Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι αυτό το root ; Πως γίνεται ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944 -> #14 και #15

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετα απο debrand εκανα ροοτ αλλα δεν μπορω να σβησω το facebook και το peggle με το titanium backup. κανεις καμια ιδεα?

 

για το peggle μάλλον θέλει αρκετές προσπάθειες με σβήσιμο και restart - εγώ μετα το root το ξεφορτώθηκα με την 3η προσπάθεια.

για το ΦΒ τι να σου πω, εγώ το ήθελα να παραμείνει στο timescape και δυστυχώς μου σβήστηκε και ψαχνόμουν πως να το ξαναβάλω!! Και εσύ ψάχνεις πως να το ξεφορτωθείς lol!!!

 

Είχες συγκεκριμένο λόγο για debrand? με το root το καθαρίζεις αρκετά και το φέρνεις εκεί που θες, μήπως να το ξαναπεράσεις τη μαμά έκδοση και απλά να κάνεις root και να φύγουν και τα δύο??

 

Γεια σε όλους. Γιατί για να δουλέψουν τα κινητά πλέον πρέπει κανείς να έχει 2-3 διδακτορικά?

Έχω ένα X10 mini pro. Όπως είναι φυσικό δε θέλω να χρεώνομαι κάθε φορά που χρησιμοποιώ το Ιντερνετ. Έχω ADSL (χωρίς WiFi) σπίτι. Πώς μπορώ να συνδεθώ με USB με το computer μου και να έχω ιντερνετ στο X10 mini pro μου?

Πήγα σε ένα "Γερμανό" και ρώτησα και μου είπαν να ενεργοποιήσω το "Airplane Mode" για να κλείσουν όλες οι ασύρματες συνδέσεις έτσι το κινητό θα προσπαθήσει να βρει πρόσβαση στο Ιντερνετ ενσύρματα (USB). Ε, λοιπόν αυτό το κόλπο δε δουλεύει. Το δοκίμασα και δε "βλέπει" καθόλου Ιντερνετ!!! :(

Όχι τίποτε άλλο αλλά κατάλαβα ότι το Ιντερνετ είναι "απαραίτητο" για πρόσβαση στο "Android Market"...

Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο όταν συνδέω με το USB?

Μπορεί να βοηθείσει κανείς?

 

Φίλε μου μην ξαναπάς στο συγκεκριμένο Γερμανό, δεν φτάνει που είναι άσχετοι, πετάνε και "αεροπλανικά" αντί να πουν ένα ειλικρινές δεν ξέρω ρωτήστε στη SE.

 

Επί του θέματος τώρα, πήρες ένα κινητό που απαιτεί να κάνεις σύνδεση με το νετ και την google (τουλάχιστόν στην αρχή, στη συνέχεια απλά δεν χρησιμοποιείς τη σύνδεση έχοντας το data OFF). Αν διαβάσεις και τις οδηγίες θα δεις οτι από κατασκευής μπαίνει στο νετ μέσω δικτύου και wifi και όχι μέσω usb... Τώρα το πως ο ρουτερ σου θα αποκτήσει wi fi για να δίνιε και στο κινητό δεν το ξέρω, είναι θέμα πληροφορικής και δεν κατέχω!

 

το μάρκετ δουλεύει έτσι γιατί έτσι αποφάσισε ο δημιουργός του (δηλαδή πάλι η google!), αν θες μπορείς να βρείς κάποια προγράμματα στο νετ, να τα κατεβάσεις στο pc και να τα περάσεις στην κάρτα μνημης, να τα ανοίξεις μέσα από το κινητό με έναν file manager (προτείνω astro explorer) και να τα εγκαταστήσεις - αλλά προφανώς δεν θα έχεις τις πιό ενημερωμένες εκδόσεις και επιπλέον, πάντα υπάρχει ρίσκο κακόβουλου κώδικα όταν κατεβάζουμε εκτελέσιμα αρχεία από όπου νάναι.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Λιγο off topic:

 

Για να εχεις προσβαση σε wifi πρεπει να γινει καποιο απο τα παρακατω.

 

1) Ή να παρεις ασυρματο router

2) Ή να παρεις μια εξωτερικη(usb stick)/εσωτερικη ασυρματη καρτα δικτυου και μεσω προγραμματων να κανεις διαμοιρασμο της συνδεσης σου ασυρματα (το γνωστο tethering) - τα Win 7 εχουν προεγκατεστημενη αυτη τη λειτουργια. Αν εχεις laptop τα πραγματα απλοποιουνται.

3) Ή να κλεψεις απο καποιον αλτρουιστη γειτονα λιγο bandwidth

4) Ή να πας σε καποια καφετερια με free hot spot

 

Αφου κανεις καποιο απ'ολα αυτα πηγαινε στον Γερμανο που εκανες την ερωτηση και απενειμε στον πωλητη που σου ειπε αυτη τη μπουρδα, το βραβειο της ανοιχτης παλαμης. Πιστευω το αξιζει...:lol:

 

Γενικα παντως λογω φιλοσοφιας του λειτουργικου θα χρειαστεις οπωσδηποτε καποια standar ασυρματη προσβαση στο διαδικτυο οποτε πιστευω πως η πρωτη λυση ειναι η πιο σοφη κατ'εμε.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

για το peggle μάλλον θέλει αρκετές προσπάθειες με σβήσιμο και restart - εγώ μετα το root το ξεφορτώθηκα με την 3η προσπάθεια.

για το ΦΒ τι να σου πω, εγώ το ήθελα να παραμείνει στο timescape και δυστυχώς μου σβήστηκε και ψαχνόμουν πως να το ξαναβάλω!! Και εσύ ψάχνεις πως να το ξεφορτωθείς lol!!!

 

Είχες συγκεκριμένο λόγο για debrand? με το root το καθαρίζεις αρκετά και το φέρνεις εκεί που θες, μήπως να το ξαναπεράσεις τη μαμά έκδοση και απλά να κάνεις root και να φύγουν και τα δύο??

με το dreband μου εμφανιζει ελληνικα γραμματα οταν κανω αναζητηση στον τηλεφωνικο καταλογο

Link to comment
Share on other sites

Οποιος το εχει απο Wind ας κανει τον κοπο να κανει την διαδικασια που περιγραφω εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268066&page=176

 

ωστε να κανουμε και οι υπολοιποι debrand με Ελληνικο firmware (δεν εννοω την γλωσσα).

Link to comment
Share on other sites

Οποιος το εχει απο Wind ας κανει τον κοπο να κανει την διαδικασια που περιγραφω εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268066&page=176

 

ωστε να κανουμε και οι υπολοιποι debrand με Ελληνικο firmware (δεν εννοω την γλωσσα).

 

Προτίνεις αν κάποιος δεν το έχει ακόμα να το πάρει απο wind?Δηλαδή θα γλυτώσει το unbrand?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ναι. Προχτες επεσε στα χερια μου ενα mini απο Wind και ηταν unbranded. Ξεχασα απλα να ελεγξω αν υπαρχει η εξοικονομηση κοστους στις ρυθμισεις μηνυματωμ για να βεβαιωθω οτι ηταν Greek Firmware. Καποια παιδια ειχαν αναφερει οτι το εχουν παρει απο Wind οποτε μπορουν να επιβεβαιωσουν αυτα που γραφω και να μας εξυπηρετησουν με το firmware.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σχετικα με το debrand αυτο που θα ηθελα να ενημερωσω ειναι οτι το Generic UK firmware που δινεται σε καποια posts ναι μεν ειναι de-branded αλλα δεν εχει την επιλογη "εξοικονομηση κοστους" στις ρυθμισεις μηνυματων ωστε να στελνει ενα SMS ανα 160 χαρακτηρες και οχι ανα 70 χαρακτηρες. Αυτο που θα ηταν το καλυτερο ειναι να βρισκαμε καπου την Generic Greece version. Εγω δεν εχω μπορεσει να την βρω στο νετ. Σκεφτηκα ομως οτι θα μπορουσε να μας εξυπηρετησει καποιος φιλος που το εχει παρει απο Wind oπου λογικα ειναι unbranded. Οποτε αν καποιος θελει να βοηθησει ας κανει τα παρακατω:

 

1. Ελεγχει στο Χ10 του οτι υπαρχει η επιλογη "εξοικονομηση κοστους" στις ρυθμισεις μηνυματων "Ρυθμισεις -> Sony Ericsson -> Μηνυματα -> Εξοικονομηση Κοστους".

 

2. Εφοσον υπαρχει αυτη η ρυθμιση ειμαστε σιγουροι οτι το firmware ειναι Ελληνικο. Τωρα για να βεβαιωθουμε οτι δεν ειναι Wind branded πρεπει να ελεγξουμε στις ρυθμισεις δικτυου αν εχει προεγκατεστημενες τις ρυθμισεις για Internet κτλ. Αν δεν τις εχει τοτε σιγουρα ειναι unbrand.

 

3. Κανουμε update με το SEUS.

 

4. Παμε στο C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs και κανωντας sort τα αρχεια με βαση το μεγεθος βρισκουμε τα δυο μεγαλυτερα σε μεγεθος αρχεια (περιπου 90 και 12 ΜΒ). Αυτα αποτελουν το firmware. Τα κανουμε copy και zip kαι τα ανεβαζουμε σε καποιον server π.χ. rapidshare ωστε να μπορεσουμε ολοι να κανουμε unbrand με το Greece Generic Firmware.:happy:

 

θελω να σου πω απλά ότι αν στέλνεις sms με το handcent sms, δεν εχεις προβλημα με τους 160 χαρακτηρες. έχει επιλογή μέσα στο μενού και κάνει αυτο την μετατροπή για σένα. μόλις το δοκίμασα.

 

το μόνο πρόβλημα που έχω βρει. ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ως τωρα σε αυτη την έκδοση, είναι ότι αντι το "@ /" κατω δεξια όταν το έχω στα αγγλικά, μου έχει " ' - ". που με δυσκολεύει όταν χρησιμοποιώ για να γράψω διευθυνσεις email.

 

ρε παιδια έχει και σε σας φωνητική αναζήτηση στο google search bar; έμεινα μ@λ@κ@ς! που μπορούμε να δούμε τις διαφορές ανα έκδοση;

 

edit. το πρόβλημα με την εμφάνιση των επαφών και το +30 δεν λύθηκε με το unbrand και την αλλαγή firmware. άρα φταίει η SIM.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

θελω να σου πω απλά ότι αν στέλνεις sms με το handcent sms, δεν εχεις προβλημα με τους 160 χαρακτηρες. έχει επιλογή μέσα στο μενού και κάνει αυτο την μετατροπή για σένα. μόλις το δοκίμασα.

 

το μόνο πρόβλημα που έχω βρει. ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ως τωρα σε αυτη την έκδοση, είναι ότι αντι το "@ /" κατω δεξια όταν το έχω στα αγγλικά, μου έχει " ' - ". που με δυσκολεύει όταν χρησιμοποιώ για να γράψω διευθυνσεις email.

 

ρε παιδια έχει και σε σας φωνητική αναζήτηση στο google search bar; έμεινα μ@λ@κ@ς! που μπορούμε να δούμε τις διαφορές ανα έκδοση;

 

edit. το πρόβλημα με την εμφάνιση των επαφών και το +30 δεν λύθηκε με το unbrand και την αλλαγή firmware. άρα φταίει η SIM.

 

ok το handcent ειναι μια λυση αλλα προτιμω την default SMS εφαρμογη.

 

η φωνητικη αναζητηση στο google search bar που αναφερεις τι ακριβως ειναι? Μιλας και ψαχνει στο google να βρει αυτο που θελεις?

Link to comment
Share on other sites

ακριβως! με το που πέρασα τη νέα έκδοση, δίπλα στο κουμπι search της μπάρας είχε ένα μικρόφωνο. το πατας και μιλας και σου κανει αναζητηση στο google!

 

edit. εμένα που έχω πρόβλημα και με τις επαφες λόγω της SIM μου(το γνωστό πρόβλημα με το +30) το handcent SMS είναι μονόδρομος.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...μολις σημερα πηρα και εγω το κινητακι..πολυ ομορφο..αλλα βρε παιδια help!! εβαλα την σιμ μεσα το ανοιξα εβαλα το πιν, αλλα δεν εχει οθτε δικτιο εμφανιζι μονο διπλα απο την μπαρα μια μικρι σιμ και 2 χ και οθτε στο μενου μπορω να μπω ουτε πουθενα....τι γινεται ?

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι.....το εχω διπλοτσεκαρει κιολας...+ οτι μου ζηταει και πιν οποτε την βλεπει..αλλα μεχρι εκει τπτ αλλο...ανοιγει και ειναι μια γαλαζια οθονη χωρισ να με αφηνει να κανω τπτ αλλο παρα μονο στο πανω πανω οταν κανω με το χερι προς τα κατω και μπενω στις επιλογες με τα δυκτια..και εκει ενω εχει αυτοματο μεχρι εκει..οταν βαζω χειροκινητο μου λεει η σιμ σας δεν υποστιριζει το δικτυο... Edited by stelios4

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι.....το εχω διπλοτσεκαρει κιολας...+ οτι μου ζηταει και πιν οποτε την βλεπει..αλλα μεχρι εκει τπτ αλλο...ανοιγει και ειναι μια γαλαζια οθονη χωρισ να με αφηνει να κανω τπτ αλλο παρα μονο στο πανω πανω οταν κανω με το χερι προς τα κατω και μπενω στις επιλογες με τα δυκτια..και εκει ενω εχει αυτοματο μεχρι εκει..οταν βαζω χειροκινητο μου λεει η σιμ σας δεν υποστιριζει το δικτυο...

 

το wifi ανοιγει; το bluetooth; δες μπας κ το έχεις βάλει κατα λάθος σε flight mode. επίσης προσπάθησε να το συνδέσεις μέσω wifi στο ιντερνετ (αν γινεται) για να του κάνεις αναβάθμιση μπας και στρώσει. περίεργο αυτό με την sim. από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δοκιμασα μια αλλη σιμ και το τηλεφωνο ανοιξε και λειτουργησε κανονικα...τωρα να φταιει η σιμ μου..? θα παω αυριο να δω....Ητανε ολα κλειδωμενα...τπτ δεν λειτουργουσε..το παραξενο ειναι οτι η σιμ αυτη δουλευει κανονικα σε ολα τα αλλα σονυερικσον που εχω και στο αιφον....τωρα τι να πω παλι καλα που δεν ειναι το τηλεφωνακι :) Se ευχασριστω παντος για την αμεση απαντηση.. Edited by stelios4

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σχετικα με το debrand αυτο που θα ηθελα να ενημερωσω ειναι οτι το Generic UK firmware που δινεται σε καποια posts ναι μεν ειναι de-branded αλλα δεν εχει την επιλογη "εξοικονομηση κοστους" στις ρυθμισεις μηνυματων ωστε να στελνει ενα SMS ανα 160 χαρακτηρες και οχι ανα 70 χαρακτηρες. Αυτο που θα ηταν το καλυτερο ειναι να βρισκαμε καπου την Generic Greece version. Εγω δεν εχω μπορεσει να την βρω στο νετ. Σκεφτηκα ομως οτι θα μπορουσε να μας εξυπηρετησει καποιος φιλος που το εχει παρει απο Wind oπου λογικα ειναι unbranded. Οποτε αν καποιος θελει να βοηθησει ας κανει τα παρακατω:

 

1. Ελεγχει στο Χ10 του οτι υπαρχει η επιλογη "εξοικονομηση κοστους" στις ρυθμισεις μηνυματων "Ρυθμισεις -> Sony Ericsson -> Μηνυματα -> Εξοικονομηση Κοστους".

 

2. Εφοσον υπαρχει αυτη η ρυθμιση ειμαστε σιγουροι οτι το firmware ειναι Ελληνικο. Τωρα για να βεβαιωθουμε οτι δεν ειναι Wind branded πρεπει να ελεγξουμε στις ρυθμισεις δικτυου αν εχει προεγκατεστημενες τις ρυθμισεις για Internet κτλ. Αν δεν τις εχει τοτε σιγουρα ειναι unbrand.

 

3. Κανουμε update με το SEUS.

 

4. Παμε στο C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs και κανωντας sort τα αρχεια με βαση το μεγεθος βρισκουμε τα δυο μεγαλυτερα σε μεγεθος αρχεια (περιπου 90 και 12 ΜΒ). Αυτα αποτελουν το firmware. Τα κανουμε copy και zip kαι τα ανεβαζουμε σε καποιον server π.χ. rapidshare ωστε να μπορεσουμε ολοι να κανουμε unbrand με το Greece Generic Firmware.:happy:

 

Το X10 mini το έχω απο WIND.

 

Ισχύει η επιλογή για εξοικονόμηση κόστους.

 

Aκολουθώντας όμως:

Ρυθμίσεις - Στοιχεία ελέγχου ασυρμάτου - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Ονόματα σημείου πρόσβασης έχει αποθηκευμένα "Wind internet/Wind mms"

 

Άρα branded?

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει κατεβάσει κανείς το παιχνίδι Asphalt της Gameloft? Το πέτυχα χτές στο μάρκετ, δωρεάν και το κατέβασα, τρέχει κανονικά, μου κατέβασε και 100ΜΒ δεδομένα στην κάρτα αλλά η ανάλυση είναι λάθος και βλέπω μόνο ένα μικρό κομμάτι του main menu με αποτέλεσμα να μην μπορώ να επιλέξω κάτι πέρα από τα options.

Συμβαίνει και σε εσάς?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

σε διαφορες εφαρμογες το εχω πετυχει αυτο. ειναι θεμα κακου προγραμματισμου.

 

Το X10 mini το έχω απο WIND.

 

Ισχύει η επιλογή για εξοικονόμηση κόστους.

 

Aκολουθώντας όμως:

Ρυθμίσεις - Στοιχεία ελέγχου ασυρμάτου - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Ονόματα σημείου πρόσβασης έχει αποθηκευμένα "Wind internet/Wind mms"

 

Άρα branded?

 

στους καταλογους δεν εχει το σημα της wind διπλα από τις φωτο των επαφων;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το X10 mini το έχω απο WIND.

 

Ισχύει η επιλογή για εξοικονόμηση κόστους.

 

Aκολουθώντας όμως:

Ρυθμίσεις - Στοιχεία ελέγχου ασυρμάτου - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Ονόματα σημείου πρόσβασης έχει αποθηκευμένα "Wind internet/Wind mms"

 

Άρα branded?

δεν ειναι σιγουρο. τις ριθμισεις τις παιρνει αυτοματα

 

 

πως μπορω να ξανακανω το κινητο brand cosmote?

Link to comment
Share on other sites

στους καταλογους δεν εχει το σημα της wind διπλα από τις φωτο των επαφων;

 

Όχι το κινητό το έχω ξεζουμίσει και δεν έχει το παραμικρό σημάδι της Wind μέσα (wallpaper, ringtone, bootscreen κλπ κλπ)

 

Έκδοση kernel: 2.6.29

 

Αριθμός έκδοσης: 1.1.Α.0.8

 

(εντελώς πληροφοριακά έκανα check χθες βράδυ με το SEUS για update και μου έβγαλε οτι είναι η πιο πρόσφατη έκδοση, ενώ έχω δεί από άλλα μέλη οτι έχουν κάνει update σε πιο πρόσφατες εκδόσεις)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εντελώς πληροφοριακά, στις ρυθμίσεις μηνυμάτων έχει επιλογή για "εξοικονόμηση κοστους". και απο κάτω περιγράφει " μετατροπη εθνικών χαρακτήρων γα την αποστολή μεγάλου κειμένου σε κάθε sms".. είναι το ίδιο με το 160 χαρακτήρες αν δεν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους!!!

θελω μια βοηθεια!!! αγορΑσα πριν 4 μερες το s/e xperia pro και αποφασισα να το δουλεψω χθες, αλλα εντοπισα καποια πραγματα που με δυσκολεψαν και ισως με βοηθησετε σε αυτα...

 

[...]

 

2. βασικο προβλημα εχω με την εφαρμογη market που εχει μεσα το κινητο. μου ζητα να κανω λογαρισμο στο google, βαζω αυτον που εχω ή φτιαχνω καινουργιο, παταω συνδεση και μετα απο λιγα δευτερολεπτα μου βγαινει συνεχως το μηνυμα

 

"δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενω σε αυτον τον διακομιστη, αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή η καρτα SIM σας να μην ειναι διαθεσιμη για υπηρεσιες δεδομενων."

 

στο facebook μπορω να μπω κανονικα, οπως επισης και γενικα στο internet.

 

τι πρεπει να κανω????? ευχαριστω εκ των προτερων....

 

Εν συντομία:

 

1.Το Bluetooth File Transfer από ότι είδα βρήκες μέσες άκρες πώς δουλεύει.

 

2. Δοκίμασε σύνδεση μέσω wi-fi και πες μας αν λύθηκε το πρόβλημα με το market.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ'γω debrand τη συσκευη μου,ολα καλα. Ειχαμε χασει τοσες αναβαθμισεις με την cosmote μεσα. Με το τελευταιο update ειδα καποιες μικροβελτιωσεις σε διαφορες λεπτομερειες οπως για παραδειγμα το ασχημο εικονιδιο της κινησης δεδομενων στην status bar αριστερα εξαφανιστηκε επιτελους.:)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κ'γω debrand τη συσκευη μου,ολα καλα. Ειχαμε χασει τοσες αναβαθμισεις με την cosmote μεσα. Με το τελευταιο update ειδα καποιες μικροβελτιωσεις σε διαφορες λεπτομερειες οπως για παραδειγμα το ασχημο εικονιδιο της κινησης δεδομενων στην status bar αριστερα εξαφανιστηκε επιτελους.:)

 

Σε ποιό αριθμό έκδοσης σου κάνει update?

 

Το δικό μου είναι το 1.1.Α.0.8 (μου βγάζει συνεχώς οτι έχω το πιο πρόσφατο, ενώ νομίζω οτι είδα σε άλλους και πιο πρόσφατο)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό αριθμό έκδοσης σου κάνει update?

 

Το δικό μου είναι το 1.1.Α.0.8 (μου βγάζει συνεχώς οτι έχω το πιο πρόσφατο, ενώ νομίζω οτι είδα σε άλλους και πιο πρόσφατο)

Eκανα debrand. Εισαι μαλλον branded καποιας εταιρειας και δεν μπορεις να κανεις update. Ειμαι στην εκδοση kernel 2.6.29 και εκδοση 1.2.Α.1.174.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...