Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω και εγω κατι παιδια? οσο αφορα τα sms αφησατε το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις (δεν αναβει η οθονη οταν λαμβανουμε μηνυμα και αναβοσβηνει το πρασινο λαμπακι) η περασατε το προγραμμα που αναφερθηκε πιο πριν? πιο ειναι τελικα πιο πρακτικο και πιο καλο?

 

Δε σε συμφέρει να ανάβει η οθόνη με το εισερχόμενο μήνυμα εφόσον έχεις touch-screen. Από προσωπική εμπειρία στο λέω , ότι την πάτησα στην δουλειά , που το είχα στην τσέπη μου. Όσο για το led , είναι θέμα γούστου του καθενός! Το προγραμματάκι συστήνεται (αν μιλάς για το Blink). Έχει φάση! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ροταω γιατι δοκιμασα να παρω κατι τραγουδια με το bluetooth file transfer, τα πηρα αλλα ουτε παιζουν κ ουτε μπορο να τα αποθηκευσω στην sd.αν εχει συζητηθει καπου το θεμα sorry αλλα δεν το βρισκω

το βρηκα τελικα!ενταξει δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι παιδια? οσο αφορα τα sms αφησατε το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις (δεν αναβει η οθονη οταν λαμβανουμε μηνυμα και αναβοσβηνει το πρασινο λαμπακι) η περασατε το προγραμμα που αναφερθηκε πιο πριν? πιο ειναι τελικα πιο πρακτικο και πιο καλο?

 

εγώ έχω περάσει το handset sms.

 

1ον. μου έχει λύσει το πρόβλημα με την εμφάνιση του ποιος είναι αποστολέας

2ον. πολύ πιο όμορφο interface και παραμετροποιήσιμο ώστε να το κάνεις να φαίνεται όπως εσύ θες.

3ον. μπορείς να του αλλάξεις τον τρόπο που εμφανίζει όταν δέχεσαι sms. πχ εγώ μεταξύ άλλων του έχω βάλει όταν έρχεται sms, να αναβοσβήνει γρήγορα τα λαμπάκι σε πορτοκαλί χρώμα.

4ον. πολυ σταθερό και γρήγορο.

 

έβαλα απλώς να μην δέχομαι ειδοποιήσεις από το ενσωματωμένο πρόγραμμα ώστε να μην παίρνω διπλές ειδοποιήσεις.

 

μια ερωτησούλα ακόμη να κάνω ο άμοιρος; :P πως μπορώ να αλλάξω τον τρόπο που εμφανίζει το λαμπάκι τις αναπάντητες κλήσεις; θά θελα να το κάνω το λαμπάκι να αναβοσβήνει πιο γρήγορα.

 

το βρηκα τελικα!ενταξει δουλευει!

 

blackpap δεν γράφεις έναν μινι οδηγό για μας που δεν το έχουμε καταφέρει; από τι κινητό προς τι κατάφερες να στείλεις αρχεία;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες προηγουμενες σελιδες διαβασα οτι υπαρχει ενας καλος player που υποστηριζει πολλες μορφες video, αλλα δεν μπορω να ξαναβρω που το ειχα διαβασει οποτε μπορει καποιος να το ξαναγραψει? Επισης στο adw launcher μπορω να κανω διαταξη εικονιδιων μεσα στο menu οπως γινεται και στην original αρχικη οθονη?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια-γιατι οταν γραφω μηνημα μετα απο 20-25 γραμματα αλλαζει σε 2 sms...?τοσο λιγο κειμενο μπορουμε να γραψουμε η κατι δεν εχω ρυθμισει σωστα?
Link to comment
Share on other sites

μια γρήγορη και απο εμένα γιατί με το flashάρισμα έχασα βασικές ρυθμίσεις και έχω ξεχάσει...

 

όπως και πριν, όταν άνοιγα το τηλέφωνο είχα στο notification line το advanced task killer και μια ειδοποίηση οτι το data traffic είναι disabled (έρχεται από το widget "data traffic"). η ειδοποίηση αυτή δεν έσβηνε με το clear των notifications, οπότε ανοιγόκλεινα το data traffic από εκεί.

 

Τώρα, με το clear φεύγει το notification για το data traffic, και πρέπει να πάω στο widget, να πατήσω εκεί το on ή off, οπότε και μου βγάζει εκ νέου notification... πως θα το κάνω να μην σβήνεται????

 

edit: μάλλον η αλλαγή αυτή οφείλεται στο root που του έκανα για να ξηλώσω τα παιχνίδια και τα κόκκινα σκουπίδια.... παίζει το σενάριο να το κάνω unroot χωρίς να το φλασάρω (και περάσουν όλα τα σκουπίδια ξανά μέσα)???

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Οσο και αν προσπαθησα δεν εχω καταφερει να συνηθισω την μικρη οθονη,οποτε πουλαω το χ10 μινι μου στο κουτι του με την αποδειξη του,το μισο απο οσο το πηρα 140 ευρω. Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm.ειμαι πατρα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα φίλε μου, πέρασμα τελευταίας έκδοσης (ναι, τα έχασα όλα και πρέπει να τα ξαναπεράσω!) και τώρα πάω για root. Και άμα ξανακάνω εγώ update (μέχρι εκείνο του 2.1) να με φτύσετε!!

 

Μπορείς απλώς να απενεργοποιήσεις την αυτόματη αναζήτηση από το Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημ. λογισμικού.

Ώστε δηλαδή να μη σε ειδοποιεί ότι έχει βγει νέα ενημέρωση και να μην ασχολείσαι άλλο.

 

Προσωπικά εμένα μου βγάζει συνέχεια ότι έχω την τελευταία έκδοση αν και έχω την έκδοση 1.0.Α.1.36. Το πήρα αρχές Ιουλίου. Ούτε μέσω PC Companion ούτε μέσω WiFi ή 3G. Τι να πείς; Μπορεί να παίζει ρόλο που έχω Cosmote (συμβόλαιο).

 

κ εγω στελνω με το bluetooth.μια απορια μονο:οταν παιρω καποιο αρχειο θελο να το αποθηκευω στην καρτα.πως γινεται?

 

Στις Ρυθμίσεις της Υπηρεσίας Λήψης (OPP) του Bluetooth File Transfer μπορείς να ορίσεις εσύ σε ποιό φάκελο της κάρτας θα αποθηκεύονται. Αν δεν ορίσεις τότε θα αποθηκευτούν χύμα στην κάρτα.

 

ρε παλικαρια-γιατι οταν γραφω μηνημα μετα απο 20-25 γραμματα αλλαζει σε 2 sms...?τοσο λιγο κειμενο μπορουμε να γραψουμε η κατι δεν εχω ρυθμισει σωστα?

 

Ενεργοποίησε το Ρυθμίσεις -> Sony Ericsson -> Μηνύματα -> Εξοικον. Κόστους.

 

Αν χρησιμοποιείς το Handcent SMS από την έκδοση 3.1.1 και μετά υποστηρίζει Greek Mode. Ενεργοποίησε το κι αυτό.

 

μια γρήγορη και απο εμένα γιατί με το flashάρισμα έχασα βασικές ρυθμίσεις και έχω ξεχάσει...

 

όπως και πριν, όταν άνοιγα το τηλέφωνο είχα στο notification line το advanced task killer και μια ειδοποίηση οτι το data traffic είναι disabled (έρχεται από το widget "data traffic"). η ειδοποίηση αυτή δεν έσβηνε με το clear των notifications, οπότε ανοιγόκλεινα το data traffic από εκεί.

 

Τώρα, με το clear φεύγει το notification για το data traffic, και πρέπει να πάω στο widget, να πατήσω εκεί το on ή off, οπότε και μου βγάζει εκ νέου notification... πως θα το κάνω να μην σβήνεται????

 

Ένας φίλος μου που πήρε το Pro κι έκανε αναβάθμιση στην νεότερη έκδοση το "έπαθε" κι αυτός. Πρέπει να είναι χαρακτηριστικό της νέας έκδοσης και πιθανώς να μην αλλάζει.

 

Σε καποιες προηγουμενες σελιδες διαβασα οτι υπαρχει ενας καλος player που υποστηριζει πολλες μορφες video, αλλα δεν μπορω να ξαναβρω που το ειχα διαβασει οποτε μπορει καποιος να το ξαναγραψει? Επισης στο adw launcher μπορω να κανω διαταξη εικονιδιων μεσα στο menu οπως γινεται και στην original αρχικη οθονη?

Μήπως λες τον Rock Player? Υποστηρίζει και υπότιτλους.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το Ρυθμίσεις -> Sony Ericsson -> Μηνύματα -> Εξοικον. Κόστους.

 

Αν χρησιμοποιείς το Handcent SMS από την έκδοση 3.1.1 και μετά υποστηρίζει Greek Mode. Ενεργοποίησε το κι αυτό.

 

 

 

Ένας φίλος μου που πήρε το Pro κι έκανε αναβάθμιση στην νεότερη έκδοση το "έπαθε" κι αυτός. Πρέπει να είναι χαρακτηριστικό της νέας έκδοσης και πιθανώς να μην αλλάζει.

 

 

Μήπως λες τον Rock Player? Υποστηρίζει και υπότιτλους.

 

φιλαρακι υπερευχαριστω για την αμεση απαντηση-οσο για την εξοικονομιση κοστους που αναφερεις-δεν εχει τετοια επιλογη....

 

 

παω ρυθμισεις-sony ericsson -μυνηματα- και εχει μονο αναφορα παραδοσης-ειδοποιησεις ηχο ειδοποιησης -δονηση κ μυν.sim

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μήπως λες τον Rock Player? Υποστηρίζει και υπότιτλους.

 

Ναι μαλλον αυτος ειναι. Thx!

 

Τωρα εχω ενα προβλημα με το γ@#$%^&ο vodafone 360 (κακια η ωρα που πηγα και εκανα acc). Λοιπον εγω για τις επαφες μου χρησημοποιω gmail μονο. Ομως για να φυγει το σηματακι της vodafone εκανα λογαριασμο στο vodafone 360 και απο τοτε γ@#$%^&ε το συμπαν δλδ μπηκαν οι επαφες στο vodafone 360, μετα διαγραφηκαν μονες τους απο παντου (κινητο, vodafone 360, gmail), αναγκαστηκα να ξαναεισαγω το αρχειο με τις επαφες στο gmail και εκει γινεται χαμος. Οι επαφες αλαζουν φακελους μονες τους δημιουργουνται 2πλες επαφες χωρις τα τηλεφωνα μεσα και κατι τετοια κουφα!!! Βασικα η λυση ειναι να βρω καποια επιλογη να μην κανει ΚΑΘΟΛΟΥ sync με το vodafone 360. Ξερει κανεις πως γινεται?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω ενα προβλημα με το γ@#$%^&ο vodafone 360 (κακια η ωρα που πηγα και εκανα acc). Λοιπον εγω για τις επαφες μου χρησημοποιω gmail μονο. Ομως για να φυγει το σηματακι της vodafone εκανα λογαριασμο στο vodafone 360 και απο τοτε γ@#$%^&ε το συμπαν δλδ μπηκαν οι επαφες στο vodafone 360, μετα διαγραφηκαν μονες τους απο παντου (κινητο, vodafone 360, gmail), αναγκαστηκα να ξαναεισαγω το αρχειο με τις επαφες στο gmail και εκει γινεται χαμος. Οι επαφες αλαζουν φακελους μονες τους δημιουργουνται 2πλες επαφες χωρις τα τηλεφωνα μεσα και κατι τετοια κουφα!!! Βασικα η λυση ειναι να βρω καποια επιλογη να μην κανει ΚΑΘΟΛΟΥ sync με το vodafone 360. Ξερει κανεις πως γινεται?

 

Φιλε μου νομιζω οτι απενεργοποιητε απο το timescape αλλα χανεις και τις ενημερωσεις απο facebook ειναι μπερδεμενο το ξερω αλλα με λιγη υπομονη βγαζεις ακρη.Οι επαφες που κανει sync ειναι οι ιδιες 360 και google μονο του facebook λοιπουν απο το google τις εχει μονο το 360.θελει λιγο δουλεια να βαλεις και τα 2 να βρουν τα διπλα να κανεις συγχονευσεις.Κουραγιο.Το καλο ειναι οτι μπορεις να κανεις τα παντα delete απο το 360 και ξανα sync βλεποντας τον αριθμο των επαφων αριστερα να ειναι ιδιος με του google πχ 80 το ενα 80 το αλλο μονο που στο 360 θα εχεις συν τις επαφες του facebook.Ειναι καπως ολα αυτα .....αλλα νομιζω οτι αλλιως δεν εχεις ενημερωσεις facebook στο timescape :cry:

Τα 2 ποδια σε ενα παπουτση με το παλιο 360 πρεπει να ειναι ενσωματομενο με το facebook... μαφιοζικα πραματα

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι υπερευχαριστω για την αμεση απαντηση-οσο για την εξοικονομιση κοστους που αναφερεις-δεν εχει τετοια επιλογη....

 

 

παω ρυθμισεις-sony ericsson -μυνηματα- και εχει μονο αναφορα παραδοσης-ειδοποιησεις ηχο ειδοποιησης -δονηση κ μυν.sim

 

νομίζω ότι αυτό με την εξοικονόμηση το έχει και μέσα στο handset sms αν θες. ψαξε το λιγο.

 

Τωρα εχω ενα προβλημα με το γ@#$%^&ο vodafone 360 (κακια η ωρα που πηγα και εκανα acc). Λοιπον εγω για τις επαφες μου χρησημοποιω gmail μονο. Ομως για να φυγει το σηματακι της vodafone εκανα λογαριασμο στο vodafone 360 και απο τοτε γ@#$%^&ε το συμπαν δλδ μπηκαν οι επαφες στο vodafone 360, μετα διαγραφηκαν μονες τους απο παντου (κινητο, vodafone 360, gmail), αναγκαστηκα να ξαναεισαγω το αρχειο με τις επαφες στο gmail και εκει γινεται χαμος. Οι επαφες αλαζουν φακελους μονες τους δημιουργουνται 2πλες επαφες χωρις τα τηλεφωνα μεσα και κατι τετοια κουφα!!! Βασικα η λυση ειναι να βρω καποια επιλογη να μην κανει ΚΑΘΟΛΟΥ sync με το vodafone 360. Ξερει κανεις πως γινεται?

 

μέσα από το εφαρμογές καθάρισε το timescape, τις επαφές σου, ότι έχει σχέση με το vodafone 360. μετά πήγαινε στο timescape και απενεργοποίησε το vodafone 360 και κράτα μόνο τα υπόλοιπα. τέλος πήγαινε και κάνε sync με το gmail για να πάρεις πίσω τις επαφές όπως τις είχες.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το 90% των χρηστων εδω μέσα πιστεύω ότι δεν έχουν καταφέρει να πάρουν αρχεία μέσω bluetooth.. εγώ τουλάχιστον δεν το έχω καταφέρει. παιδιά όταν με το καλό έρθει η 2.1, υπάρχει πιθανότητα να έχουν φτιάξει το bluetooth ή μπα; εναλλακτική εφαρμογή για το ραδιοφωνο υπάρχει;

 

Κανανε δουλεια τα Timescape apps??

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

@@... κάπως μέσω εντολών πρέπει να κάνω την αντικατάσταση και έτσι το παράτησα. δεν αξίζει να το ρισκάρω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το scrollbar μονο ξενους χαρακτηρες υποστηρηζη?

Μου κατεβαζει πρωτα ολους τουσ λατινικους και μολις φτασει στο z εκει αρχιζουν οι ελληνικοι αλλα εκει σταματαει και το scrolling αλλαζει καπως αυτο??

Επισης πως ενεργοποιητε στο handcent η ομιλια να εκφωνη δηλαδη το μυνημα

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

προφανώς μόνο ξένους αμφιβάλω αν σκεφτούν εμας τους άμοιρους τους έλληνες και βάλουν υποστήριξη και για την γλώσσα μας..
Link to comment
Share on other sites

1)Μπορεις να συχρονισεις facebook επαφες μεσω email με τις επαφες στο κινητο (στις οποιες προφανως εχεις περασει το email η τις εχεις συχρονισει με gmail,hotmail etc)....?Αυτο που θελω ειναι στις επαφες του κινητου να φαινεται η εικονα της profile picture της αντιστοιχης επαφης στο facebook....το καταφερα με twitter αλλα με facebook δεν συχρονιζει :(:(

 

2)Ξερει κανεις ποτε θα βγει το 2.1?...και αν θα αλλαξει το interface ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Όπιος θέλει να αλλάξει Firmware στο x10 mini pro

π.χ. από Cosmote GR σε Customized GR/Black μπορεί να το κάνει ακολουθόντας τον αδηγό απο τους XDA http://208.100.42.21/showthread.php?t=743800 το δοκήμασα και έγινε

Link to comment
Share on other sites

μου εμφανιζει ένα android sync.Ξέρει κανείς τί είναι και πως το απενεργοποιώ?

μάλλον το βρήκα. είχα ανοιχτές τις αυτόματες ενημερώσεις.

Edited by progressive
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος η ταλαιπωρία βρήκα το απόλυτο προγραμμα Gps.Παιδια το ndrive ειναι πολυ καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο.οποιος θελει ας μου πει να του στειλω...:X :lol: Εκανα και rout την συσκευη οποτε ολα καλα.Βεβαια για να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει διαφορα πλυν του οτι μπορω να απεγκαταστησω οτι θελω αλλα anyway.:p
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος η ταλαιπωρία βρήκα το απόλυτο προγραμμα Gps.Παιδια το ndrive ειναι πολυ καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο.οποιος θελει ας μου πει να του στειλω...:X :lol: Εκανα και rout την συσκευη οποτε ολα καλα.Βεβαια για να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει διαφορα πλυν του οτι μπορω να απεγκαταστησω οτι θελω αλλα anyway.:p

Καλησπερα! Μπορω να εχω το ndrive σου κ γω???:):):)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος η ταλαιπωρία βρήκα το απόλυτο προγραμμα Gps.Παιδια το ndrive ειναι πολυ καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο.οποιος θελει ας μου πει να του στειλω...:X :lol: Εκανα και rout την συσκευη οποτε ολα καλα.Βεβαια για να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει διαφορα πλυν του οτι μπορω να απεγκαταστησω οτι θελω αλλα anyway.:p

 

είχα δοκιμάσει κι εγώ μια έκδοση και ενώ έγινε εγκατάσταση, με το που άνοιγε η εφαρμογή, έκλεινε ξανά αμέσως!:(

Link to comment
Share on other sites

είχα δοκιμάσει κι εγώ μια έκδοση και ενώ έγινε εγκατάσταση, με το που άνοιγε η εφαρμογή, έκλεινε ξανά αμέσως!:(

 

Αν ακολουθησεις τη διαδικασια που λεει δεν γινεται αυτο που λες.Σε εμενα λειτουργει κανονικα :)

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθησεις τη διαδικασια που λεει δεν γινεται αυτο που λες.Σε εμενα λειτουργει κανονικα :)
Και σε μενα κανονικα λειτουργει...μολις βγηκα και το δοκιμασα...:D
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω περάσει το handset sms.

 

1ον. μου έχει λύσει το πρόβλημα με την εμφάνιση του ποιος είναι αποστολέας

2ον. πολύ πιο όμορφο interface και παραμετροποιήσιμο ώστε να το κάνεις να φαίνεται όπως εσύ θες.

3ον. μπορείς να του αλλάξεις τον τρόπο που εμφανίζει όταν δέχεσαι sms. πχ εγώ μεταξύ άλλων του έχω βάλει όταν έρχεται sms, να αναβοσβήνει γρήγορα τα λαμπάκι σε πορτοκαλί χρώμα.

4ον. πολυ σταθερό και γρήγορο.

 

έβαλα απλώς να μην δέχομαι ειδοποιήσεις από το ενσωματωμένο πρόγραμμα ώστε να μην παίρνω διπλές ειδοποιήσεις.

 

μια ερωτησούλα ακόμη να κάνω ο άμοιρος; :P πως μπορώ να αλλάξω τον τρόπο που εμφανίζει το λαμπάκι τις αναπάντητες κλήσεις; θά θελα να το κάνω το λαμπάκι να αναβοσβήνει πιο γρήγορα.

 

kallair μπορεις να μου πεις το εκανες να μη δεχεσαι ειδοποιησεις απο το ενσωματωμενο προγραμμα μηνυματων??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...