Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γιατι οσο κι αν σου φαινεται περιεργο οι σημερινες συσκευες με τις capacitive οθονες και τους γρηγορους επεξεργαστες καταναλωνουν τρελα, και δυστυχως η εξελιξη των μπαταριων δεν ειναι αναλογη αυτης του υπολοιπου hardware.:mad:

 

Και γιατί να μου φαίνεται περίεργο;

Αν κρατάει 2 μέρες και πάει για 3 το θεωρώ εξαιρετική επίδοση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 μέρες αυτονομία δεν είναι και ότι καλύτερο, με 3 παλεύετε, το nokia n73 που είχα μέχρι πρίν απο λίγες μέρες (πέθανε το καημένο) το φόρτιζα κάθε 10 μέρες! Ξεχνούσα που έβαζα τον φορτιστή πολλές φορές! :)

Δεν μπορώ απο τις 10 να πάω στις 2... :worry:

 

Και που να δεις τερμηνα που εβγαζα με το 6210 που ειχα... Αχ! Αξεχαστες εποχες... :D

 

Παντως φιλε δυσκολα βρισκεις σημερα hi-end κινητο με αυτονομια μεγαλυτερη των 3 ημερων.

 

Και γιατί να μου φαίνεται περίεργο;

Αν κρατάει 2 μέρες και πάει για 3 το θεωρώ εξαιρετική επίδοση.

 

Ασε κι εγω μια απο τα ιδια... Ε ρε που καταντησαμε...

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες αυτονομία δεν είναι και ότι καλύτερο, με 3 παλεύετε, το nokia n73 που είχα μέχρι πρίν απο λίγες μέρες (πέθανε το καημένο) το φόρτιζα κάθε 10 μέρες! Ξεχνούσα που έβαζα τον φορτιστή πολλές φορές! :)

Δεν μπορώ απο τις 10 να πάω στις 2... :worry:

 

όπως θα δεις τα μισά ποστ στο thread λένε οτι η μπαταρία κρατάει μαξ 2 μέρες με φουλ χρήση.... οπότε ξαναγύρνα στη ΝΟΚΙΑ καλύτερα...

 

Εμένα μου έχει κρατήσει και 4 μέρες όταν χρειάστηκε (δεν είχα φορτιστή και είχα ανάγκη για ομιλία λόγω νοσοκομείων)... απλά ήμουν σε gsm, με 30% φωτεινότητα, έκλεινα συνέχεια ότι εφαρμογές άνοιγαν μόνες τους και έκανα lock screen αμέσως μεατά τη χρήση.... αυτό βέβαια δεν είναι κανονική χρήση, απλά το λέω γιατί κάποιος μπορεί να βρεθεί σε αντίστοιχη θέση, υπάρχει τρόπος για εξοικονόμηση!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έχω άλλο πρόβλημα..Είδα τι είχατε γράψει για το bluetooth transfer,ακολούθησα τις οδηγίες, 'μπήκα' στην άλλη συσκευή και πήρα 2 εικόνες..Όταν επέλεγα μία πχ μου την έδειχνε κανονικά..Και μετά,όταν απενεργοποίησα το bluetooth δεν μπορούσα να δω τις εικόνες,δεν τις εμφανίζει..Ξέρει κανείς γιατί;!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε εάν θα κυκλοφορήσει η αναβάθμιση Android 2.1 για τις ελληνικές συσκευές, τον Σεπτέμβριο σύμφωνα με τις ανακοινώσεις και της φήμες από την SE;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα η μπαταρια μου εχει κρατησει 4 και κατι μερες.παντωσ κατω απο 2 με τιποτα δε μου εχει πεσει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα η μπαταρια μου εχει κρατησει 4 και κατι μερες.παντωσ κατω απο 2 με τιποτα δε μου εχει πεσει.

 

 

 

:shock::shock: Πρέπει να είσαι ο μοναδικός... Εμένα μου βγάζει με το ζόρι μια μέρα...:(:down:

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρια μου κραταει 2 μερες με εντονη χρηση παντως.

Συγνωμη αν κουραζω με την ερωτηση μου,το ξερω εχει ξαναγινει η ερωτηση αλλα δεν μπορουσα να την βρω. Υπαρχει τροπος να αλλαξει η διαταξη των εισερχομενων μηνυματων ωστε να μην φαινονται σαν συνομιλιες?

 

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρια μου κραταει 2 μερες με εντονη χρηση παντως.

 

Συγνωμη αν κουραζω με την ερωτηση μου,το ξερω εχει ξαναγινει η ερωτηση αλλα δεν μπορουσα να την βρω. Υπαρχει τροπος να αλλαξει η διαταξη των εισερχομενων μηνυματων ωστε να μην φαινονται σαν συνομιλιες?

 

 

 

Ευχαριστω:)

νομίζω πως δεν μπορείς να το αλλάξεις αυτό. δοκίμασε το handsend sms έχει πολλές επιλογές μήπως βρεις κάτι εκεί.

 

 

 

Sent from my E10i using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έχω άλλο πρόβλημα..Είδα τι είχατε γράψει για το bluetooth transfer,ακολούθησα τις οδηγίες, 'μπήκα' στην άλλη συσκευή και πήρα 2 εικόνες..Όταν επέλεγα μία πχ μου την έδειχνε κανονικά..Και μετά,όταν απενεργοποίησα το bluetooth δεν μπορούσα να δω τις εικόνες,δεν τις εμφανίζει..Ξέρει κανείς γιατί;!

 

Μήπως απλώς πάτησες πάνω στις εικόνες? Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να τις "δεις" απλώς. Αν θέλεις να τις μεταφέρεις κανονικά στο x10 mini τότε πρέπει να τις τικάρεις, να πατήσεις το αριστερό πλήκτρο μενού και να επιλέξεις "Μεταφόρτωση αρχείων".

 

Αν δεν έχεις ορίσεις φάκελο προοριμού από τις ρυθμίσεις, ο default φάκελος είναι χύμα στην κάρτα /sdcard.

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλώς πάτησες πάνω στις εικόνες? Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να τις "δεις" απλώς. Αν θέλεις να τις μεταφέρεις κανονικά στο x10 mini τότε πρέπει να τις τικάρεις, να πατήσεις το αριστερό πλήκτρο μενού και να επιλέξεις "Μεταφόρτωση αρχείων".

 

Αν δεν έχεις ορίσεις φάκελο προοριμού από τις ρυθμίσεις, ο default φάκελος είναι χύμα στην κάρτα /sdcard.

 

Όχι δεν πάτησα πάνω τους απλώς,τις επέλεξα και έγινε κανονικά η μεταφόρτωση..Έχω ορίσει και φάκελο,πήγαν εκεί κανονικά..Απλά δεν μου τις εμφανίζει..:mad: Τεσπα θα το βρω που θα μου πάει..Ευχαριστώ που απάντησες πάντως!

 

Το ξαναδοκίμασα και δεν παίζουν ούτε οι ήχοι ούτε τα βίντεο...Γρρρρρρ :@ :(

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

πλέον είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού.. :) κάποιες γρήγορες ερωτήσεις για όποιον έχει την όρεξη να μου απαντήσει..

 

1. 1η φόρτιση ποτε και πόση ώρα; να αδειάσω την μπαταρία πρώτα από μαμά που είναι φορτισμένο και να φορτίσω φουλ μετά; ή κατευθείαν να το βάλω για φουλ φόρτιση;

 

2. είναι vodafone. κρίβω τα μενού της vodafone;

 

3. πείτε μου ποιες είναι οι must have εφαρμογες πέρα από το bluetooth transfer;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα κι εγώ ρουτ άλλα δεν μου δουλέυει το τιτανιουμ, βγάζει μύνημα Sorry, i could not acquire root priviliges......mpla mpla, ξέρει κανείς τη πέζει?

 

Για Documents to go και λοιπα προγραματάκια όποιος θέλει ρ'ιχτε π.μ. να σας στείλω διευθηνση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ντροπη σου...:lol:

 

 

 

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω ακριβως πως το εχει στο mini. Στον Big Brother του που εχω ειναι:

 

Ρυθμισεις>Στοιχεια ασυρματου ελεγχου>Δικτυα κινητης τηλεφωνιας>Λειτουργια δικτυου>Μονο GSM

 

Λογικα κατι παρεμφερες πρεπει να εχει και το mini.

 

Ερώτηση: Ρυθμίζοντας το mini σε λειτουργία "μόνο GSM", αυτό σημαίνει ότι δεν μπορεί να στείλει/λάβει MMS όσο είναι σε αυτό το mode? Ή δεν έχει να κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Ρυθμίζοντας το mini σε λειτουργία "μόνο GSM", αυτό σημαίνει ότι δεν μπορεί να στείλει/λάβει MMS όσο είναι σε αυτό το mode? Ή δεν έχει να κάνει;

Το έχω μόνο GSM και στέλνω/λαμβάνω τα πάντα.

 

Άσχετο: Το ρώτησα και στο topic για Cosmote, αλλά ας ρίξω κι εδώ μια προσπάθεια. Έχω σύνδεση Cosmote Απεριόριστα 25 (1500 προς Cosmote + 60 λεπτά/60sms προς αλλα δίκτυα). Παράλληλα είναι και σε οικογενειακό πακέτο.

 

Θέλω άμεσα να προσθέσω κάποιο πακέτο Ιντερνετ. Πχ 100 ΜΒ με 5euro. Προτιμώ κάτι στο στυλ, στέλνω ένα ειδικό sms και ενεργοποιείται η υπηρεσία και ισχύει για κάθε μήνα. Όπως για παράδειγμα με τα πακέτα δωρέαν sms 60-120 κλπ.

Edited by mattimus_prime
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω η συσκευή δεν έχει ραδιόφωνο ε???? Γίνετε να πάρει?

Έχει κανονικά ραδιόφωνο. Άνοιξε την εφαρμογή "Ραδιόφωνο".

Όπως σε όλα τα κινητά, πρέπει πρώτα να συνδέσεις τα hands-free για να πιάσει σήμα.

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παδιια ψαχνω μεσα στα post αλλα ζαλιστικα και δεν βρικα αυτο που θελω.

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να ομαδοποιησω τις φωτο μου ?δλδ να φτιαξω φακελους μεσα στον φακελο Αλμπουμ.

 

Ας δωσει καποιος τα φωτα του γιατι μετεφερα τα παντα απο το παλιο κινητο μου και γινετε χαμος...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παδιια ψαχνω μεσα στα post αλλα ζαλιστικα και δεν βρικα αυτο που θελω.

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να ομαδοποιησω τις φωτο μου ?δλδ να φτιαξω φακελους μεσα στον φακελο Αλμπουμ.

 

Ας δωσει καποιος τα φωτα του γιατι μετεφερα τα παντα απο το παλιο κινητο μου και γινετε χαμος...

 

πιθανοτατα δεν γινεται...εγω εχω εικονες σε διαφορετικους φακελους και εμφανιζονται ολες στο αλμπουμ..αυτο σημαινει οτι ειναι ενα ευρετηριο με ολες τις εικονες σου..ισως υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη να βλεπεις τις φωτο σου με τον τροπο που θες..ψαξε στο μαρκετ γραφοντας photo πχ.

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω.

Η κολλητή μου θα πάει διακοπές και σκεφτήκαμε να τιμήσουμε δεόντως το fring με τις video calls του. Το πρόβλημα ποιο είναι, το fring δεν υπάρχει στο market του Mini. Και σκέφτομαι με το ταπεινό μυαλό μου εγώ τώρα, αν κάνουμε root και βάλουμε market enabler θα βγει; Ας το δοκιμάσει κάποιος παρακαλώ κι ας μου πει. Σημειωτέον η εφαρμογή δε κατεβαίνει από τη σελίδα του m.fring.com

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα ποστάρει και 1-2 μέρες πριν.. είχα μερικές αμφιβολίες να αγοράσω σαν δωράκι αυτό το κινητό στην κοπέλα μου επειδή ήταν Βονταφον και επειδή η μπαταρία του δεν ήταν ικανοποιητική!

 

Όμως..

 

Τα εικονίδια της Βοντα τα βολέψαμε στην τελευταία οθόνη μας και δεν μας ενοχλούν.. όπως και δεν τα ενοχλούμε!!:)

Αλλά και η μπαταρία, μιας και του έχουμε κάνει μόνο ΜΙΑ φόρτιση κράτησε με χρήση μηνυμάτων και τηλεφώνου 2.5 μερούλες. Χωρίς να του έχουμε περάσει ούτε εφαρμογές αλλά δεν έχουμε παίξει και με wifi παρά μόνο για 15' για να το δοκιμάσουμε!:)

 

Σαν κινητάκι πάντως είναι όμορφο και λειτουργικό..!!:)

 

Η μόνη χαζομάρα του είναι με την αναγνώριση των ονομάτων του τηλεφωνικού καταλόγου.. που πρέπει να τα έχεις και με +30 αλλά και σκέτα για να τα βλέπεις σωστά όταν σε καλεί ο άλλος αλλά και όταν σου στέλνει SMS!!:(

 

Κατα τ'αλλα... κι εγώ θα το έπαιρνα..:):):)

-- Την υπογραφή σου και το.. LIKE σου πρέπει να πεοσέχεις που τα βάζεις μας έλεγαν οι προΓιαγίαδες μας!! -- :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα παιχνιδια που εχει στο μαρκετ δεν παιζουν και στο μινι?

 

πχ βλεπω αυτο με πολυ καλα γραφικα, αλλα μου λεει αδυνατη η εγκατασταση...

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...