Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συνάντησα μια πολύ χρήσιμη, κατ' εμέ, εφαρμογή η οποία λέγεται Droid Stats. Κάνει το εξης: μετράει (όπως και πολλές άλλες εφαρμογές πχ το Phonalzr, DataCounter, NetCounter) το χρόνο ομιλίας, απεσταλμένα SMS και ΜΒ λήψης/αποστολής ώστε να έχετε μια ιδέα για τη χρήση που κάνετε κάθε μήνα.

 

Το πάει βέβαια ακόμα παραπέρα με το εξής χαρακτηριστικό: μπορείτε να ορίσετε πόσο δωρεάν χρόνο ομιλίας, πόσα δωρεάν sms και πόσα δωρεάν ΜΒ έχετε κάθε μήνα ώστε να εμφανίζει το υπόλοιπο σας. Εμφανίζει επίσης και το κόστος της κάθε κλήσης ή sms αν ξεπεραστεί αυτό το όριο. Φυσικά το κόστος κάθε κλήση σε cents το ορίζετε όσο θέλετε. Ορίζεις ακόμη και πότε αλλάζει ο μήνας χρέωσης πχ αν είναι στις 19/7 και όχι κάθε πρώτη του μηνός.

 

Το ακόμσ πιο γ*μάτο είναι ότι μπορείτε να ορίσετε και προς ποιούς αριθμούς συγκεκριμένα έχετε δωρεάν κλήσεις/sms κλπ. Μπορείτε να ορίσετε ακόμα και ολόκληρη ομάδα αριθμών πχ βάζοντας 697* ορίζετε όλες τις επαφές σας που έχουν Cosmote (χοντρικά βέβαια μιας και υπάρχει και η φορητότητα).

 

Πχ εγώ που έχω το Cosmote Απεριόριστα 35, μπορώ να ορίσω ότι όλοι οι αριθμοί 697* και 210* και 2310* είναι δωρεάν (για κλησεις και sms).

(Σημ. θεωριτικά το όριο είναι 1500 λεπτά, αλλά στην πράξη ούτε που το φτάνω)

(Σημ.2 Έβαλα 210 και 2310 μιας και όρισα μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη, αλλά το πιάσατε το νόημα.)

 

 

 

καλησπέρα..αναπαραγωγή αρχείων wma ο default player δεν υποστηρίζει;

 

Στα χαρακτηριστικά της συσκευής αναφέρει ότι υποστηρίζει αρχεία WMA. Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια.

Edited by mattimus_prime
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

όσα αρχεία σε wma κι αν δοκίμασα δεν ετρεξαν..αν τα έχει παίξει κανείς ας μου πει με ποιον player τα έτρεξε για να το δοκιμασω..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. αγορασα χτες το pro!!! Υπεροχη κατασκευη και πολυ γρηγορο menu. Θα ηθελα να κανω μια ερωτησουλα, ελπιζω να μπορει να με βοηθησει καποιος.... Θελω μεσω του κινητου να εχω προσβαση σε καποιες καμερες που εχω στη δουλεια. Αλλα χτες που προσπαθησα να μπω μου ανοιγε η ιστοσελιδα αλλα οχι η εικονα. Ξερεις καποιος τι μπορω να κανω???

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

όσα αρχεία σε wma κι αν δοκίμασα δεν ετρεξαν..αν τα έχει παίξει κανείς ας μου πει με ποιον player τα έτρεξε για να το δοκιμασω..

 

Κοιταξες μηπως τα κομματια που εβαλες ειχαν το γνωστο σπαστικο κλειδωμα?

 

@mattimus_prime οντως πολυ χρησιμη εφαρμογη φιλε. Σηκωσε την και στο topic των android εφαρμογων να την δουν κι αλλοι.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μπορει καποιος που εχει το mini με τις ρυθμισεις της Cosmote για Mobile Internet και MMS να τις ποσταρει εδω ή ναμου τις στειλει με ενα pm. Εχω φαει τον κοσμο και δεν τις εχω βρει πουθενα...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια νεα εκδοση του firmware του κινητου,καποιο update δηλαδη σχετικα με το λειτουργικο του?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κατι ασχετο θα δουμε ποτε flash player στο κινιτακι μας?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κατι ασχετο θα δουμε ποτε flash player στο κινιτακι μας?

 

Πριν την 2.2 (αν δλδ την παρουμε ποτε κι αυτη) χλωμο το κοβω...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξες μηπως τα κομματια που εβαλες ειχαν το γνωστο σπαστικο κλειδωμα?

 

Ναι το τσέκαρα κι αυτό, δεν έχουν κανένα κλείδωμα..Και δεν είναι τόσο το θέμα ότι θέλω να έχω WMA, αλλά αφού τα υποστηρίζει θέλω να δω γιατί δεν παίζουν..:p

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σήμερα στο plaisio.gr σήμερα να χαζέψω και κάνοντας search με λέξεις-κλειδιά "xperia" + "mini" μου έβγαζε μόνο το pro!!! Τηλεφώνησα αμέσως και μου είπαν ότι έχουν σταματήσει την διάθεση του απλού mini (προς το παρόν αλλά σαν "επ' αόριστον" μου ακούστηκε περισσότερο).

Λέτε σε λίγο καιρό να είναι δυσεύρετο??

 

Και θέλω να το πάρω στην αδερφή μου ρε γ*****το αλλά ακόμα δεν έχω λεφτά... :mad: :(

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σήμερα στο plaisio.gr σήμερα να χαζέψω και κάνοντας search με λέξεις-κλειδιά "xperia" + "mini" μου έβγαζε μόνο το pro!!! Τηλεφώνησα αμέσως και μου είπαν ότι έχουν σταματήσει την διάθεση του απλού mini (προς το παρόν αλλά σαν "επ' αόριστον" μου ακούστηκε περισσότερο).

Λέτε σε λίγο καιρό να είναι δυσεύρετο??

 

Και θέλω να το πάρω στην αδερφή μου ρε γ*****το αλλά ακόμα δεν έχω λεφτά... :mad: :(

μωλις τωρα πηρα και εγω τηλεφωνο στο πλαισιο και μου ειπανε οτι εχει εξαντλιθει και να το περιμενεις απο 9/8

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

δυστυχως ή ευτυχως προσφατα αγορασα και εγω το x10 mini! αντιμετωπίζω και εγω το γνωστο πρόβλημα με τις επαφές... εκανα αντιγραφη από την κάρτα sim στο κινητό απευθειας, καποιες επαφες τις εμφανιζε και κάποιες όχι, από το πρωι διαβάζω όλα τα post αλλά δυστυχως καποια λύση δεν είδα, το μονο που έκανα ήταν να σβησω όοοοολες τις επαφες και να τις γραψω μια-μια στο outlook (μπροστα από κάθε αριθμό εβαλα το +30)από εκει με το android-sync τις πέρασα στο κινητο, τωρα τις εμφανίζει κανονικά αλλά ακόμα δεν κατάλαβα, τι γινεται?

το προηγουμενο κινητο μου ηταν το κ800ι και η κάρτα μου είναι vodafone!

ελπίζω να μην μου βγαλει πάλι καποιο θεμα με τις επαφες, ειλικρινα θελω πολύ να το αγαπήσω αυτο το τσαχπίνικο κινητάκι αλλά δυστυχως κρατάει αποστάσεις :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΥΘΙΣΗ ΜΕ ΤΟ GMAIL ΠΡΟΣΠΑΘΟ ΝΑ ΚΑΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΒΑΖΟ ΟΝΟΜΑ ΚΟΔΙΚΟΥΣ ΠΑΤΑΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΚΤΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΔΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΥΘΙΣΗ ΜΕ ΤΟ GMAIL ΠΡΟΣΠΑΘΟ ΝΑ ΚΑΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΒΑΖΟ ΟΝΟΜΑ ΚΟΔΙΚΟΥΣ ΠΑΤΑΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΚΤΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΔΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ

 

Μήπως να έμπαινες από έναν υπολογιστή, να έφτιαχνες στο Gmail από τον υπολογιστή λογαριασμό (εάν δεν έχεις ήδη) και μετά να τον χρησιμοποιήσεις στο κινητό σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να βάλω το mylookout που έχει και ένας φίλος μου στο HTC Magic και δεν με αφήνει. Ξέρει κανείς τι παίζει; ή γενικά αν δεν μπαίνει κάποιο παρόμοιο free; Ευχαριστώ

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να έμπαινες από έναν υπολογιστή, να έφτιαχνες στο Gmail από τον υπολογιστή λογαριασμό (εάν δεν έχεις ήδη) και μετά να τον χρησιμοποιήσεις στο κινητό σου;

 

το δοκιμασα και απο τον υπολογιστη και δεν αναγνοριζει τον λογαριασμο οταν μπαινο απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

δυστυχως ή ευτυχως προσφατα αγορασα και εγω το x10 mini! αντιμετωπίζω και εγω το γνωστο πρόβλημα με τις επαφές... εκανα αντιγραφη από την κάρτα sim στο κινητό απευθειας, καποιες επαφες τις εμφανιζε και κάποιες όχι, από το πρωι διαβάζω όλα τα post αλλά δυστυχως καποια λύση δεν είδα, το μονο που έκανα ήταν να σβησω όοοοολες τις επαφες και να τις γραψω μια-μια στο outlook (μπροστα από κάθε αριθμό εβαλα το +30)από εκει με το android-sync τις πέρασα στο κινητο, τωρα τις εμφανίζει κανονικά αλλά ακόμα δεν κατάλαβα, τι γινεται?

το προηγουμενο κινητο μου ηταν το κ800ι και η κάρτα μου είναι vodafone!

ελπίζω να μην μου βγαλει πάλι καποιο θεμα με τις επαφες, ειλικρινα θελω πολύ να το αγαπήσω αυτο το τσαχπίνικο κινητάκι αλλά δυστυχως κρατάει αποστάσεις :p:lol:

 

Όταν είσαι στη λίστα με τις επαφές, πάτα το πλήκτρο Μενού (το αριστερό με το [+]) και θα βγάλει 4 επιλογές. Εσύ διάλεξε το "Ομάδα για εμφάν." όπου διαλέγεις ποια ομάδα (δηλαδή label/ετικέτα) από τις επαφές σου θα εμφανίζεται στη λίστα των επαφών σου. Πχ αν έχεις βάλει Labels (Ετικέτες) στις επαφές σου στο GMail τότε μπορείς να τσεκάρεις ποιες θα εμφανίζονται ή αν θες όλες μαζί. Πχ εγώ έκανα Label ονόματι "Cell Phone" και επέλεξα μόνο αυτή για να μην εμφανίζει και τις επαφές του email που είχα από παλιά. (ναι, είμαι χρήστης GMail...). Μήπως δλδ είχε επιλεγμένη κάποια ομάδα η οποία ήταν υποσύνολο των επαφών σου.

 

Να ξέρετε πως αν αντιγράψετε τις επαφές από την κάρτα SIM προς το κινητό τότε ΔΕΝ υπάρχει επιλογή για να τις σβήσει μόνο αυτές. Επίσης, δεν βρήκα επιλογή για να γίνει το αντίστροφο. Δηλαδή αντιγραφή των επαφών από το κινητό προς τη SIM. Αν και δεν υπάρχει λόγος να γίνει αυτό μιας και η SIM τις πετσοκόβει τις επαφές.

 

Άσχετο: Δοκιμάστε την εφαρμογή DroidStats. Τα σπάει!

Edited by mattimus_prime
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧPERIA TO MINI

ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΤΗΣ WIND ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ.ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ Η WIND ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΩΛΗΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΤΛ.ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕΡΙΚΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΝΕΥΡΩΝ.ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΩ:

1.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΕΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΗΚΩΝΕ ΑΜΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΤΟ ΕΚΛΕΙΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝΟΙΓΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ ΣΒΗΣΤΟ.ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΞΕΝΕΡΑ.ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

2.ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΥΣΧΡΗΣΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΟΥΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΗΝΥΜΑ ΠΑΤΑΓΑ ΤΟ Α ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ ΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΓΡΑΜΜΑ.ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΔΑΧΤΥΛΑΡΕΣ ΤΙ ΠΑΚΕΤΟ ΘΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ.

3.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΤΟ BLUETOOTH ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ (Κ 800 ι)ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΣΥΝΕΧΩΣ "ΣΥΖΕΥΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ" (ΑΛΛΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΑΥΤΟ)

4.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΡΑΦΗ ΦΩΝΗΣ

5.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΜΙΛΗΣΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΣΤΕΙΛΕΣ

6.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ

7.ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΕΝΟΣ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ 2 ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ Κ 800ι ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ.

8.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΣΟΥ

9.Η ΚΑΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΟΥΜ!

10.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ FACEBOOK KAI YOUTUBE ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΟΣΩΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝΕ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ FACEBOOK KAI ΣΤΟ YOUTUBE ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ

ΑΥΤΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ.

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

@alostratos καλημέρα και καλώς ήρθες στο forum. Επειδή βλέπω ότι αυτό είναι το 1ο σου post εδώ και πολύ πιθανώς και γενικά να σε ενημερώσω , εντελώς φιλικά , ότι στον "κόσμο των forum" τα μόνιμα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις. Οπότε καλό θα ήταν να γράφεις με μικρά - ελληνικά - όπως επιβάλλουν οι κανόνες!

Στο θέμα μας τώρα. Θα πιάσω ένα-ένα τα παράπονα σου στα περισσότερα από τα οποία έχω απαντήσεις παρόλο που είμαι χρήστης XPERIA x10 μεγάλου και όχι mini/mini pro αλλά τα πράματα δεν διαφέρουν τραγικά. Επίσης τώρα που το κάνω προεπισκόπηση βλέπω ότι το post βγήκε λίγο τεράστιο , συγνώμη από τους administrators γι' αυτό αλλά θέλω να πιστεύω ότι οι απαντήσεις μου θα βοηθήσουν πολλούς εξίσου αδαείς εδώ μέσα οπότε μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν τύπου οδηγός , αν πάλι ενοχλεί λόγω μεγέθους ας διαγραφεί! Λοιπόν :

1.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΕΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΗΚΩΝΕ ΑΜΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΤΟ ΕΚΛΕΙΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝΟΙΓΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ ΣΒΗΣΤΟ.ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΞΕΝΕΡΑ.ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

Το βασικό λάθος που κάνουμε οι περισσότεροι σαν πελάτες είναι ότι ακούμε και παρασυρόμαστε πολύ εύκολα από τους πωλητές των εκάστοτε εταιρειών. Αν το έψαχνες λίγο πριν σε ψήσουν για την εν λόγω συσκευή (γιατί από αυτά που γράφεις φαίνεται ότι μάλλον δεν ασχολήθηκες πολύ) θα διάβαζες ότι το κινητό σου είναι ένα νέας γενιάς "έξυπνο"-τηλέφωνο (με οθόνη αφής) το οποίο τρέχει ένα λειτουργικό (όπως και οι υπολογιστές) ονόματι ANDROID. Βασικό χαρακτηριστικό του Android λοιπόν είναι ότι οι συσκευές του φορτίζουν ΠΑΝΤΑ ανοιχτές! Παραξενιά δε λέω αλλά όποιο κινητό και να πάρεις με ίδιο λειτουργικό θα σου κάνει τα ίδια. Δεν είναι θέμα συσκευής!

 

2.ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΥΣΧΡΗΣΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΟΥΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΗΝΥΜΑ ΠΑΤΑΓΑ ΤΟ Α ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ ΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΓΡΑΜΜΑ.ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΔΑΧΤΥΛΑΡΕΣ ΤΙ ΠΑΚΕΤΟ ΘΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ.

Όντως το μικρό μέγεθος του mini το κάνει κάπως δύσχρηστο στην πληκτρολόγηση SMS παρόλαυτα ως χρήστης XPERIA x10 και παλιότερος χρήστης iPhone 3G σε διαβεβαιώ ότι το touch πληκτρολόγιο είναι θέμα εξάσκησης και συνήθειας και λιγότερο μεγέθους δαχτύλων. Για να στο αποδείξω πάνε σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα και πιάσε να γράψεις ένα sms με το HD2 της HTC που παραπέμπει λίγο σε πλακάκι δημόσιας τουαλέτας! Θα δυσκολευτείς το ίδιο με το touch πληκτρολόγιο του και ας είναι η συσκευή τεράστια.

 

3.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΤΟ BLUETOOTH ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ (Κ 800 ι)ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΣΥΝΕΧΩΣ "ΣΥΖΕΥΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ" (ΑΛΛΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΑΥΤΟ)

Εδώ θα επικαλεστώ έναν όρο που χρησιμοποίησα πιο πάνω. Όπως είπαμε και πιο πάνω αγόρασες έναν μικρο-υπολογιστή τσέπης ή με άλλα λόγια ένα "έξυπνο"-τηλέφωνο. Όπως και ένας κανονικός υπολογιστής δεν κάνει τα πάντα από μόνος του αλλά του βάζεις εσύ τα προγράμματα που θέλεις έτσι και αυτό το κινητό το φέρνεις εσύ στα μέτρα σου με το να κατεβάσεις μια εφαρμογή που θέλεις εσύ και κάνει μια συγκεκριμένη δουλειά. Τώρα , το mini όντως έρχεται με δυνατότητα αποστολής/λήψης Bluetooth αλλά λόγω κάποιας παράλειψης της Sony Ericsson στο λειτουργικό ANDROID , το Bluetooth δυσλειτουργεί. Δεν πανικοβαλλόμαστε όμως!!! Αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή Bluetooth File Transfer το πρόβλημα σου λύνεται και μεταφέρεις τα πάντα κανονικότατα!

 

4.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΡΑΦΗ ΦΩΝΗΣ

5.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΜΙΛΗΣΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΣΤΕΙΛΕΣ

Τα ίδια με πιο πάνω ...! Δεν πανικοβαλλόμαστε με τις αντίστοιχες εφαρμογές μπορείς να τα έχεις αυτά και πολλά παραπάνω! Προσωπικά έχω δει πάνω από 3 διαφορετικές εφαρμογές για εγγραφή φωνής που σου δίνουν και επιλογές για την ποιότητα της ηχογράφησης , τι επέκταση θα έχει το παραγόμενο αρχείο (αν θα είναι .mp3 , .wma κλπ.) τη διάρκεια της ηχογράφησης και πολλά άλλα.

Για τα μηνύματα και τις κλήσεις υπάρχουν επίσης εφαρμογές μετρητές. Μάλιστα είδα μία η οποία όταν είσαι με σύνδεση που σου δίνει π.χ. 150 δωρεάν sms μετράει και στο 150-ο sms σε ειδοποιεί!!! Πως σου φαίνεται αυτό? Με λίγο ψάξιμο βρίσκεις τα πάντα!

 

6.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ

Όπως είπα και πιο πριν εγώ είμαι χρήστης XPERIA x10 μεγάλου το οποίο έχει ανοιχτή ακρόαση. Δεν πιστεύω ότι το mini έχει μια τέτοια έλλειψη. Στο δικό μου πάντως κατά την διάρκεια μιας κλήσης πατώντας από τα 3 πλήκτρα το τέρμα αριστερά που είναι το πλήκτρο των επιλογών εμφανίζεται ένα μενού στην οθόνη. Από 'κει επιλέγεις την επιλογή "Ηχείο" και βουαλά ανοιχτή ακρόαση! Δοκίμασε το!

 

7.ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΕΝΟΣ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ 2 ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ Κ 800ι ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ.

Αν και μου φαίνεται λίγο περίεργο (πιθανότερο θα μου φαινόταν να είχες ξεχάσει εσύ να το κλειδώσεις πριν το βάλεις στην τσέπη σου) παρόλαυτα αν αντιμετωπίζεις τέτοιο χοντρό πρόβλημα κι εδώ το γεγονός ότι έχεις να κάνεις με μικροϋπολογιστή τσέπης έρχεται να σε βοηθήσει! Υπάρχουν εφαρμογές που κλειδώνουν το τηλέφωνο με κάποιο κωδικό ή με κάποιον συνδυασμό κινήσεων πάνω στην touch οθόνη. Αν και αυτό με το 1 πλήκτρο είναι όντως βλακεία!

 

8.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΣΟΥ

Αν είσαι στη λίστα κλήσεων και πατήσεις πάνω σε μια επαφή δε σου βγάζει την επιλογή για αποστολή sms?

 

9.Η ΚΑΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΟΥΜ!

To zoom σε αυτά τα κινητά (τα οποία μεταξύ μας δεν φημίζονται και για την κάμερα τους) είναι άχρηστο. Περισσότερο σου χαλάει την (ήδη μέτρια) ποιότητα φωτογραφίας παρά σε βοηθάει. Πίστεψε με κι εγώ που το έχω στο μεγάλο το x10 σπάνια το χρησιμοποιώ έως ποτέ.

 

10.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ FACEBOOK KAI YOUTUBE ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΟΣΩΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝΕ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ FACEBOOK KAI ΣΤΟ YOUTUBE ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ

Κατ' αρχάς αυτό είναι προσβολή για το 90% των χρηστών του forum στο οποίο μπήκες και πόσταρες την άποψη σου. Με το να μας λες καμένους είτε με καλή (αμφιβάλλω αν υπάρχει) είτε με κακή έννοια δεν μας παρακινείς ακριβώς να σε βοηθήσουμε , άσχετα που εγώ κάθομαι και το κάνω. Παρόλαυτα οι εφαρμογές αυτές δε σχεδιάστηκαν για λιώσιμο. Απλά είσαι κάπου έξω , προκύπτει ένα συμβάν θέλεις να δείξεις γρήγορα σε κάποιον φίλο σου ένα βίντεο , μια επαφή κάτι , χρήσιμα θα σου φανούν αν δεν έχεις μαζί το laptop σου. Να σου τονίσω ότι υπάρχουν αρκετοί επαγγελματίες που διαφημίζονται και προωθούνται μέσω facebook και αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της δουλειάς τους , άρα πρέπει να βρίσκονται σε διαρκή σύνδεση.

 

ΑΥΤΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ.

Ελπίζω μετά από αυτά που σου εξήγησα να μην το μετανιώσεις ... και αφού το πούλησες ρε αδερφέ σκάσε και μια ερώτηση κατά 'δω έχω αδερφούλα που το περιμένει πως και πως...! :lol:

Καλημέρα! :)

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ.

 

1. Δεν θεωρείται πρόβλημα αυτό. Έτσι κι αλλιώς αν δε βάλεις το PIN θα παραμείνει κλειδωμένο και με κλειστή οθόνη. "Σχεδόν κλειστό" είναι.

2. Αν και θεωρώ πως έχω μεγάλα δάχτυλα, μετά από 1-2 μέρες το συνήθισα αμέσως. Ας το κρατούσες καμιά βδομάδα και μετά ας το πουλούσες. Το κόλπο είναι να μην γράφεις με το μέρος του δαχτύλου που αποτελεί το αποτύπωμα, αλλά με τη μύτη του δαχτύλου προς το νύχι.

3. Εγκαθιστάς την εφαρμογή Bluetooth File Transfer και είσαι έτοιμος. Και πάλι βέβαια, τις επαφές θα τις περνούσες μέσω sync του Outlook με το Gmail. Πολιτική και νοοτροπία της Google. Προσωπικά με εξυπηρετεί αφάνταστα.

4. Ε και? Και πάλι έχει αρκετές εφαρμογές στο Market για ηχογράφηση φωνής με πολλές έξτρα δυνατότητες που δεν είχαν τα κλασικά κινητά. Μέχρι και liar detector έχει...

5. Εγκαθιστάς την εφαρμογή Phonalzr ή DroidStats και έχεις τα πάντα πολύ πιο αναλυτικά απ' ότι θα ζητούσες ποτέ.

6. Έχει. Όσο μιλάς (ή ακόμα και στην όσο κάνει κλήση προς κάποιον αριθμό) πατάς το εικονίδιο που είναι σαν ηχείο και voila!

7. Ίσα-ίσα που το κουμπί είναι μικρό και πατιέται δύσκολα. Και πάλι μπορείς να ορίσεις μοτίβο ξεκλειδώματος. Πχ ένα 8άρι. Επίσης, υπάρχει εφαρμογή στο Market για να το (ξε)κλειδώνεις με κωδικό.

8. Φυσικά και έχει. Μέχρι και email μπορείς να στείλεις. Ναι ναι, απευθείας από τη λίστα κλήσεων.

9. Ε και? Σε οποιοδήποτε κινητό κάνεις (ψηφιακό) ζουμ πριν βγάλεις φωτογραφία αυτή μετά βγαίνει χάλια. Μικρότερης ανάλυσης και μικρότερων διαστάσεων. Και πάλι βέβαια μάντεψε: έχει εφαρμογή για ζουμ :). Προσωπικά, το ζουμ στο Nokia 6233 το ήθελα αλλά δεν το είχα, στο K810i το είχα και το καταράστηκα. Στο X10i Mini δεν έχω και χαίρομαι γι' αυτό... :)

10. Καλά οι καμμένοι πρέπει να βρήκαν τη χαρά τους με το Facebook. Οι υπόλοιποι το τσεκάρουν λίγο, πολύ ή και καθόλου αναλόγως τις ορέξεις του καθενός. Τα smartphones παραμετροποιούνται σύμφωνα με τα ενδιαφέροντα του χρήστη του.

 

Όλα αυτά τα γράφω χωρίς έννοια ειρωνείας. Απλά μου φαίνεται πολύ βιαστικό μερικοί να μην δίνουν λίγο παραπάνω χρόνο σε κάτι που αγόρασαν χωρίς να το ψάξουν λίγο παραπάνω. Πολλοί από το φόρουμ που το πήραν, τα βρήκαν σκούρα αλλά αν διαβάσεις όλες τις σελίδες θα δεις ότι σχεδόν όλα τα προβλήματα που μπορεί να είχε ο καθένας έχουν ελαχιστοποιηθεί.

 

 

υγ: Μας μάμησες με τα κεφαλαία...

υγ2: Με πρόλαβε ο παραπάνω χρήστης. 25 λεπτά το έγραφα το ρημάδι το ποστ.

Edited by mattimus_prime
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

επιτελους !!!

root access στο mini !!!

 

περισσοτερα εδω και εδω

 

εχω "ξηλωσει" τα εξης:

 

SyncWizard.apk

VpnServices.apk

Facebook.apk

ReadyToRun.apk

Wisepilot.apk

Edge.apk

Roadsync.apk

Peggle.apk

Email.apk

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγγνωμη αν εχει αναφερθει καπου το θεμα που θελω να ρωτησω...εχω το μινι προ και δεν μπορω να καταλαβω το λειτουργικο του,κατεβασα πχ το bleutooth tranfer αλλα δεν εχω ιδεα πως να το περασω στο κινητο και πως να το βρω μεσα στο κινητο μετα..και γενικως αλλες εφαρμογες ρε παιδια που στο καλο τις αποθηκευει??? :wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

επιτελους !!!

root access στο mini !!!

 

περισσοτερα εδω και εδω

 

εχω "ξηλωσει" τα εξης:

 

SyncWizard.apk

VpnServices.apk

Facebook.apk

ReadyToRun.apk

Wisepilot.apk

Edge.apk

Roadsync.apk

Peggle.apk

Email.apk

 

Ας φτιαξει καποιος ρε παιδια εναν οδηγο στα ελληνικα ειναι πολυ ενδιαφερον το θεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

@ ZZZZ:

 

Μπορείς να κάνεις μια λίστα με τα αρχεία .apk των εφαρμογών που προυπάρχουν φορτωμένες? Και αν μπορείς να λες τι κάνει η κάθε μια, εκτός από τα αυτονόητα βέβαια.

 

Πχ τα SyncWizard.apk, VpnServices.apk, ReadyToRun.apk τι κάνουν?

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...