Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kallair μπορεις να μου πεις το εκανες να μη δεχεσαι ειδοποιησεις απο το ενσωματωμενο προγραμμα μηνυματων??
Ρυθμίσεις > Sony Ericsson > Μηνύματα > Ειδοποιήσεις, και εκεί ξετίκαρε την επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πήρα πριν 2 μερες το xperia mini και εχω απογοητευτει απο την μπαταρία.. κρατάει χωρίς χρήση 1-1,5 μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το θέμα της μπαταρίας ήμουν πολύ προκατειλημμένος αλλά:

 

- Μόλις το πήρα άφησα να ξεφορτίσει τελείως, να κλείσει δηλαδή από μπαταρία

- Το φόρτισα για 12 ώρες

- Τις τελευταίες 2 εβδομάδες το αφήνω να ξεφορτίσει τελείως και το φορτίζω για πάνω από 6 ώρες

- Χρήση του καθημερινή: WiFi, SMS, κλήσεις και φωτογραφίες

 

Αποτέλεσμα: κρατάει 3-4 μέρες

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Tnx για τη βοηθεια. Προς το παρρον ειναι ολα οκ και ουτε προκειται να ξανασχοληθω με το vodafone 360. Ομως ενα αλλο προβλημα που ειχα δεν μου ειχε απαντησει κανεις οποτε ξαναρωταω. Ειναι λογικο να μην προσανατολίζεται μονη της η οθονη (οριζοντια/καθετα) ενω εχω ενεργοποιημενη την εντολη? Αυτο συμβαινει μονο στην αρχικη οθονη και στο αρχικο menu. Σε ολα τα υπομενου και τις εφαρμογες προσανατολιζεται κανονικα. Επισης οταν χρησημοποιω το adw launcher δεν υπαρχει προβλημα. Any idea?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι φτιαγμενη η αρχικη οθονη απο την ερικσον,δεν αλλαζει αυτο,οπως και σε αλλα μενου θα δεις οτι δεν περιστρεφεται,ειναι επιλογες της ερικσον

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μια ακομη βοηθεια κ απο εμενα σχετικα με το wi-fi...-Eνω βρισκει το σημα απο το μοντεμ μου-βαζω τον κωδικο ολα οκ...-μετα δεν μου εμφανιζει το κεραιακι του σηματος στο κινητο και οταν παταω ρυθμισεις wi-fi βλεπω γραφει....διατηρηθηκε ασφαλισμενο (στα δικτυα..) ενω απο επανω εκει που λεει WI-FI λεει ανιχνευση...και μετα απο 10 δευτερα..μου γραφει αποσυνδεθηκε...---πως γινεται αυτο....????
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος η ταλαιπωρία βρήκα το απόλυτο προγραμμα Gps.Παιδια το ndrive ειναι πολυ καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο.οποιος θελει ας μου πει να του στειλω...:X :lol: Εκανα και rout την συσκευη οποτε ολα καλα.Βεβαια για να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει διαφορα πλυν του οτι μπορω να απεγκαταστησω οτι θελω αλλα anyway.:p

 

Αν μπορείς στείλε το και σε μένα με πμ

Edited by zxr

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πώς άλλαξες τα ρημάδια τα εικονίδια; Προσπαθούμε με τη φίλη μου και δε καταφέρνουμε ΤΙΠΟΤΑ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα μια διευκρίνηση πριν αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Διάβασα και πιο πριν σε κάποιες σελίδες, ότι δεν υπάρχει τρόπος να αγοράσουμε εφαρμογές απο το android market ακόμα στην Ελλάδα και περιοριζόμαστε μόνο στις δωρεάν εφαρμογές. Αυτό είναι επιβεβαιωμένο; Το ρωτάω γιατί αν πάρω το συγκεκριμένω κινητό, θέλω οπωσδήποτε δύο εφαρμογές για rss που δεν είναι δωρεάν απ' ότι είδα στην demo σελίδα του android market οπότε θα έχω πρόβλημα.

Δεν γίνετε με τίποτα να αγοράσουμε εφαρμογή;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα μια διευκρίνηση πριν αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Διάβασα και πιο πριν σε κάποιες σελίδες, ότι δεν υπάρχει τρόπος να αγοράσουμε εφαρμογές απο το android market ακόμα στην Ελλάδα και περιοριζόμαστε μόνο στις δωρεάν εφαρμογές. Αυτό είναι επιβεβαιωμένο; Το ρωτάω γιατί αν πάρω το συγκεκριμένω κινητό, θέλω οπωσδήποτε δύο εφαρμογές για rss που δεν είναι δωρεάν απ' ότι είδα στην demo σελίδα του android market οπότε θα έχω πρόβλημα.

Δεν γίνετε με τίποτα να αγοράσουμε εφαρμογή;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3289000#post3289000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα μια διευκρίνηση πριν αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Διάβασα και πιο πριν σε κάποιες σελίδες, ότι δεν υπάρχει τρόπος να αγοράσουμε εφαρμογές απο το android market ακόμα στην Ελλάδα και περιοριζόμαστε μόνο στις δωρεάν εφαρμογές. Αυτό είναι επιβεβαιωμένο; Το ρωτάω γιατί αν πάρω το συγκεκριμένω κινητό, θέλω οπωσδήποτε δύο εφαρμογές για rss που δεν είναι δωρεάν απ' ότι είδα στην demo σελίδα του android market οπότε θα έχω πρόβλημα.

Δεν γίνετε με τίποτα να αγοράσουμε εφαρμογή;

 

Καλησπέρα. Γίνεται αλλά όχι με "νόμιμη" διαδικασία.

Θα πρέπει να κάνεις root την συσκευή σου (αντίστοιχο του jailbreak σε iPhone για να καταλάβεις). Αυτή η διαδικασία θα σου επιτρέψει να εγκαταστήσεις 1 από τις 2 εφαρμογές που υπάρχουν είτε το Market Enabler είτε το Market Access και η λειτουργία τους είναι η εξής:

Ξεγελάνε την συσκευή σου ώστε να νομίζει ότι έχει μέσα κάρτα SIM ξένου παρόχου εξωτερικού (μην τρομάζεις καμιά σχέση με χρεώσεις / κλήσεις κλπ. όλα λειτουργούν φυσιολογικά - τίποτα δεν επηρεάζεται όσον αφορά αυτό τον τομέα) με αποτέλεσμα το market να νομίζει ότι είσαι σε χώρα που επιτρέπονται οι επί πληρωμή εφαρμογές και άρα να στις εμφανίζει. Από την στιγμή που τις βλέπεις , μπορείς να προχωρήσεις άνετα σε αγορά τους! :)

Αν αυτό είναι ο μόνος σου δισταγμός λοιπόν , υπάρχει λύση , προχώρα άφοβα κι εμείς εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαδικασία ακυρώνει την εγγύηση; Είναι εύκολο σας διεργασία;

Αν κάποια στιγμή στο μέλλον επιτραπεί η αγορά από το android market υπάρχει η περίπτωση επαναφοράς στην αρχική κατάσταση;

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαδικασία ακυρώνει την εγγύηση; Είναι εύκολο σας διεργασία;

Αν κάποια στιγμή στο μέλλον επιτραπεί η αγορά από το android market υπάρχει η περίπτωση επαναφοράς στην αρχική κατάσταση;

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!!!!!

Eδω θα βρεις ολα οσα σε ενδιαφερουν :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος η ταλαιπωρία βρήκα το απόλυτο προγραμμα Gps.Παιδια το ndrive ειναι πολυ καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο.οποιος θελει ας μου πει να του στειλω... Εκανα και rout την συσκευη οποτε ολα καλα.Βεβαια για να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει διαφορα πλυν του οτι μπορω να απεγκαταστησω οτι θελω αλλα anyway.

 

Αν μπορείς να μου το στείλεις και σε μένα με pm το Ndrive θα'μουν υπόχρεος.

Το έχω και λήγει σε δύο μέρες η δοκιμαστική περίοδος. Μακράν καλύτερο από οποιοδήποτε άλλο.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα μια διευκρίνηση πριν αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Διάβασα και πιο πριν σε κάποιες σελίδες, ότι δεν υπάρχει τρόπος να αγοράσουμε εφαρμογές απο το android market ακόμα στην Ελλάδα και περιοριζόμαστε μόνο στις δωρεάν εφαρμογές. Αυτό είναι επιβεβαιωμένο; Το ρωτάω γιατί αν πάρω το συγκεκριμένω κινητό, θέλω οπωσδήποτε δύο εφαρμογές για rss που δεν είναι δωρεάν απ' ότι είδα στην demo σελίδα του android market οπότε θα έχω πρόβλημα.

Δεν γίνετε με τίποτα να αγοράσουμε εφαρμογή;

 

Να μην σε πάρω στον λαιμό μου, αλλά σε αρκετές εφαρμογές γίνεται το εξής: παρέχουν δωρεάν εκδόσεις των εφαρμογών τους (εκδόσεις με κάποιες μόνο λειτουργίες ενεργοποιημένες, ή εκδόσεις με διαφημιστικά, ή απλά δοκιμαστικές εκδόσεις κάποιων ημερών) και μετά μπορείς να αγοράσεις την πλήρη έκδοση (άδεια) μέσα από το website τους (για παράδειγμα). Συνεπώς, δεν είναι και τόσο πρόβλημα το ότι θα βλέπεις στο market μόνο δωρεάν εφαρμογές.

 

Για να μην μπερδευτείς, αυτό που περιγράφω είναι καθόλα νόμιμη διαδικασία (as far as I know προφανώς!).

Link to comment
Share on other sites

κανέναν καλό rss feed γνωρίζετε? προσπάθησα με 2-3 αλλά δεν μπορώ να περάσω τα δεδομένα με τη διεύθυνση (http://www.κλπ). μονο με τον sparse rss έβγαλα κάποια άκρη Edited by progressive
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μια ακομη βοηθεια κ απο εμενα σχετικα με το wi-fi...-Eνω βρισκει το σημα απο το μοντεμ μου-βαζω τον κωδικο ολα οκ...-μετα δεν μου εμφανιζει το κεραιακι του σηματος στο κινητο και οταν παταω ρυθμισεις wi-fi βλεπω γραφει....διατηρηθηκε ασφαλισμενο (στα δικτυα..) ενω απο επανω εκει που λεει WI-FI λεει ανιχνευση...και μετα απο 10 δευτερα..μου γραφει αποσυνδεθηκε...---πως γινεται αυτο....????

 

κανεις δεν ξερει κατι..?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μου το στείλεις και σε μένα με pm το Ndrive θα'μουν υπόχρεος.

Το έχω και λήγει σε δύο μέρες η δοκιμαστική περίοδος. Μακράν καλύτερο από οποιοδήποτε άλλο.

 

φιλε θα το θελα κ εγω...!!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο κάνει αυτόματη επανεκκίνηση πολλές φορές. Εχθές και σήμερα το πρωί το βρήκα να ζητάει το pin... Εχθές απεγκατέστησα όλες τις εφαρμογές που είχα βάλει, αλλά σήμερα πάλι έκανε επανεκκίνηση... Προχθές πάλι έκανε στις 0:00 το βράδυ. Καμία ιδέα για το τι φταίει και τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα και πάλι. τελικώς αυτό το κόλπο με το bluetooth δε δουλεύει. εννοώ τικάρω το (ν) στα δεξιά του τραγουδιού που βρίσκω στο άλλο κινητό το κατεβάζω αλλά πάλι δεν παίζει μόλις διακόψω τη σύνδεση. βρήκε κανείς καμία λύση σε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν ξερει κατι..?

 

φίλε μου είχε αναφερθεί παλιότερα στο thread και δεν το θυμάμαι ακριβώς, αλλά κάπου στις ρυθμίσεις του wifi υπάρχει ρύθμιση για να κάνει sleep το wifi - πρέπει να το βάλεις στο off.

 

Εγώ έχω συχνές αποσυνδέσεις όταν είμαι μακριά από το router μου αλλά οφείλεται στο ότι έχω μειώσει την εκπομπή του στο 60% λόγω του μπέμπη... υπάρχει και ένα προγραμματάκι που λέγεται wifi reenabler το είχα βάλει για κανένα μήνα αλλά δεν είμαι σίγουρος αν όντως δουλεύει (μετά το flashάρισμα δεν το ξαναέβαλα), δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα και πάλι. τελικώς αυτό το κόλπο με το bluetooth δε δουλεύει. εννοώ τικάρω το (ν) στα δεξιά του τραγουδιού που βρίσκω στο άλλο κινητό το κατεβάζω αλλά πάλι δεν παίζει μόλις διακόψω τη σύνδεση. βρήκε κανείς καμία λύση σε αυτό;

Φίλε μου stag εγώ για να το πάρω το κομμάτι πατάω απο τις επιλογές επεξεργασία αντριγραφή και μετά παω στα τοπικά αρχεία στο φάκελο music και πατάω επεξεργασία επικόληση ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...