Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζει κανεις πως μπορουμε να αλλαξουμε το λογαριασμο gmail χωρις να κανουμε επαναφορα του τηλεφωνου??

 

ρυθμισεις-βασικες ρυθμισεις-λογαριασμος gmail

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εριξα μια πιο καλή ματιά και βρήκα ότι αυτό το πρόβλημα υπάρχει εδώ και μήνες στην 1.6. δειτε εδω:

 

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=4134#c2

Link to comment
Share on other sites

πηγα ρυθμισεις-βασικες ρυθμισεις αλλα ρυθμιση λογαριασμου gmail δεν υπαρχει, εχει για αλλαγη ωρας ημερομηνιας, επαφες SIM και συγχρονισμος οπου εχει μονο συγχρονισμο με SE και δημιουργια νεου, δε μου βγαζει καθολου το λογαριασμο gmail που εβαλα οταν εβαλα τις αρχικες ρυθμισεις..

 

δοκιμασε να ενεργοποιησεις πρωτα την κινηση δεδομενων στις ρυθμισεις-στοιχεια ελεγχου ασυρματου δικτυου-δικτυα κινητης τηλεφωνιας.

 

αλλιως θες το θεμα με τα faq για χ10 μινι που εχει φτιαξει ο συναδελφος. κατι αναφερει ειδα

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δυστυχώς δεν δουλεύει. όταν βάζω +30 στις επαφές, δεν το αναγνωρίζει όταν με καλούν γιατί εμφανίζει τον αριθμό στην οθόνη μου σαν 6973123456 ενώ εγώ τον έχω σαν +306973123456. όταν το έχω χωρίς το +30, μου εμφανίζει ποιος με καλεί αλλά όταν δέχομαι μύνημα απ αυτή την επαφή, δεν μου δείχνει όνομα γιατι στα μυνήματα μου βγάζει όλους τους αριθμούς με +30 μπροστά. αν κάπως γινόταν να μην εμφανίζεται ο κωδικός της χώρας, τότε θα λυνόταν το προβλημα μου (μας).

 

Ναι σου το κανει αυτο γιατι εβαλες τις επαφες χειροκινητα μαλλον, εγω ειπα να τις αλλαξεις στο google contacts προσθετοντας εκει το +30 και μετα να κανεις συγχρονισμο σε καθαρο τηλεφωνο(να του κανεις επαναφορα εργοστασιακες ρυθμησεις) αλλιως σου ξαναπερναει τι επαφες τηλεφωνου στο google κε οχι του google στο τηλεφωνο.Δες προσεκτικα τι γραφω και θα καταλαβεις σε εμενα δουλευουν και οι επαφες και τα sms.Vodafon εννοειτε γιατι cosmote δεν εχει τετοιο προβλημα.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

τις επαφές τις είχα περάσει απο την σιμ και μετά έκανα συγχρονισμό με το google. έπειτα είχα κάνει φορματ το κινητό και είχα κάνει συγχρονισμό με google...

 

τι εννοεις όταν λες "Vodafon εννοειτε γιατι cosmote δεν εχει τετοιο προβλημα." ;

Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: :cry: Αν καποιος μπορει να μου στειλει σε p.m. το ndrive και καποιες paid εφαρμογες ???????:X

 

thanks a lot

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα:)

 

θα κανω συντομα αλλαγη συμβολαιου στη βοντα, και γλυκοκοιταζω το συγκεκριμενο..

 

Oι αποριες μου ειναι αν μπορεις να γραψεις ευκολα/γρηγορα μηνυματα-προτιμω να μην παρω το pro- κι επισης ποσο καλα ανταποκρινεται στην αφη η οθονη του!

 

(σε καταστημα δε το εχω πετυχει ανοιχτο προς το παρων)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

αι γεια σου ρε αδελφε, επιτελους μια απαντηση!

δε το ξερα οτι επρεπε να μπω με wifi.

ευχαριστω mattimus_prime

 

Συνγωμη, ισως δεν το εξηγησα καλα.

Το Astro File Manager ΠΡΕΠΕΙ να το κατεβασεις μεσα απο το κινητο, αλλιως δεν κανει εγκατασταση και ως εκ τουτου δεν μπορεις να εγκαταστησεις και τιποτε αλλο.

 

 

οκ τωρα το καταλαβα, νομιζα οτι δε χρειαζοταν να μπω στο μαρκετ απο το κινητο και γενικα να χω wifi Κτλ κτλ.

ευχαριστω αδελφε!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα:)

 

θα κανω συντομα αλλαγη συμβολαιου στη βοντα, και γλυκοκοιταζω το συγκεκριμενο..

 

Oι αποριες μου ειναι αν μπορεις να γραψεις ευκολα/γρηγορα μηνυματα-προτιμω να μην παρω το pro- κι επισης ποσο καλα ανταποκρινεται στην αφη η οθονη του!

 

(σε καταστημα δε το εχω πετυχει ανοιχτο προς το παρων)

 

Για την ευκολία γραφής μηνυμάτων θα έλεγα ότι είναι περισσότερο θέμα συνήθειας. Δεν έχει querty-virtual πληκτρολόγιο από μόνο του (αυτό θα πρέπει να το ξέρεις) αλλά μπορείς να του βάλεις εσύ κάποιο custom από το market και θα το τρέξει κανονικά (αυτό σε περίπτωση που έχεις συνηθίσει με τα querty και το compact -που θα θέλει περισσότερα "ταπ"- σου φαίνεται δύσκολο) οπότε από πληκτρολόγιο είσαι καλυμμένος. Το θέμα είναι να μάθεις το πληκτρολόγιο να συνηθίσουν τα δάχτυλά σου που να πατάνε , πόσο γρήγορα , με πόση διάρκεια κλπ. Εννοείται ότι λειτουργίες όπως αυτόματη συμπλήρωση λέξης , πρόταση ολοκλήρωσης , λεξικό κλπ. υποστηρίζονται κανονικά.

 

Για την απόκριση της οθόνης από το λίγο που το έχω χειριστεί , έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Έχω το x10i και μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο το μικρό σε θέμα απόκρισης και "αντιστοίχησης κινήσεων"! Το μεγάλο καμιά φορά με λίγη πίεση στο δάχτυλο μπορεί να ανταποκριθεί "βίαια" (δηλ. να κατεβάσει περισσότερο την εκάστοτε λίστα ή να πάει στο τέλος της , να zoom-άρει παραπάνω απ' όσο θα ήθελες κλπ.) ενώ το μικρό δεν έχει τέτοια "θέματα" , θα μπορούσα να πω "αγγίζει" την αφή του iPhone. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα σε θέμα αφής , το συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ της ίδιας άποψης είναι για την οθόνη του. είμαι απόλυτα ευχαριστημένος όπως και άλλα άτομα που το έχουν πιάσει στα χέρια τους και έχουν άλλα κινητά με αφη, μένουν μ....ες με το πόσο καλή ανταποκριση έχει.
Link to comment
Share on other sites

πηγα ρυθμισεις-βασικες ρυθμισεις αλλα ρυθμιση λογαριασμου gmail δεν υπαρχει, εχει για αλλαγη ωρας ημερομηνιας, επαφες SIM και συγχρονισμος οπου εχει μονο συγχρονισμο με SE και δημιουργια νεου, δε μου βγαζει καθολου το λογαριασμο gmail που εβαλα οταν εβαλα τις αρχικες ρυθμισεις..

 

δες στο τέλος του FAQ που έφτιαξε ο φίλος renesis87, εχουμε βάλει την πλήρη διαδικασία και το τι να προσέξεις!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944

Link to comment
Share on other sites

Eνω το android 2.1 εχει βγει πριν κυκλοφορησει στην αγορα η σειρα xperia γιατι τα εβγαλανα στην αγορα με 1.6?....λογο πολιτικης της google που δινει την 2.1 πρωτα σε HTC και Samsung η ειναι επιλογη της se?
Link to comment
Share on other sites

Eνω το android 2.1 εχει βγει πριν κυκλοφορησει στην αγορα η σειρα xperia γιατι τα εβγαλανα στην αγορα με 1.6?....λογο πολιτικης της google που δινει την 2.1 πρωτα σε HTC και Samsung η ειναι επιλογη της se?

 

Δεν νομιζω οτι εχει να κανει με αυτο. Απλως μαλλον ξεκινησαν να εξελισουν τα Timescape,Μediascape και γενικα το Rachel UI τo οποια αποδειχθηκε περισσοτερο buggy απ'οτι υπολογιζαν και αναλωθηκαν στη συνεχη βελτιωση της σταθεροτητας του παραμελωντας την ουσιαστικη αναβαθμιση του λειτουργικου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω την αποψη σας.. απο τα προγράμματα gps που κυκλοφορούν, ποιο έχει το καλύτερο πλοηγό; μέχρι τώρα είχα δοκιμάσει το navigon αλλά το δοκίμασα σμρ και η πορεία που μου έβγαλε για να παω στο μέρος που ήθελα, ήταν αρκετά ακυρη και έτσι έφαγε Χ το navigon. τώρα λέω να δοκιμάσω το ndrive.
Link to comment
Share on other sites

Για την ευκολία γραφής μηνυμάτων θα έλεγα ότι είναι περισσότερο θέμα συνήθειας. Δεν έχει querty-virtual πληκτρολόγιο από μόνο του (αυτό θα πρέπει να το ξέρεις) αλλά μπορείς να του βάλεις εσύ κάποιο custom από το market και θα το τρέξει κανονικά (αυτό σε περίπτωση που έχεις συνηθίσει με τα querty και το compact -που θα θέλει περισσότερα "ταπ"- σου φαίνεται δύσκολο) οπότε από πληκτρολόγιο είσαι καλυμμένος. Το θέμα είναι να μάθεις το πληκτρολόγιο να συνηθίσουν τα δάχτυλά σου που να πατάνε , πόσο γρήγορα , με πόση διάρκεια κλπ. Εννοείται ότι λειτουργίες όπως αυτόματη συμπλήρωση λέξης , πρόταση ολοκλήρωσης , λεξικό κλπ. υποστηρίζονται κανονικά.

 

Για την απόκριση της οθόνης από το λίγο που το έχω χειριστεί , έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Έχω το x10i και μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο το μικρό σε θέμα απόκρισης και "αντιστοίχησης κινήσεων"! Το μεγάλο καμιά φορά με λίγη πίεση στο δάχτυλο μπορεί να ανταποκριθεί "βίαια" (δηλ. να κατεβάσει περισσότερο την εκάστοτε λίστα ή να πάει στο τέλος της , να zoom-άρει παραπάνω απ' όσο θα ήθελες κλπ.) ενώ το μικρό δεν έχει τέτοια "θέματα" , θα μπορούσα να πω "αγγίζει" την αφή του iPhone. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα σε θέμα αφής , το συνιστώ.

 

και εγώ της ίδιας άποψης είναι για την οθόνη του. είμαι απόλυτα ευχαριστημένος όπως και άλλα άτομα που το έχουν πιάσει στα χέρια τους και έχουν άλλα κινητά με αφη, μένουν μ....ες με το πόσο καλή ανταποκριση έχει.

 

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις!!

 

Να ρωτησω μονο, τι εννοεις οταν λες οτι δεν εχει virtual πληκτρολογιο?:rolleyes:

του iphone το συνηθισα αμεσως, δεν εχω προβλημα:)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εχει να κανει με αυτο. Απλως μαλλον ξεκινησαν να εξελισουν τα Timescape,Μediascape και γενικα το Rachel UI τo οποια αποδειχθηκε περισσοτερο buggy απ'οτι υπολογιζαν και αναλωθηκαν στη συνεχη βελτιωση της σταθεροτητας του παραμελωντας την ουσιαστικη αναβαθμιση του λειτουργικου.
Mε το 2.1 να περιμενουμε intrface παρομοιο των HTC η θα συνεχισει να ειναι το ιδιο λιτο στο ψυχρο μπλε-λευκο με απλως περισσοτερες επιλογες και πιο γρηγορο?
Link to comment
Share on other sites

το beautiful widgets αν θυμαμαι καλα έχει αναφερθεί ότι ξεσκίζει την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

Εχω την εξης απορία:Αν εχουμε ενα ατομο σαν επαφη στο τηλ αλλα και στο facebook,και εχουμε δηλωσει μεσω Timescape οτι ειναι η ιδια επαφη,πως μπορουμε να βαλουμε αυτοματα την φωτο που εχει στο fb σαν φωτο επαφης στο τηλ:

Link to comment
Share on other sites

με αφορμή το μύνημα του husky θέλω να κάνω μια ερώτηση. εμένα στις υπηρεσίες του timescape έχει μόνο το twitter. μπορώ να προσθέσω το facebook?
Link to comment
Share on other sites

Το pro παιδια ειναι βολικο στο γραψιμο με το hardware πληκτρολογιο?

 

Γενικα αξιζει σαν τηλεφωνο? Το θελω για 2ο αλλα περισσοτερο θα το εχω για μηνυματα και γενικα γραψιμο κειμενου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Το pro παιδια ειναι βολικο στο γραψιμο με το hardware πληκτρολογιο?

 

Γενικα αξιζει σαν τηλεφωνο? Το θελω για 2ο αλλα περισσοτερο θα το εχω για μηνυματα και γενικα γραψιμο κειμενου.

 

το pro έχω και το πήρα για αυτό ακριβώς το λόγο. με το που ανοιγεις το πληκτρολόγιο, πηγαινει η οθόνη σε πλαινή προβολή και εξαφανίζεται το on-screen πληκτρολόγιο. για κανονικά δάχτυλα, δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα στην πληκτρολόγηση. εμένα με έχει βολέψει γιατί έχει και κουμπί στο handset sms που σου βγάζει όλα τα emoticons και άλλα συμβολα. με το απλό το x10 mini δεν θα την πάλευα. μόλις το συνηθήσεις, θα μπορείς να γράψεις και με τυφλό συστημα. πήγαινε σε κάποιο μαγαζί να το πιάσεις στα χέρια σου να το δεις από κοντά. στα media markt το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!!

 

Να ρωτησω μονο, τι εννοεις οταν λες οτι δεν εχει virtual πληκτρολογιο?:rolleyes:

του iphone το συνηθισα αμεσως, δεν εχω προβλημα:)

 

Δεν έχει querty-virtual-keyboard είπα ... έχει διαφορά! :lol:

Εννοώ ότι έχει πληκτρολόγιο compact. Δηλαδή 9 virtual εικονίδια όπου στο κάθε ένα αντιστοιχούν 2-3 γράμματα και κάποιος αριθμός.

 

Φυσικά υπάρχουν virtual-query keyboards στο market τα εγκαθιστάς και τα τρέχει κανονικά! :)

 

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

Εχω την εξης απορία:Αν εχουμε ενα ατομο σαν επαφη στο τηλ αλλα και στο facebook,και εχουμε δηλωσει μεσω Timescape οτι ειναι η ιδια επαφη,πως μπορουμε να βαλουμε αυτοματα την φωτο που εχει στο fb σαν φωτο επαφης στο τηλ:

 

Καπου ειχα δει στο market μια εφαρμογη που εκανε αυτη τη δουλεια αλλα δεν θυμαμαι καθολου πως λεγοταν. Δοκιμασε με λεξη-κλειδι facebook και λογικα θα τη βρεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...