Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ξερει κανεις πως θα φύγει απο το menu το εικονίδιο που λέει δικαιώματα superuser?δεν ειμαι ροοτ.προσπάθησα αλλα δεν μπορεσα κ θέλω να μην το έχω στο menu.μια απάντηση pleaseee...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεις να ανεβασεις καπου (rapidshare π.χ.) τα δυο αρχεια του firmware που ειναι αποθηκευμενα στον υπολογιστη σου στο C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs

 

μηπως τελικα με αυτα μπορεσουμε και οι υπολοιποι να περασουμε την UK Generic με εξοικονομηση κοστους? Γιατι φαινεται οτι για καποιο πειεργο λογο ενω εβαλες και εσυ την UK Generic εχεις το Greek Localisation. Αν μπορεις ανεβασε τα για να δοκιμασουμε και οι υπολοιποι.

 

Thanks

Και για του λογου το αληθες παραθετω 2 φωτος.

 

http://img837.imageshack.us/img837/3710/snap20100924151752.th.png

 

 

http://img543.imageshack.us/img543/5846/snap20100924151631.th.png

 

 

 

Σε λιγο θα προσπαθησω να ανεβασω τα 2 αρχεια. Δεν το εχω ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

Και για του λογου το αληθες παραθετω 2 φωτος. http://img837.imageshack.us/img837/3710/snap20100924151752.th.png

 

 

http://img543.imageshack.us/img543/5846/snap20100924151631.th.png

 

 

 

Σε λιγο θα προσπαθησω να ανεβασω τα 2 αρχεια. Δεν το εχω ξανακανει.

 

Σε ευχαριστουμε. Καντα ενα zip και τα δυο μαζι και ανεβασετα στο rapidshare ή σε καποιο αλλο file hoster.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον φταίει παιδιά ότι εμείς μαζί με το unbrand δεν κάναμε καθαρό install αλλά κρατήσαμε τις παλιές ρυθμίσεις και εγκαταστάσεις. έτσι με το που ξανανοιξε το κινητό είχε κρατήσει το localization.

 

2-3 ερωτησούλες τώρα.

 

1. μόλις έβγαλα το adw launcher επειδή κολλούσε πολύ. ποιον άλλον launcher προτείνετε;

2. στο παρακάτω screenshot υπάρχει ενα νέο widget από μαμα σονυ που ήρθε μαζί με το τελευταίο update. το κάτω δεξια εικονίδιο τι ακριβώς κάνει; δεν μπορώ να καταλάβω!

3. προστέθηκε και ένα άλλο widget που λέγεται "εξυπνη αναζήτηση". πως μπορώ να το κάνω να ψάχνει στα ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

μάλλον φταίει παιδιά ότι εμείς μαζί με το unbrand δεν κάναμε καθαρό install αλλά κρατήσαμε τις παλιές ρυθμίσεις και εγκαταστάσεις. έτσι με το που ξανανοιξε το κινητό είχε κρατήσει το localization.

 

2-3 ερωτησούλες τώρα.

 

1. μόλις έβγαλα το adw launcher επειδή κολλούσε πολύ. ποιον άλλον launcher προτείνετε;

2. στο παρακάτω screenshot υπάρχει ενα νέο widget από μαμα σονυ που ήρθε μαζί με το τελευταίο update. το κάτω δεξια εικονίδιο τι ακριβώς κάνει; δεν μπορώ να καταλάβω!

3. προστέθηκε και ένα άλλο widget που λέγεται "εξυπνη αναζήτηση". πως μπορώ να το κάνω να ψάχνει στα ελληνικά;

Τι εννοεις καθαρο install? Το install ειναι ενα. Αυτο που παιζει ρολο ειναι τα αρχεια που περιεχουν το firmware. Απλα στην περιπτωση του φιλου πιο πανω κατι συνεβη (τι αραγε?) και ενω μπηκε το Uk firmware δεν εφυγει το Greek localisation. Ελπιζω οτι με τα αρχεια που θα μας ανεβασει θα μπορεσουμε να τα καταφερουμε και οι υπολοιποι.

Αναμενουμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανέβαζω σε rapidshare τώρα, αναμένετε.

 

Ορίστε τα 2 αρχεία :http://rapidshare.com/files/420968408/FILE_277565293_1284627111000_1282651820000_277565289_95622925_INFILE_LONGTERM.zip

 

http://rapidshare.com/files/420966223/FILE_277567608_1284987886000_1282742092000_277567606_13029936_INFILE_LONGTERM.zip

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις καθαρο install? Το install ειναι ενα. Αυτο που παιζει ρολο ειναι τα αρχεια που περιεχουν το firmware. Απλα στην περιπτωση του φιλου πιο πανω κατι συνεβη (τι αραγε?) και ενω μπηκε το Uk firmware δεν εφυγει το Greek localisation. Ελπιζω οτι με τα αρχεια που θα μας ανεβασει θα μπορεσουμε να τα καταφερουμε και οι υπολοιποι.

Αναμενουμε..

 

εμένα όταν έκανα την αναβάθμιση μου έδωσε 2 επιλογές.

1ον να κάνω καθαρή εγκατάσταση που θα είναι σαν καινούργιο, δλδ θα τα χάσω όλα τα προγραμματα και ρυθμίσεις και

2ον να κρατησω ρυθμίσεις και προγράμματα.

 

εγώ επέλεξα το 2ο όταν έκανα την αναβάθμιση. και έτσι έχασα μόνο το root.

Link to comment
Share on other sites

εμένα όταν έκανα την αναβάθμιση μου έδωσε 2 επιλογές.

1ον να κάνω καθαρή εγκατάσταση που θα είναι σαν καινούργιο, δλδ θα τα χάσω όλα τα προγραμματα και ρυθμίσεις και

2ον να κρατησω ρυθμίσεις και προγράμματα.

 

εγώ επέλεξα το 2ο όταν έκανα την αναβάθμιση. και έτσι έχασα μόνο το root.

 

Σε ποιο σημειο στην εδωσε αυτη την επιλογη? Επιλεγοντας την 2η επιλογη εμεινε τελικα η ρυθμιση Εξοικονομηση Κοστους στα μηνυματα?

 

@BMW116i Εσενα σου εβγαλε τετοια επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημειο στην εδωσε αυτη την επιλογη? Επιλεγοντας την 2η επιλογη εμεινε τελικα η ρυθμιση Εξοικονομηση Κοστους στα μηνυματα?

 

@BMW116i Εσενα σου εβγαλε τετοια επιλογη?

Όχι,εγω έκανα update και δεν έσωσα τίποτα αφού είχα κάνει backup στην κάρτα sd.

Ξέρω τι εννοεί ο kallair, αλλά εμένα δεν μου έβγαλε 2 επιλογές το SEUS.

Link to comment
Share on other sites

στην αρχή μου την έβγαλε πριν ξεκινησει να κατεβάζει και να εγκαθιστεί το νέο update. δεν ξέρω αν φταίει αυτό για το εξοικονόμηση κόστους. υποθέσεις κάνω.

 

εσας σας έχει τα παραπάνω widget που παραθέτω;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μου πει κάποιος πως θα αφαιρέσω απο το μενου αυτο που λεει δικαιωμα superuser?ρωταω για τριτη φορα..ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μπορεις να το αφαιρεσεις.. ειναι το πρόγραμμα που σου δίνει το root access management. αν το αφαιρέσεις δεν θα έχεις πλέον root.
Link to comment
Share on other sites

1. Εμενα μου δουλευει καλα το ADW

2. Το εικονιδιο ειναι για Roaming

3. Η αναζητηση αυτη δουλευει μονο για αριθμους. π.χ. Οταν πατας 521 σου βρισκει απο τις επαφες σου ολα τα τηλεφωνα που περιεχουν τον 521:

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Εμενα μου δουλευει καλα το ADW

2. Το εικονιδιο ειναι για Roaming

3. Η αναζητηση αυτη δουλευει μονο για αριθμους. π.χ. Οταν πατας 521 σου βρισκει απο τις επαφες σου ολα τα τηλεφωνα που περιεχουν τον 521:

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

1. τρωει διαφορα σκαλωματα και για αυτο το έβγαλα και λέω να δοκιμάσω και άλλους Launchers

2. thanks. :)

3. όχι κάνει και αναζήτηση στις επαφες ταυτόχρονα με χρήση αγγλικού Τ9. τεσταρισμένο αυτό που σου λέω.

 

edit. παιδιά πως μπορώ να δω στο market εφαρμογές που είναι για μεγαλύτερες πχ αναλύσεις ή εκδόσεις android; πέρασα το marketaccess αλλά αυτό απλά αλλάζει τον παροχό για να μπορώ να αγοράσω εφαρμογές από το νετ. συγκεκριμένα ψάχνω την "Dialer One"

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

1. τρωει διαφορα σκαλωματα και για αυτο το έβγαλα και λέω να δοκιμάσω και άλλους Launchers

2. thanks. :)

3. όχι κάνει και αναζήτηση στις επαφες ταυτόχρονα με χρήση αγγλικού Τ9. τεσταρισμένο αυτό που σου λέω.

 

Εχεις δικιο! Τωρα το προσεξα! Εγω χθες το βραδυ για να μπορω να κανω αναζητηση με Τ9 στις επαφες μου τις μετετρεψα σε greeklish και τωρα για dialer χρησιμοποιω το aTAKEphONE. Το smart search που περιγραφεις κανει Τ9 αναζητηση (οπως πολυ σωστα ειπες :|) αλλα νομιζω οτι ψαχνει μονο στο ονομα και οχι στο επωνυμο.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο! Τωρα το προσεξα! Εγω χθες το βραδυ για να μπορω να κανω αναζητηση με Τ9 στις επαφες μου τις μετετρεψα σε greeklish και τωρα για dialer χρησιμοποιω το aTAKEphONE. Το smart search που περιγραφεις κανει Τ9 αναζητηση (οπως πολυ σωστα ειπες :|) αλλα νομιζω οτι ψαχνει μονο στο ονομα και οχι στο επωνυμο.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

νομίζω ότι κάνει σε όλο το όνομα, ανεξαρτήτου πεδίου, αναζήτηση... το dialer one που αναφέρω ακριβως απο πάνω (πριν λιγο έκανα το edit) μπορεί να κάνει αναζήτηση και σε Τ9 ελληνικό. για αυτό και θέλω να το δοκιμάσω. εγκατέστησα και εγώ το aTAKEphONE και το χρησιμοποιώ σαν εναλλακτικό για το call log που ήταν ενσωματωμένο. Αν το aContacts είχε ελληνικό T9 ψαχτήρι, θα ήταν η ιδανική εφαρμογή για να χρησιμοποιώ και σαν default contact list.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι κάνει σε όλο το όνομα, ανεξαρτήτου πεδίου, αναζήτηση... το dialer one που αναφέρω ακριβως απο πάνω (πριν λιγο έκανα το edit) μπορεί να κάνει αναζήτηση και σε Τ9 ελληνικό. για αυτό και θέλω να το δοκιμάσω. εγκατέστησα και εγώ το aTAKEphONE και το χρησιμοποιώ σαν εναλλακτικό για το call log που ήταν ενσωματωμένο. Αν το aContacts είχε ελληνικό T9 ψαχτήρι, θα ήταν η ιδανική εφαρμογή για να χρησιμοποιώ και σαν default contact list.

 

Το dialer one δυστυχως δεν παιζει:-S. Το παλευα εδω και μια εβδομαδα με διαφορους τροπους αλλα... τιποτα. Ενα καλο source για apps ειναι το DROIDFANZ. Αν θυμαμαι καλα απο εκει το βρηκα.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aπ ότι είδα και το fast dialer υποστηρίζει ελληνικά και την 1.6 που έχουμε. μηπως μπορεί κάποιος να την βρει; :)
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι κάνει σε όλο το όνομα, ανεξαρτήτου πεδίου, αναζήτηση... το dialer one που αναφέρω ακριβως απο πάνω (πριν λιγο έκανα το edit) μπορεί να κάνει αναζήτηση και σε Τ9 ελληνικό. για αυτό και θέλω να το δοκιμάσω. εγκατέστησα και εγώ το aTAKEphONE και το χρησιμοποιώ σαν εναλλακτικό για το call log που ήταν ενσωματωμένο. Αν το aContacts είχε ελληνικό T9 ψαχτήρι, θα ήταν η ιδανική εφαρμογή για να χρησιμοποιώ και σαν default contact list.

 

Ριξε μια ματια http://code.google.com/p/dialerone/downloads/list

και καλη τυχη!

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια μια ερωτηση και απο εμενα-πιστευω απλη...

 

καθως το σκαλιζα το απογευμα:lol:...καταλαθος ενεργοποιησα το ιντερνετ(αυτο με το εικονιδιο 3g δεν ειναι..?)εκτοτε δεν βρισκω την επιλογη να μην ξαναμπει με 3g(να το απενεργοποιησω τελειως θελω και να μπαινω μονο με wi-fi)

 

 

απλα εκανα αυτο με την κινηση δεδομενων να ειναι ανενεργη(πανω αρ.σηματακι κοκκινο)ασχετο ...αλλα αυτο σε τι χρησιμευει..?)

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια μια ερωτηση και απο εμενα-πιστευω απλη...

 

καθως το σκαλιζα το απογευμα:lol:...καταλαθος ενεργοποιησα το ιντερνετ(αυτο με το εικονιδιο 3g δεν ειναι..?)εκτοτε δεν βρισκω την επιλογη να μην ξαναμπει με 3g(να το απενεργοποιησω τελειως θελω και να μπαινω μονο με wi-fi)

 

 

απλα εκανα αυτο με την κινηση δεδομενων να ειναι ανενεργη(πανω αρ.σηματακι κοκκινο)ασχετο ...αλλα αυτο σε τι χρησιμευει..?)

 

για να κλείσεις το internet απο 3g είναι αυτό που έκανες. κινηση δεδομένων off.

Link to comment
Share on other sites

για να κλείσεις το internet απο 3g είναι αυτό που έκανες. κινηση δεδομένων off.

 

ναι αλλα προτου το...σκαλισω που ειχα ανοικτη κινηση δεδομενων δεν μου εμφανιζε το εικονιδιο 3g...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα προτου το...σκαλισω που ειχα ανοικτη κινηση δεδομενων δεν μου εμφανιζε το εικονιδιο 3g...

 

θα έτυχε να μην κατεβαζει κατι. παντως η κινηση δεδομενων αυτο το πράγμα κάνει. έχει αναφερθεί και παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλαρακι

 

και κατι τελευταιο...υπαρχει η δυθνατοτητα να εμφανιζει ποσα mb καταναλωνουμε στο 3g?και αν ναι μπορουμε να το μηδενισουμε..?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο...υπαρχει η δυθνατοτητα να εμφανιζει ποσα mb καταναλωνουμε στο 3g?και αν ναι μπορουμε να το μηδενισουμε..?

 

κατεβασε το 3g watchdog. κανει ακριβως αυτό που θες. και εγώ αυτό χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...