Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γραφε μονο με κεφαλαια. έτσι το μυνημα θα είναι 170 χαρακτήρων.

 

με το προγραμμα handcent sms???????? που πηγε η επιλογη για τα μηνυματα για να μην ερχονται διπλα??????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

από προχτές έχω την 2.1 και τώρα σύνδεσα το κινητό με usb στο λαπτοπ μου να περάσω κάποια τραγούδια και μου κάνει συνέχεια restart :S
Link to comment
Share on other sites

με το προγραμμα handcent sms???????? που πηγε η επιλογη για τα μηνυματα για να μην ερχονται διπλα??????

 

Σου ερχονται διπλα τα μυνηματα ή ειδοποιησεις για τα μυνηματα? Σε εμενα παντως δεν μου ερχονται διπλα και εχω απλα απενεργοποιησει τους ηχους απο την default εφαρμογη...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

με το προγραμμα handcent sms???????? που πηγε η επιλογη για τα μηνυματα για να μην ερχονται διπλα??????

νομιζα ότι εννοουσες στο ενσωματωμένο πρόγραμμα. στο handcent ενεργοποίησε το greek mode.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσε το handcent το δοκιμασα πριν λιγο,επρεπε να ειχαν λυση το προβλημα sms με την 2.1, τι να πω τοσο δυσκολο ηταν?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και γω επισημως στην 2.1..!!:D

Να ευχαριστησω και γω τον dark dog που μας εφτιαξε παλι..στα γρηγορα..!

Εχω αρχισει λοιπον να δοκιμαζω διαφορα..και θα θελα να κανω 2 ερωτησεις..

1)Απ οτι ειδα η διαταξη εικονιδιων και widgets γινεται παρατεταμμενα την αρχικη οθονη χωρις να μπουμε σε καποιο υπομενου οπως στην 1.6

Εχετε βρει καποια ρυμιση που να παραμετροποιει αυτη τη δυνατοτητα..???

2)ξερετε πως μπορω να απεγκαταστησω καποια live wallpappers..??

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

νομιζα ότι εννοουσες στο ενσωματωμένο πρόγραμμα. στο handcent ενεργοποίησε το greek mode.

 

στο ενσωματομενο προγραμμα γραφω με κεφαλαια και ουτε 5 λεξεις δεν μπορω να γραψω, καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά σας!

Εμένα μετά την αναβάθμιση σε 2.1 σταμάτησε να λειτουργεί η δόνηση..μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά σας!

Εμένα μετά την αναβάθμιση σε 2.1 σταμάτησε να λειτουργεί η δόνηση..μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα;;;

 

Eνω ειναι τσεκαρισμενη η δονηση στις ρυθμισεις ηχου και προβολης?

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Σου ζητάει να κατεβάσει το busybox, άσε το να το κατεβάσει και είσαι οκ. Και ενεργοποίησε και τον εντοπισμό σφαλμάτων.

 

Αυτό ήταν!

1000 ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα για το ενσωματομενο προγραμμα για sms αυτο που καταλαβα ειναι οτι με αγγλικους χαρακτηρες γραφεις κανονικα 170 χαρακτηρες ενω με ελληνικους ουτε 30 με τ9 :mad: Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τις επαφές μου στη συσκευή.

Πως μπορώ να τις ταξινομήσω κατά επώνυμο;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα για το ενσωματομενο προγραμμα για sms αυτο που καταλαβα ειναι οτι με αγγλικους χαρακτηρες γραφεις κανονικα 170 χαρακτηρες ενω με ελληνικους ουτε 30 με τ9 :mad:

παρατα το ρε το ενσωματομενο! Μια χαρα ειναι το handcent! τι δεν σε αρεσει?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

1)Απ οτι ειδα η διαταξη εικονιδιων και widgets γινεται παρατεταμμενα την αρχικη οθονη χωρις να μπουμε σε καποιο υπομενου οπως στην 1.6

Εχετε βρει καποια ρυμιση που να παραμετροποιει αυτη τη δυνατοτητα..???

2)ξερετε πως μπορω να απεγκαταστησω καποια live wallpappers..??

 

 

1) ε?

2) πως τα εβαλες? Αν ειναι απο το μαρκετ, πανε στο μαρκετ->ληψεις, πατα πανω τους και μετα απεγκατασταση. Αν εισαι rooted μπορεις και με το titanium backup.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

1) ε?

2) πως τα εβαλες? Αν ειναι απο το μαρκετ, πανε στο μαρκετ->ληψεις, πατα πανω τους και μετα απεγκατασταση. Αν εισαι rooted μπορεις και με το titanium backup.

 

1)Στην 1.6 για να σβησουμε ενα widgets/ εικονιδιο τι καναμε..??

Ενω ημασταν στην αρχικη οθονη πατουσαμε το αριστερο πληκτρο και μπαιναμε στο αντιστοιχο υπομενου (διαταξη εικονιδιων/widgets)...

Στην 2.1 ισχυουν μεν τα παραπανω..ΑΛΛΑ αν δοκιμασεις να πατησεις παρατεταμενα πανω στην αρχικη οθονη σε ξεκλειδωτο μενου..τοτε θα δεις οτι μπαινει το τηλ σε mode παραμετροποιησης..

Εμενα βασικα δε βολευει η συγκεκριμενη λειτουργια..γιατι καθως περιηγουμαι στις οθονες αν πατησω λιγο παραπανω την οθονη μπαινει αυτοματος στο μενου παραμετροπποιησης..Οσο κι αν εψαξα στις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι σχετικο..

2)Ευχαριστω..μου ρθε και μενα φλασια και εκανα αυτο με το μαρκετ..:)

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή 3 μέρες τώρα προσπαθούσα να καταλάβω γιατί δεν μπορούσε να συνδεθεί στο wi-fi access point της δουλειάς και είχα δοκιμάσει τα πάντα...

Διαπίστωσα τελικά ότι το ενσωματωμένο wifi δεν υποστηρίζει τα κανάλια 12-13 (ευρωπαϊκές προδιαγραφές) του 802.11g, αλλά μόνο τα 1-11 (αμερικάνικες προδιαγραφές).

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

παρατα το ρε το ενσωματομενο! Μια χαρα ειναι το handcent! τι δεν σε αρεσει?

 

χαχαχα καλημερα φιλε, ειναι σπαστικο να σου ερχονται 2 φορες τα μηνυματα πως βγαζεις ακρη? πως θα το ρυθμισουμε? να μην εχει καθολου σχεση το ενσωματομενο

 

edit και αναφορα παραδοσης δεν εχει

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα κ αναφορα έχει κ απ ολα το handcent sms. για να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις του ενσωματωμένου, ανοιξε το πρόγραμμα κ πατα το αριστερο πλήκτρο. απο το μενου μπορεις να τα απενεργοποιήσεις.

 

τελικα το μονο bug που εχω βρει κ ειναι τελειως σπαστικο είναι οι ειδοποιήσεις με τα led. δεν μου δουλεύουν καθολου... :@ καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι θα είναι βάση του εγκατεστημένου λογισμικού. Στην συγκεκριμένη περίπτωση δλδ στο Generic NBC/Nordic (Αυτό παρέχει το flashtool)

βρε παιδια αυτο το xda δε δουλευει. κανω ο,τι λεει το site αλλα με το που διαλεγω y στο wipe user data μου σβηνει το command prompt και δεν κανει τιποτα. πολυ μουφα μου φαινεται. τι δεν κανω σωστα; το λειτουργικο ειναι xp32 bit.τι εννοει ο ποιητης pleαsε connect xperia in flash mode

Link to comment
Share on other sites

Χτες βράδυ έκανα προσπάθησα να κατεβάσω την διαθέσιμη έκδοση του facebook που υπήρχε στο market. Από τότε στην καρτέλα "λήψεις" υπάρχει μόνιμα στο "λήψεις αυτή τη στιγμή" το "Facebook for Android" σε φάση "Εγκατάσταση.." χωρίς να προχωράει αλλά ούτε και να μπορώ να το ακυρώσω. Βέβαια οι υπόλοιπες εφαρμογές κατεβαίνουν και εγκαθίστανται κανονικά. Αλλά αυτό έχει μείνει εκεί σαν μπάστακας και μου έχει σπάσει τα νεύρα! :mad:

Καμιά ιδέα για το πώς θα το ξεφορτωθώ;

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας καλος launcher για τη 2.1 εκτος απο το ADW?

 

Launcher Pro (αλλά δοκίμασε την έκδοση plus που είναι paid ομως). Είναι ένας πολύ καλός Launcher, γρήγορος και υποστηρίζει εκτεταμένο customizing.

 

Επίσης τελευταία γλυκοκοιτάω πολύ το Sweeter Home, το οποίο ωστόσο δεν απευθύνεται σε average user αλλά σε κάποιον με περισσότερη υπομονή. Παρόλα αυτά είναι πολύ αλλού και σε σύλληψη αλλά και σε υλοποίηση.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να πει πως θα εγκαταστησουμε τις εφαρμογες στη καρτα μνημης ωστε να τρεχουν απο την καρτα και οχι απο τη μνημη της συσκευεις, ειχα διαβασει σε παλιοτερο post για την a2sd, τωρα με τη 2.1 που περασαμε γινετε τιποτα??

 

giorgos1374 και στην 1.6 γινόταν και στην 2.1 γίνεται. Ρίξε μια ματιά εδώ

 

Γενικά δεν είναι εύκολη διαδικασία, και είναι υπό την μορφή script και όχι εφαρμογής οπότε χρειάζονται βασικές γνώσεις εντολών adb shell.

Επίσης χρειάζεται γρήγορη κάρτα μνήμης (το λιγότερο class 4) για να μην δείς διαφορά στην απόδοση (lag κλπ).

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παληκαρια.. η εγω εχω προβλημα η εγω εχω προβλημα..! ενα απο τα δυο.. πειτε μου κατι οσοι απο εσας κανατε αναβαθμιση σε 2.1 σας το δειχνει κανονικαστο τηλεφωνο?? γιατι εμενα εκανα δυο φορες αναβαθμιση μου λεει απο το pc οτι εγινε σωστα κ στο τηλεφωνο συνεχιζει να μου δειχνει την 1.6 os fw
Ποτέ μην τα βάζεις με έναν βλάκα.θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση της μπαταρίας σε 2.1 είναι εξαιρετική! όχι που το φόρτιζα το απόγευμα και το πρωί είχε 17%!

2 μέρες και είναι στο 40% με κανονική χρήση. Και μόνο γι'αυτό άξιζε το update.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...