Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα πήρα και εγώ το pro.

Καταρχήν η μπαταριά του pro βγαίνει κανονικά.

Θέματα

1. στις επαφές το slide έχει μόνο λατινικούς χαρακτήρες αλλάζει?

2. Σορτάρει με βάση το επώνυμο?

3. Υπάρχει κάποιος ποιo επαγγελματικός τρόπος να μιλήσει με το outlook?

 

Και να προσθέσω ότι δεν μου φορτώνει όλα τα Groups από το gmail.

Ξέρει κανείς γιατί?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον ισως κατι να τρεχει με τα windows τελικα και οχι με το ΒΤ transfer,και το λεω αυτο γιατι στο Omnia με windows 6.1 ολα ανεβοκατεβεναν καλος αλλα σε Asus windows phone με windows 6 Profesional μπορουμε να στειλουμε αλλα οχι να παρουμε αρχεια με ΒΤ ουτε καν να τα δουμε.Το μηνυμα λαθους ειναι το εξης...

 

You are using ''Object push profile''(OBEX OPP) because remote device doesn't support ''File transfer Profile (OBEX OPP). This means that you are able to upload files ,but you cant view or download remote data. NOTE-Some devices could recieve only 1 file at time!

Αυτο το μηνυμα το βγαζει μονο οταν στα windos 6 εχω ενεργοποιημενο το στοιχειο ''μεταβιβαση- ληψη εισερχομενων μεταβιβασεων'' αν δεν το εχω ενεργο τοτε το χ10 δεν συνδεετε καθολου με το asus.

Αντιθετα στο Omnia με τα 6.1 τα παντα δουλευαν με την ''μεταβιβαση-ληψη εισερχομενων μεταβιβασεων'' σβηστη. ΚΟΥΦΟ ????:confused:

Ισως να φταιει οτι το asus εχει ΒΤ 1.2 :(

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και να προσθέσω ότι δεν μου φορτώνει όλα τα Groups από το gmail.

Ξέρει κανείς γιατί?

Να απαντήσω μόνος μου στο τελευταίο

Δεν Βλέπει τα βασικά group από το Gmail

Προσθέστε group Φίλοι1 κτλ και θα τα συγχρονίσει άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι

Το πηρα, φοβερο, τρομερο αλλα αρχισαν και τα προβληματακια...

 

Πηγα να μεταφερω τις επαφες μεσω της SE. Σταλθηκαν απο το παλιο κινητο, αλλα μολις ερχεται η ωρα να συγχρονισω με το καινουργιο με λεει τα εξης:

1 From the Home screen, drag upwards.

2 Find and tap Sony Ericsson Sync.

3 Tap Sony Ericsson Sync.

4 Follow the registration wizard

 

ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ Sony Ericsson Sync?

Που ειναι? Εχω σκασει...

 

Επισης, δεν μπορω να συνδεθω με το WI-FI...κατι ειχα διαβασει και με αλλον που ειχε το ιδιο προβλημα, αλλα πρεπει να ηταν πολλες σελιδες πισω και δεν μπορεσα να το ξαναβρω...Το βλεπει το δικτυο μου, του βαζω το WEP...αλλα δεν συνδεεται...

Καμια ιδεα?

 

Ευχαριστω και παλι!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Επισης, δεν μπορω να συνδεθω με το WI-FI...κατι ειχα διαβασει και με αλλον που ειχε το ιδιο προβλημα, αλλα πρεπει να ηταν πολλες σελιδες πισω και δεν μπορεσα να το ξαναβρω...Το βλεπει το δικτυο μου, του βαζω το WEP...αλλα δεν συνδεεται...

Καμια ιδεα?

 

Για το τελευταιο που ρωτας κοιτα μηπως ειναι ενεργοποιημενο καποιο mac address filtering ειδαλλως κοιτα μηπως αλλαξεις καναλι εκπομπης του router σου. Με καποια καναλια δεν συνεργαζεται και πολυ καλα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη δεν απαντησε κανεις....συγχρονισμο με Facebook κανετε απροβληματιστα η χρειαζεται καποιο app απο το market store??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ισως κατι να τρεχει με τα windows τελικα και οχι με το ΒΤ transfer,και το λεω αυτο γιατι στο Omnia με windows 6.1 ολα ανεβοκατεβεναν καλος αλλα σε Asus windows phone με windows 6 Profesional μπορουμε να στειλουμε αλλα οχι να παρουμε αρχεια με ΒΤ ουτε καν να τα δουμε.Το μηνυμα λαθους ειναι το εξης...

 

You are using ''Object push profile''(OBEX OPP) because remote device doesn't support ''File transfer Profile (OBEX OPP). This means that you are able to upload files ,but you cant view or download remote data. NOTE-Some devices could recieve only 1 file at time!

Αυτο το μηνυμα το βγαζει μονο οταν στα windos 6 εχω ενεργοποιημενο το στοιχειο ''μεταβιβαση- ληψη εισερχομενων μεταβιβασεων'' αν δεν το εχω ενεργο τοτε το χ10 δεν συνδεετε καθολου με το asus.

Αντιθετα στο Omnia με τα 6.1 τα παντα δουλευαν με την ''μεταβιβαση-ληψη εισερχομενων μεταβιβασεων'' σβηστη. ΚΟΥΦΟ ????:confused:

Ισως να φταιει οτι το asus εχει ΒΤ 1.2 :(

το εχω δοκιμασει κ εγω με notebook mac κ μου λεει ακριβως το ιδιο!δεν ξερω τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

ποια προστατευτικα βρηκες και που; για καρτα, δες απο skroutz.gr να πετυχεις καλη τιμή. όσο για θήκη, εγώ πήρα μια από media markt. είναι λίγο πιο μεγάλη στο μήκος αλλά στο πλάτος και παχος εφαρμοζει ωραία. και έχει και θήκη για ψιλά. ωραίο σχέδιο και ποιότητα κατασκευής. 10 ευρώ την είχε. πήγαινε δες την από κοντά και δες αν σε βολεύει. μεμβράνες που ρώτησα media markt, δεν είχαν.. ρε ****το σε μαγαζί ελλάδα, δεν εχω βρει απολύτως ΠΟΥΘΕΝΑ!!

 

Φίλε μου για screen protector εγώ σου προτείνω κάτι επώνυμο,

αν έχεις λογαριασμό amazon πάρε αυτή

http://www.amazon.co.uk/FoliX-FX-ANTIREFLEX-antireflective-protector-Sony-Ericsson/dp/B003IMT2J2/ref=pd_rhf_p_t_1

την έχω σχεδόν 2 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα. Η εταιρία είναι η folix.de.

 

Για θήκη είναι λίγο πιό πολύπλοκο, εξαρτάται από το τι χρειάζεσαι και τι σου αρέσει... εγώ πήρα απλά ένα κάλυμα σιλικόνης από το ebay για το πίσω μέρος για το καλοκαίρι, τώρα που γύρισα γραφείο την έβγαλα γιατί είναι πολύ πιό κομψό το τηλέφωνο χωρίς... αν όμως κινείσαι σε εξωτερικούς χώρους τότε μάλλον χρειάζεται κάτι καλό (ψάχνοντας στο νετ βρήκα full body skin αλλά ακριβό και από Αμερική...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι

Το πηρα, φοβερο, τρομερο αλλα αρχισαν και τα προβληματακια...

 

Πηγα να μεταφερω τις επαφες μεσω της SE. Σταλθηκαν απο το παλιο κινητο, αλλα μολις ερχεται η ωρα να συγχρονισω με το καινουργιο με λεει τα εξης:

1 From the Home screen, drag upwards.

2 Find and tap Sony Ericsson Sync.

3 Tap Sony Ericsson Sync.

4 Follow the registration wizard

 

ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ Sony Ericsson Sync?

Που ειναι? Εχω σκασει...

 

Έκανες root την συσκευή σου και αφαίρεσες εργοστασιακές εφαρμογές? Μήπως ήταν το Sony Ercisson Sync. μέσα σε αυτές?

Μήπως χρησιμοποιείς τον ADW Launcher?

 

Eπειδη δεν απαντησε κανεις....συγχρονισμο με Facebook κανετε απροβληματιστα η χρειαζεται καποιο app απο το market store??

 

Αν και δεν είναι ξεκάθαρο τι ακριβώς εννοείς με το "συγχρονισμό με Facebook" , υποθέτω ότι εννοείς οι φωτογραφίες επαφών του τηλεφωνικού καταλόγου να περνιούνται από τις Profile Pictures του Facebook. Το έχω απαντήσει πολλές φορές στις τελευταίες 10 σελίδες , δε γίνεται αυτόματα ούτε είναι μέσα στις δυνατότητες του κινητού (όπως στα HTC) και χρειάζεται εφαρμογή. Μπορείς να δοκιμάσεις αυτή ή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες 2 μερες μου κανει κατι κουλα.. Το αφησα χθες το βραδυ με 55% μπαταρια και το πρωι που ξυπνησα ειχε πεσει στο 20 και οτι ηταν εκτος αδρανειας 12ωρες και το 'εκτελεiται' στο 92%! Εκανα ελεγχο απο το spare parts και δεν ειδα κατι τραγικο,μονο τους χαρτες ισα ισα επειδη ανοιξα το ndrive. Τι κανουμε τωρα!; Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

η συμβειωσει με το mini pro παει απο το καλο στο καλητερο ειχα καπου βρει σ'ενα υπογειο το χαρτη της navigon μαυρα χαλια!!!

εχω κατεβασει απο το market το ndrive οταν θελω να κατεβασω το χαρτη της ελλαδας για να δοκιμασω την trial εκδοση μου λεει οτι ειναι 82mb εμενα μου απομενουν στην εσωτερικη μνημη 92mb ερωτηση τωρα: το προγραμμα που ειναι 3,5mb εχει μπει στην εσωτερικη το ιδιο θα συμβει και με το χαρτη?το copilot που το βρησκουμε?

επισης ποιον προτεινετε απο ολες τις αποψεις χρησημοτητας και οικονομιας μπαταριας

Launcher pro or ADW launcher?

 

I am rooted!

Edited by redpuntohgt
Link to comment
Share on other sites

η συμβειωσει με το mini pro παει απο το καλο στο καλητερο ειχα καπου βρει σ'ενα υπογειο το χαρτη της navigon μαυρα χαλια!!!

εχω κατεβασει απο το market το ndrive οταν θελω να κατεβασω το χαρτη της ελλαδας για να δοκιμασω την trial εκδοση μου λεει οτι ειναι 82mb εμενα μου απομενουν στην εσωτερικη μνημη 92mb ερωτηση τωρα: το προγραμμα που ειναι 3,5mb εχει μπει στην εσωτερικη το ιδιο θα συμβει και με το χαρτη?το copilot που το βρησκουμε?

επισης ποιον προτεινετε απο ολες τις αποψεις χρησημοτητας και οικονομιας μπαταριας

Launcher pro or ADW launcher?

 

I am rooted!

 

Γενικά οι εφαρμογές εγκαθίστανται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου αλλά οποιοδήποτε εξτρά αρχείο χρειάζεται για την λειτουργία τους κατεβαίνει και αποθηκεύεται στην κάρτα μνήμης. Κοινώς αρχεία με γραφικά παιχνιδιών , χάρτες GPS και τέτοια αποθηκεύονται στην μνήμη της κάρτας SD. Οπότε μην ανησυχείς! Εγώ προσωπικά συστήνω τον ADW.Launcher για τα XPERIA έχει αποδειχθεί πιο σταθερός και πιο καλός.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τον ADW τον εχω ειδει και δε με χαλαει απλα ελεγα μηπως το αλλο ειναι καλητερο!

Thanks again!

Link to comment
Share on other sites

Έκανες root την συσκευή σου και αφαίρεσες εργοστασιακές εφαρμογές? Μήπως ήταν το Sony Ercisson Sync. μέσα σε αυτές?

Μήπως χρησιμοποιείς τον ADW Launcher?

 

Οχι...πηρα το κουτι, εβγαλα την συσκευη, την ανοιξα και πηγα να περασω τις επαφες...αν βγω στις συντομευσεις (σερνω προς τα πανω απο την αρχικη σελιδα) εχει βασικα 4 σελιδες με εικονιδια...καμια δεν ειναι το Sony Ericsson Sync....:(:(

Δεν εκανα root, δεν εγκατεστησα τιποτα...το τηλεφωνο ειναι παρθενο ακομα...

 

Please Help...:cry:

 

Το προβλημα με το WiFi λυθηκε... Thanx!

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ότι το sony ericsson sync το χρησιμοποιούμε μέσω του προγράμματος στο pc. για συνδεσε το mini στο pc και δες το πρόγραμμα pc companion...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας δουλεψε τελικα το Ndrive δηλαδή? Στηλτε το και σε εμενα αν κανατε δουλειά, οχι το trial ε.!

 

Βρήκε κανείς κάνα πρόγραμμα για να κατεβάζουμε βίντεο απ'το tube?

Το Ringroid που βόσκει? Δεν το βρισκω στο market.

Αυτα :p

Link to comment
Share on other sites

μετα την εγκατασταση του μου εμφανιζονται στο πανω δεξια μερος της οθονης γραμματα που ανανεονωνται συνεχως και αναφερουν τα προγραμματα τα οποια ανοιγω καθε φορα!καμια ιδεα πως αφαιρειται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τον ADW τον εχω ειδει και δε με χαλαει απλα ελεγα μηπως το αλλο ειναι καλητερο!

Thanks again!

 

HelixLauncher Donut

http://helixproject.ruqqq.sg/

 

Για το mini που έχει android 1.6 βάλε το HelixLauncher Donut

 

ΠΟΛΥ γρήγορος!!!

 

Ρε παιδιά σας δουλεψε τελικα το Ndrive δηλαδή? Στηλτε το και σε εμενα αν κανατε δουλειά, οχι το trial ε.!

Βρήκε κανείς κάνα πρόγραμμα για να κατεβάζουμε βίντεο απ'το tube?

Το Ringroid που βόσκει? Δεν το βρισκω στο market.

Αυτα :p

 

Εγώ το βρήκα ως Ringdroid. Βάλε και το d...

Edited by mattimus_prime
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλα και με το δικο μου wifi. Αλλες φορες συνδεεται αλλες οχι... Δεν ξερω γιατι. Το πρωι ημουν σε μια καφετερια με ελευθερο wifi και ενω οι συσκευες ολων των αλλων συνδεονταν το δικο μου οχι... Και δεν ηταν η πρωτη φορα που συνεβει. Καμια ιδεα?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάποια πραγματάκια για το minaki το οποίο το αγόρασα χτές στη γυναίκα μου και έχει ψιλοφρικάρει....

Δίαβαζα τον οδηγό (FAQ) και είναι κατατοπιστικότατος αλλά έχω κάποιες απορίες

 

1. Το κινητό είναι vodafone 360. Δεν βρίσκω πουθενά το android market στο menu.Πρέπει να το κάνω unbrand για να το δω ή root ?

2. Γενικά είναι καλύτερο να κάνω unbrand και μετά root ή πρώτα root και μετά να κάνω απεγγατάσταση το vodafone 360 (γίνεται αυτό που λέω?)

3. Ενώ έχει περασμένο ένα όνομα με το τηλέφωνό του όταν την καλεί δεν βγαίνει το όνομα γιατί?

4. Καμία καλή εφαρμογή speed dial υπάρχει

 

Ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Πήρε το αδερφάκι μου το mini. Δεν μπορεί να βρει πως ενεργοποιεί και πως να κλείνει το 3G. Είναι στην Καβάλα και είναι ψιλοάσχετος.!!!! Εν τω μεταξύ εγώ απο android δεν έχω δει τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Πήρε το αδερφάκι μου το mini. Δεν μπορεί να βρει πως ενεργοποιεί και πως να κλείνει το 3G. Είναι στην Καβάλα και είναι ψιλοάσχετος.!!!! Εν τω μεταξύ εγώ απο android δεν έχω δει τίποτα....

 

ας κατεβασει απο το μαρκετ την εφαργμογη 3g on-off η διαφορετικα ρυθμισεις-στοιχεια ελεγχου ασυρματου δικτυου-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-περιαγωγη δεδομενων και επισης στη λειτουργια δικτυου το προτιμωνται gsm wcdma

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλα και με το δικο μου wifi. Αλλες φορες συνδεεται αλλες οχι... Δεν ξερω γιατι. Το πρωι ημουν σε μια καφετερια με ελευθερο wifi και ενω οι συσκευες ολων των αλλων συνδεονταν το δικο μου οχι... Και δεν ηταν η πρωτη φορα που συνεβει. Καμια ιδεα?

 

Το έχω διαβάσει και το έχω πάθει και εγώ. μετά από κάποια ώρα, βγαίνει ανενεργό και είναι σαν να μην δουλεύει. εγώ αυτό που κάνω είναι απενεργοποίηση μεσα από τις Ρυθμίσεις και εκ νέου ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας δουλεψε τελικα το Ndrive δηλαδή? Στηλτε το και σε εμενα αν κανατε δουλειά, οχι το trial ε.!

 

Βρήκε κανείς κάνα πρόγραμμα για να κατεβάζουμε βίντεο απ'το tube?

Το Ringroid που βόσκει? Δεν το βρισκω στο market.

Αυτα :p

 

όπως είπε και το παιδι παραπάνω, ringdroid λέγεται.

 

όσο για το ndrive, αν πήρες και εσυ το pm με το κόλπο για τους χάρτες από το trial και μετά εγκατασταση του σπασμένου, τότε θα είσαι μια χαρά αρκεί από το market να μην κάνεις ενημέρωση του ndrive. θα σου ξανακατεβασει το trial...

 

Να ρωτήσω και εγώ κάποια πραγματάκια για το minaki το οποίο το αγόρασα χτές στη γυναίκα μου και έχει ψιλοφρικάρει....

Δίαβαζα τον οδηγό (FAQ) και είναι κατατοπιστικότατος αλλά έχω κάποιες απορίες

 

1. Το κινητό είναι vodafone 360. Δεν βρίσκω πουθενά το android market στο menu.Πρέπει να το κάνω unbrand για να το δω ή root ?

2. Γενικά είναι καλύτερο να κάνω unbrand και μετά root ή πρώτα root και μετά να κάνω απεγγατάσταση το vodafone 360 (γίνεται αυτό που λέω?)

3. Ενώ έχει περασμένο ένα όνομα με το τηλέφωνό του όταν την καλεί δεν βγαίνει το όνομα γιατί?

4. Καμία καλή εφαρμογή speed dial υπάρχει

 

Ευχαριστώ πολύ....

 

1. δλδ σε σενα δεν υπάρχει καμια εφαρμογή που να γράφει "Μarket"; αποκλείεται!

2. το root απλά σου δίνει πρόσβαση στα αρχεία του συστήματος. πράγμα που χρειάζονται κάποιες εφαρμογές για να δουλέψουν σωστά. τώρα και να αφήσεις το vodafone360, δεν παθαίνεις κάτι. κάνοντας root, έχεις την δυνατότητα να σβήσεις κάποιες εφαρμογές που έρχονται προεγκατεστημένες. έτσι μπορείς να σβήσεις και το vodafone 360 κ να μην σου πετάει ενοχλητικά μυνήματα αν δεν είσαι χρήστης του, καθώς και άλλες εφαρμογές που τρώνε άσκοπα μνήμη (πχ trial παιχνιδιων)

3. δοκίμασε να αλλάξεις την επαφή και να σβήσεις το +30 μπροστά από τον αριθμό. για sms κατέβασε από το Market το handset sms.

4. δεν σου άρεσε η ενσωματωμένη; εμένα με έχει βολέψει. δοκίμασε το aContacts.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...