Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα με το Market, που φαίνονται οι εφαρμογές πολλές φορές, γιατί υπάρχει; Το είχα και πριν το debrand.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[off topic] α ρε πατρίδα! :P

 

Έχω τη εντύπωση πως για το gps χρειάζεται οπωσδήποτε σύνδεση στο internet (εκτός από κάποιες εφαρμογές που σου επιτρέπουν να αποθηκεύσεις χάρτες και να τους δεις μετά offline).

 

Για το GPS χρειάζεσαι πρόσβαση μόνο αν δεν έχεις χάρτες τοπικά στη κάρτα πχ googlemaps. Αν έχεις πρόγραμμα όπως το Ndrive copilot igo κτλ δεν χρειάζεσαι καμία πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, αν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορά του xperia mini pro, ας μου στείλει pm.Το έχω μόνο 2 μήνες.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το Market, που φαίνονται οι εφαρμογές πολλές φορές, γιατί υπάρχει; Το είχα και πριν το debrand.

Όλοι το έχουμε αυτό το θέμα.Κάνουνε κάποιες αναβαθμίσεις και αν είμαστε τυχεροί μάλλον θα μπεί και η Ελλάδα στις χώρες όπου θα μπορούμε να αγοράσουμε πλέον εφαρμογές.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση.

Θέλω να κατεβάσω εφαρμογές στο mini. Από το Play now μια χαρά κατεβάζω. Από το market όμως πατάω να κάνει εγκατάσταση και μου δείχνει πολύ ώρα μια μπάρα και μου λέει "εκκίνηση λήψης" και δε γίνεται τίποτα. Τελικά το κλείνω εγώ.

Χρησιμοποιώ μόνο το wifi.

Τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η εφαρμογή που έβαλες δεν είναι σχεδιασμένο για το Χ10 μινι ή τουλάχιστον για οθόνη με ανάλυση 320x240. Μήπως κατέβασες το .apk από κάποιο site? Αν το βάλεις μέσω του market κατά 99,9% θα εμφανίζεται κανονικά. Δλδ θα σου κατεβάσει την σωστή έκδοση.

 

μπορείς να μου πεις τι ακριβως πρεπει να κατεβάσω απο το market

δεν ειμαι και πολυ γνωστης του θεματος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση.

Θέλω να κατεβάσω εφαρμογές στο mini. Από το Play now μια χαρά κατεβάζω. Από το market όμως πατάω να κάνει εγκατάσταση και μου δείχνει πολύ ώρα μια μπάρα και μου λέει "εκκίνηση λήψης" και δε γίνεται τίποτα. Τελικά το κλείνω εγώ.

Χρησιμοποιώ μόνο το wifi.

Τι φταίει?

Και μενα με το κανει μερικες φορες...μετα απο περιπου 1 λεπτο ξεκιναει να κατεβαζει...

 

 

μπορείς να μου πεις τι ακριβως πρεπει να κατεβάσω απο το market

δεν ειμαι και πολυ γνωστης του θεματος

πανε στο μαρκετ, και χτυπα το προγραμμα που θες. απο εκει εγκαθισταται απ ευθειας και ειναι και συμβατο με την οθονη σου...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Για το GPS χρειάζεσαι πρόσβαση μόνο αν δεν έχεις χάρτες τοπικά στη κάρτα πχ googlemaps. Αν έχεις πρόγραμμα όπως το Ndrive copilot igo κτλ δεν χρειάζεσαι καμία πρόσβαση.

 

Thanx mate, δεν το ήξερα. ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μενα με το κανει μερικες φορες...μετα απο περιπου 1 λεπτο ξεκιναει να κατεβαζει...

 

 

 

πανε στο μαρκετ, και χτυπα το προγραμμα που θες. απο εκει εγκαθισταται απ ευθειας και ειναι και συμβατο με την οθονη σου...

Κανένας άλλος ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση.

Θέλω να κατεβάσω εφαρμογές στο mini. Από το Play now μια χαρά κατεβάζω. Από το market όμως πατάω να κάνει εγκατάσταση και μου δείχνει πολύ ώρα μια μπάρα και μου λέει "εκκίνηση λήψης" και δε γίνεται τίποτα. Τελικά το κλείνω εγώ.

Χρησιμοποιώ μόνο το wifi.

Τι φταίει?

 

Το ίδιο φίλε.. Απλά υπομονή, μπορεί να χάνεται το σήμα για λίγο.. Αν περιμένεις λίγο θα ξεκινήσει

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδι εδω ειναι καφενειο ? Ρωταμε οτι θελλουμε και κανουμε οτι θελλουμε? :p

 

Ευχαριστω πολυ:D

 

myalx καταρχήν να σε καλώς ορίσω στο forum!

 

Κατά δεύτερον να τονίσω ότι εδώ δεν είναι καφενείο μιας και υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες. :)

 

Οτιδήποτε χρειάζεσαι μπορείς να το ρωτήσεις. Χαρά μας να σε βοηθήσουμε στα πρώτα σου βήματα στο Android.

 

Να ενημερώσω επίσης ότι οι τελευταίες προσθήκες που θα μπουν στο FAQ έχουν ήδη επιλεγεί (για να γίνει αυτό έκατσα και ΞΑΝΑ διαβάσα και τις 190 σελίδες του topic) και σύντομα θα ανέβουν στο σχετικό topic.

 

Τέλος να προσθέσω ότι οποιαδήποτε παρατήρηση έχεις επιβάλλεται να την κάνεις για να βελτιωνόμαστε όλοι μας. Οτιδήποτε λοιπόν υποπέσει στην αντίληψή σου μπορείς να μου το επισημάνεις στέλνοντας μου πμ.

 

Καλώς ήρθες και πάλι, καλή παραμονή και με συγχωρείτε για την off topic παρέμβασή μου.

Συνεχίζουμε στο θέμα μας! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω το συγκεκριμενο κινητο απο τον ιουνιο και ολα καλα εκτος απο την μπαταρια του.ενταξει ειναι λογικο οταν το χρησιμοποιω να εξαντλειται η μπαταρια.τι γινετε ομως οταν δεν το χρησιμοποιοω?υπαρχουν μερες που ενω το εχω φορτισει ολη την νυχτα (πανω απο 8 ωρες) οταν το αποσυνδεω μετα απο μιση ωρα η μπαταρια εχει πεσει στο 95% και συνεχιζει να πεφτει και μεσα σε ενα 8ωρο να εχει φτασει στο 45% χωρις χρηση!οχι παντα ομως.υπαρχουν και μερες που λειτουργει αρκετα καλα και κραταει την μπαταρια.τι μπορει να συμβαινει?γενικα εχω την εντυπωση οτι καποια εφαρμογη λειτουργει χωρις να το ξερω...εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει και τι μπορω να κανω?ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται η homescreen μου?:) :p

 

http://img827.imageshack.us/img827/4303/snap20100928235841.th.png

 

http://img690.imageshack.us/img690/9193/snap20100928235844.th.png

 

ADW Launcher

Beautiful Widgets

Icons απο XDA developers

 

Φιλε μου με ποια προγραμματα περασες ωρα και καιρο εκει πανω,για να το κανω και εγω?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με ποια προγραμματα περασες ωρα και καιρο εκει πανω,για να το κανω και εγω?

Beautiful Widgets ειναι η εφαρμογη που εχει βαλει

Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπ΄όψι σας κανενα πρόγραμμα να βλέπω την οθόνη του κινητού στο laptop;

PicMe

 

Βλεπεις και ελεγχεις την οθονη του κινητου απο τον browser σου

 

Το προγραμμα ειναι για screenshot capturing αλλα κανει και τη δουλεια που θες.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Beautiful Widgets ειναι η εφαρμογη που εχει βαλει

 

 

δεν το βρισκω στο Market!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω το συγκεκριμενο κινητο απο τον ιουνιο και ολα καλα εκτος απο την μπαταρια του.ενταξει ειναι λογικο οταν το χρησιμοποιω να εξαντλειται η μπαταρια.τι γινετε ομως οταν δεν το χρησιμοποιοω?υπαρχουν μερες που ενω το εχω φορτισει ολη την νυχτα (πανω απο 8 ωρες) οταν το αποσυνδεω μετα απο μιση ωρα η μπαταρια εχει πεσει στο 95% και συνεχιζει να πεφτει και μεσα σε ενα 8ωρο να εχει φτασει στο 45% χωρις χρηση!οχι παντα ομως.υπαρχουν και μερες που λειτουργει αρκετα καλα και κραταει την μπαταρια.τι μπορει να συμβαινει?γενικα εχω την εντυπωση οτι καποια εφαρμογη λειτουργει χωρις να το ξερω...εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει και τι μπορω να κανω?ευχαριστω...

 

γυρνα μια δυο σελιδες πισω και θα δεις τι πρεπει να κανεις τα εχουμε αναφερει πολλες φορες εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

δεν το βρισκω στο Market!

Δεν υπάρχει στο market είναι επί πληρωμή.Μία αντίστοιχη εφαρμογή για τον καιρό είναι το Weather forecast αν σε ενδιαφέρει.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια

ξαφνικα εσβησε και δεν λεει να ανοιξει.καποια βοηθεια?παταω το power button αλλα τπτ ουτε δονηση δεν κανει

 

 

*EDIT* Δοκίμασε συγκεκριμένα να πατήσεις το πλήκτρο on/off ταυτόχρονα με το πλήκτρο "home" (το κεντρικό από τα 3 στο κάτω μέρος της συσκευής) ώστε να κάνεις reset.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γυρνα μια δυο σελιδες πισω και θα δεις τι πρεπει να κανεις τα εχουμε αναφερει πολλες φορες εδω μεσα

 

οκ πηρα μια ιδεα αν και δεν εχω βαλει ποτε task killer στο κινητο μου!σ'ευχαριστω!συγγνωμη αν σας ζαλιζω αλλα ειμαι καινουριος και προσπαθω να καταλαβω πως λειτουργει το forum!θα ηθελα να ρωτησω κατι ακομα σχετικα με το debrand που δυστυχως εκανα.και λεω δυδτυχως γιατι μετα συνειδητοποιησα οτι δεν θα ισχυει η εγγυηση μου.υπαρχει τροπος να επαναφερω το κινητο και να ισχυει η εγγυηση οπως διαβασα οτι γινεται με το rooting?

Link to comment
Share on other sites

επαννακινησεις ειναι φυσιολογικο να κανει?ξαφνικα μου ανοιξε την οθονη (αφου εβγαλα την σιμ και την καρτα μνημης) ακουστικε ο ηχος και ανοιξε η οθονη,εβαλα το πιν και αφου το αφησα εκανε επαννεκινηση.εχει συμβεί σε κανεναν το ιδιο?

λετε να φταει το uk firmware?λογικα την εγγύηση την εχω χασει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

επαννακινησεις ειναι φυσιολογικο να κανει?ξαφνικα μου ανοιξε την οθονη (αφου εβγαλα την σιμ και την καρτα μνημης) ακουστικε ο ηχος και ανοιξε η οθονη,εβαλα το πιν και αφου το αφησα εκανε επαννεκινηση.εχει συμβεί σε κανεναν το ιδιο?

λετε να φταει το uk firmware?λογικα την εγγύηση την εχω χασει σωστα?

Και εγω εχω κανει debrand αλλα ειναι σταθερο οσο πριν χωρις καμια επαννεκινηση. Δεν ειναι φυσιολογικο. Επισης η εγγυηση εχει χαθει αλλα μπορεις να το γυρισεις πισω στο παλιο firmware.

Να σε ρωτησω,οταν ανοιγεις το κινητο κανει τον ηχο της sony ericsson?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω κανει debrand αλλα ειναι σταθερο οσο πριν χωρις καμια επαννεκινηση. Δεν ειναι φυσιολογικο. Επισης η εγγυηση εχει χαθει αλλα μπορεις να το γυρισεις πισω στο παλιο firmware.

Να σε ρωτησω,οταν ανοιγεις το κινητο κανει τον ηχο της sony ericsson?

 

συγγνωμη που παρεμβαινω.δηλαδη αν επαναφερω το παλιο firmware η εγγυηση θα ισχυει?η θα το καταλαβουν?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...