Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε λίγο κάτι: ενώ το κινητό είναι απενεργοποιημένο πάτα το κουμπί on/off μέχρι να κάνει δόνηση. Μετά περίμενε γύρω στα 30 δευτερόλεπτα (χωρίς να πατήσεις τπτ άλλο).

Το κινητό σου θα ανοίξει.

 

αυτό σου εξηγώ με τον κλασικο τροπο δεν ανοίγει οταν μπλοκαρει..

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό σου εξηγώ με τον κλασικο τροπο δεν ανοίγει οταν μπλοκαρει..

 

Συγνώμη για την επιμονή, απλά και εμένα στην αρχή με παραξένεψε ο κάμποσος χρόνος που κάνει για boot.

 

Δοκίμασε αυτό που σου πρότεινα παραπάνω με το update.

 

Απλά να ξέρεις οτι επαναφέρει το κινητό στην αρχική του μορφή οπότε ένα καλό backup επιβάλλεται.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την επιμονή, απλά και εμένα στην αρχή με παραξένεψε ο κάμποσος χρόνος που κάνει για boot.

 

Δοκίμασε αυτό που σου πρότεινα παραπάνω με το update.

 

Απλά να ξέρεις οτι επαναφέρει το κινητό στην αρχική του μορφή οπότε ένα καλό backup επιβάλλεται.

 

οκ θα το κανω, ευχαριστω...

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που να έχει ΄συνδεση Cosmote και να έχει καταφέρει να κάνει update το Χ10 mini? Είτε μέσω του SEUS είτε ΟΤΑ (Over-The-Air). 2,5 μήνες τώρα έχει ξεμείνει στην έκδοση 1.0.Α.1.36 και πάντα μου λέει πως έχω την τελευταία έκδοση με οποιαδήποτε μέθοδο κι αν δοκιμάσω.

 

Σκέφτομαι να το κάνω debrand. Ο παρακάτω οδηγός είναι οκ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=709000

Αν κατάλαβα καλά περνάει από πάνω το UK Generic firmware?

 

Θυμάμαι κάπου είχα δει έναν οδηγό όπου έπρεπε να αλλάξεις κάποιες τιμές αναλόγως τη χώρα που βρίσκεσαι. Δεν βρίσκω τώρα. Ξέρει κάποιος κάτι γι'αυτό?

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που να έχει ΄συνδεση Cosmote και να έχει καταφέρει να κάνει update το Χ10 mini? Είτε μέσω του SEUS είτε ΟΤΑ (Over-The-Air). 2,5 μήνες τώρα έχει ξεμείνει στην έκδοση 1.0.Α.1.36 και πάντα μου λέει πως έχω την τελευταία έκδοση με οποιαδήποτε μέθοδο κι αν δοκιμάσω.

 

Σκέφτομαι να το κάνω debrand. Ο παρακάτω οδηγός είναι οκ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=709000

Αν κατάλαβα καλά περνάει από πάνω το UK Generic firmware?

 

Θυμάμαι κάπου είχα δει έναν οδηγό όπου έπρεπε να αλλάξεις κάποιες τιμές αναλόγως τη χώρα που βρίσκεσαι. Δεν βρίσκω τώρα. Ξέρει κάποιος κάτι γι'αυτό?

 

Δες λίγο εδώ το post του antvou σχετικά με το debranding.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Thanks.

Στο βήμα: "5) Ανοίγουμε το SEUS και κάνουμε update το τηλέφωνο." μιας και σε μένα λέει πως έχω την τελευταία έκδοση θα κάνω update ξανά από πάνω σωστά?

 

Επίσης, κάποιος έγραψε ότι στην UK Generic δεν έχει επιλογή για εξοικονόμηση κόστους 160 χαρακτήρων? Αυτό ισχύει? Υπάρχει ανεβασμένη κάπου η GR Generic? Γι'αυτό ρώτησα και για τις τιμές που αλλάζεις ώστε να μετατραπεί σε περιοχή Greece.

 

 

Επίσης, έστω οτι τα κάνω όλα σωστά. Θα μπορώ να κάνω update μελλοντικά μέσω του SEUS? Ποιά είναι η τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί για το mini? Η 1.0.Α.1.38?

Edited by mattimus_prime
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Thanks.

Στο βήμα: "5) Ανοίγουμε το SEUS και κάνουμε update το τηλέφωνο." μιας και σε μένα λέει πως έχω την τελευταία έκδοση θα κάνω update ξανά από πάνω σωστά?

 

Επίσης, κάποιος έγραψε ότι στην UK Generic δεν έχει επιλογή για εξοικονόμηση κόστους 160 χαρακτήρων? Αυτό ισχύει? Υπάρχει ανεβασμένη κάπου η GR Generic? Γι'αυτό ρώτησα και για τις τιμές που αλλάζεις ώστε να μετατραπεί σε περιοχή Greece.

 

 

Επίσης, έστω οτι τα κάνω όλα σωστά. Θα μπορώ να κάνω update μελλοντικά μέσω του SEUS? Ποιά είναι η τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί για το mini? Η 1.0.Α.1.38?

 

Ναι κάνεις update πάνω ξανά ώστε το SEUS να κάνει download τα αρχεία προς flash και μετα να τα αντικαταστήσεις στον φάκελο με τα UK Generic.

 

Μετά ξανά update ώστε να πάρει το UK Generic και στα καπάκια άλλη μία φορά για να κάνει το πιο πρόσφατο update στο UK Generic (ξέρω μπελάς ακούγεται.)

 

Ισχύει ότι δεν έχει την επιλογή για εξοικονόμηση κόστους sms.

 

Τελευταία update για UK Generic 1.2.Α.1.174.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας! Αυτά είχα καταλάβει κι εγώ από τον οδηγό στο XDA και του antvou εδώ, απλά είχα τις αμφιβολίες μου. Ειδικά για το βήμα 5 μιας και δεν ήξερα αν θα κατεβάσει νέα αρχεία ή όχι.

 

Τελευταία ερώτηση: χρησιμοποιώ το Handcent SMS το οποίο στις νέες εκδόσεις υποστηρίζει GreekSMS Mode για 160 χαρακτήρες. Θα υπερισχύσει αυτό πάνω από την uk generic ώστε να να γράφω με 160 χαρακτήρες?

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας! Αυτά είχα καταλάβει κι εγώ από τον οδηγό στο XDA και του antvou εδώ, απλά είχα τις αμφιβολίες μου. Ειδικά για το βήμα 5 μιας και δεν ήξερα αν θα κατεβάσει νέα αρχεία ή όχι.

 

Τελευταία ερώτηση: χρησιμοποιώ το Handcent SMS το οποίο στις νέες εκδόσεις υποστηρίζει GreekSMS Mode για 160 χαρακτήρες. Θα υπερισχύσει αυτό πάνω από την uk generic ώστε να να γράφω με 160 χαρακτήρες?

 

Και κάπου αλλού το διάβασα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη.

Δεν χάνεις τπτ να το δοκιμάσεις!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνεις update πάνω ξανά ώστε το SEUS να κάνει download τα αρχεία προς flash και μετα να τα αντικαταστήσεις στον φάκελο με τα UK Generic.

 

Μετά ξανά update ώστε να πάρει το UK Generic και στα καπάκια άλλη μία φορά για να κάνει το πιο πρόσφατο update στο UK Generic (ξέρω μπελάς ακούγεται.)

 

Ισχύει ότι δεν έχει την επιλογή για εξοικονόμηση κόστους sms.

 

Τελευταία update για UK Generic 1.2.Α.1.174.

Eμενα εχει επιλογη εξοικονομησης κοστους στα μηνυματα.
Link to comment
Share on other sites

Eμενα εχει επιλογη εξοικονομησης κοστους στα μηνυματα.

Καλημερα. Εννοεις οτι εχεις κανει debrand με την UK Generic και παρολαυτα εχεις επιλογη για εξοικονομηση κοστους? Ή εννοεις οτι την εχεις στο handcent SMS?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα με το ξυπνητήρι...Κάθε φορά που χτυπάει είναι στο full και πετάγομαι κυριολεκτικά από την τρομάρα..Έχω ρυθμίσει τα πάντα αλλά τίποτα..Έχω κατεβάσει 1-2 άλλα αλλά πάλι το ίδιο..Μήπως ξέρει κανείς κάτι;;

 

κατεβασε απο το market το "Alarm Klock" (οπως το γραφω, με Κ). Θα σωθεις. Ειχα το ιδιο προβλημα. Αυτο ειναι ολα τα λευτα. Βαλε και ενα απαλο τραγουδακι να παιζει, την ενταση απο 0 εως 10% και εισαι αρχηγος (εγω εβαλα το Tammaly Maak του Αmr Diab)

 

thanx στον χρηστη που μας το προτεινε πριν απο περιπου 2 σελιδες:D

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα για ήχο το SE Alarm, που ξεξινάει κάπως σταδιακά και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια υπαρχει κανενα ρολοι που να φαινετε εστω και με το πατημα ενος κουμπιου γιατι την νυχτα που κοιμασε θελεις να δεις την ωρα και μεχρι να το ξεκλειδωσεις και να δεις εχεις ειδη ξαγρυπνυση :mad::mad::mad: επισης υπαρχει κανενα ξυπνητηρι που να χτυπα και οταν το κινητο ειναι κλειστο ?
Link to comment
Share on other sites

Ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό δεν δουλεύει. Είναι απαραίτητο να είναι ανοικτό λόγω λειτουργικού. Μπορείς να το βάζει σε flight mode και να μην είναι συνδεδεμένο στο δίκτυο κινητής σου.

Όσο για το ρολόι, μπορεί να βάλεις gadget το ρολόι, το έχει από μαμα. Πατώντας το βλέπεις την ώρα αμέσως.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

μόλις προσπάθησα να κάνω root αλλα δεν βλέπω κάποια αλλαγή.έκανα όσα διάβασα.αν ξαναπροσπαθήσω για root χρειάζεται να κάνω κάτι πιο πριν??
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο το market το "Alarm Klock" (οπως το γραφω, με Κ). Θα σωθεις. Ειχα το ιδιο προβλημα. Αυτο ειναι ολα τα λευτα. Βαλε και ενα απαλο τραγουδακι να παιζει, την ενταση απο 0 εως 10% και εισαι αρχηγος (εγω εβαλα το Tammaly Maak του Αmr Diab)

 

thanx στον χρηστη που μας το προτεινε πριν απο περιπου 2 σελιδες:D

 

Ευχαριστώ πολύ problem solved :D

Link to comment
Share on other sites

βοηθείστε λίγο ρε πιδιά...την έχω κάνει πολλες φορές την διαδικασία παω για επιβαιβέωση αλλα δεν μου βγάζει το μαυρο παράθυρο στο κινιτο..
Link to comment
Share on other sites

βοηθείστε λίγο ρε πιδιά...την έχω κάνει πολλες φορές την διαδικασία παω για επιβαιβέωση αλλα δεν μου βγάζει το μαυρο παράθυρο στο κινιτο..

 

Κατεβασε απο το market το Titanium Backup, εγκατεστησε το, τρεξτο και πες με τι σε λεει...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εννοεις οτι εχεις κανει debrand με την UK Generic και παρολαυτα εχεις επιλογη για εξοικονομηση κοστους? Ή εννοεις οτι την εχεις στο handcent SMS?
Εχω κανει debrand σε generic uk και εξακολουθω να εχω την επιλογη στις ρυθμισεις, μηνυματα, SE, εξοικ.κοστους. Δεν εννοω στο handsent. Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει debrand σε generic uk και εξακολουθω να εχω την επιλογη στις ρυθμισεις, μηνυματα, SE, εξοικ.κοστους. Δεν εννοω στο handsent.

Ακολουθησες το οδηγο του antvou?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το market το Titanium Backup, εγκατεστησε το, τρεξτο και πες με τι σε λεει...

το κατέβασα αλλα δε μου δουλεύει μου λεει πρεπει να γινω root κατι τετοιο.sorry που δεν στα λεω ακριβως αλλα τωρα το ειδα το μνμ κ τα εκανα πιο πριν αυτα.τεσπα.επειδη αρχιζε κ κολλαγε το εκανα μια επαναφορα ρυθμισεων.δεν εφιγε ομος το δικαίωμα superuser.ξερεις να μου πεις πως θα φύγει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει debrand σε generic uk και εξακολουθω να εχω την επιλογη στις ρυθμισεις, μηνυματα, SE, εξοικ.κοστους. Δεν εννοω στο handsent.

 

Ok άλλο ένα μυστήριο!

 

Και εγώ έκανα debrand και συγκεκριμένα με την UK Generic (το link) που παρέχεται στο post του antvou.

Παρόλαυτά η επιλογή για εξοικονόμηση κόστους δεν υπάρχει.

 

Νομίζω πως "τρέχουμε" ίδιο αριθμό έκδοσης (1.2.Α.1.174)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει debrand σε generic uk και εξακολουθω να εχω την επιλογη στις ρυθμισεις, μηνυματα, SE, εξοικ.κοστους. Δεν εννοω στο handsent.

 

Μπορεις να ανεβασεις καπου (rapidshare π.χ.) τα δυο αρχεια του firmware που ειναι αποθηκευμενα στον υπολογιστη σου στο C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs

 

μηπως τελικα με αυτα μπορεσουμε και οι υπολοιποι να περασουμε την UK Generic με εξοικονομηση κοστους? Γιατι φαινεται οτι για καποιο πειεργο λογο ενω εβαλες και εσυ την UK Generic εχεις το Greek Localisation. Αν μπορεις ανεβασε τα για να δοκιμασουμε και οι υπολοιποι.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...