Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περί απεσταλμένων μηνυμάτων και αναφορών 3 μόλις σελίδες πιο πριν έχω ήδη απαντήσει για πολλοστή φορά με πλήρες άρθρο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3275095#post3275095

 

Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος αλλά εμένα όταν πατάω παρατεταμένα πάνω στο μήνυμα με αγνοεί παντελώς.

Βέβαια αν εννοείς να το κάνω στο handcent, δεν το έχω εγκαταστήσει. Δηλαδή το είχα βάλει στην αρχή, αλλά μετά το έβγαλα γιατί μου άρεσε περισσότερο ο τρόπος που τα εμφανίζει η προεγκατεστημένη εφαρμογή.... τι να πεις :-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος αλλά εμένα όταν πατάω παρατεταμένα πάνω στο μήνυμα με αγνοεί παντελώς.

Βέβαια αν εννοείς να το κάνω στο handcent, δεν το έχω εγκαταστήσει. Δηλαδή το είχα βάλει στην αρχή, αλλά μετά το έβγαλα γιατί μου άρεσε περισσότερο ο τρόπος που τα εμφανίζει η προεγκατεστημένη εφαρμογή.... τι να πεις :-)

 

Τυπικά πρέπει να το κάνει και στην default εφαρμογή. Εμένα το κάνει , αλλά βέβαια εγώ έχω το x10i το μεγάλο. Αλλά δε βρίσκω λόγο να έχει παραλειφθεί το μενού αυτό από το mini/mini pro. :confused:

Link to comment
Share on other sites

jetVD apo to market

 

Έχω μια απορία πάνω σε αυτό..Μπορεί να είναι χαζή αλλά σόρρυ :O Γράφω έναν τίτλο πχ και από κάτω μου βγάζει κάποιες επιλογές: 3GP Mild Quality,FLV Low (και Mild) Quality, και MP4 High Quality. Ποιο απ'όλα επιλέγω; 'Η είναι όλα τα ίδια;! Έχει σημασία; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία πάνω σε αυτό..Μπορεί να είναι χαζή αλλά σόρρυ :O Γράφω έναν τίτλο πχ και από κάτω μου βγάζει κάποιες επιλογές: 3GP Mild Quality,FLV Low (και Mild) Quality, και MP4 High Quality. Ποιο απ'όλα επιλέγω; 'Η είναι όλα τα ίδια;! Έχει σημασία; Ευχαριστώ!

MP4 High Quality :)

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το jetVD-YouTubeAid για να μπορω να κατεβαζω βιντεο απο youtube αλλα μονο 2 με αφησε να κατεβασω. υπαρχει κανενα περιοριστικο οριο η παιζει κατι αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει τελικα η αγορα του;

 

Θα το έπαιρνα για 2η συσκευή ή δώρο στην αδερφή μου που είναι 18-19 χρονών.

 

Γενικώς (άποψη μου) λόγω της κατασκευής του και της απλότητας του ενδείκνυται πιο πολύ είτε για μικρές γυναικείες ηλικίες (κοπελίτσες 18-25 χρονών που έχουν μια βασική ιδέα από τεχνολογία) είτε για μεγάλους που θέλουν ένα τύπου smartphone χωρίς πολλά πολλά μπλεξίματα και "τσιριμόνιες" (Πατέρας/Μητέρα 40-50 χρονών).

 

Όλα τα παραπάνω με πλήρη εκτίμηση προς την συσκευή και τις δυνατότητες της (δε θέλω να φανεί ότι την υποβαθμίζω) απλά προσπάθησα να σου δείξω το concept και το σκεπτικό με το οποίο φτιάχτηκε. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα το έπαιρνα για 2η συσκευή ή δώρο στην αδερφή μου που είναι 18-19 χρονών.

 

Γενικώς (άποψη μου) λόγω της κατασκευής του και της απλότητας του ενδείκνυται πιο πολύ είτε για μικρές γυναικείες ηλικίες (κοπελίτσες 18-25 χρονών που έχουν μια βασική ιδέα από τεχνολογία) είτε για μεγάλους που θέλουν ένα τύπου smartphone χωρίς πολλά πολλά μπλεξίματα και "τσιριμόνιες" (Πατέρας/Μητέρα 40-50 χρονών).

 

Όλα τα παραπάνω με πλήρη εκτίμηση προς την συσκευή και τις δυνατότητες της (δε θέλω να φανεί ότι την υποβαθμίζω) απλά προσπάθησα να σου δείξω το concept και το σκεπτικό με το οποίο φτιάχτηκε. :)

 

thanks

το θεμα μου ειναι οτι βαρεθηκα πλεον να ψαχνομαι γενικα και θελω την ευκολια του iphone σε απλοτητα χωρις ομως τα σπαστικα αυτου βλ. bluetooth, radio, call manager , i-tunes κτλ. Αν κανεις root τη συσκευη μετα θα παιρνει ραγισμενα προγραμματα;

Link to comment
Share on other sites

thanks

το θεμα μου ειναι οτι βαρεθηκα πλεον να ψαχνομαι γενικα και θελω την ευκολια του iphone σε απλοτητα χωρις ομως τα σπαστικα αυτου βλ. bluetooth, radio, call manager , i-tunes κτλ. Αν κανεις root τη συσκευη μετα θα παιρνει ραγισμενα προγραμματα;

 

Δεν χρειαζεται root για να περασεις... ημινομιμες εφαρμογες... Το root σου δινει απλως δικαιωματα superuser που σημαινει οτι μπορεις να φερεις το κινητο στα μετρα σου πειραζοντας τα διαφορα αρχεια συστηματος παντα υπ'ευθυνη σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αναλάβει κάποιος που έχει χρόνο να κάνει ένα FAQ, γιατί βλέπουμε ερωτήσεις που αφορούν όλο τα ίδια και τα ίδια; Από την άλλη καταλαβαίνω και τα παιδιά, ότι είναι δύσκολο να διαβάσουν όλα τα posts του X10 και Χ10mini, γιατί τα θέματα έχουν γίνει τεράστια!

 

Πολυ καλη ιδεα φιλε μου. Το ετοιμαζω ηδη... :)

 

Εdit: Sorry για το διπλο ποστ, δεν προσεξα οτι ηταν δικο μου το τελευταιο. :O

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως να το κάνω debrand;

 

To κάνα, με παίδεψε λίγο, αλλά όλα καλά.

 

Υ.Γ. Όταν σε ένα άλλο PC πάω να τρέξω το SEUS, δεν συνεχίζει γιατί ψάχνει να βρει drivers για το flash μενού του τηλεφώνου και κολλάει. Υπάρχει κάποια λύση;

Edited by ael1964
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα - είμαι καινούργιο μέλος στο φόρουμ και μπήκα επειδή χθες έγινα κάτοχος του x10 mini. έχω καταλάβει κάποια βασικά πράγματα για τη λειτουργία του κινητού ωστόσο έχω δύο βασικές απορίες (ζητώ συγγνώμη αν έχουν ξανατεθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά δεν έχω τον χρόνο για να διαβάσω 120 σελίδες...):

 

1. αντέγραψα απο το pc στην κάρτα, στον φάκελο DCIM>100MSDCF, μέσω του windows explorer κάποιους φακέλους με φωτογραφίες. στην επιλογή album όμως τώρα πια τις εμφανίζει όλες μαζί. υπάρχει η δυνατότητα να κρατήσει τη δομή που έχω φτιάξει όταν τις μετέφερα από το pc; υπάρχει η δυνατότητα δημιουργίας φακέλων; τους ήχους γιατί δεν μου τα εμφανίζει στο album;

 

2. το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και με τα αρχεία ήχου. εμφανίζει μαζί όλα τα αρχεία που έχω βάλει απο το pc σε φακέλους, μπερδεύοντας τώρα και εμφανίζοντας όλα μαζί τα ringtones, τις ηχογραφήσεις και τα τραγούδια που του πέρασα. μπορώ να τα έχω σε φακέλους;

 

3. μπορώ να δημιουργήσω φακέλους και τα sms;

 

4. πώς καταλαβαίνω στη λίστα των μηνυμάτων αν ένα μήνυμα είναι εισερχόμενο ή σταλθέν;

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια - ελπίζω να μην ήταν πολύ "παιδικές" οι απορίες μου...:)

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα βημα βημα τον οδηγο για ροοτ με φλασαρισμα το εγκατεστησε σωστα..τωρα ομως παω να ανοιξω καποιες εφαρμογες οπως πχ το market ή mediascape και μ λεει "Λυπουμαστε

Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης...Προσπαθηστε ξανα..." Τι γινεται τωρα? Μπορω να κανω hard format?

Link to comment
Share on other sites

Θα το έπαιρνα για 2η συσκευή ή δώρο στην αδερφή μου που είναι 18-19 χρονών.

 

Γενικώς (άποψη μου) λόγω της κατασκευής του και της απλότητας του ενδείκνυται πιο πολύ είτε για μικρές γυναικείες ηλικίες (κοπελίτσες 18-25 χρονών που έχουν μια βασική ιδέα από τεχνολογία) είτε για μεγάλους που θέλουν ένα τύπου smartphone χωρίς πολλά πολλά μπλεξίματα και "τσιριμόνιες" (Πατέρας/Μητέρα 40-50 χρονών).

 

Όλα τα παραπάνω με πλήρη εκτίμηση προς την συσκευή και τις δυνατότητες της (δε θέλω να φανεί ότι την υποβαθμίζω) απλά προσπάθησα να σου δείξω το concept και το σκεπτικό με το οποίο φτιάχτηκε. :)

Καλησπέρα,

 

όντας κάτοχος κι εγώ πλέον ενός mini pro και έχοντας παλαιότερα smartphones από P800-900, SX1, M600 και φυσικά το τελευταίο μου HTC touch cruise αξιοποιώντας τα πλήρως από θέμα δυνατοτήτων θα διαφωνήσω εν μέρει μαζί σου.

Θεωρώ το κινητάκι αυτό πάρα πολύ καλό από θέμα δυνατοτήτων, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα ιδιαίτερο από ακριβότερα μοντέλα και το βρίσκω (μετά από το πέρασμα μου από S60, UIQ και WM) απείρως πιο εύχρηστο!

Λόγω ευχρηστίας λοιπόν ή/και μεγέθους δεν θα το έβαζα σε κατηγορίες όπως "κοπελίτσες 18-25" ή "Μητέρα 40-50".

Ήμουν και παραμένω απαιτητικός λοιπόν από το κινητό μου και θέλοντας να ξεφύγω από τα τεράστια κινητά αλλά και από την σκέτη οθόνη αφής (λόγω πολλών μηνυμάτων) το θεωρώ ιδανικό κινητό για οποιονδήποτε, απαιτητικό και μη.

Πέρα από αυτή την επισήμανση, σχετικά με την μπαταρία την βρίσκω πολύ καλή, τηρουμένων των διαστάσεων (2η μέρα με αρκετή χρήση και είναι στο 45-50%) το μόνο που με ενοχλεί αρκετά είναι το πίσω καπάκι που στο κάτω του μέρος τρίζει αρκετά και το καταλαβαίνεις και όταν πατάς ένα από τα πλήκτρα της πρόσοψης αλλά και γράφοντας με το QWERTY. Το έχει παρατηρήσει κι άλλος?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ XPERIA X10 MINI ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ...ΠΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΑ BLEUTOOTH???

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΑΡΤΕΣ ΕΤΟΙΜΟΙ ??ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΣΤΟΧΙΑ ΔΙΚΤΥΟΥ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΗ ΑΠΑΙΤΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ!!!ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

 

Υπενθύμιση από την Ο.Δ.: Θα σε παρακαλέσω θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

όντας κάτοχος κι εγώ πλέον ενός mini pro και έχοντας παλαιότερα smartphones από P800-900, SX1, M600 και φυσικά το τελευταίο μου HTC touch cruise αξιοποιώντας τα πλήρως από θέμα δυνατοτήτων θα διαφωνήσω εν μέρει μαζί σου.

Θεωρώ το κινητάκι αυτό πάρα πολύ καλό από θέμα δυνατοτήτων, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα ιδιαίτερο από ακριβότερα μοντέλα και το βρίσκω (μετά από το πέρασμα μου από S60, UIQ και WM) απείρως πιο εύχρηστο!

Λόγω ευχρηστίας λοιπόν ή/και μεγέθους δεν θα το έβαζα σε κατηγορίες όπως "κοπελίτσες 18-25" ή "Μητέρα 40-50".

Ήμουν και παραμένω απαιτητικός λοιπόν από το κινητό μου και θέλοντας να ξεφύγω από τα τεράστια κινητά αλλά και από την σκέτη οθόνη αφής (λόγω πολλών μηνυμάτων) το θεωρώ ιδανικό κινητό για οποιονδήποτε, απαιτητικό και μη.

Πέρα από αυτή την επισήμανση, σχετικά με την μπαταρία την βρίσκω πολύ καλή, τηρουμένων των διαστάσεων (2η μέρα με αρκετή χρήση και είναι στο 45-50%) το μόνο που με ενοχλεί αρκετά είναι το πίσω καπάκι που στο κάτω του μέρος τρίζει αρκετά και το καταλαβαίνεις και όταν πατάς ένα από τα πλήκτρα της πρόσοψης αλλά και γράφοντας με το QWERTY. Το έχει παρατηρήσει κι άλλος?

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε. Και εγω ''εφυγα'' απο symbian οντας χρονια χρηστης και εχω σαν βασικο τωρα το μινι. Δεν πιστευα πραγματικα οτι το symbian ειναι τοσο πισω σε θεματα ευχρηστιας, εγκαταστασης εφαρμογων κ.τ.λ.

Ειναι αυτο που ηθελα και δεν εχω κανενα παραπονο. Δεν εχω στερηθει τπτ,ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο και με εχει βολεψει αφανταστα το μεγεθος,και το android επισης. Στην ερωτηση σου για το τριξιμο, ναι, ισχυει και σε μενα αλλα εχω αγορασει αυτη τη θηκη σιλικονης:http://www.myshopper.gr/redirect.php?id=43484&m=25&p=Silicon%20Case%20x10%20mini και δεν υπαρχει κανενα τριξιμο συν οτι το κανει αρκετα στυλατο λογο του ωραιου σχεδιασμου της, και σε συνδιασμο με την ασημι προσοψη το κανει κουκλι.:)

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εχω παρει δωρο της κοπελας μου και παρολο που η χρηση ειναι μηδαμινη (χωρις gprs και wifi) μονο με κλησεις της κραταει με το ζορι μια μερα η μπαταρια....καποια βοηθεια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν παω και βγαλω χρεωστικη καρτα και της βαλω χρηματα,θα μπορω να αγοραζω εφαρμογες απο το market? Η ειναι μονο με πιστωτικη καρτα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...