Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια με το bluex είναι το πιο απλό πράγμα για να σας στείλουν αρχείο!!!

1. ανοιγετε το πρόγραμμα

2. τικάρετε την επιλογή "enable server"

3. κανει αναζητηση η άλλη συσκευή και σας βρίσκει κ πατάει αποστολή.

4. σας βγάζει μήνυμα στο notification στο πάνω μέρος του κινητού ότι έχετε ενα εισερχομενο bluetooth αρχειο. πατάτε αποδοχή και έτοιμοι!

 

καλα θα ηταν φιλε μου να δουλευε και σε μενα αλλα τιποτα, μια με βλεπει η αλλη η συσκευη μια οχι αλλα και οταν με βλεπει δεν μπορει να μου στειλει γραφει αποτυχια, μαλλον εχει δικιο ο DaRk_dOg σε αυτα που αναφερει πιο πανω :(

 

καλημερα παιδια...Μια ερωτηση που αφορα το γνωστο θεμα της μπαταριας

 

Η μπαταρια του mini μου με σχετικα μικρη χρηση διαρκει βαρια μια μερα....Πολλες φορες μαλιστα πεφτει απο το πρωι εως το μεσημερι στο μισο χωρις να εχω παρει ουτε 1 τηλεφωνο..Θεωρειτε οτι αυτος ειναι λογος για να το παω στο σερβις????Αυτο το κολπακι με την επανεκκινηση μετα απο τη φορτιση εχει τελικα θετικα αποτελεσματα??

Και αν υποθεσουμε οτι το παω για σερβις να το παω μονος μου στη σονυ???Η να το δωσω vodafone και να το στειλουν αυτοι??????

 

λιγες ερωτησεις ε?????

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!:D

 

δεν εισαι για σερβις φιλε, απλα αν εχεις προγραμματα που σου διχνουν το ποσο της 100 ειναι η μπαταρια σου η τον καιρο κλπ σου τρωνε ολη την μπαταρια χωρις να το παρεις χαμπαρι, το ιδιο συνεβενε και σε μενα τα οποια τα εστειλα απο εκει που ηρθαν :lol: , μια μερα με το ζορι μου κρατουσε, βγαλε αυτα + να κλεινεις και να ανοιγεις το κινητο σου μετα απο πληρη φορτηση και εισαι οκκκκκκ:D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαλε και το Advanced Task Killer σε Free εκδοση απο το market. "Σκοτωσε" ολα τα προγραμματα που τρεχουν και τσεκαρε τον ρυθμο πτωσης της μπαταριας σου...

 

+1 στον Darko_77

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρακαλω τα "φωτα" σας.

μπορει να σας φαινεται χαζο αυτο

που θα σας ρωτισω αλλα πως ακριβως φορτωνουμε εφαρμογες;

Μπαίνεις στο market από το κινητό σου βρίσκεις αυτή που θέλεις και την κάνεις download κατευθείνα στο κινητό.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Βαλε και το Advanced Task Killer σε Free εκδοση απο το market. "Σκοτωσε" ολα τα προγραμματα που τρεχουν και τσεκαρε τον ρυθμο πτωσης της μπαταριας σου...

 

+1 στον Darko_77

 

Άμα το κάνεις αυτό η μπαταρία σου θα πέφτει 9 φορές πιο γρήγορα... :!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια.

ψαχνω πληροφοριες για το xperia10 mini.

Την βρηκα την πηγη.Μονο που το ποτηρι εχει τρυπιο πατο.

...:p

Το ΘΕΜΑ ειναι καλο,αν μπορεις να βρεις αυτο που θες!

Αν χρειαζεσαι μια εβδομαδα για να δεις τις πληροφοριες για το κινητο σου.

Τις οποιες χρειαζεσαι την συγκεκριμενη στιγμη.Εστω σε ενα τεταρτο της ωρας.

 

Αν ομως εχω μπροστα μου 200 σελιδες με αποριες/αποψεις/λυσεις,τι κανω?

 

Moderator δεν εχει εδω?μου φενεται πως χρειαζεται μια ανασυνταξη το ΘΕΜΑ.

 

:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια.

ψαχνω πληροφοριες για το xperia10 mini.

Την βρηκα την πηγη.Μονο που το ποτηρι εχει τρυπιο πατο.

...:p

Το ΘΕΜΑ ειναι καλο,αν μπορεις να βρεις αυτο που θες!

Αν χρειαζεσαι μια εβδομαδα για να δεις τις πληροφοριες για το κινητο σου.

Τις οποιες χρειαζεσαι την συγκεκριμενη στιγμη.Εστω σε ενα τεταρτο της ωρας.

 

Αν ομως εχω μπροστα μου 200 σελιδες με αποριες/αποψεις/λυσεις,τι κανω?

 

Moderator δεν εχει εδω?μου φενεται πως χρειαζεται μια ανασυνταξη το ΘΕΜΑ.

 

:!::!::!:

Eν μερη εισαι λαθος.

1. Ρωτησες αυτο που θες να μαθεις?

2. Εψαξες καλα το ολα τα threads του μινι?

3 Οι πιο ανακυκλωμενες ερωτησεις απο δω μεσα βρισκονται εδω με τις απαντησεις τους-->http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944 κατι το οποιο δεν ειδες προφανως.

4. Υπαρχουν mods

5. Καλη αρχη:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, BMW116i.Απο εκεινο το ΘΕΜΑ ξεκινησα την περιηγηση μου.

Αλλα δεν μου εφτασε και ετσι ηρθα στο Θεμα αυτο.

Μπορει να εχεις δικιο για το αλλο Θεμα.Πως εχει τα πιο γενικα θεματα.

Μα ενα θεμα σαν αυτο εδω,με τοσες πληροφοριες,δεν ειναι δυνατον να ειναι τοσο ακαταστατο.

Ισως εσυ εισαι τοσο εμπειρος με το θεμα και δεν μπορεις να προσεξεις αυτο που περιγραφω.

 

Μια λιστα με gps,με task killer,κ.α. δεν θα εβλαπτε κανεναν.

Ειναι πολυ γενικο το Θεμα.Εξυπηρετει πολλα και διαφορα ταυτοχρονα.

Δεν ειναι εφικτο αυτο.

Δεν ειναι ευαναγνοστο.

 

190+ σελιδες ειναι.

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

και πάλι λάθος είσαι. η λίστα με τα gps, ta task killers κλπ, δεν αφορούν το κινητό μας αποκλειστικά αλλά το android γενικότερα. για αυτό το λόγο και υπάρχει και σχετική κατηγορία που είναι ΜΟΝΟ για android εφαρμογές.. απ ότι φαινεται δεν έψαξες καθόλου γιατι θα έβρησκες ΑΥΤΟ.

 

To τοπικ αυτό είναι για θέματα που απασχολούν αποκλειστικά το κινητό μας και όχι γενικές πληροφορίες για τα android.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, BMW116i.Απο εκεινο το ΘΕΜΑ ξεκινησα την περιηγηση μου.

Αλλα δεν μου εφτασε και ετσι ηρθα στο Θεμα αυτο.

Μπορει να εχεις δικιο για το αλλο Θεμα.Πως εχει τα πιο γενικα θεματα.

Μα ενα θεμα σαν αυτο εδω,με τοσες πληροφοριες,δεν ειναι δυνατον να ειναι τοσο ακαταστατο.

Ισως εσυ εισαι τοσο εμπειρος με το θεμα και δεν μπορεις να προσεξεις αυτο που περιγραφω.

 

Μια λιστα με gps,με task killer,κ.α. δεν θα εβλαπτε κανεναν.

Ειναι πολυ γενικο το Θεμα.Εξυπηρετει πολλα και διαφορα ταυτοχρονα.

Δεν ειναι εφικτο αυτο.

Δεν ειναι ευαναγνοστο.

 

190+ σελιδες ειναι.

 

φιλικα

Εισαι λαθος.Δεν ειναι θεμα εμπειριας.Eγω φιλε μου μολις πηρα το μινι καθησα και διαβασα ολα αυτα να δω τι παιζει, εκανα ταυτοχρονα τις ερωτησεις μου και ημουν καλυμμενος. Για εφαρμογες και τα παντα για το android εδω--->http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115, δεν τα εχεις διαβασει ολα.

 

Φιλικα παντα:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το link.Θα το κοιταξω.

Ελπιζω να μην εισαι ο λογος που θα κολησει η συσκευη μου :-)

 

εισαι υπομονετικος!!

 

και πάλι λάθος είσαι. η λίστα με τα gps, ta task killers κλπ, δεν αφορούν το κινητό μας αποκλειστικά αλλά το android γενικότερα. για αυτό το λόγο και υπάρχει και σχετική κατηγορία που είναι ΜΟΝΟ για android εφαρμογές.. απ ότι φαινεται δεν έψαξες καθόλου γιατι θα έβρησκες ΑΥΤΟ.

 

To τοπικ αυτό είναι για θέματα που απασχολούν αποκλειστικά το κινητό μας και όχι γενικές πληροφορίες για τα android.

 

προφανως με περασες για καποιον σχετικο ασχετο! :lol:

Γιατι ειμαι ασχετος.Προφανως δεν ειχα την επιλογη αυτη.Δεν ηξερα οτι μπορω να κοιταζω και σε πιο γενικα θεματα.

 

Πριν 3 μερες δεν ηξερα τι ειναι android και τι xperia. Κατα τυχη μου εκατσε το Φον...

 

 

Δηλαδι εδω ειναι καφενειο ? Ρωταμε οτι θελλουμε και κανουμε οτι θελλουμε? :p

 

Ευχαριστω πολυ:D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

προφανως με περασες για καποιον σχετικο ασχετο! :lol:

Γιατι ειμαι ασχετος.Προφανως δεν ειχα την επιλογη αυτη.Δεν ηξερα οτι μπορω να κοιταζω και σε πιο γενικα θεματα.

 

Πριν 3 μερες δεν ηξερα τι ειναι android και τι xperia. Κατα τυχη μου εκατσε το Φον...

 

 

Δηλαδι εδω ειναι καφενειο ? Ρωταμε οτι θελλουμε και κανουμε οτι θελλουμε? :p

 

Ευχαριστω πολυ:D

Φυσικα και δεν ειναι καφενειο. Υπαρχουν mods που ρυθμιζουν την ομαλη λειτουργια του φορουμ.

Εδω ειναι το θεμα για το mini.

Ειναι ενα γενικο thread για το μινι. Για οτι αλλο χρειαζεσαι υπαρχουν τα εκαστοτε threads. Πριν βγαλεις μια τεκμηριωμενη αποψη για ενα site πρεπει να το ψαξεις πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν ειναι καφενειο. Υπαρχουν mods που ρυθμιζουν την ομαλη λειτουργια του φορουμ.

Εδω ειναι το θεμα για το mini.

Ειναι ενα γενικο thread για το μινι. Για οτι αλλο χρειαζεσαι υπαρχουν τα εκαστοτε threads. Πριν βγαλεις μια τεκμηριωμενη αποψη για ενα site πρεπει να το ψαξεις πρωτα.

 

Εχεις δικιο.Επρεπε να το ψαξω.

ομως

Εδω νομιζα οτι θα βρω τα παντα για το mini...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και απο μενα! εχω εδω και πολυ καιρο το xperia10 θα ηθελα μια βοηθεια... θα ηθελα καποιες εφαρμογες αρχικα για το gps χωρις να χρειαζεται συνδεση στο internet και καποια εφαρμοφη που να μπορω να συγκεντρωσω ημερομηνιες απο γενεθλια... τι μοθ προτεινεται?
Link to comment
Share on other sites

Ποιον launcher προτεινεται για την συσκευη?

Προσπαθησα να περασω το launcher pro αλλα δεν το βρησκει στο market και το apk που κατεβασα δεν μπορει να το εγκαταστησει.

 

EDIT

Το ιδιο και με τον awd launcher.

 

Θελω οπωσδηποτε καποιον απο τους 2.

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

anthi υπάρχει σχετική κατηγορία στο http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=115 . εκεί θα πάρει μια καλύτερη απάντηση σχετικά με τις εφαρμογές για android.

 

@ demolition: η εκδοση που δουλευει για τον adw launcher ειναι αυτή που γράφει donut.

 

ο launcher pro δυστυχως θέλει 2.1 για να σου δουλέψει και για αυτό δεν κάνει καν εγκατασταση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και απο μενα! εχω εδω και πολυ καιρο το xperia10 θα ηθελα μια βοηθεια... θα ηθελα καποιες εφαρμογες αρχικα για το gps χωρις να χρειαζεται συνδεση στο internet και καποια εφαρμοφη που να μπορω να συγκεντρωσω ημερομηνιες απο γενεθλια... τι μοθ προτεινεται?

 

[off topic] α ρε πατρίδα! :P

 

Έχω τη εντύπωση πως για το gps χρειάζεται οπωσδήποτε σύνδεση στο internet (εκτός από κάποιες εφαρμογές που σου επιτρέπουν να αποθηκεύσεις χάρτες και να τους δεις μετά offline).

 

Ποιον launcher προτεινεται για την συσκευη?

Προσπαθησα να περασω το launcher pro αλλα δεν το βρησκει στο market και το apk που κατεβασα δεν μπορει να το εγκαταστησει.

 

EDIT

Το ιδιο και με τον awd launcher.

 

Θελω οπωσδηποτε καποιον απο τους 2.

 

Το ADW αν το κατεβάσεις κανονικά από το market κάνει κανονικά install χωρίς προβλήματα. Το market σου βγάζει την συμβατή έκδοση με την έκδοση android που έχεις!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται η homescreen μου?:) :p

 

http://img827.imageshack.us/img827/4303/snap20100928235841.th.png

 

http://img690.imageshack.us/img690/9193/snap20100928235844.th.png

 

ADW Launcher

Beautiful Widgets

Icons απο XDA developers

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται η homescreen μου?:) :p

 

http://img827.imageshack.us/img827/4303/snap20100928235841.th.png

 

http://img690.imageshack.us/img690/9193/snap20100928235844.th.png

 

ADW Launcher

Beautiful Widgets

Icons απο XDA developers

 

Πολύ καλή! :drool:

 

Ξεφορτώσου το μπλέ όμως. ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άμα το κάνεις αυτό η μπαταρία σου θα πέφτει 9 φορές πιο γρήγορα... :!:

μια εξηγηση παρακαλω!:cool:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

μια εξηγηση παρακαλω!:cool:

Θα απαντησω εγω για τον φιλο SniFiSniF αν επιτρεπεται :D.

Οπως εχει ειπωθει αρκετες φορες δεν χρειαζομαστε Task killer.

Το android ειναι αρκετα εξυπνο ουτως ωστε να τερματιζει το ιδιο τις εφαρμογες που δεν χρειαζεται. Με το σκοτωμα, κοβεις στη μεση τον κυκλο επεξεργασιας κι ετσι καταπονειται ο επεξεργαστης αρα και η μπαταρια καθως ξανανοιγει την εφαρμογη ωστε να γινει σωστος τερματισμος. Αυτο και σου αυξανει την καταναλωση και κανει ασταθες το συστημα σου.

 

Πιο αναλυτικα ΕΔΩ.:)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την εξηγηση! Δεν τα ηξερα...

 

 

 

 

 

 

 

 

Τωρα ηθελα να ρωτησω αν εχει ασχοληθει κανει με το VNC. Θελω κατι σαν το teamviewer στο κινητο μου για να βλεπω το desktop του pc μου, και κατεληξα στον VNC. Σεταρισα σωστα και τον server και τον viewer του VNC αλλα δεν συνδεονται. Εκανα ακριβως οτι βρηκα σε πολλες σελιδες στο internet αλλα τιποτα. Εχετε υπ'οψιν σας καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα?

up:):):):)

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα καποιο προγραμμα

μεσω του file manager ανοιγει κανονικα και βγαζει την αδεια και αρχιζει το προβλημα δεν μπορω να δω δεξια της οθονης το κουμπι accept να το πατησω για να συνεχισω

 

βλεπω μονο απο αριστερα και για λιγο το κουμπι decline

με το ανοιγμα του πληκτρολογίου

 

καμμια ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα καποιο προγραμμα

μεσω του file manager ανοιγει κανονικα και βγαζει την αδεια και αρχιζει το προβλημα δεν μπορω να δω δεξια της οθονης το κουμπι accept να το πατησω για να συνεχισω

 

βλεπω μονο απο αριστερα και για λιγο το κουμπι decline

με το ανοιγμα του πληκτρολογίου

 

καμμια ιδέα ?

 

Προφανώς η εφαρμογή που έβαλες δεν είναι σχεδιασμένο για το Χ10 μινι ή τουλάχιστον για οθόνη με ανάλυση 320x240. Μήπως κατέβασες το .apk από κάποιο site? Αν το βάλεις μέσω του market κατά 99,9% θα εμφανίζεται κανονικά. Δλδ θα σου κατεβάσει την σωστή έκδοση.

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...