Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Έκανα root και τώρα διαπίστωσα ότι το Ledaki όταν λαμβάνω μήνυμα δεν ανάβει...Τι μπορεί να έγινε??? :(

Xρησιμοποιώ το Handcen sms, η επιλογή για να ανάβει το Led είναι τικαρισμένη αλλά τπτ... :(

και μενα με κανει κουλα το λεντακι μετα την 2.1

COSMOTE GR BRANDED ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ 2,1!!!!

caps lock απο την χαρά μου!!!

Κάνω Update ΟΤΑ η μέσω PC companion?

Μας εστειλε η Cosmote...εκει που περιμεναμε να ειναι η τελευταια...

αμα αλλαξω ip λετε να κανω αναβαθμηση;

οχι

Κατεβασα το pic me και το shootme και οταν τραβαω screenshot την βγαζει παραμορφωμενη. Αυτα μετα το update σε 2.1. Γιατι?

και μενα. μετα την 2.1

Αν μπορεί κάποιος με 2.1 ας κάνει post κάποιο screenshot με αποτελέσματα από Quadrant

Ετοιμος. Πως θα παρω screenshot ομως? (δες προβλημα λιγο πιο πανω) (edit: δοκιμασα και με αλλες εφαρμογες, σε ολες βγαινει μια μουτζουρα!)

 

 

Επισης, και μενα με καθυστερει πολυ να ανοιξει το αλμπουμ...κι ας εχει μονο 10 φωτο...:(

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

WTF?

 

Έχω Cosmote και είχα ξεμείνει από τον Ιούνιο στην έκδοση 1.0.Α.1.36 και ήμουν έτοιμος να φλασάρω την 2.1 Generic Nordic. Μόλις είδα ότι η Cosmote έβγαλε προς διάθεση την έκδοση 2.1!!! Τι έγινε και ξύπνησαν? Κατεβαίνουν μήπως για εκλογές και είπαν να κάνουν κανά έργο? Να υποθέσω βέβαια ότι σιγά μην ξαναβγάλουν άλλο update. Αν πιθανώς βγει και έκδοση 2.2 (αμφιβάλω) τότε και μόνο ίσως το βγάλει και η Cosmote.

 

Σκέφτομαι ακόμα να βάλω την Generic Nordic για να μπορώ να κάνω αναβάθμιση απευθείας και να μην χρειάζεται να κάνω unbrand και μετά ξανά αναβάθμιση. Ότι δλδ έκαναν όλοι μέχρι τώρα με την v1.6.

 

Εσείς τι λέτε? Θα βγάζει η Sony αναβαθμίσεις κάθε τρεις και λίγο όπως με την 1.6 (για να patch-αρουν πιθανά bugs της αρχικής έκδοσης) ή θα το ξεχάσει το θέμα και θα ασχοληθεί με άλλα κινητά? Ακούστηκε τίποτα?

 

Με την εγγύηση τι παίζει? Χάνεται τελείως αν περάσω την Generic?

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

η εγγυηση χανεται τελειως.

Δεν ειχα σκεφτει το θεμα Εκλογων...δεν αποκλειεται να εχεις και δικιο (δυστυχως)

Κανε αναβαθμιση με Cosmote και βλεπουμε...αν ερθει η ωρα μιας μεγαλης αναβαθμισης παλι, το ξανασυζηταμε τοτε...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

zxr τελικα το ιδιο λέγαμε! :P

 

@christina58: μην κοιτας κ πολυ το faq αυτες τις μέρες. θέλει ανανέωση. πλέον και το πρόβλημα με το +30 αλλά και αυτό με το bluetooth έχουν εξαληφθει στην 2.1.. τι brand ειναι το κινητο σου;

Link to comment
Share on other sites

zxr τελικα το ιδιο λέγαμε! :P

 

:up::up:

Ευχαριστω πολυ!

δε το πιστευω οτι το προβλημα με το τηλ. καταλογο ηταν τοσο απλο,δε θα μου πηγαινε το μυαλο!

οσο για το αλλο διαβασα αυτο "Η βασική διάφορα με τον κλασικό τρόπο είναι ότι αντί να μας στέλνει το αρχείο η άλλη συσκευή, αφού συνδεθούμε, κάνουμε browsing στους φακέλους της άλλης συσκευής και αντιγράφουμε από 'κει ότι θέλουμε."ειναι λιγο μπελαλιδικο αλλα νομιζω τα καταφερα, το μονο που μου μενει ειναι να βρω που αποθηκευονται τα αρχεια που μεταφερω!:lol:

THANKS!

 

Αυτό ήθελα να σου πω κι εγώ που αναφέρει και ο kallair. Ότι με την αναβάθμιση κάποιες παιδικές ασθένειες λύνονται. Υπάρχει δυνατότητα να την κάνεις και από τώρα αλλά δεν νομίζω να το ρισκάρεις. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες...

 

Χθες ζητούσα benchmark από κάποιον για να το συγκρίνω με αυτό:

 

http://img38.imagefra.me/i3b6/dark_dog/2_d4f_u92ct.png

 

App2SD + JIT Compiler που επιτέλους δουλεύει. :w00t:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου Benchmark για να συγκρίνετε, χωρίς τα καλούδια του Dark_dog :)

http://img837.imageshack.us/img837/9534/devicee.png

Επιπλέον οριστε και μερικά screenshots από τη συσκευή μου

http://img32.imageshack.us/img32/3466/device1x.png http://img217.imageshack.us/img217/3351/device2q.png http://img822.imageshack.us/img822/1267/device3q.png http://img261.imageshack.us/img261/3883/device4i.png http://img573.imageshack.us/img573/2299/device5.png

Συμπεράσματα δικά σας :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον οριστε και μερικά screenshots από τη συσκευή μου

http://img261.imageshack.us/img261/3883/device4i.png

ποιο ρολοϊ ειναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

kwnana πολύ καλό setup!

 

Ξερεις γιατι δεν μου παιζουν τα μμς με την 2.1 εκδοση, εχεις παρατηρηση και εσυ το ιδιο μηπως;

Link to comment
Share on other sites

ποιο ρολοϊ ειναι αυτό;

 

Typoclock

 

@legion: Σίγουρα έχεις τις σωστές ρυθμίσεις mms?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Typoclock

 

@legion: Σίγουρα έχεις τις σωστές ρυθμίσεις mms?

 

Ναι ειμαι σιγουρος, και αυτοματα που της κατεβαζει αλλα και manual που τις περνας δεν λεει να βγαλει το σημα 3g.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι σιγουρος, και αυτοματα που της κατεβαζει αλλα και manual που τις περνας δεν λεει να βγαλει το σημα 3g.

 

Δώσε μου 5' να τις περάσω και θα σου πω

 

Ok με το link από τα FAQ έβαλα ρυθμίσεις mms και έστειλα κανονικά.

 

ΥΓ: Είμαι στην wind και επίσης με Nordic 2.1

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα.Να ρωτησω,και μετα την 2.1 θα πρεπει να κανουμε παλι root για να μπορουμε να επιλεξουμε χωρο αποθηκευσης εφαρμογων-παιχνιδιων(συσκευη ή καρτα μνημης)??ok ειμαι rooted κι εγω(με την 2.1),αλλα πως στο καλο μπορω να επιλεξω χωρο αποθηκευσης την καρτα μνημης?? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πλακα στην πλακα παιδια και γω θα αρχισω σε λιγο να εχω προβλημα χωρου..τελικα πρεπει να περπατησουμε σε περιεργα μονοπατια για να περνανε οι εφαρμογες και τα παιχνιδια στην sd?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να περπατησουμε,γιατι να μην περπατησουμε?:lol:Αρκει να μας κραταει καποιος απο το χερι...(darkdog);)
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν θελουμε να ξαναπερασουμε τη 2.1 οσοι ειχαμε κανει αναβαθμηση μεσω nordic και να βαλουμε Την Generic UK ομως, απλα κανουμε αναβαθμηση η πρεπει να αλλαξουμε παλι το build.prop και να βαλουμε το προυγουμενο???

 

Λογικα αν περασεις μεσα απο τo Pc Companio το update θα σου περασει αυτοματα την ελληνικη, αλλα πριν το κανεις αυτο κανε ενα unistall το Pc Companion!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση και γω το μινι μου στην 2.1

Είχα κάνει όμως πιο παλιά debrand και από τότε δεν μπορώ να γράψω μηνύματα με 160 χαρακτήρες.Χρησιμοποιώ το handsent sms αλλά μου σπάει τα νεύρα.

Θέλω να παρακαλέσω όποιον έχει κανει την αναβάθμιση 2.1 και έχει ελληνική έκδοση, να ανεβάσει τα 2 αρχεία που βρίσκονται μέσα στο φάκελο C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs μπας και μπορέσουμε να τα βάλουμε και μεις.

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση και γω το μινι μου στην 2.1

Είχα κάνει όμως πιο παλιά debrand και από τότε δεν μπορώ να γράψω μηνύματα με 160 χαρακτήρες.Χρησιμοποιώ το handsent sms αλλά μου σπάει τα νεύρα.

Θέλω να παρακαλέσω όποιον έχει κανει την αναβάθμιση 2.1 και έχει ελληνική έκδοση, να ανεβάσει τα 2 αρχεία που βρίσκονται μέσα στο φάκελο C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs μπας και μπορέσουμε να τα βάλουμε και μεις.

 

To Handcent γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση και γω το μινι μου στην 2.1

Είχα κάνει όμως πιο παλιά debrand και από τότε δεν μπορώ να γράψω μηνύματα με 160 χαρακτήρες.Χρησιμοποιώ το handsent sms αλλά μου σπάει τα νεύρα.

Θέλω να παρακαλέσω όποιον έχει κανει την αναβάθμιση 2.1 και έχει ελληνική έκδοση, να ανεβάσει τα 2 αρχεία που βρίσκονται μέσα στο φάκελο C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs μπας και μπορέσουμε να τα βάλουμε και μεις.

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι λειτουργεί η μέθοδος με την αντικατάσταση των blob_fs πλέον?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ αρέσει.Θέλω να γράφω κανονικά με το πρόγραμμα του κινητού.

Αν μπορέσει κανείς καλώς.Αλλιώς θα περιμένω μήπως το βρώ κάπως αλλιώς.

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις οτι λειτουργεί η μέθοδος με την αντικατάσταση των blob_fs πλέον?

 

Αν τα βάλω δεν θα βάλει την ελληνική έκδοση μέσα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Αν τα βάλω δεν θα βάλει την ελληνική έκδοση μέσα?

 

Όχι. ϊσως και να γίνεται αν έχεις πολύ γρήγορο HDD και το κάνεις τόσο συγχρονισμένα ώστε να το διαβάσει ακριβώς από εκεί. Αλλά είναι παρακινδυνευμένο.

 

Από την άλλη με την μέθοδο του build.prop ίσως και να γίνεται να πας από 2.1 Nordic σε 2.1 Ελληνικό, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Πληροφοριακά αν χρησιμοποιήσεις την μέθοδο του build.prop από 2.1 σε 1.6 πας για σίγουρο brick.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το built.prop δεν αφορά μόνο το pro?

Και σε μας γίνεται?

Απ ότι έψαξα στο Davinci team δεν εχει ελληνική έκδοση 2.1

World customised λεει.

http://davinciteam.eu/phone_details_E10i_2.0.A.0.504_0001.html

Τεσπα.Ολα τα υπόλοιπα δουλευουν μια χαρά.Τώρα για τα μηνύματα αν δεν γίνεται τι να κάνουμε.

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...