Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα αν εχεις κανεις το Ndrive θα εκτιμουσα ενα :O p.m.Αν γινεται σε rapidshare ευχαριστω πολυ παιδια:D

 

 

p.m. Το κινητο πραγματικα τα σπαει !!!!!!!!!

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω δυστυχως εχω το pro... αυτη η μεμβρανη πως σας φαινεται; την εχει αγορασει κανεις;

 

http://cgi.ebay.com/NEW-Sony-Ericsson-Xperia-X10-Mini-Pro-Screen-Protector-/390222691924?pt=PDA_Accessories

 

παρα πολυ καλη, βαζω αυτη την μαρκα μενβρανης εδω και πολλα χρονια στα touch κινητα μου-pda (...και ειναι αρκετα, δες υπογραφη απο κατω) και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλη, βαζω αυτη την μαρκα μενβρανης εδω και πολλα χρονια στα touch κινητα μου-pda (...και ειναι αρκετα, δες υπογραφη απο κατω) και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

 

ομορφα! δευτερα την παραγγελνω λοιπον! θα παω και απο media markt για μια απλη θηκούλα και θα είμαι jet!

 

λοιπον! το κινητό είναι στην 2η μέρα χρήσης και η μπαταρία είναι στο 49%. χρήση κλασσικη. λίγα τηλέφωνα (κανα 40-50λεπτο πρεπει να εχω μιλησει), λίγο wifi, κανα sms. σε απλή χρήση, το κινητό είναι άριστο σε επιδόσεις σε θέμα μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω συνδεση στο market και μου λεει οτι η καρτα sim δεν ειναι διαθεσιμη για υπηρεσιες δεδομενων, υπαρχει καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει εμφανιστει σε καποιον το νεο firmware?ειναι διαθεσιμο για την ωρα μονο μεσω wifi και το εχουν ηδη βαλει καποιοι στο εξωτερικο. λενε οτι λυνει τα οποια προβληματα υπαρχουν με το wifi και εχει και καλυτερη αποκριση στην αφη

 

προσπαθω να κανω συνδεση στο market και μου λεει οτι η καρτα sim δεν ειναι διαθεσιμη για υπηρεσιες δεδομενων, υπαρχει καποια λυση?

 

πρεπει να βρεις τις ρυθμισεις της εταιριας σου για το gprs,αλλα μπορεις να βρεις και ενα ελευθερο wifi δικτυο και να μπεις απο εκει στο μαρκετ

Edited by zxr

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βρεις τις ρυθμισεις της εταιριας σου για το gprs,αλλα μπορεις να βρεις και ενα ελευθερο wifi δικτυο και να μπεις απο εκει στο μαρκετ

 

με wifi προσπαθοθουσα να μπω,μονο στο market δεν μπορω να μπω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει εμφανιστει σε καποιον το νεο firmware?ειναι διαθεσιμο για την ωρα μονο μεσω wifi και το εχουν ηδη βαλει καποιοι στο εξωτερικο. λενε οτι λυνει τα οποια προβληματα υπαρχουν με το wifi και εχει και καλυτερη αποκριση στην αφη

 

ναι αν πας ρυθμισεις, εκει που λεει αναζητηση για ενημερωσεις σου βγαζει οτι ειναι διαθεσιμη. δεν ξερω για το wifi που λες, ισως. δεν ειδα καμια διαφορα εμφανη, απλα σου προσθετει μια εφαρμογη για να κανεις backup μηνυματα,κλησεις,ρυθμισεις,bookmarks

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

σε ξενο φορουμ λενε οτι η νεα εκδοση ειναι η 1.2.A.1.174,για το μινι το απλο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις το κινητο σας το εχετε χυμα; ποια θηκη του εχετε παρει; μεμβρανη για την οθονη ποια προτεινεται; το ειχα αγορασει 1 μερα πριν φυγω για διακοπες και δεν ειχα αγορασει τιποτα! και στην Κορινθο που ειχα πεταχτει, δεν ειχαν απολυτως τιποτα! ειδικα μεμβρανες, γύρισα σχεδόν όλα τα μαγαζιά ηλεκτρονικής κ δεν βρήκα! για προτείνετε καμια θηκούλα κ μεμβράνη για να το προστατέψουμε λιγάκι.

 

Δες αυτή:

http://www.amazon.co.uk/SONY-ERICSSON-XPERIA-MINI-SILICONE/dp/B003UBE2MI/ref=wl_it_dp_o?ie=UTF8&coliid=I406153HT2VQH&colid=24L6EVRVM2MQ3

 

Θήκη σιλικόνης, σε διάφορα χρώματα, με ή χωρίς screen protector. Με τα μεταφορικά έρχεται γύρω στα 7 ευρώ (χωρίς τη μεμβράνη) και το λαμβάνεις σε 7-10 μέρες. Εγώ πήρα μαύρη σιλικόνης με μεμβράνη και είναι τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις το κινητο σας το εχετε χυμα; ποια θηκη του εχετε παρει; μεμβρανη για την οθονη ποια προτεινεται; το ειχα αγορασει 1 μερα πριν φυγω για διακοπες και δεν ειχα αγορασει τιποτα! και στην Κορινθο που ειχα πεταχτει, δεν ειχαν απολυτως τιποτα! ειδικα μεμβρανες, γύρισα σχεδόν όλα τα μαγαζιά ηλεκτρονικής κ δεν βρήκα! για προτείνετε καμια θηκούλα κ μεμβράνη για να το προστατέψουμε λιγάκι.

το δικο μου ειχε μεμβρανη και τη θηκη απο σιλικονη στη συσκευασια. Με ασημι καπακι και μαυρο ματ. Το αγορασα απο τα Media Markt Θεσσαλονικης

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω συνδεση στο market και μου λεει οτι η καρτα sim δεν ειναι διαθεσιμη για υπηρεσιες δεδομενων, υπαρχει καποια λυση?

 

Σου βγάζει το μήνυμα ακόμα και όταν πας να μπεις στο GMail? Σου το βγάζει και όταν προσπαθείς μέσω WiFi?

 

Το έπαθε ένας φίλος μου που πήρε το Pro. Όταν ξεκίνησε ο οδηγός ρυθμίσεων όταν πρωτοάνοιξε το κινητό δεν έκανε google account με αποτέλεσμα να του βγάζει συνέχεια το παραπάνω μήνυμα. Οι ρυθμίσεις 3G/mms δεν παίζουν ρόλο. Μπορούσε κανονικά να σερφάρει σε σελίδες.

 

Άλλοι χρήστες που είχαν το ίδιο πρόβλημα έκαναν τις εξής 2 λύσεις:

1. κλείσε το κινητό, βγάλε την κάρτα sim και δοκίμασε να μπεις. Αν μπει κανονικά, ξαναβάλε την sim και λογικά δεν θα ξαναέχεις πρόβλημα

2. Κάνε back-up τις επαφές σου, μηνύματα κλπ και κάνε Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μετά θα δουλέψει σίγουρα.

 

Αυτός ο φίλος μου αναγκάστικε να κάνει reset για να δουλέψει.

 

Δες αυτή:

http://www.amazon.co.uk/SONY-ERICSSON-XPERIA-MINI-SILICONE/dp/B003UBE2MI/ref=wl_it_dp_o?ie=UTF8&coliid=I406153HT2VQH&colid=24L6EVRVM2MQ3

 

Θήκη σιλικόνης, σε διάφορα χρώματα, με ή χωρίς screen protector. Με τα μεταφορικά έρχεται γύρω στα 7 ευρώ (χωρίς τη μεμβράνη) και το λαμβάνεις σε 7-10 μέρες. Εγώ πήρα μαύρη σιλικόνης με μεμβράνη και είναι τέλεια!!!

 

Εγώ που πήγα να παραγγείλω θήκες κινητού από το Amazon.co.uk μου έβγαλε οτι δεν στέλνουν προς Ελλάδα. Πολύ περίεργο. Τελικά τις πήρα από το ebay.co.uk φθηνότερα. (ακόμα τις περιμένω...)

Edited by zxr
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ξενερώσει. εχω το handsent sms και τους αριθμους τους δεχεται με +30 κ για αυτο δεν μου τους εμφανιζει με ονομα επειδη τους εχω αποθηκευμενους χωρις το +30. πως στο κορακα διορθωνεται αυτο; να αλλαξω προγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια παντως ποτε δεν το καταλαβα αυτο που λετε για το +30. Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα μεχρι στιγμης. Ουτε με την αναζητηση ονοματων στον καταλογο οπως ανεφεραν καποιοι προηγουμενοι και φυσικα οπως μαντεψατε ουτε με την μπαταρια. Βεβαια αυτο ειναι σχετικο. Ας πουμε οτι το φορτιζω καθε δυο μερες....

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση και από μένα.

Εκανα ταξινόμηση με Επώνυμο-Ονομα στις επαφές στο Google mail, αλλά όταν κάνω συγχρονισμό με το τηλέφωνο τα ταξινομεί πάλι κατά Ονομα-Επώνυμο. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό?

 

Γι'αυτό ρε παιδιά καμία απάντηση??

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω σε κριτικες στο ιντερνετ οτι δεν εχει καλη αναλυση η οθονη...μ'ενδιαφερει το θεμα γιατι θελω η οθονη να ειναι λαμπερη με χρωματα...οσοι το εχετε τι λετε?βλεπω παντως οτι εχει 16εκατομμυρια χρωματα σε 240*320,καλο δεν ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Τα χρωματα ειναι μια χαρα , δεν υπαρχει προβλημα σε αυτον τον τομεα.

Η αναλυση ειναι χαμηλη αλλα αυτο ειναι λογικο για το μεγεθος της οθονης.

 

και ωραια χρωματα εχει και λαμπερη ειναι. αλλα μπορεις να πας και σε ενα καταστημα να το δεις και μονος σου.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. μολις σημερα απεκτησα το xpheria x10 mini και εμαθα για το θεμα με το bluetooth.

 

κατεβασα κανονικα απο το μαρκετ το file trasfer αλλα δε μπορω να καταλαβω πως

1ον θα το κανω ινσταλλ στο κινητο , γτ το κατεβασα στο πς

2ον πως θα το κανω να λειτουργησει μετα.

 

μπορει καποιος να με βοηθησει????

 

μεγαλη λαλακια παντως αυτο με το bluetooth,κυριως σε ενα κινητο τοσο εξελιγμενο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια παντως ποτε δεν το καταλαβα αυτο που λετε για το +30. Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα μεχρι στιγμης. Ουτε με την αναζητηση ονοματων στον καταλογο οπως ανεφεραν καποιοι προηγουμενοι και φυσικα οπως μαντεψατε ουτε με την μπαταρια. Βεβαια αυτο ειναι σχετικο. Ας πουμε οτι το φορτιζω καθε δυο μερες....

 

λοιπον άκου πως έχει το θέμα. έστω ότι έχεις μια επαφή με αριθμό 6973123456. την λένε κώστας την επαφή αυτή. όταν σε καλεί η επαφή, εμφανίζει κανονικά το όνομα. όταν όμως την έχεις αποθηκεύσει σαν +306973123456, τότε δεν θα σου βγάζει όνομα όταν σε καλεί γιατί στην οθόνη του κινητού βγάζει τον αριθμό χωρίς το +30.

 

πάμε τώρα στα sms... ενώ όταν σε καλούν τα τηλέφωνα τα εμφανίζει χωρίς +30 μπροστά απ τον αριθμό, όταν δεχθείς μύνημα απ τον ίδιο αριθμό, θα είναι με το +30 με αποτέλεσμα αφού εσυ το έχεις αποθηκευμένο άνευ +30, να μην σου εμφανίζει ποια επαφή σου έχει στείλει το μύνημα. βγάζει μόνο τον αριθμό.. ελεος.

Link to comment
Share on other sites

να πω κιολας οτι διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες , αλλα ακομα δε καταλαβα πως κανεις install το προγραμμα αυτο απο το πc στο κινητο.

 

χελπππππππππ:(

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να εγκαταστησεις στο κινητο σου απο το market καποιον file manager που κανει install εφαρμογων *.apk. Κατεβασε το astro file manager, χρειαζεται ετσι κι αλλιως στο κινητο για να βλεπεις και να επεξεργαζεσαι τα αρχεια της sd. Μετα θα περασεις το αρχειο που κατεβασες στο pc, στην καρτα μνημης σε ενα δικο σου φακελο οποιον θες, θα το βρεις απο το astro, θα το πατησεις και μετα ->app manager->Install.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

να πω κιολας οτι διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες , αλλα ακομα δε καταλαβα πως κανεις install το προγραμμα αυτο απο το πc στο κινητο.

 

χελπππππππππ:(

 

Κοιτα εδω την 10η και 11η ερωτηση-απαντηση.

 

Υ.Γ. Καλο θα ηταν να ψαχνουμε λιγο καλυετρα πριν ποσταρουμε.:O

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω συνδεση στο market και μου λεει οτι η καρτα sim δεν ειναι διαθεσιμη για υπηρεσιες δεδομενων, υπαρχει καποια λυση?

 

Καταρχήν επιβεβαίωσε με την εξυπηρέτηση πελατών οτι έχει ανοιχτεί το data στη γραμμή σου... δεν είναι πάντα default ενεργοποιημένη. 2η ενέργεια το log in στο google account σου... 3η ενέργεια (αν και δεν βγάζει τέτοιο μύνημα) οι ρυθμίσεις APN.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον άκου πως έχει το θέμα. έστω ότι έχεις μια επαφή με αριθμό 6973123456. την λένε κώστας την επαφή αυτή. όταν σε καλεί η επαφή, εμφανίζει κανονικά το όνομα. όταν όμως την έχεις αποθηκεύσει σαν +306973123456, τότε δεν θα σου βγάζει όνομα όταν σε καλεί γιατί στην οθόνη του κινητού βγάζει τον αριθμό χωρίς το +30.

 

πάμε τώρα στα sms... ενώ όταν σε καλούν τα τηλέφωνα τα εμφανίζει χωρίς +30 μπροστά απ τον αριθμό, όταν δεχθείς μύνημα απ τον ίδιο αριθμό, θα είναι με το +30 με αποτέλεσμα αφού εσυ το έχεις αποθηκευμένο άνευ +30, να μην σου εμφανίζει ποια επαφή σου έχει στείλει το μύνημα. βγάζει μόνο τον αριθμό.. ελεος.

 

εχει βρεθει καποια λυση γι αυτο η παντα στο ενα η στο αλλο θα υπαρχει προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...