Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν είμαι root .έκανα μια προσπάθεια αλλά δεν τα κατάφερα.κ μετά έκανα επαναφορά ρυθμίσεων.κ αυτό έμεινε.πως να το βγάλω???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια υπαρχει κανενα ρολοι που να φαινετε εστω και με το πατημα ενος κουμπιου γιατι την νυχτα που κοιμασε θελεις να δεις την ωρα και μεχρι να το ξεκλειδωσεις και να δεις εχεις ειδη ξαγρυπνυση :mad::mad::mad: επισης υπαρχει κανενα ξυπνητηρι που να χτυπα και οταν το κινητο ειναι κλειστο ?

 

πάτα το επάνω κουμπί (on-off).

 

Δύο ερωτησούλες. Αν μπορεί κάποιος ας μας εξηγήσει με απλά λόγια τί ακριβώς είναι το debrand, γιατί χρειάζεται, για ποιές εταιρείες και τί κινδύνους έχει...έχω μπερδευτεί λίγο.Είμαι rooted αλλά ίσως θα ήταν καλό να εξηγήσουμε και ποια η διαφορά root και debrand για τους μη rooted φίλους?Ευχαριστώ πολύ

 

Για να μπω στο ιντερνετ με χρέωση ενεργοποιώ την κίνηση δεδομένων. Παρατήρησα τα εξής.Έχω ένα widget το οποίο ενεργοποιεί κάπου πάνω δεξιά 2 βελάκια (πάνω και κάτω) . APN το λέει το windget. Έχω την αίσθηση ότι έχω καλύτερη σύνδεση ιντερνετ όταν το ενεργοποιώ μαζί με την κίνηση δεδομένων.Γνωρίζει κανείς τί είναι?

 

Χρησιμοποιώ το opera για να μπω στο ιντερνετ. Διαπίστωσα πως εμφανίζει σωστά τις περισσότερες σελίδες. Παρ'όλα αυτά ο μανίσιος browser έχει πολύ καλύτερη σύνδεση. δηλαδή μπορεί να μη λειτουργεί το μαρκετ λόγω κακού σήματος, να μην λειτουργεί ο οπερα, αλλά ο μανίσιος μπορεί να συνδέεται (χωρίς όμως να μπορώ να κατεβάσω φωτογραφίες ή videos). Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

Edited by progressive
Link to comment
Share on other sites

φιλε, τι περιμενες να αλλαξει με το root στη συσκευη σου?

απλα θα τοθελα για να αφαιρεσω τις περιττες εφαρμογες κ να λειτοθργισει το bluex.εχει σημασία?εγω τωρα απλα θελω να διώξω απτο μενου αυτο που λέει δικαιώματα superuser.μια λυση παρακαλω..

Link to comment
Share on other sites

απλα θα τοθελα για να αφαιρεσω τις περιττες εφαρμογες κ να λειτοθργισει το bluex.εχει σημασία?εγω τωρα απλα θελω να διώξω απτο μενου αυτο που λέει δικαιώματα superuser.μια λυση παρακαλω..

 

Δεν γίνεται. Είτε θα είσαι root και θα μπορείς αφαιρέσεις τις αχρείαστες προεγκατεστημένες εφαρμογές, να λειτουργείς το Bluex κλπ ΑΛΛΑ θα εμφανίζεται και το Superuser στο μενού είτε δεν θα είσαι root. Διάλεξε ένα απ'τα δύο.

 

Κάνε πλήρες update από πάνω μέσω SEUS. Μάλλον εσύ έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από τις ρυθμίσεις του κινητού και εφαρμογή superuser.apk φαίνεται ακόμα εγκατεστημένη.

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ηθελα να ρωτησω αν εχει ασχοληθει κανει με το VNC. Θελω κατι σαν το teamviewer στο κινητο μου για να βλεπω το desktop του pc μου, και κατεληξα στον VNC. Σεταρισα σωστα και τον server και τον viewer του VNC αλλα δεν συνδεονται. Εκανα ακριβως οτι βρηκα σε πολλες σελιδες στο internet αλλα τιποτα. Εχετε υπ'οψιν σας καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα?

up:):):):)

 

 

Τι ειναι το SEUS?

 

A, και μια ακομα ερωτηση. Ολα αυτα που ακουω για αναβαθμισεις, UK, Greece κτλ, πρεπει να τα κανουμε και εμεις αμεσα ή θα μας ερθουν αργοτερα αυτοματα απο μια ενημερωση απλα εσεις ειστε "βιαστικοι"? Γιατι ενταξει, και εγω θελω στην αναζητηση του ονοματος να ψαχνει με ελληνικους χαρακτηρες αλλα δεν καιγομαι κι ολας να γινει τωρα...Παιζει δηλαδη ολα αυτα να γινουν τελη Οκτωβριου οταν θα παμε σε 2.1? Κι αυτο θα γινει ακομα και αν ειμαι Voda branded?

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

up:):):):)

 

 

Τι ειναι το SEUS?

 

A, και μια ακομα ερωτηση. Ολα αυτα που ακουω για αναβαθμισεις, UK, Greece κτλ, πρεπει να τα κανουμε και εμεις αμεσα ή θα μας ερθουν αργοτερα αυτοματα απο μια ενημερωση απλα εσεις ειστε "βιαστικοι"? Γιατι ενταξει, και εγω θελω στην αναζητηση του ονοματος να ψαχνει με ελληνικους χαρακτηρες αλλα δεν καιγομαι κι ολας να γινει τωρα...Παιζει δηλαδη ολα αυτα να γινουν τελη Οκτωβριου οταν θα παμε σε 2.1? Κι αυτο θα γινει ακομα και αν ειμαι Voda branded?

SEUS σημαινει ''Sony Ericsson Update Service'' δηδαλη εκει που κανεις update το κινητο σου.

Οσο για το ερωτημα που θετεις τωρα,δεν ειναι απαραιτητο να κανεις τιποτα απο τα uk και greece που γραφουμε για να παρεις την 2.1. Το generic uk το βαζουμε οσοι εχουμε branded συσκευη δηλαδη cosmote,wind,vodafone για να απαλλαγουμε απο το customize τους.

Εγω το εκανα unbranded γιατι ειχα cosmote branded και εβαλα μεσα την τελευταια αναβαθμιση που ειχε δωσει η sony ericsson,(με το customize της cosmote δεν με αφηνε να το κανω)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα μεσα την τελευταια αναβαθμιση που ειχε δωσει η sony ericsson,(με το customize της cosmote δεν με αφηνε να το κανω)

Καποια στιγμη ομως αργοτερα, θα μπορεις να την κανεις ακομα και αν ειναι branded? Θα το "επιτρεψουν" δηλαδη καποια στιγμη και αυτοι ή για να κανεις αυτη την αναβαθμιση πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να εισαι unbranded?

 

 

 

 

Δηλαδη το SEUS ειναι η ενημερωση λογισμικου?

 

 

 

 

+1 στο Opera...μακραν καλυτερο απο το μανισιο!

 

 

 

 

To market access απο που το κατεβαζω? Στο market προφανως δεν ειναι...πρεπει να το ψαξω στο Internet? αν εχει καποιος link please!

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη ομως αργοτερα, θα μπορεις να την κανεις ακομα και αν ειναι branded? Θα το "επιτρεψουν" δηλαδη καποια στιγμη και αυτοι ή για να κανεις αυτη την αναβαθμιση πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να εισαι unbranded?

 

 

 

 

Δηλαδη το SEUS ειναι η ενημερωση λογισμικου?

 

 

 

 

+1 στο Opera...μακραν καλυτερο απο το μανισιο!

 

 

 

 

To market access απο που το κατεβαζω? Στο market προφανως δεν ειναι...πρεπει να το ψαξω στο Internet? αν εχει καποιος link please!

Ισως σε αφησει να κανεις κααααααποια στιγμη (μπορει και οχι,δεν ξερω) αλλα δεν ξερω ποτε.

Δεν μπορουσα να περιμενω μεχρι να ξυπνησει η cosmote και να χανω τις αναβαθμισεις. Ναι το seus ειναι η αναβαθμιση λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ειμαι ενας υπερηφανος κατοχος xperia mini.

Εχω μερικες αποριες και θα ηθελα τη βοηθεια σας.

 

1. πως μπορω να εχω σα συντομευση το φακελλο ''music'' η το φακελλο πχ ''playlist'' που εχω δημιουργησει? Το astro δε μου κανει αυτη τη δουλεια.

 

2,Για το θεμα των playlists εχω κατεβασει το media go της ericsson αλλα αντι να μου κανει τη ζωη μου ευκολοτερη μου την εκανε μαρτυριο...χωρια οτι εχασα τσαμπα το χρονο μου και μου εκανε μια playlist με 16 φακελλους μεσα στο φακελλο music οπου ο καθε φακελλος ειχε και απο ενα τραγουδι.Αποτυχια.

Ο ποιο απλος τροπος (προς το παρον)ειναι να σωζω με το winamp μια playlist μεσα στη καρτα μνημης και ανοιγοντας την με το astro να παιζει.Δεν εχω ομως τη δυνατοτητα να ακουω random τα τραγουδια.

Υπαρχει καμμια καλυτερη λυση γενικα?

 

υπαρχει κανενας καλυτερος music player και να υποστηριζει playlists?

 

και μια τελευταια ερωτηση...

Πως μπορω να εχω παραπανω απο 1 widget στη πρωτη σελιδα?

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΝΜ ΣΤΟ 1256 ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ(COSMOTE) ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ...ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :)

 

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΝΜ ΣΤΟ 1256 ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ(COSMOTE) ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ...ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :)

 

Γραφεις ΕΥ με λατινικους χαρακτηρες ή κεφαλαία ελληνικά.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς απο που μπορούμε να πάρουμε το κινητό (το pro) και να μην είναι branded?Που να μη χρειάζεται η διαδικασία unbrand?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Είτε θα είσαι root και θα μπορείς αφαιρέσεις τις αχρείαστες προεγκατεστημένες εφαρμογές, να λειτουργείς το Bluex κλπ ΑΛΛΑ θα εμφανίζεται και το Superuser στο μενού είτε δεν θα είσαι root. Διάλεξε ένα απ'τα δύο.

 

Κάνε πλήρες update από πάνω μέσω SEUS. Μάλλον εσύ έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από τις ρυθμίσεις του κινητού και εφαρμογή superuser.apk φαίνεται ακόμα εγκατεστημένη.

ok!thanks a lot!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΝΜ ΣΤΟ 1256 ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ(COSMOTE) ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ...ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ :)

 

Καλημέρα, θα πρέπει να μην έχεις επιλέξει από τις ρυθμίσεις sms πλήρη υποστήριξης στα γραμμάτων, με λίγα λόγια το μήνυμά σου να έχει 160 χαρακτήρες και να παραλαμβάνεται με κεφαλαία μόνο γράμματα στα Ελληνικά .... δοκίμασε να γράψεις με Αγγλικούς χαρακτήρες που το σύστημα τους δέχεται....

πχ σε What's Up -> Ypol στο 1313 .....

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Γραφεις ΕΥ με λατινικους χαρακτηρες ή κεφαλαία ελληνικά.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

 

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς απο που μπορούμε να πάρουμε το κινητό (το pro) και να μην είναι branded?Που να μη χρειάζεται η διαδικασία unbrand?
Οχι απο cosmote,vodafone,wind.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από Cosmote το mini χωρίς σύνδεση και δεν είναι branded.
Ποια εκδοση λογισμικου εχεις? Μεσα στους ηχους κλησης δεν εχει τον ηχο της κοσμοτε?
Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη ομως αργοτερα, θα μπορεις να την κανεις ακομα και αν ειναι branded? Θα το "επιτρεψουν" δηλαδη καποια στιγμη και αυτοι ή για να κανεις αυτη την αναβαθμιση πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να εισαι unbranded?

 

 

 

Δηλαδη το SEUS ειναι η ενημερωση λογισμικου?

 

 

 

 

+1 στο Opera...μακραν καλυτερο απο το μανισιο!

 

 

 

 

To market access απο που το κατεβαζω? Στο market προφανως δεν ειναι...πρεπει να το ψαξω στο Internet? αν εχει καποιος link please!

 

Δες εδω: http://amip.tools-for.net/wiki/android/marketaccess

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Εγινε! Ευχαριστω!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις? Μεσα στους ηχους κλησης δεν εχει τον ηχο της κοσμοτε?

 

Τον έχει... άρα είναι branded και εμένα.. Δε βλέπω κάτι άλλο όμως. Υπάρχει;

 

1.0.Α.1.36 και φυσικά δεν αναβαθμίζεται γιατί είναι η νεότερη έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Τον έχει... άρα είναι branded και εμένα.. Δε βλέπω κάτι άλλο όμως. Υπάρχει;

 

1.0.Α.1.36 και φυσικά δεν αναβαθμίζεται γιατί είναι η νεότερη έκδοση..

Εισαι branded φιλε. Εγω εκανα debrand και με την αναβαθμιση ειμαι τωρα 1.2.Α.1.174. Εισαι σε παλαια εκδοση. Δεν ειχα εντοπισει κατι αλλο εκτος απο αυτο. Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Εισαι branded φιλε. Εγω εκανα debrand και με την αναβαθμιση ειμαι τωρα 1.2.Α.1.174. Δεν ειχα εντοπισει κατι αλλο εκτος απο αυτο.

 

Τι διαφορές έχει το 1.2.Α.1.174; Αξίζει τον κόπο η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές έχει το 1.2.Α.1.174; Αξίζει τον κόπο η διαδικασία;
Αξιζει δεν αξιζει τον κοπο ειναι νεες εκδοσεις και ειναι αναγκαιο να γινονται. Ειναι απ'οτι παρατηρησα λιγο πιο γρηγορο,εχει επιλογη για backup.

Θα εκαναν βελτιωτικες διορθωσεις στο λογισμικο για καλυτερες επιδοσεις που δεν ειναι ορατες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...