Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμοια πληροφορια για το 8pen?το εχει βαλει κανεις?δεν το βρισκο στο μαρκετ

 

Αν υποστήριζε ελληνικά θα ήταν κορυφαίο!

 

Το χρησιμοποιώ από χθες και έχω πάθει πλάκα! Απλά με λατινικούς χαρακτήρες!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι εμενα μου τρωει τη μπαταρια γρηγοροτερα τωρα με τη 2.1?? τη πατατα εκανα?

υπαρχει κανα αξιοπιστω προγραμμα για να βλεπω της διεργασιες η τελως παντων τη καταναλωνει περισοτερη ενεργεια-μνημη στο κινητο??

 

baterry saver απο το market, εχει και επιλογη να κανεις kill apps

Edited by Patso
Link to comment
Share on other sites

baterry saver απο το market, εχει και επιλογη να κανεις kill apps

 

Και ποιός είπε οτι είναι καλά τα kill apps? :p

Link to comment
Share on other sites

Και ποιός είπε οτι είναι καλά τα kill apps? :p

 

εαν τρεχουν στο παρασκηνιο και ειναι ενεργοβορρα τοτε τι τα θες, λεω γω:worry:

Edited by Patso
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά που υπαρχει οδηγος για να αναβαθμισουμε σε 2.1? υπαρχει καπου στα ελληνικα? ενας οδηγος στο xda που λεγεται easy way to get 2.1 ισχυει και για εμας?
Link to comment
Share on other sites

ρε παληκαρια.. η εγω εχω προβλημα η εγω εχω προβλημα..! ενα απο τα δυο.. πειτε μου κατι οσοι απο εσας κανατε αναβαθμιση σε 2.1 σας το δειχνει κανονικαστο τηλεφωνο?? γιατι εμενα εκανα δυο φορες αναβαθμιση μου λεει απο το pc οτι εγινε σωστα κ στο τηλεφωνο συνεχιζει να μου δειχνει την 1.6 os fw

σιγουρα εγινες 2.1? Μηπως εισαι uk generic και απλα αναβαθμιστηκες στην τελευται 1.6?

που ειναι βρε παιδια η αναφορα παραδοσης απο το handcent sms??????????

Ρυθμισεις-Ρυμισεις ειδοποιησης-ειδοποιησεις (τικ)

και

Ρυθμισεις-Ρυμισεις ειδοποιησης-ειδοποιηση αποστολων-ειδοποιηση κατα τη ληψη

Η χρήση της μπαταρίας σε 2.1 είναι εξαιρετική! όχι που το φόρτιζα το απόγευμα και το πρωί είχε 17%!

2 μέρες και είναι στο 40% με κανονική χρήση. Και μόνο γι'αυτό άξιζε το update.

Eγω δεν ειδα διαφορα στην καταναλωση...

Η uk gen πήρε το update?

στις 16 νοεμβριου

και μια ψιλοασχετη ερωτηση!εδω και λιγο καιρο δεν ακουγεται ο χαρακτηριστικος ηχος οταν τραβαω μια φοτο!τι φταει? εχω απενεργοποιησει κατι?ευχαριστω...

εμενα ακουγεται. Και θελω να το σταματησω. Καποιος???

Επίσης, τελευταια οταν κλεινω την εφαρμογη back up and restore που ειναι μονιμα ενεργοποιημενη, απο τον task killer το κινητο κλεινει και μου ζηταει pin.

και εμενα με το εκανε. Μην χρησιμοποιεις το task killer. Μονο κακο κανει στην σταθεροτητα του συστηματος και στην μπαταρια

χαμος γινεται λεμε......-να ρωτησω και εγω....????

εχω την 1.6 και θελω να βαλω την 2.1 ...-πως γινεται αυτο...???απο το μενου μπορει καποιος να μου πει τα βηματα..??υποψιν ειναι μαμησιο το κινητο..-χωρις root και branded και τετοια...

ευχαριστω ...

ρε παιδιά που υπαρχει οδηγος για να αναβαθμισουμε σε 2.1? υπαρχει καπου στα ελληνικα?

Πρεπει να γινεις root, μετα unbranded σε nordic generic και μετα αναβαθμιση.

Πρωτα αυτο:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279997

Και μετα αυτο:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286792

εαν τρεχουν στο παρασκηνιο και ειναι ενεργοβορρα τοτε τι τα θες, λεω γω:worry:

ετσι δουλευει το android. Τρεχει τα παντα. Αν χρειαστει μνημη θα κλεισει μονο του αυτο που χρειαζεται για να την απελευθερωσει.

 

 

Και μια διευκρινηση:

Nordic ΔΕΝ ειναι μονο η Νορβηγια

Nordic Countries ειναι οι Δανια, Φιλανδια, Ισλανδια, Νορβηγια και Σουηδια...Ψιλοαχρηστη πληροφορια θα με πειτε αλλα ετσι με ηρθε...επειδη ακουω καποιους που φοβουνται αν το κινητο τους μετα το unbrand θα εχει Νορβηγικα...Δηλαδη δεν τους πειραζει αν θα εχει Ισλανδικα??:lol::lol::p

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

εαν τρεχουν στο παρασκηνιο και ειναι ενεργοβορρα τοτε τι τα θες, λεω γω:worry:

 

Αφού έτσι είναι γραμμένο το λειτουργικό του android και με το task killer όχι μόνο δεν κάνεις καλό στην μπαταρία αλλά κάνεις και κακό στο κινητό? http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με το εκανε. Μην χρησιμοποιεις το task killer. Μονο κακο κανει στην σταθεροτητα του συστηματος και στην μπαταρια

 

Υπάρχει κάποια καλύτερη εφαρμογη να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια καλύτερη εφαρμογη να βαλω?

 

για να κανεις...τι?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

για να κανεις...τι?

υποτιθεται εξοικονομιση μπαταριας, γιατι λεγεται πως οι εφαρμογες που μενουν ανοιχτες χαλανε μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Το NDrive δεν είναι δωρεάν λογισμικό. Οπότε θα παρακαλέσω συζητήσεις και requests για εμπορικό λογισμικό να γίνονται με μεγάλη προσοχή και φυσικά να μην ζητάτε την παράνομη διακίνησή τους. :!:

Ευχαριστώ :)

 

εχεις δικιο, σορρυ :O

 

υπαρχει καμια εφαρμογη για να παρακολουθεις τον χρονο εισερχομενων, εξερχομενων και data καθε μηνα? τουλαχιστον να ξερουμε ποτε θα μας ερθει η λυπητερη...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη για να παρακολουθεις τον χρονο εισερχομενων, εξερχομενων και data καθε μηνα? τουλαχιστον να ξερουμε ποτε θα μας ερθει η λυπητερη...

 

Ψαξε για το call stats η το stats free!!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη για να παρακολουθεις τον χρονο εισερχομενων, εξερχομενων και data καθε μηνα? τουλαχιστον να ξερουμε ποτε θα μας ερθει η λυπητερη...

εγω χρησιμοποιω το droidstats. πολυ καλο...

υποτιθεται εξοικονομιση μπαταριας, γιατι λεγεται πως οι εφαρμογες που μενουν ανοιχτες χαλανε μπαταρια.

οχι στο android ειπαμε:)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

παιδες δωστε μια βοηθεια (για ακομη μια φορα) και στο θεματακι μου.εκανα κανονικα εγκατασταση το Νdrive και φορτωσα και ελληνικο χαρτη αλλα δεν μου βρισκει σημα.λεει οτι δεν βρεθηκε GPS.

H λεει αναμονη για στιγμα GPS και δεν με βρισκει ποτε..ενεργοποιησα απο την "τοποθεσια μου" και τις 2 επιλογες αλλα τπτ...τι κανω λαθος και δεν βρισκει σημα?(δοκιμασα και μεσα στο σπιτι και στο μπαλκονι)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες δωστε μια βοηθεια (για ακομη μια φορα) και στο θεματακι μου.εκανα κανονικα εγκατασταση το Νdrive και φορτωσα και ελληνικο χαρτη αλλα δεν μου βρισκει σημα.λεει οτι δεν βρεθηκε GPS.

H λεει αναμονη για στιγμα GPS και δεν με βρισκει ποτε..ενεργοποιησα απο την "τοποθεσια μου" και τις 2 επιλογες αλλα τπτ...τι κανω λαθος και δεν βρισκει σημα?(δοκιμασα και μεσα στο σπιτι και στο μπαλκονι)

 

 

Άφησέ το κανα 20 λεπτο στο μπαλκόνι και θα συνδεθει. Μόνο την πρώτη φορά χρειάζεται. Μετά θα βρίσκει κατ'ευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

Άφησέ το κανα 20 λεπτο στο μπαλκόνι και θα συνδεθει. Μόνο την πρώτη φορά χρειάζεται. Μετά θα βρίσκει κατ'ευθειαν.

 

α οποτε δεν ειναι ανησυχητικο ε?οκ!και να ρωτησω πρεπει να τικαρω και τις 2 επιλογες στην τοποθεσια μου?:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει ξαναφέρει κανείς, αλλά στο XDA έβγαλαν μέθοδο για να περάσουμε την έκδοση 2.1 απευθείας μέσω flashtool:

 

X10 mini:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=825664

 

X10 mini Pro:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=826455

(κάποιο προβληματάκι υπάρχει για το Pro και την γλώσσα πληκτρολογίου, αλλά μάλλον υπάρχει λύση)

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Οκ και λίγη τροφή για όνειρα:

 

http://img38.imagefra.me/i3b4/dark_dog/ffgh_5c5_u92ct.png

 

Παρατηρήστε την τελευταία γραμμούλα... :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εγινες 2.1? Μηπως εισαι uk generic και απλα αναβαθμιστηκες στην τελευται 1.6?

 

Ρυθμισεις-Ρυμισεις ειδοποιησης-ειδοποιησεις (τικ)

και

Ρυθμισεις-Ρυμισεις ειδοποιησης-ειδοποιηση αποστολων-ειδοποιηση κατα τη ληψη

 

Eγω δεν ειδα διαφορα στην καταναλωση...

 

στις 16 νοεμβριου

 

εμενα ακουγεται. Και θελω να το σταματησω. Καποιος???

 

και εμενα με το εκανε. Μην χρησιμοποιεις το task killer. Μονο κακο κανει στην σταθεροτητα του συστηματος και στην μπαταρια

 

 

Πρεπει να γινεις root, μετα unbranded σε nordic generic και μετα αναβαθμιση.

Πρωτα αυτο:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279997

Και μετα αυτο:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286792

 

ετσι δουλευει το android. Τρεχει τα παντα. Αν χρειαστει μνημη θα κλεισει μονο του αυτο που χρειαζεται για να την απελευθερωσει.

 

 

Και μια διευκρινηση:

Nordic ΔΕΝ ειναι μονο η Νορβηγια

Nordic Countries ειναι οι Δανια, Φιλανδια, Ισλανδια, Νορβηγια και Σουηδια...Ψιλοαχρηστη πληροφορια θα με πειτε αλλα ετσι με ηρθε...επειδη ακουω καποιους που φοβουνται αν το κινητο τους μετα το unbrand θα εχει Νορβηγικα...Δηλαδη δεν τους πειραζει αν θα εχει Ισλανδικα??:lol::lol::p

τι να πω. δεν νομιζω να ειναι uk generic . δεν βλεπω απο καπου κατι τετοιο.. κ δεν ειχα κανει ξανα στο παρελθον καποια αναβαθμιση apo to xda.. κ το κινητο ειναι vodafon. σκεφτομαι μεχρι κ να το κανω debrand κ να ξανα δοκιμασω.. 4 φορες δοκιμασα με της sony κ το ιδιο ****το.. την 1.6 μου δειχνει..:wacko::wacko::wacko:

Ποτέ μην τα βάζεις με έναν βλάκα.θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!
Link to comment
Share on other sites

eγω την παρατηρω αλλα αν δεν εξηγησεις κιολας δε με βλεπω να... ονειρευομαι, lol.

Θα πρέπει να σε πονηρέψει το a2SD... ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

dark δουλευει αψεγαδιαστα; για ριξε κανα λινκ να πειραματιστώ και εγω..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...