Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα πρεπει να εγκαταστησεις στο κινητο σου απο το market καποιον file manager που κανει install εφαρμογων *.apk. Κατεβασε το astro file manager, χρειαζεται ετσι κι αλλιως στο κινητο για να βλεπεις και να επεξεργαζεσαι τα αρχεια της sd. Μετα θα περασεις το αρχειο που κατεβασες στο pc, στην καρτα μνημης σε ενα δικο σου φακελο οποιον θες, θα το βρεις απο το astro, θα το πατησεις και μετα ->app manager->Install.

 

 

ευχαριστω φιλε μου για τη βοιηθεια αλλα εχω θεμα παλι.

 

το κατεβασα το αστρο , το βαλα σε ενα φακελο μες τη καρτα μνημης του κινητου, αλλα τωρα πως παω εκει να το πατησω? απο το κινητο η απο το πc?

γτ απο το κινητο δε το βρισκω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κατεβάσω τα free games/apps στο pc για να τα έχω και ως backup?

Αν ναι, απο που?

 

Ευχαριστώ... :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κατεβάσω τα free games/apps στο pc για να τα έχω και ως backup?

Αν ναι, απο που?

 

Ευχαριστώ... :)

 

Μεσω του Astro File Manager: menu>tools>application manager/backup για να κρατησεις backup ολων των εφαρμογων σου στην καρτα μνημης κι απο κει με καλωδιο τις περνας στο pc σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εδω την 10η και 11η ερωτηση-απαντηση.

 

Υ.Γ. Καλο θα ηταν να ψαχνουμε λιγο καλυετρα πριν ποσταρουμε.:O

 

οπως προειπα , εψαξα αλλα δε καταφερα να το βαλω......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου για τη βοιηθεια αλλα εχω θεμα παλι.

 

το κατεβασα το αστρο , το βαλα σε ενα φακελο μες τη καρτα μνημης του κινητου, αλλα τωρα πως παω εκει να το πατησω? απο το κινητο η απο το πc?

γτ απο το κινητο δε το βρισκω πουθενα

 

Συνγωμη, ισως δεν το εξηγησα καλα.

Το Astro File Manager ΠΡΕΠΕΙ να το κατεβασεις μεσα απο το κινητο, αλλιως δεν κανει εγκατασταση και ως εκ τουτου δεν μπορεις να εγκαταστησεις και τιποτε αλλο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου για τη βοιηθεια αλλα εχω θεμα παλι.

το κατεβασα το αστρο , το βαλα σε ενα φακελο μες τη καρτα μνημης του κινητου, αλλα τωρα πως παω εκει να το πατησω? απο το κινητο η απο το πc?

γτ απο το κινητο δε το βρισκω πουθενα

 

Ο φίλος που σου απάντησε έγραψε:

Θα πρεπει να εγκαταστησεις στο κινητο σου απο το market καποιον file manager που κανει install εφαρμογων *.apk. Κατεβασε το astro file manager, χρειαζεται ετσι κι αλλιως στο κινητο για να βλεπεις και να επεξεργαζεσαι τα αρχεια της sd. Μετα θα περασεις το αρχειο που κατεβασες στο pc, στην καρτα μνημης σε ενα δικο σου φακελο οποιον θες, θα το βρεις απο το astro, θα το πατησεις και μετα ->app manager->Install.

 

Μπες στο Android Market και κάνε search για το astro file manager. Εγκατάσταση εφαρμογών μέσω υπολογιστή ΔΕΝ γίνεται. Αναγκαστικά θα πρέπει να έχει σύνδεση WiFi ή έστω 3g/2g και να έχεις κάνει account στο gmail και στο market.

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα app στο market για offline-browsing των Google maps?

 

http://www.google.gr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=google+maps+brut

 

 

εχει λιγο πεδεμα στην αρχη αλλα λεει;)

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει σωστή λύση. προς το παρών κάνω την μπακάλικη λύση του να αποθηκεύω στην ίδια επαφή τον ίδιο αριθμό με και χωρίς +30. αυτό στις επαφες που στέλνω καθημερινά sms.

 

και εγώ cosmote what's up εχω. έχω την υποψία ότι ίσως φταίει ότι η κάρτα μου είναι παλιά (από το 2001). το άλλο που ίσως φταίει είναι ότι το κινητό μου ήταν vodafone branded και έτσι φταίει κάπως αυτό. υποθέσεις κάνω.

 

σε ποιούς άλλους κάνει το πρόβλημα; τι καρτες έχετε και πόσο παλιές; η συσκεύη είναι ανοιχτή ή vodafone; πάντως στον κολλητό μου που του είπα το πρόβλημα, μου είπε ότι και στο N95 NOKIA του το έχει κάνει αυτό. δεν το έχω τσεκαρει για να πω με σιγουρια.

 

το κινητό με έχει ξενερώσει σε 2μισι σημεία.

 

1ον. σε αυτό το θέμα με τις επαφές και το +30,

2ον. στο bluetooth

και 2μιση στην μπαταρία. την ήθελα λίγο πιο καλή..

 

αλήθεια και όλα τα άλλα android κινητά έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμάς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει σωστή λύση. προς το παρών κάνω την μπακάλικη λύση του να αποθηκεύω στην ίδια επαφή τον ίδιο αριθμό με και χωρίς +30. αυτό στις επαφες που στέλνω καθημερινά sms.

 

και εγώ cosmote what's up εχω. έχω την υποψία ότι ίσως φταίει ότι η κάρτα μου είναι παλιά (από το 2001). το άλλο που ίσως φταίει είναι ότι το κινητό μου ήταν vodafone branded και έτσι φταίει κάπως αυτό. υποθέσεις κάνω.

 

σε ποιούς άλλους κάνει το πρόβλημα; τι καρτες έχετε και πόσο παλιές; η συσκεύη είναι ανοιχτή ή vodafone; πάντως στον κολλητό μου που του είπα το πρόβλημα, μου είπε ότι και στο N95 NOKIA του το έχει κάνει αυτό. δεν το έχω τσεκαρει για να πω με σιγουρια.

 

το κινητό με έχει ξενερώσει σε 2μισι σημεία.

 

1ον. σε αυτό το θέμα με τις επαφές και το +30,

2ον. στο bluetooth

και 2μιση στην μπαταρία. την ήθελα λίγο πιο καλή..

 

αλήθεια και όλα τα άλλα android κινητά έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμάς;

 

Καρτα cosmote what's up, φορητοτητα απο wind πριν 4 χρονια αν θυμαμαι καλα.

Δουλευει σουπερ, δεν ηξερα καν οτι υπαρχει προβλημα.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Καρτα cosmote what's up, φορητοτητα απο wind πριν 4 χρονια αν θυμαμαι καλα.

Δουλευει σουπερ, δεν ηξερα καν οτι υπαρχει προβλημα.

 

Δεν έχω βρει σωστή λύση. προς το παρών κάνω την μπακάλικη λύση του να αποθηκεύω στην ίδια επαφή τον ίδιο αριθμό με και χωρίς +30. αυτό στις επαφες που στέλνω καθημερινά sms.

 

και εγώ cosmote what's up εχω. έχω την υποψία ότι ίσως φταίει ότι η κάρτα μου είναι παλιά (από το 2001). το άλλο που ίσως φταίει είναι ότι το κινητό μου ήταν vodafone branded και έτσι φταίει κάπως αυτό. υποθέσεις κάνω.

 

σε ποιούς άλλους κάνει το πρόβλημα; τι καρτες έχετε και πόσο παλιές; η συσκεύη είναι ανοιχτή ή vodafone; πάντως στον κολλητό μου που του είπα το πρόβλημα, μου είπε ότι και στο N95 NOKIA του το έχει κάνει αυτό. δεν το έχω τσεκαρει για να πω με σιγουρια.

 

το κινητό με έχει ξενερώσει σε 2μισι σημεία.

 

1ον. σε αυτό το θέμα με τις επαφές και το +30,

2ον. στο bluetooth

και 2μιση στην μπαταρία. την ήθελα λίγο πιο καλή..

 

αλήθεια και όλα τα άλλα android κινητά έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμάς;

 

Απλα βρε παιδια καντε ενα google sync και μετα μπες στο google contacts και κανε αντιγραφη επικκοληση το +30 σε ολες σου τις επαφες χρησημοποιωντας ctrl+c για copy και ctrl+v για paste σε δεκα λεπτακια εισαι ετοιμος κανε ενα φορματ το κινητο μετα google sync ξανα και τελος ολα τα ονοματα εμφανιζονται κανονικα πλεον οταν σε καλουν :)

 

Απλα βρε παιδια καντε ενα google sync και μετα μπες στο google contacts και κανε αντιγραφη επικκοληση το +30 σε ολες σου τις επαφες χρησημοποιωντας ctrl+c για copy και ctrl+v για paste σε δεκα λεπτακια εισαι ετοιμος κανε ενα φορματ το κινητο μετα google sync ξανα και τελος ολα τα ονοματα εμφανιζονται κανονικα πλεον οταν σε καλουν :)

Απλα βρε παιδια καντε ενα google sync και μετα μπες στο google contacts και κανε αντιγραφη επικκοληση το +30 σε ολες σου τις επαφες χρησημοποιωντας ctrl+c για copy και ctrl+v για paste σε δεκα λεπτακια εισαι ετοιμος κανε ενα φορματ το κινητο μετα google sync ξανα και τελος ολα τα ονοματα εμφανιζονται κανονικα πλεον οταν σε καλουν :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ καλως σας βρήκα!!! Νέος στο φόρουμ κ ακομα πιο νεος στα android κινητα!!! Παρολ' αυτα αφου διαβασα ολο το τοπικ μου λυθηκαν ολες οι αποριες!!! Να ειστε καλα για την υπομονη που δειχνετε οι πιο εμπειροι κ για την βοηθεια που δινετε σε εμας τους αρχαριους!!!

 

βεβαια εχω ακομα μια απορια... σχετικα με το timescape... οποιος ξερει ας βοηθεισει!!!

 

απ οτι ειδα σε αυτο το βιντεο

 

οταν συγχρονιζει καποια επαφη με καποιον απο fb μεσω timescape η profile picture απο fb γινεται κ εικονα της επαφης στο κινητο. Παρ οτι εχω συγχρονισει αρκετες επαφες μου με φιλους απο fb ακομα μου εμφανιζει τις κλασικες default εικονες. Δεν εχει μπει σε καμια επαφη η φωτο απο fb. Δεν ξερω αν εγινα κατανοητος...

 

Κ λιγα λογια για το κινητο... εγω ειμαι υπερευχαριστημενος!!! Για τη χρηση που το θελω... δηλαδη πρωτα απ ολα κινητο μετα ιντερνετ για ωρες αναγκης και μετα ολα τα αλλα... ειμαι αρκετα ικανοποιημενος και απο θεμα μπαταριας αλλα και απο θεμα ευκολης λειτουργειας και ας ειναι το πρωτο μου android!!! αυτα τα ολιγα για αρχη!!! :)

Link to comment
Share on other sites

'Εχω κ εγώ λίγες μέρες το mini pro. είμαι απογοητευμένος από την μπαταρία, πολύ μικρή και από το γεγονός ότι ενώ βλέπει την 2 in 1 sim, όταν πάω από το menu να αλλάξω γραμμή κολάει..εγώ μπορώ να πάρω τηλ αλλά δεν μπορούν να με πάρουν.
Link to comment
Share on other sites

'Εχω κ εγώ λίγες μέρες το mini pro. είμαι απογοητευμένος από την μπαταρία, πολύ μικρή και από το γεγονός ότι ενώ βλέπει την 2 in 1 sim, όταν πάω από το menu να αλλάξω γραμμή κολάει..εγώ μπορώ να πάρω τηλ αλλά δεν μπορούν να με πάρουν.

 

Για το θέμα της μπαταρίας , δώστου λίγο χρόνο. 1-2 μέρες δεν επαρκούν για να πιάσει τις πλήρεις δυνατότητές της. Χρειάζονται τουλάχιστον 4-5 πλήρεις κύκλοι φόρτισης.

Όσο για το άλλο θεματάκι ευελπιστώ να διορθωθεί με κάποιο μελλοντικό update.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα την πρωτη επαφη με το συγκεκριμενο κινητο..και προσπαθησα να στειλω κατι με το bluetooth αλλα δεν μπορεσα.κανω μηπως κατι λαθος :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα την πρωτη επαφη με το συγκεκριμενο κινητο..και προσπαθησα να στειλω κατι με το bluetooth αλλα δεν μπορεσα.κανω μηπως κατι λαθος :blink:

 

Με το Blutooth File Transfer πήρα αρχεία από το παλιό κινητό μου. Να στείλω δεν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα την πρωτη επαφη με το συγκεκριμενο κινητο..και προσπαθησα να στειλω κατι με το bluetooth αλλα δεν μπορεσα.κανω μηπως κατι λαθος :blink:

 

Φιλε τσεκαρε εδω.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kυριοι και ισως καποια Κυρια (δυσκολο) μπορειτε να με σωσετε απο την γυναικεια μουρμουρα?:p

Το πηρα για την γυναικα μου και οπως καταλαβατε δεν ειχε το ροζ καπακι μεσα!!!

Ανταλλασω λοιπον οποιο χρωμα θελει καποιος με το ροζ, εχω μαυρο-λαχανι-γκρι

Η αγορα εγινε χθες και ειναι ολοκαινουργια ολα.......

Τα εξοδα θα ειναι δικα μου με κουριερ-επικοινωνηστε μαζι μου με π.μ για τα υπολοιπα!

Ευχαριστω!:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε παιδια.... το εκανα δωρο στη γυναικα μου... και μεχρι στιγμης ειναι πολυ ευχαριστημενη...

υπαρχει καποιο προγραμμα που να μην χρειαζετε συνδεση στο ιντερνετ για καταχωριση κ συγχρονισμο επαφων ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τσεκαρε εδω.

Πολυ χρησιμος ο οδηγος :up: ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kυριοι και ισως καποια Κυρια (δυσκολο) μπορειτε να με σωσετε απο την γυναικεια μουρμουρα?:p

Το πηρα για την γυναικα μου και οπως καταλαβατε δεν ειχε το ροζ καπακι μεσα!!!

Ανταλλασω λοιπον οποιο χρωμα θελει καποιος με το ροζ, εχω μαυρο-λαχανι-γκρι

Η αγορα εγινε χθες και ειναι ολοκαινουργια ολα.......

Τα εξοδα θα ειναι δικα μου με κουριερ-επικοινωνηστε μαζι μου με π.μ για τα υπολοιπα!

Ευχαριστω!:)

 

Υπάρχει και ΡΟΖ και κόκκινο; ή είναι τα ίδια;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ΡΟΖ και κόκκινο; ή είναι τα ίδια;

Δεν ξερω αλλα αυτο που φαινεται στην διαφημιση σαν ΡΟΖ-ΦΟΥΞΙΑ

μου κανει εμενα....

Εχεις κατι για ανταλλαγη?

Τωρα που εκανα ενα search μονο για ροζ μου φαινεται δες εδω!

http://www.google.gr/search?q=sony+ericson+x10mini&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Απλα βρε παιδια καντε ενα google sync και μετα μπες στο google contacts και κανε αντιγραφη επικκοληση το +30 σε ολες σου τις επαφες χρησημοποιωντας ctrl+c για copy και ctrl+v για paste σε δεκα λεπτακια εισαι ετοιμος κανε ενα φορματ το κινητο μετα google sync ξανα και τελος ολα τα ονοματα εμφανιζονται κανονικα πλεον οταν σε καλουν :)

 

φίλε μου δυστυχώς δεν δουλεύει. όταν βάζω +30 στις επαφές, δεν το αναγνωρίζει όταν με καλούν γιατί εμφανίζει τον αριθμό στην οθόνη μου σαν 6973123456 ενώ εγώ τον έχω σαν +306973123456. όταν το έχω χωρίς το +30, μου εμφανίζει ποιος με καλεί αλλά όταν δέχομαι μύνημα απ αυτή την επαφή, δεν μου δείχνει όνομα γιατι στα μυνήματα μου βγάζει όλους τους αριθμούς με +30 μπροστά. αν κάπως γινόταν να μην εμφανίζεται ο κωδικός της χώρας, τότε θα λυνόταν το προβλημα μου (μας).

 

μιας και λέγαμε για τα πλαστικά του κινητού, εγώ έχω μόνο την κλασσική την μαύρη. υπάρχει κάπου να αγοράσω άλλους χρωματισμούς;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...