Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dark δουλευει αψεγαδιαστα; για ριξε κανα λινκ να πειραματιστώ και εγω..

 

Εδώ

 

Χθες το πέρασα και σε 4Gb SDHC class 4 και δουλεύει μια χαρά.

Κάποιες δυσλειτουργίες τις έχει.

 

Μετά την εγκατάσταση αναγκάστηκα να ξαναβάλω τα widget (όχι εγκατάσταση ξανά απλά δεν διάβαζε το path και έπρεπε να τα ξαναβάλω στο homescreen)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια στο site της sony ericsson λέει οτι είναι διαθέσιμη η 2,1 εμένα γιατί δε μου αναβαθμίζεται σε 2,1?
Link to comment
Share on other sites

σε ενος φιλου καινουργιο xperia X10 mini το φορτισαμε συνδεθηκαμε κανονικα σε ασυρματο δικτυο

 

και προσπαθω να ανοιξω την εφαρμογη android market και βγαζει το εξής μηνυμα

 

δημιουργια του λογαριασμού σας Google

 

στο δικό μου δεν ειχε βγαλει τετοιο μηνυμα απο οσο θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

σε ενος φιλου καινουργιο xperia X10 mini το φορτισαμε συνδεθηκαμε κανονικα σε ασυρματο δικτυο

 

και προσπαθω να ανοιξω την εφαρμογη android market και βγαζει το εξής μηνυμα

 

δημιουργια του λογαριασμού σας Google

 

στο δικό μου δεν ειχε βγαλει τετοιο μηνυμα απο οσο θυμαμαι

 

Δεν υπάρχει περίπτωση. Για να μπείς στο market πρέπει να έχεις λογαριασμό gmail.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδες προβλημα...

εκανα root και μετα unbrand σε nordic generic

μετα μεσα απο το τηλεφωνο εκανα αναζητηση και μου ειπε πως υπαρχει ενημερωση για 2.1

συνδεσα το τηλεφωνο στο pccompanion αλλα εκει που εκανε προετοιμασια σταματησε στο 70 %...

εχει κανενας ιδεα τι φταιει ή τι πρεπει να κανω για να γινει αναβαθμιση σε 2.1?

Link to comment
Share on other sites

ημουν 1.6 rooted ειπα να δοκιμασω αναβαθμιση μεσω pc companion μπας και γινω 2.1 τελικα δεν εγινε τιποτα επεστρεψα στην εργοστασιακη μορφη!ουτε titanium ουτε market enabler τιποτα πανε!

θα βγει απο τη sony η αναβαθμιση 2.1 χωρις debrand root και τα λοιπα?

Link to comment
Share on other sites

παιδες προβλημα...

εκανα root και μετα unbrand σε nordic generic

μετα μεσα απο το τηλεφωνο εκανα αναζητηση και μου ειπε πως υπαρχει ενημερωση για 2.1

συνδεσα το τηλεφωνο στο pccompanion αλλα εκει που εκανε προετοιμασια σταματησε στο 70 %...

εχει κανενας ιδεα τι φταιει ή τι πρεπει να κανω για να γινει αναβαθμιση σε 2.1?

 

Ξαναπροσπάθησε. Αν δεν μπορείς να συνδέσεις το κινητό στο pc companion κάνε repair μέσω SEUS (Sony Ericsson Update Service).

Θα το βρείς εδώ

 

Κλείσε το κινητό σου, άνοιξε το SEUS ακολούθησε τις οδηγίες και μόλις σου ζητηθεί σύνδεσε το και είσαι κομπλέ.

Edited by DaRk_dOg
constantly killing the Greek language...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπροσπάθησε. Αν δεν μπορείς να συνδέσεις το κινητό στο pc companion κάνε repair μέσω SEUS (Sony Ericsson Update Service).

Θα το βρείς εδώ

 

Κλείσε το κινητό σου, άνοιξε το SEUS ακολούθησε τις οδηγίες και μόλις σου ζητηθεί σύνδεσε το και είσαι κομπλέ.

 

ευχαριστω πολυ πολυ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο site της sony ericsson λέει οτι είναι διαθέσιμη η 2,1 εμένα γιατί δε μου αναβαθμίζεται σε 2,1?

γιατι εισαι Greek localisation. Δηλαδη περιμενεις να στειλει η SE στην Ελλαδα την αναβαθμιση (τελη Νοεμβρη) και ξαναπεριμενεις ποτε θα αξιωθει ο εκαστοτε παροχος να την διαθεσει στους πελατες του...Ζησε Μαη μου...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

πιο ειναι το καλυτερο ρολοι και το καλυτερο κλειδωμα;

τα μανισια...

 

Το app2sd η το a2sd δουλευουν στο τηλεφωνο μας τωρα με την αναβαθμιση......

ξεχασες καποιο σημειο στιξης ή απλα μας ενημερωνεις?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Το app2sd η το a2sd δουλευουν στο τηλεφωνο μας τωρα με την αναβαθμιση......

 

Απο,τι εχει αναφερθει ομως ειναι λιγο περιπλπκη διαδικασια και χρειαζεται πολυ προσοχη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το app2sd η το a2sd δουλευουν στο τηλεφωνο μας τωρα με την αναβαθμιση......

 

Τι είναι αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κανω λαθος ειναι για να μεταφερεις τις εφαρμογες στην καρτα μνημης .Απλα δεν ξερω αν θελουν μονο 2.2 η μπορουμε κ 'μεις τωρα με την αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο δεν το διατυπωσα σωστα .Εχει δοκιμασει κανεις το app2sd ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3374485#post3374485

 

Aν δεν κανω λαθος ειναι για να μεταφερεις τις εφαρμογες στην καρτα μνημης .Απλα δεν ξερω αν θελουν μονο 2.2 η μπορουμε κ 'μεις τωρα με την αναβαθμιση

 

Είναι χαρακτηριστικό της 2.2 μόνο.

 

Παρόλα αυτά υπάρχει ένα scriptακι στους xda μου με κάποια simlink και κατόπιν διαμόρφωσης 2πλού partition της κάρτας (Fat/ext2) σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις εγκατάσταση των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης.

 

Δεν είναι το ίδιο όμως. Απλά κάνει simlink το directory /data/apps στο /sdcard/apps (το οποίο όμως βρίσκεται στο ext2 partition και δεν είναι ορατό σε windows παρά μόνο σε linux)

Edited by DaRk_dOg
++info

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές αν εγκατασταθούν στην sd δε δουλεύουν πιο αργά;

Ποιο το πλεονέκτημα να βάλουμε ις εφαρμογές στην sd;

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ για το οφφτοπικ αλλα ηθελα να μοιραστω αυτη την φωτο μαζι σας...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να κανω απεγκατασταση τις προεγκατεστημενες εφαρμογες με titanium τι κανω..υπαρχει καποιος σχετικος οδηγος..??

οποιος μπορει ας στειλει ενα link..!!

Ευχαριστω..:rolleyes:

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να κανω απεγκατασταση τις προεγκατεστημενες εφαρμογες με titanium τι κανω..υπαρχει καποιος σχετικος οδηγος..??

οποιος μπορει ας στειλει ενα link..!!

Ευχαριστω..:rolleyes:

ανοιξε το titanium, πατα "αντ.ασφαλειας και επαναφορα" και μετα πατα την εφαρμογη που θες να απεγκαταστησεις και "απεγκατασταση"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όσον αναφορά τα μηνύματα. Δεν μπορώ να στείλω μήνυμα στο εξωτερικό. Με άλλες συσκευές που είχα στο παρελθόν (Sony ericsson W995, nokia n95) στέλνονται μια χαρά στον συγκεκριμένο αριθμό, οπότε θεώρησα οτι είναι πρόβλημα της συσκευής. Πήγα μενού - > Ρυθμίσεις -> Sony Ericsson αλλά δεν έχει τίποτα ιδιαίτερες ρυθμίσεις, μόνο τα κλασικά, απλά. Έχετε καμιά ιδέα μήπως? Ευχαριστώ.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Αγοράζοντας το x10mini εγκατέστησα το copilot live 8(πολυ καλο και αξιοπιστο)σημερα ομως εληξε το πληκτρολογιο με το οποιο συνεργαζεται,ξερει κανεις να μου προτεινει κατι αντιστοιχο?free εννοειτε,ευχαριστω εκ των προτερων και ευχομαι να φανω χρησιμος οπου χρειαστει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να κάνω αναβάθμιση στη 2.1 με το Pc Companion???Δεν μου έχει εμφανιστεί στην οθόνη κάποιο μήνυμα για αναβάθμιση... SE mini
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...