Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ειναι ετσι κριμα γιατι μ'ενδιαφερει το θεμα καμερα

 

αυτη τη στιγμη εχω το νοκια 6500 slide...αν καποιος εχει δουλεψει και τα 2 κινητα ας κανει μια συγκριση οσον αφορα τις φωτο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνω οτι δεν εχει να ριθμισεις αλλα οι φωτο του ειναι πολυς καλες και δεν το περημενα......και το βιντεο του να δειτε.....παρα πολυ καλο.Αληθεια δεν το περιμενα.....

Οσες φωτο εβαλα στον υπολογιστη ηταν πολυ καλες!Οταν τραβας στην οθονη δεν φενιντε καλα στον υπολογιστη ομως μενεις με το στωμα ανοιχτο...ισως φταιει η οθονη αλλα τραβαει πολυ ομορφα...εμενα τουλαχιστων με οικανοποιει!!!

Edited by kounelis
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι δεν εχει να ριθμισεις αλλα οι φωτο του ειναι πολυς καλες και δεν το περημενα......και το βιντεο του να δειτε.....παρα πολυ καλο.Αληθεια δεν το περιμενα.....

 

Οι φωτο ειναι πολυ μετριες (με βαση τα δικα μου stadar, η μονη επιλογη ειναι αν η φωτο θα εχει ή δεν θα εχει φλας). To video ομως ειναι καλο γενικα (για κινητό) και θα γινει ακομα καλυτερο αν -οπως ακουσα- με την νεα εκδοση android θα γραφει video σε HD!

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αναλωθεί άπειρες φορές σε προηγούμενες σελίδες στο θέμα της φωτογραφικής δεινότητας του κινητού και έχουμε καταλήξει στο ότι πρόκειται για ένα smartphone με multimedia χαρακτήρα και όχι για ένα φωτογραφικό κινητό.

Εν συγκρίσει με τα άλλα κινητά της κατηγορίας του αλλά και γενικά για την κατηγορία στην οποία ανήκει (multimedia smartphone) η φωτογραφία του είναι πολύ καλή (για οποιαδήποτε στάνταρ).

 

To default πρόγραμμα λήψης φωτογραφίας του x10 αλλά πολύ περισσότερο του x10 mini θα συμφωνήσω ότι είναι φτωχό (για το πρώτο) έως πάμφτωχο (για το δεύτερο). Αλλά το Android Market δεν μας αφήνει ποτέ ακάλυπτους! Πολύ χρήσιμο πρόγραμμα για σχετικά καλύτερη λήψη φωτογραφιών (με εφέ , πλαίσια , χρονοδιακόπτες , ζουμ , περικοπή και τα σχετικά) είναι το Vignette , το οποίο χρησιμοποιώ στην πλήρη του έκδοση και το συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Από 'κει και πέρα αν οι απαιτήσεις ενός χρήστη αγγίζουν αυτές ενός κινητού κατηγορίας "C" ή "Κ" της Sony Ericsson με τεχνολογία Cybershot και Xenon Flash ή ακόμα χειρότερα μιας ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής , τότε σαφώς αυτό δεν είναι και ότι καταλληλότερο αφού και μόνο η -δικαιολογημένη- έλλειψη Xenon Flash στοιχίζει πολύ στην ποιότητα της φωτογραφίας (αυξημένος θόρυβος , μικρή καθαρότητα , αδυναμία καλής νυχτερινής λήψης κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε την εφαρμογή Vingette και θα σωθείτε. Υπερπολλαπλάσιες επιλογές και ρυθμίσεις και καμία σχέση με την ενσωματωμένη εφαρμογή κάμερας. Δοκιμάστε την και θα με θυμηθείτε.

 

Σχετικά με το φλας, φυσικά και δεν είναι ποιότητας Xenon φλας, αλλά την δουλειά την κάνει ικανοποιητικά. Ούτε είναι τάξης Cybershot. Δείτε μερικές φωτογραφίες στο διαδίκτυο για να πάρετε μια ιδέα. Φωτός που είναι τραβηγμένες μέρα (ειδικά με ήλιο) είναι πολύ καλές κατά τη γνώμη και τα στάνταρς μου. Για τις φωτογραφίες τραβηγμένες βράδυ θα πρέπει η απόσταση να μην ξεπερναέι τα 2 μέτρα. Πχ αν πάτε να βγάλετε μια παρέα το βράδυ θα το καταλάβετε με 1-2 δοκιμαστικές φωτός. Το τελικό αποτέλεσμα κινείται σε ικανοποιητικά επίπεδα.

 

Φυσικά, όπως τα περισσότερα κινητά, προσοχή στις κουνημένες φωτός και πάντα να κάνετε focus.

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλό πρόγραμμα για φωτογραφίες είναι και το camera 360. το έχω σε πληρης έκδοση και αν έχεις κάνει ροοτ και την συσκευη, μπορει να κάνει touch2focus.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει ταξινόμηση των επαφών ως "Επώνυμο, Ονομα"? Την έχω κάνει έτσι στο google mail αλλά μου τη φέρνει στο τηλέφωνο ως "Ονομα Επώνυμο".

Εχει κάποιος καμμιά καλή ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μου μπορει να μου δωσει καποιος απαντηση στα ερωτηματα που εχω κανει? ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279997&page=11

Link to comment
Share on other sites

Πηρε φιλος X10 mini απο Cosmote και μαλλον ειναι Cosmote branded γιατι

1. Εχει μεσα ηχο κλησης Cosmote

2. Εκανε check για update και δεν βρηκε τιποτα ενω κανονικα υπαρχει αυτη η update OS version που προσθετει το Backup/Restore funcionallity.

 

Πως γινεται να το κανουμε unbranded αλλα με Greek Carrier Settings?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια για το χ10 μινι προ.

Πως βρίσκω το χρονομετρητή κλήσεων?

Καλά ψάχνω στις ρυθμίσεις κλήσεων?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Αγόρασα σήμερα το mini pro και εστειλα καποιες φωτογραφιες βιντεο εφαρμογες κτλ απο το pc μου. Το μονο που μπορεσα να βρω ηταν οι φωτογραφιες και καποια απο τα mp3 μου. Δυστυχως δεν υπαρχει "διαχειρηση αρχειων" Ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω τετοιου ειδους κινητο και αν και ειμαι εξοικιωμενη με την τεχνολογια, δεν μπορεσα να κανω κατι...

Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω?

:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Αγόρασα σήμερα το mini pro και εστειλα καποιες φωτογραφιες βιντεο εφαρμογες κτλ απο το pc μου. Το μονο που μπορεσα να βρω ηταν οι φωτογραφιες και καποια απο τα mp3 μου. Δυστυχως δεν υπαρχει "διαχειρηση αρχειων" Ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω τετοιου ειδους κινητο και αν και ειμαι εξοικιωμενη με την τεχνολογια, δεν μπορεσα να κανω κατι...

Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω?

:)

κατέβασε το astro από το market. θα μπορείς να δεις τα αρχεια σου που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα και να τα βάλεις στους σωστους φακέλους. πχ την μουσική στο music, τα βιντεάκια στον αντιστοιχο φάκελο, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το buetooth file transfer.

Δεν μπορώ να το κατεβάσω απο το market γιατί δεν έχω wifi στην περιοχή μου.

Έχω το xperia x10 πως μπορώ να το περάσω στο κινητό μέσω του υπολογιστή και αν είναι συμβατο το b.f.t με το x10

 

Το κατεβαζεις απο εδω

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το astro από το market. θα μπορείς να δεις τα αρχεια σου που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα και να τα βάλεις στους σωστους φακέλους. πχ την μουσική στο music, τα βιντεάκια στον αντιστοιχο φάκελο, κλπ.

 

ευχαριστώ πολύ!

μια ακόμα ερώτηση, πρέπει οπωσδήποτε να το κατεβάσω απο το market ή μπορώ και απο το pc μου?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!

μια ακόμα ερώτηση, πρέπει οπωσδήποτε να το κατεβάσω απο το market ή μπορώ και απο το pc μου?

 

προτιμότερο από το market. όποτε θα υπάρχει αναβάθμιση θα σου βγάζει ειδοποίηση και γενικά είναι πιο ευκολο να βρίσκεις τις εφαρμογες απο κει.

Link to comment
Share on other sites

προτιμότερο από το market. όποτε θα υπάρχει αναβάθμιση θα σου βγάζει ειδοποίηση και γενικά είναι πιο ευκολο να βρίσκεις τις εφαρμογες απο κει.

 

να 'σαι καλά! καλό βράδυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν το X10 mini από Vodafone με την 1.0.A.1.37 μέσω του pc companion μπορούν να περάσουν την 1.1.Α.0.13.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το x10 mini pro και ηθελα να ρωτησω πως τα πηγαινει απο αυτονομια η συσκευη,γιατι με android συσκευη της htc(tattoo) αναγκαζομουν να φορτιζω το κινητο καθε μερα,επισης αν εχει επισημα ανακοινωθει οτι θα παρει android 2.1:worry:Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το x10 mini pro και ηθελα να ρωτησω πως τα πηγαινει απο αυτονομια η συσκευη,γιατι με android συσκευη της htc(tattoo) αναγκαζομουν να φορτιζω το κινητο καθε μερα,επισης αν εχει επισημα ανακοινωθει οτι θα παρει android 2.1:worry:Ευχαριστω!!!
Aν κανεις εντονη χρηση wifi, βαλεις εφαρμογες που καταναλωνουν ενεργεια,πολλες κλησεις, και γενικοτερα αρκετη χρηση πολυ πιθανον να το φορτιζεις και καθε μερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το x10 mini pro και ηθελα να ρωτησω πως τα πηγαινει απο αυτονομια η συσκευη,γιατι με android συσκευη της htc(tattoo) αναγκαζομουν να φορτιζω το κινητο καθε μερα,επισης αν εχει επισημα ανακοινωθει οτι θα παρει android 2.1:worry:Ευχαριστω!!!

 

Ναι έχει ανακοινωθεί. Θα αρχίσει να διατίθεται μέχρι το τέλος του μήνα σιγά σιγά στις διάφορες χώρες.

Ανάλογα πόσο το «σκαλίζεις», μην περιμένεις ότι θα σου κρατάει η μπαταρία και πολύ παραπάνω από μέρα. Το καλό στο pro είναι ότι μπορείς να έχεις και δεύτερη μπαταρία ώστε να μην αγχώνεσαι…

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το x10 mini pro και ηθελα να ρωτησω πως τα πηγαινει απο αυτονομια η συσκευη,γιατι με android συσκευη της htc(tattoo) αναγκαζομουν να φορτιζω το κινητο καθε μερα,επισης αν εχει επισημα ανακοινωθει οτι θα παρει android 2.1:worry:Ευχαριστω!!!

 

Από προσωπική πείρα, με μέτρια χρήση 2 μέρες περίπου. Από ότι βλέπω και από απαντήσεις άλλων μελών, η αυτονομία της μπαταρίας κυμαίνεται κάπου εκεί.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηρε η μαμα μ το μινι... ελεος το πηρε απο την vodafone με επιδοτηση αλλα μολις του βαζουμε κοσμοτε σιμ δημιουργητε το εξης θεμα αν ο αριθμος εχει το +30 τοτε αυτος ο αριθμος οτα με καλει δειχνει ονομα αν ομωσ μ στειλει μην θα δω τον αριθμο χωρις το ονομα.. τωρα αν αφαιρεσω το +30 γινεται το αντιθετο... το εστειλα για σερβις αλλα τπτ ... εχετε καποια λυση η πωσ θα το κανω unbraded..??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...