Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eκανα debrand. Εισαι μαλλον branded καποιας εταιρειας και δεν μπορεις να κανεις update. Ειμαι στην εκδοση kernel 2.6.29 και εκδοση 1.2.Α.1.174.

 

Thanx mate. Θα ακολουθήσω και εγώ τον οδηγό για debrand τότε. ;)

 

*Εdit* Debranded πλέον (αν και το SEUS με κοψοχόλιασε σε μια φάση!

Thanx @BMW116i για την συμβουλή και Antvou για τον οδηγό debrand!

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εν συντομία:

 

1.Το Bluetooth File Transfer από ότι είδα βρήκες μέσες άκρες πώς δουλεύει.

 

2. Δοκίμασε σύνδεση μέσω wi-fi και πες μας αν λύθηκε το πρόβλημα με το market.

 

αντιμετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα!!

 

μηπως μπορεις να περιγραψεις την διαδικασια μεσω wifi?

Link to comment
Share on other sites

stelakos επικοινώνησε με το παροχο σου και θα σου στειλει με mail τις ρυθμισεις για το x10 mini για να ενεργοποιήσεις τα mms...αυτο έκανα εγώ τουλαχιστον...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάει για Οκτώβρη η αναβάθμιση σε 2.1

http://androidcommunity.com/sony-ericsson-xperia-x10-2-1-update-delayed-until-end-of-october-20100923/

:(

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Νομίζω ότι δεν έχω καταλάβει πώς βλέπω την αναφορά παράδοσης...έχω ενεργοποιήσει την επιλογη στις ρυθμίσεις. Διάβασα και τις οδηγίες που λένε ότι πρέπει να πατήσω πάνω στο μήνυμα, αλλά δε γίνεται κάτι;;

Τί έχω καταλάβει λάθος;;;;;

 

Επίσης, πάλι για τα μηνύματα: υπάρχει κάπου που βλέπω πόσους χαρακτήρες έχει το μήνυμά μου;

Τέλος, έχει χρησιμοποιήσει κάποιος εφαρμογή προφίλ ήχων κ ειδοποιήσεων;

Edited by vinie
"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Μολις ανοιξα για πρωτη φορα το Χ10 μου ζητησε αναμεσα σε αλλα να συνδεθω στο λογαριασμο Google. εγω πατησα παραλειψη και τωρα οτι και να κανω δεν μπορει να συνδεθει με τιποτα.Εχω ηδη λογαριασμο στη Google και οταν παω να συνδεθω μου λεει θα διαρκεσει 5 λεπτα αλλα αυτο μετα απο λιγο μου λεει οτι "Δεν ηταν δυνατη η δημιουργεια αξιοπιστης σθνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη." .

 

Τι να κανω...μου εχει σπασει τα νευρα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

Και ΑΝ γίνει η ρημάδα μέχρι τα τέλη Οκτωβρίου.

 

Περιμέναν δηλαδή την λήξη του deadline για να ανακοινώσουν και άλλη αναβολή?

 

Καταντάει τουλάχιστον σπαστικό!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και γω whats up εχω και συνδεομαι κανονικα,μην παραπληροφορουμε τον κοσμο αν δεν γνωριζουμε.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θυμουνται το προβλημα με το wifi μου, μερικως το ελυσα.

Τελικα μετα απο πολλες προσπαθειες και επανεκινησεις κινητου και ρουτερ, εβγαλα την κρυπτογραφηση απο το ρουτερ, μετα το εκανα επανεκινηση και συνδεθηκε. οταν εβαλα παλι password χαθηκε. Ολος περιεργως, αφου περασα μια μερα χωρις password, ξαναεκανα επανεκινη ρουτερ και κινητου, εβαλα WEP και συνδεθηκε!

παρολαυτα, με πεταει πολυ συχνα (καθε 2-3 λετπα)...αν ξερει κανεις κατι ας με το πει...σε αλλους ρουτερ συνδεομαι κανονικα.

 

Τωρα ηθελα να ρωτησω αν εχει ασχοληθει κανει με το VNC. Θελω κατι σαν το teamviewer στο κινητο μου για να βλεπω το desktop του pc μου, και κατεληξα στον VNC. Σεταρισα σωστα και τον server και τον viewer του VNC αλλα δεν συνδεονται. Εκανα ακριβως οτι βρηκα σε πολλες σελιδες στο internet αλλα τιποτα. Εχετε υπ'οψιν σας καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...περιμεναμε πως και πως και μας κοψαν τα φτερα. Τοσους μηνες ειχαν εμπρος τους και μας το ανακοινωσαν τελευταια στιγμη.

Ειναι τουλαχιστον απαραδεκτοι στη SE. Καθομαι και τους στηριζω τοσα χρονια...

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ το debrand εχει μεσα και προγραμματακι για backup της συσκευης στην καρτα μνημης.

νομιζω πριν με το cosmote brand δεν ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...περιμεναμε πως και πως και μας κοψαν τα φτερα. Τοσους μηνες ειχαν εμπρος τους και μας το ανακοινωσαν τελευταια στιγμη.

Ειναι τουλαχιστον απαραδεκτοι στη SE. Καθομαι και τους στηριζω τοσα χρονια...

 

Και στο τέλος τέλος ποιά είναι εκείνα τα φοβερά χαρακτηριστικά που θα προσφέρει το 2.1?

 

Xperia X10 mini and X10 mini pro:

Improved Bluetooth functionality with support for sending and receiving pictures, contacts and more

New backup and restore application with extended content back up

Automatic synchronization of your contact pictures between Facebook and your phone book

Improved ways of handling pictures, audio, text and numbers in your messages

Upgrade of the Android platform to Android platform 2.1

 

Ok ώρες ώρες σκέφτομαι οτι το rooted 1.6 με όλες τις εφαρμογές που τρέχω αυτή την στιγμή δεν έχει τπτ να ζηλέψει από το 2.1 updated. ΈΛΕΟΣ

 

:mad:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και στο τέλος τέλος ποιά είναι εκείνα τα φοβερά χαρακτηριστικά που θα προσφέρει το 2.1?

 

 

 

Ok ώρες ώρες σκέφτομαι οτι το rooted 1.6 με όλες τις εφαρμογές που τρέχω αυτή την στιγμή δεν έχει τπτ να ζηλέψει από το 2.1 updated. ΈΛΕΟΣ

 

:mad:

Αυτα που παραθετεις ειναι αλλαγες/προσθηκες που θα κανει η sony ericsson,το android 2.1 σαν συστημα, προσφερει πολλα εξτρα σε σχεση με την 1.6.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θυμουνται το προβλημα με το wifi μου, μερικως το ελυσα.

Τελικα μετα απο πολλες προσπαθειες και επανεκινησεις κινητου και ρουτερ, εβγαλα την κρυπτογραφηση απο το ρουτερ, μετα το εκανα επανεκινηση και συνδεθηκε. οταν εβαλα παλι password χαθηκε. Ολος περιεργως, αφου περασα μια μερα χωρις password, ξαναεκανα επανεκινη ρουτερ και κινητου, εβαλα WEP και συνδεθηκε!

παρολαυτα, με πεταει πολυ συχνα (καθε 2-3 λετπα)...αν ξερει κανεις κατι ας με το πει...σε αλλους ρουτερ συνδεομαι κανονικα.

 

Τωρα ηθελα να ρωτησω αν εχει ασχοληθει κανει με το VNC. Θελω κατι σαν το teamviewer στο κινητο μου για να βλεπω το desktop του pc μου, και κατεληξα στον VNC. Σεταρισα σωστα και τον server και τον viewer του VNC αλλα δεν συνδεονται. Εκανα ακριβως οτι βρηκα σε πολλες σελιδες στο internet αλλα τιποτα. Εχετε υπ'οψιν σας καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα?

Κάνε κανα Update στο firmware του router

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα με το ξυπνητήρι...Κάθε φορά που χτυπάει είναι στο full και πετάγομαι κυριολεκτικά από την τρομάρα..Έχω ρυθμίσει τα πάντα αλλά τίποτα..Έχω κατεβάσει 1-2 άλλα αλλά πάλι το ίδιο..Μήπως ξέρει κανείς κάτι;;
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!!!

 

Τελικά το προβλημα που ειχα με το κινητακι μου το ελυσα!!!!!

και με το bluetooth και με το 3G!!!!!!!!!!!!!!

 

και πλεον λειτουργει σουπερ!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπηκα επιτελους κ στο Market και κατεβασα διαφορες εφαρμογουλες!!!!! ολα τελεια!!!!!!!!!!!! και η μπαταρια μου κρατα 2 μερες με αρκετα μεγαλη χρηση - ιντερνετ κανα 4ωρο περιπου και καμια ωρα τηλ!!!)

 

bluetooth συσκευη (hands free δλδ) εχετε χρησιμοποιησει?

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς άλλος μπλοκαρίσματα ενώ είναι σε κατάσταση αναμονής, σβήνει μόνο του στα καλά καθούμενα και μου ξανα ανοίγει μετά απο 5 λεπτά. ξέρει κάποιος κάτι?
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς άλλος μπλοκαρίσματα ενώ είναι σε κατάσταση αναμονής, σβήνει μόνο του στα καλά καθούμενα και μου ξανα ανοίγει μετά απο 5 λεπτά. ξέρει κάποιος κάτι?

 

Εννοείς πως κάνει επανεκκίνηση?

Αν ναι δοκίμασε να κάνεις update με το Sony Ericsson Update Service.

Στην ουσία θα σου flashάρει ανανεωμένη έκδοση λογισμικού ή την υπάρχουσα (θα διορθωθεί έτσι άν είναι θέμα software)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως κάνει επανεκκίνηση?

Αν ναι δοκίμασε να κάνεις update με το Sony Ericsson Update Service.

Στην ουσία θα σου flashάρει ανανεωμένη έκδοση λογισμικού ή την υπάρχουσα (θα διορθωθεί έτσι άν είναι θέμα software)

 

δεν κανει επανεκκινηση, εαν δεν το πατησω εγω δεν αναβει, και οχι μονο το κουμπι του open/close αλλα ταυτόχρονα με το τετραγωνο μεσαιο κουμπι!! το οπιο το εκανα στην τυχη γιατι δεν ανηγει μονο με το κανονικο. το εχω 1 μηνα τωρα και μου το εχι κανει 3φορες...

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν κανει επανεκκινηση, εαν δεν το πατησω εγω δεν αναβει, και οχι μονο το κουμπι του open/close αλλα ταυτόχρονα με το τετραγωνο μεσαιο κουμπι!! το οπιο το εκανα στην τυχη γιατι δεν ανηγει μονο με το κανονικο. το εχω 1 μηνα τωρα και μου το εχι κανει 3φορες...

 

Δοκίμασε λίγο κάτι: ενώ το κινητό είναι απενεργοποιημένο πάτα το κουμπί on/off μέχρι να κάνει δόνηση. Μετά περίμενε γύρω στα 30 δευτερόλεπτα (χωρίς να πατήσεις τπτ άλλο).

Το κινητό σου θα ανοίξει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...