Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει το Skype στο market? Δεν έχω καταφέρει να το βρω...

 

Δεν νομίζω να υπάρχει μια "γενική" εφαρμογή για όλα τα Android κινητά. Ψάξτο βέβαια και εάν κάνω λάθος ... πες μου κι εμένα να το κατεβάσω! :)

 

Υπάρχουν άλλες εφαρμογές που κάνουν chat "μέσω" skype, όπως: Nimbuzz και δες και αυτό εάν θέλεις:

 

http://www.shapeservices.com/en/products/details.php?product=skype&platform=android

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...

Οι εφαρμογές Fring και Skype σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα μέσω VoIP ωστόσο.

 

1) Έχω την αίσθηση ότι η πρώτη εφαρμογή που αναφέρεις ΔΕΝ υποστηρίζει πλέον Skype. Κάνω λάθος;

 

2) Υπάρχει εφαρμογή "Skype" για το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

1) Έχω την αίσθηση ότι η πρώτη εφαρμογή που αναφέρεις ΔΕΝ υποστηρίζει πλέον Skype. Κάνω λάθος;

 

2) Υπάρχει εφαρμογή "Skype" για το κινητό;

 

1) Πριν απο λιγες μερες υπηρξε μια ρηξη αναμεσα στις 2 εταιριες και σταματησε να παρεχεται η δυνατοτητα χρησης του Skype μεσω Fring δυστυχως.

 

Οριστε και το ενημερωτικο που μου ηρθε τις προαλλες:

As you may have noticed, Skype has blocked fring. We are very sorry for any convenience this Skype policy has unfairly caused you.

 

As loyal fring users, you deserve an explanation: Last week, following the surge in fring video calling traffic, fring service to Skype was temporarily reduced . Unfortunately, Skype and their legal team demanded not to restore your connectivity to Skype via fring.

 

Needless to say, we are very disappointed that Skype is now trying to muzzle competition, even at the expense of its own users.

 

While we regret Skype's decision to block fring, we are committed to continuing to provide you with market-leading innovation, to keep you in touch with your friends, wherever they are.

 

On fring you can freely use the best mobile over internet communication like video calling, calls and chat anywhere (3G/4G/WiFi) on any advanced Smartphone

 

2) Το Skype mobile ειναι προς το παρον διαθεσιμο για λιγες συσκευες και guess what... τα Xperia ειναι στην απ'εξω...:mad:

Συγκεκριμενα καποιες απο τις συσκευες που το υποστηριζουν ειναι οι εξης:

Motorola DROID X

HTC DROID Incredible

Motorola DROID

LG Ally

Motorola Devour

HTC DROID ERIS

και απ'οτι καταλαβα ειναι επι πληρωμη...:mad::mad::mad:

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το xperia x10 mini εδώ και 2 μέρες.Ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις:

1) Αυτό που λέει "κίνηση δεδομένων" τι ακριβώς είναι? Χρεώνομαι αν το έχω ανοιχτό? Και πού βοηθάει?

2)Εφαρμογές πώς εγκαθιστώ και υπάρχει κάποιο site να κατεβάσω που να είναι συμβατές με το κινητό αυτό?

 

Αυτά προς το παρόν.Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by TheChoulakos
Link to comment
Share on other sites

Α ρε παιδια τι έπαθα έβαλα σε όλες τις επαφές το +30 και μετά τις πέρασα στο κινητό και τελικά δεν ήθελε το +30 :( .
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Σήμερα πήρα απο τη Vodafone το X10 mini και είχε καλύματα κοκκινο και ροζ.

Λόγω της εταιρίας φέρνουν μόνο αυτό το σετ.

θα ήθελε κάποιος να κάνουμε ανταλλαγή με κάποια άλλα χρώματα που έχει κ δεν τα θέλει? Π.Χ. λευκό και πράσινο.

Ας στείλει μύνημα στο george.giannakopoylos@gmail.com

ευχαριστώ.

David
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω κατεβασει το bt file transfer κανω συνδεσει με εναν φιλο παιρνω το τραγουδι που θελω και οπωσ διακοψω την συνδεση μετα δεν μου παιζει το τραγουδι!!!τι παιζει με αυτο?

καικατι ακομα εχω κατεβασει και το oi file manager αλλα δεν βρισκω πουθενα αυτα που εχω κατεβασει η που μου εχουν στειλει για να τα διαγραψω η να τα κανω αντιγραφη στην sd !!!!

plz help :P

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Παρέα

 

έχω το κινητάκι μια εβδομάδα τώρα κ μπορώ να πω ότι οι πληροφορίες σας λυνουν κάποια μικροθεματάκια που αντιμετωπίζω

 

Σήμερα όμως συνειδητοποίησα ότι ενώ στέλνει mms δεν στέλνει sms:cry::cry:

 

έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει??

 

Καλώς ήρθες στο φόρουμ, τα mms φεύγουν γιατί ισχύουν οι ρυθμίσεις στο APN, ενώ για το sms πρέπει να έχεις σωστά το sms center (και τα δύο βρίσκονται στις ρυθμίσεις δικτύου κινητής)... για τσέκαρέ το

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Σήμερα πήρα απο τη Vodafone το X10 mini και είχε καλύματα κοκκινο και ροζ.

Λόγω της εταιρίας φέρνουν μόνο αυτό το σετ.

θα ήθελε κάποιος να κάνουμε ανταλλαγή με κάποια άλλα χρώματα που έχει κ δεν τα θέλει? Π.Χ. λευκό και πράσινο.

 

και εγω το ιδιο θεμα εχω. Οταν το πηρα ειχε μονο το πακετο που εχει μεσα μια φουξια και μια πρασινο-κιτρινη! Αν εχεις κανεις τη μπλε/ασπρη και θα θελε ανταλλαγη pm please! :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερώτηση περι μπαταρίας το φορτίζω και αφού φορτίσει πλήρως και γίνει πράσινο το λαμπάκι μου λέει 95%. γιατι όχι 100%???

<<και εγω έχω μια ροζ πάλι απο vodafone και θα ενδιαφερόμουν να την ανταλλάξω όποιος θέλει pm>>

Edited by badiroula
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια ερώτηση.. Έκανα ασφαλή κατάργηση μνήμης για να περάσω κάποια αρχεία από το pc... Για να την ξαναφορτώσω, πρέπει να επανεκκινήσω το τηλέφωνο; Τοποθέτησα την κάρτα μνήμης αλλά δεν την βλέπει... Υπάρχει κάποια επιλογή που μου ξεφεύγει...;
Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερώτηση περι μπαταρίας το φορτίζω και αφού φορτίσει πλήρως και γίνει πράσινο το λαμπάκι μου λέει 95%. γιατι όχι 100%???

<<και εγω έχω μια ροζ πάλι απο vodafone και θα ενδιαφερόμουν να την ανταλλάξω όποιος θέλει pm>>

 

Στις οδηγίες χρήσεως γράφει:

 

"Η μπαταρία θα αρχίσει να αποφορτίζεται λίγο μετά από την πλήρη φόρτιση και, στη συνέχεια,

φορτίζει ξανά μετά από συγκεκριμένο χρόνο. Αυτό συμβαίνει για να παραταθεί η διάρκεια ζωής

της μπαταρίας και μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα η κατάσταση φόρτισης να εμφανίζεται κάτω από

το 100%."

Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια... Αν και κατοχος HD2, εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με το x10 mini που εχει ο θειος μου...

 

Μου ειπε οτι μερικες φορες, κανει μια κληση, και μετα παει να πατησει το κοκκινο κουμπι για να κλησει και δεν πατιεται...Ή θελει να κανει ανανεωση καρτας και δεν πατιουνται οι αριθμοι.... Γενικα, καποιες φορες, ενω ειναι σε κληση και κλεισει η οθονη, οταν ξανανοιξει ειναι παγωμενη!! Δεν πατιεται τιποτα... Ξερετε γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?:worry:

Και κατι αλλο... Προγραμμα gps παιρνει? Ή πολλα ζηταει? :p

Συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει ξαναναφερθει, αλλα δεν εχω χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες του topic....:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια... Αν και κατοχος HD2, εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με το x10 mini που εχει ο θειος μου...

 

Μου ειπε οτι μερικες φορες, κανει μια κληση, και μετα παει να πατησει το κοκκινο κουμπι για να κλησει και δεν πατιεται...Ή θελει να κανει ανανεωση καρτας και δεν πατιουνται οι αριθμοι.... Γενικα, καποιες φορες, ενω ειναι σε κληση και κλεισει η οθονη, οταν ξανανοιξει ειναι παγωμενη!! Δεν πατιεται τιποτα... Ξερετε γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?:worry:

Και κατι αλλο... Προγραμμα gps παιρνει? Ή πολλα ζηταει? :p

Συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει ξαναναφερθει, αλλα δεν εχω χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες του topic....:O

 

Απ' όσο έχω παρακολουθήσει το forum μέχρι τώρα κανείς δεν αντιμετώπισε πρόβλημα "παγώματος οθόνης" ... το αντίθετο μάλιστα όλοι έχουν να λένε για την απόκριση του mini στο θέμα touch.

 

Αν θυμάμαι επίσης καλά παίρνει πρόγραμμα πλοήγησης , κάποιος φίλος είχε βάλει το Navigon αν δεν κάνω λάθος ο @manwlhs77 αλλά για να λειτουργήσει προϋποθέτει εγκατάσταση third-party πληκτρολογίου από το market (ψάξε για το SlideIt).

 

Γενικά θέλει μια εξοικείωση το Android που με όλο το σεβασμό (μιας και δεν γνωρίζω) ο θείος σου θα πρέπει να είναι λίγο gadget-ακιας για να την παλέψει ...! Ειδικά στις μικροσκοπικές διαστάσεις του mini ...

 

Ελπίζω να βοήθησα! :)

Link to comment
Share on other sites

για σας εχω κανει τις ρυθμισεις ενεργοποιω και την μεταφωρα δεδομενον αλα δεν μπορω να συνδεθω με internet τι μπωρει να φταιει που δεν εχω προσεξη
Link to comment
Share on other sites

Kαταλαβα..... Οκ, ευχαριστω!! :happy: Μαλλον θα το παρω μερικες μερες να δω αν το κανει και σε εμενα...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,θελω να με βοηθησεται αν μπορηται φυσικα.δεν ξερω ποιο κινητο να αγορασω,το xperia x10 mini,xperia x8 mini,zylo?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα εχω το κινητο μια βδομαδα και δεν μπορω να συνδεθω στο market εχει κανεις τις ρυμθισεις για vodafone γιατι με την εταιρια δεν βγαζω ακρη και κατι αλλο μπορουμε να κανουμε εγκατασταση αν ναι πως εφαρμογες που δεν εχουμε κατεωασει απο το market?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,θελω να με βοηθησεται αν μπορηται φυσικα.δεν ξερω ποιο κινητο να αγορασω,το xperia x10 mini,xperia x8 mini,zylo?

 

Θα σου προτεινα να ανοιξεις ενα θεμα στoυς Διαξιφισμους στο οποιο αναλυονται τετοια θεματα. Απο κει και περα ειναι δικο σου θεμα απο την αποψη οτι τα 2 xperia εντασονται στα smart phones και το τριτο της παρεας στα απλα feature phones. Επισης εξαρταται απο το ποσο εισαι διατεθιμενος να περιμενεις καθως το Χ8 δεν πωλειται ακομα - για το zylo θα σε γελασω.

 

Υ.Γ. Το Χ8 δεν εχει εκδοση mini...:)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια... Αν και κατοχος HD2, εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με το x10 mini που εχει ο θειος μου...

Μου ειπε οτι μερικες φορες, κανει μια κληση, και μετα παει να πατησει το κοκκινο κουμπι για να κλησει και δεν πατιεται...Ή θελει να κανει ανανεωση καρτας και δεν πατιουνται οι αριθμοι.... Γενικα, καποιες φορες, ενω ειναι σε κληση και κλεισει η οθονη, οταν ξανανοιξει ειναι παγωμενη!! Δεν πατιεται τιποτα... Ξερετε γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?:worry:

To πηρα σημερα να το κοιταξω και το κανει τελικα... Ειχε δικιο... Αν παρω τηλεφωνο , και δεν το σηκωσει ο αλλος, ή το σηκωσει χωρις να κλεισει η οθονη, κλεινει κανονικα απο το κοκκινο κουμπι στην οθονη... Αν, ομως, το βαλω στο αυτι και σβησει η οθονη, μετα παταω ενα πληκτρο να ξανανοιξει, αλλα μετα δεν γινεται να πατησω τιποτα πανω στην οθονη... Με αποτελεσμα να μην μπορω να τερματισω την κληση....:(

Να το στειλω για service λετε? Παιζει να έχει κανει καποια ρυθμιση λαθος? Ή οντως εχει προβλημα?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να ανοιξεις ενα θεμα στoυς Διαξιφισμους στο οποιο αναλυονται τετοια θεματα. Απο κει και περα ειναι δικο σου θεμα απο την αποψη οτι τα 2 xperia εντασονται στα smart phones και το τριτο της παρεας στα απλα feature phones. Επισης εξαρταται απο το ποσο εισαι διατεθιμενος να περιμενεις καθως το Χ8 δεν πωλειται ακομα - για το zylo θα σε γελασω.

 

Υ.Γ. Το Χ8 δεν εχει εκδοση mini...:)

το ξερω, μπερδευτικα

:wacko:

Edited by steadakos
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση επειγοντος. Οταν με καλουν ή καλω, ο ηχος στο ακουστικο ειναι χαμηλος, τον ανεβαζω με τα πλαινα πληκτρα,ομως στην επομενη κληση εχω το ιδιο θεμα, δεν κραταει την ρυθμηση, τι μπορω να κανω? Επισης θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να μεταφερω οτι εφαρμογη εχω κατεβασει στην sd καρτα ωστε σε μια αναβαθμιση να μην τα χασω , πληροφοριακα , δεν ξερω αν βοηθαει σε κατι εχω το astro file manager
Link to comment
Share on other sites

εχω το astro file manager

 

Kαι πολυ καλα κανεις!!!:D

 

Λοιπον μπες στον Astro και θα πατησεις το κουμπι του μενου και μετα:

 

Tools>Application Manager/Backup κι απο 'κει τικαρεις οποιες εφαρμογες θελεις να γινουν backup. Στο Χ10 δουλευει μια χαρα...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...