί και αυτό είναι το Android Market το οποίο τις τελευταίες μέρες δεν με αφήνει να κατεβάσω καμμία εφαρμογή, πετάγοντάς μου σε κάθε απόπειρα "κατεβάσματος" το μήνυμα "Η λήψη δεν ήταν επιτυχής, προσπαθήστε ξανά".

 

Έχω διαβάσει μέσα στο φόρουμ για παρόμοια "θεματάκια" με το Market αλλά θεωρούσα ότι ήταν απλώς περαστικά, τις τελευταίες όμως μέρες -κι ενώ δεν αντιμετώπισα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα- δεν με αφήνει να κατεβάσω τίποτα.. έχω δοκιμάσει λύσεις που διάβασα νωρίτερα (πχ."Εκκαθάριση δεδομένων") αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει χωρίς εννοείται εγώ να αλλάξω κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο που πιθανόν θα ευθύνονταν γι'αυτό.

 

Υπάρχει πρόβλημα και σε εσάς με το download από Android Market τις τελευταίες 3-4 μέρες;

Υπάρχει κάτι που θα μπορούσα ακόμα να κάνω ή απλώς περιμένω τη διόρθωση του προβλήματος από το Market;

Link to comment
Share on other sites

To Facebook, Twitter, Timescape, Gmail κλπ κατεβαζουν ενημερωσεις για τους λογαριασμους που εχεις ενεργοποιησει. Οχι ενημερωσεις προγραμματων.

Την συντομευση θα την ενεργοποιησεις με τον ιδιο τροπο οπως στην 1.6.

Παρατεταμενο πατημα στην αρχικη οθονη -> Προσθ. widget -> Κινηση Δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πρόσφατα απέκτησα κι εγώ το Χ10 mini και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με δυο μόνο παραπανονάκια που αφορούν τη διάρκεια της μπαταρίας αλλά και τη διαθέσιμη μνήμη του τηλεφώνου. Αυτή τη στιγμή όμως άλλο με απασχολεί και αυτό είναι το Android Market το οποίο τις τελευταίες μέρες δεν με αφήνει να κατεβάσω καμμία εφαρμογή, πετάγοντάς μου σε κάθε απόπειρα "κατεβάσματος" το μήνυμα "Η λήψη δεν ήταν επιτυχής, προσπαθήστε ξανά".

 

Έχω διαβάσει μέσα στο φόρουμ για παρόμοια "θεματάκια" με το Market αλλά θεωρούσα ότι ήταν απλώς περαστικά, τις τελευταίες όμως μέρες -κι ενώ δεν αντιμετώπισα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα- δεν με αφήνει να κατεβάσω τίποτα.. έχω δοκιμάσει λύσεις που διάβασα νωρίτερα (πχ."Εκκαθάριση δεδομένων") αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει χωρίς εννοείται εγώ να αλλάξω κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο που πιθανόν θα ευθύνονταν γι'αυτό.

 

Υπάρχει πρόβλημα και σε εσάς με το download από Android Market τις τελευταίες 3-4 μέρες;

Υπάρχει κάτι που θα μπορούσα ακόμα να κάνω ή απλώς περιμένω τη διόρθωση του προβλήματος από το Market;

Μαλλον δεν εχεις κανει update στην εκδοση 2.1 και αντιμετωπιζεις το ιδιο προβλημα που ειχαν πολλα ατομα πριν απο μερικες μερες. Πηγαινε:

Ρυθμισεις -> Εφαρμογες -> Διαχειριση Εφαρμογων -> Market -> Καταργηση Ενημερωσεων

(κατι με ενημερωσεις, δεν θυμαμαι ακριβως γιατι δεν εμφανιζεται τωρα σε μενα)

Link to comment
Share on other sites

To Facebook, Twitter, Timescape, Gmail κλπ κατεβαζουν ενημερωσεις για τους λογαριασμους που εχεις ενεργοποιησει. Οχι ενημερωσεις προγραμματων.

Την συντομευση θα την ενεργοποιησεις με τον ιδιο τροπο οπως στην 1.6.

Παρατεταμενο πατημα στην αρχικη οθονη -> Προσθ. widget -> Κινηση Δεδομενων

 

στην 1.6 δεν χρειαζοταν γουιτζετ..το ειχες διπλα στην μπαταρια,με συρσημο του παραθυρου κατω το ενεργοποιουσες/απενεργοποιουσες..αυτο δεν μπορει να γινει και τωρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις κανει update στην εκδοση 2.1 και αντιμετωπιζεις το ιδιο προβλημα που ειχαν πολλα ατομα πριν απο μερικες μερες. Πηγαινε:

Ρυθμισεις -> Εφαρμογες -> Διαχειριση Εφαρμογων -> Market -> Καταργηση Ενημερωσεων

(κατι με ενημερωσεις, δεν θυμαμαι ακριβως γιατι δεν εμφανιζεται τωρα σε μενα)

 

Το ρημάδι..!:D

 

Να είσαι καλά φίλε, αυτό ήταν!:respect:

Link to comment
Share on other sites

στην 1.6 δεν χρειαζοταν γουιτζετ..το ειχες διπλα στην μπαταρια,με συρσημο του παραθυρου κατω το ενεργοποιουσες/απενεργοποιουσες..αυτο δεν μπορει να γινει και τωρα;

Ναι αλλα αν επελεγες "Εκκαθαριση" το εχανες. Τεσπα. Αν πας απο τις ρυθμισεις και το ενεργοποιησεις - απενεργοποιησεις μια φορα θα φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν επελεγες "Εκκαθαριση" το εχανες. Τεσπα. Αν πας απο τις ρυθμισεις και το ενεργοποιησεις - απενεργοποιησεις μια φορα θα φαινεται

 

ναι αλλα οταν ξανανοιγα το κινητο ή το κανα χειροκινητα,υπηρχε..τωρα και χειροκινητα να το κανψ,οταν πατησω ενεργοποιηση εξαφανιζεται η εικονιτσα πανω αριστερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο. Δεν ειχα παρατηρησει οτι οταν ειναι ενεργοποιημενη η κινηση δεδομενων χανεται το εικονιδιο. Ο πιο γρηγορος τροπος ενεργοποιησης/απενεργοποιησης ςιναι το widget
Link to comment
Share on other sites

διαμαντη δεν την εχω τσιμπησει ακομα την μπαταριουλα γτ εχω κατι εκρεμμοτητες ακομα,ασε που ο φιλος που την πηρε εχει εξαφανιστει απο το φορουμ και δεν εχει αναφερει τπτ για την μπαταρια αυτη..μην μου καψει και το κινητο..αλλα νταξει σκεφτομαι τελη του μηνα να την παρω αν και η αυτονομια με την 2.1 με εχει συγκλονισει..

 

συνεχιζω να χρησιμοποιω την κινεζικη μπαταρια χωρις προβλημα. κ εγω πριν τη βαλω ρωτησα εναν φιλο που εχει σερβις . φυσικα δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου αλλα κοντα 4 μηνες τωρα κ ειναι ολα μια χαρα. κ μονο 4 ευρω, μην ξεχνιομαστε!

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω να χρησιμοποιω την κινεζικη μπαταρια χωρις προβλημα. κ εγω πριν τη βαλω ρωτησα εναν φιλο που εχει σερβις . φυσικα δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου αλλα κοντα 4 μηνες τωρα κ ειναι ολα μια χαρα. κ μονο 4 ευρω, μην ξεχνιομαστε!

τι χωρητικοτητας ειπαμε οτι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο πολυωρη ταλαιπωρια με το PcCompanion,για να μπορεσω να παρω τη 2.1,αποφασισα να το απεγκαταστησω μονιμα απο το πι σι μου.Τελικα μονο με το SEUS μπορεσα να αναβαθμησω το μινι μου.Παιδια,οποιος θελει να περασει στη 2.1,του πρωτεινω να ΜΗΝ δοκιμασει το @@@@@@@@ PcCompanion,θα ταλαιπωρηθει ασκοπα.Σε 10 λεπτα καθαρισα με το SEUS και τωρα εξερευνω τα καλουδια της 2.1.Αμαν πια....
Link to comment
Share on other sites

.............Παιδια,οποιος θελει να περασει στη 2.1,του πρωτεινω να ΜΗΝ δοκιμασει το @@@@@@@@ PcCompanion,θα ταλαιπωρηθεί άσκοπα.....

 

Eγώ πάντως, όπως πιστεύω και άλλοι, με το PC Companion έκανα αναβάθμιση σε 2.1.

Το ότι δεν δούλεψε σε σένα, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι η σωστη διαδικασία, την οποια άλλωστε προτεινει και η SE. Μπορεί στο δικό σου PC το συγκεκριμένο πρόγραμμα να κράσαρε για x λόγο. Αρα ας μην παραπληροφορούμε τον κόσμο και προτείνουμε αυθαίρετα διαφορα πράγματα. Μέχρι το σημείο που είπες ότι έκανες αναβάθμιση με το SEUS όλα καλα. Αλλα από κει και πέρα με το να προτείνεις να ΜΗΝ δοκιμάσουν οι άλλοι με το PC Companion, προσωπικά το βρίσκω εσφαλμένη κίνηση από μερους σου. Αποπροσανατολίζεις και κατευθύνεις εσφαλμένα τον κόσμο και δημιουργείς λανθασμένες εντυπώσεις. Υπόψιν διαβάζουν και νέοι χρηστες, με λίγη εμπειρία. Δηλαδή η SE που προτείνει με το PC Companion, είναι ηλιθιοι και θέλουν να ταλαιπωρήσουν τον κόσμο ? Η όλοι εμείς που κάναμε αναβάθμιση με τον τρόπο που προτείνει η SE ήμασταν περισσότερο έξυπνοι, η μήπως ειχααμε μέσο στην εταιρία και μας έδωσαν βελτιωμένη έκδοση PC Companion :blink:

Προσωπική μου θεση είναι να είμαστε λίγο προσεκτικοι σε ότι γραφουμε, μια και μας διαβάζουν πολλοί :!:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την δουλεια μου με το seus την εκανα!! To pc companion ηταν αλλου!!!:dizzy::dizzy::dizzy:
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω την Nordic και θελω να περασω παλι σε ελληνικο. Μπορει καποιος να δωσει τον κωδικο για την ελληνικη 2.1 που βρισκεται μεσα στο Build.prop (αυτον με τη μορφη xxxx-xxxx) και την εκδοση rom (πχ R3A). Ευχαριστω Edited by Blackjack13
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση. γιατι οταν συνδεω το κινητο στο πισι μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο ενω εχω την 1.6 εκδοση???:(:(

(ειμαι λιγο ασχετοσ:X:cry:)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα τελικα πιο πολλοι μου φαινεται αναβαθμιστηκαν με SEUS γτ το κομπανιον ετρωγε σκαλωματα..

Stelako γτ δεν ακολουθεις τον οδηγο του Dark για να το κανεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση. γιατι οταν συνδεω το κινητο στο πισι μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο ενω εχω την 1.6 εκδοση???:(:(

(ειμαι λιγο ασχετοσ:X:cry:)

 

Γιατι ακομα για την ελληνικη εκδοση δεν εχει βγει 2.1

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση. γιατι οταν συνδεω το κινητο στο πισι μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο ενω εχω την 1.6 εκδοση???:(:(

(ειμαι λιγο ασχετοσ:X:cry:)

 

και εμενα ετσι ελεγε και πατησα ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και εγινε αναβαθμιση σε 2.1

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...