Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα! νέος χρήστης και γω του xperia mini έχω κάποιες απορίες.

 

1)έχετε πρόβλημα με το timescape ? μερικές φορές όταν πατάω να κάνει update (μέσο wi-fi) δεν μου συγχρονίζει το facebook ή το twitter.

2)ξέρετε κάνα καλό widget για τον καιρό?

3)το gps για να βρει την θέση σου χρειάζεται σύνδεση στο internet? γιατί πχ με το παλιό μου κινητό (nokia 5800) γινόταν να βρει την θέση σου μόνο με τον δέκτη gps, χωρίς να χρεώνεσαι

ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα! νέος χρήστης και γω του xperia mini έχω κάποιες απορίες.

 

2)ξέρετε κάνα καλό widget για τον καιρό?

το fancy widget απο το μαρκετ βαλε. πολυ καλό

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι στο κέντρο της οθόνης υπάρχει μια λεπτή κάθετη γραμμή παραμορφωμένων pixel.Αυτό φαίνεται ιδιαίτερα όταν το φόντο είναι σκούρο.Στην αρχή νόμιζα ότι είχε χάραξη η οθόνη αλλά όταν κλείνω το κινητό δεν υπάρχει αυτή η γραμμή.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο?Ξέρετε αν μπορώ να το πάω για αντικατάσταση χρησιμοποιώντας την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα.Το εχω 2 μερες το κινητο,εχω συνδεθει wireless ευκολα και κανονικα σπιτι μου,σπιτι της κοπελας μου,σπιτι του κολλητου μου,αλλα οχι και στο μαγαζι που δουλευω!δε το βλεπει καν σαν δικτυο (τη στιγμη που το laptop μου ακριβως διπλα στο κινητο το βλεπει και φυσικα συνδεεται).τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι και γω ενας κατοχος xperia mini οπως και η κοπελα μου,ειναι πραγματικα φοβερα.

αλλα εχω ενα ΜΕΓΑΑΑΑΛΟΟΟ προβλημα.

εχω τις επαφες σε αρχεια .vcf και δεν μπορω να τις περασω στο xperiaki μου..

σας παρακαλω,βοηθεια.. εχω μεινει χωρις τηλεφωνο.. ειχα windows mobile πριν..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι και γω ενας κατοχος xperia mini οπως και η κοπελα μου,ειναι πραγματικα φοβερα.

αλλα εχω ενα ΜΕΓΑΑΑΑΛΟΟΟ προβλημα.

εχω τις επαφες σε αρχεια .vcf και δεν μπορω να τις περασω στο xperiaki μου..

σας παρακαλω,βοηθεια.. εχω μεινει χωρις τηλεφωνο.. ειχα windows mobile πριν..

 

Τα .vcf είναι αρχεία vcard. Μπορείς είτε να τα περάσεις με import στις επαφές σου στο λογαριασμό σου στο gmail και μετά να συγχρονίσεις over the air το X10 με το gmail, είτε να τα περάσεις με import στο outlook και με ένα προγραμματάκι το Android-Sync να τα περάσεις από τον υπολογιστή σου στο X10. Το Android-Sync είναι ακόμα σε alpha μορφή, αλλά αν ακολουθήσεις τις οδηγίες που έχει, δουλεύει με το outlook...

Έκανα edit για να σου δωσω και το link για να μην ψάχνεις...

http://www.android-sync.com/

Edited by AnDas
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μεσα απο το market του κινητου δεν μπορω να βρω το application!!!

εδω ομως το βρηκα κανονικα αλλα δεν ξερω πως να το κατεβασω...! (εχω κανει και sign up)

 

h**p://www.androlib.com/android.application.com-schwimmer-android-mmsextract-jxx.aspx

 

μπορει να βοηθησει καποιος?

γιατι δεν γινεται να βρω το application στο market αλλα ουτε να το κατεβασω απο το παραπανω link???

 

τι στο καλο κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα.Το εχω 2 μερες το κινητο,εχω συνδεθει wireless ευκολα και κανονικα σπιτι μου,σπιτι της κοπελας μου,σπιτι του κολλητου μου,αλλα οχι και στο μαγαζι που δουλευω!δε το βλεπει καν σαν δικτυο (τη στιγμη που το laptop μου ακριβως διπλα στο κινητο το βλεπει και φυσικα συνδεεται).τι μπορει να φταιει?

 

Το είχα και γω σπίτι μου αυτό το θέμα αλλά ανακάλυψα ότι έφταιγηε το κανάλι του router. Εβγαινε στο 13 που δεν είναι κοινό. Οταν το γύρισα στο 11 όλα μιά χαρά.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να βοηθησει καποιος?

γιατι δεν γινεται να βρω το application στο market αλλα ουτε να το κατεβασω απο το παραπανω link???

 

τι στο καλο κανω λαθος?

δεξια στην οθονη στο λινκ που δινεις που λεει Qr code ανοιξε το neoreader στο κινητο σου και διαβασετο με αυτο για να δεις το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Προχθές πήρε το κινητό η αδερφή μου και μπορώ να πώ πώς είναι καλύτερο από ότι το περίμενα...

2 ερωτήσεις έχω μόνο...

1) Όταν πατάς το μεσαίο κουμπί παρατεταμένα σε βάζει στο multitasking δείχνωντας σου ποιες εφαρμογές τρέχουν...

Από εκεί γίνεται να κλείσουμε κάποιες εφαρμογές αμέσως?

2) Πώς ονομάζεται το προγραμματάκι που μπορώ να στέλνω αρχεία από και προς σε άλλα κινητά με ΒΤ?

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

ΥΓ: Υπάρχει καμιά ενημέρωση από την SE για αναβάθμιση του android στο 2,2?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Προχθές πήρε το κινητό η αδερφή μου και μπορώ να πώ πώς είναι καλύτερο από ότι το περίμενα...

2 ερωτήσεις έχω μόνο...

1) Όταν πατάς το μεσαίο κουμπί παρατεταμένα σε βάζει στο multitasking δείχνωντας σου ποιες εφαρμογές τρέχουν...

Από εκεί γίνεται να κλείσουμε κάποιες εφαρμογές αμέσως?

2) Πώς ονομάζεται το προγραμματάκι που μπορώ να στέλνω αρχεία από και προς σε άλλα κινητά με ΒΤ?

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

ΥΓ: Υπάρχει καμιά ενημέρωση από την SE για αναβάθμιση του android στο 2,2?

 

Το λειτουργικο αποφασιζει ποια εφαρμογη θα κλεισει ωστε να απελευθερωθει RAM. Ο μονος τροπος που μπορεις να σκοτωσεις μια εφαρμογη ειναι μεσω των διαφορων task killers που κυκλοφορουν στο market αλλα δεν ενδεικνυνται για τους λογους που εχουν αναφερθει κατα καιρους και τωρα βαριεμαι να γραφω με την τσιμπλα στο ματι.:D

 

Οσο για το 2.2 ακουστηκε μια φημη οτι για στα X10 και X10 mini θα ενσωματωθει το 4ο 4μηνο του ετους - οταν δυστυχως θα κυκλοφορουν συσκευες με την εκδοση 3...:mad:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Προχθές πήρε το κινητό η αδερφή μου και μπορώ να πώ πώς είναι καλύτερο από ότι το περίμενα...

2 ερωτήσεις έχω μόνο...

1) Όταν πατάς το μεσαίο κουμπί παρατεταμένα σε βάζει στο multitasking δείχνωντας σου ποιες εφαρμογές τρέχουν...

Από εκεί γίνεται να κλείσουμε κάποιες εφαρμογές αμέσως?

2) Πώς ονομάζεται το προγραμματάκι που μπορώ να στέλνω αρχεία από και προς σε άλλα κινητά με ΒΤ?

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

ΥΓ: Υπάρχει καμιά ενημέρωση από την SE για αναβάθμιση του android στο 2,2?

 

1) Οι εφαρμογές που σου δείχνει εκεί είναι οι 6 τελευταίες που χρησιμοποίησες, δε διευκρινίζει αν είναι ανοιχτές ή όχι. Μην ασχολείσαι με τις εφαρμογές που τρέχουν, δε χρειάζεται! ;)

2) Bluetooth File Transfer

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεξια στην οθονη στο λινκ που δινεις που λεει Qr code ανοιξε το neoreader στο κινητο σου και διαβασετο με αυτο για να δεις το λινκ

 

το εκανα και αυτο αλλα παλι δεν γινεται τιποτα...

 

μπορει μηπως να το δοκιμασει καποιος???

 

ξαναλεω η εφαρμογη λεγεται save mms και για καποιο λογο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ MONO στο market μεσω του κινητου

Edited by portman
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο αλλα παλι δεν γινεται τιποτα...

 

μπορει μηπως να το δοκιμασει καποιος???

 

ξαναλεω η εφαρμογη λεγεται save mms και για καποιο λογο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ MONO στο market μεσω του κινητου

 

Μπορεί οι εφαρμογές του συγκεκριμένου developer να εμφανίζονται σε συγκεκριμένες χώρες, συμβαίνει καμιά φορά.

Βρες το από αλλού... ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο αλλα παλι δεν γινεται τιποτα...

 

μπορει μηπως να το δοκιμασει καποιος???

 

ξαναλεω η εφαρμογη λεγεται save mms και για καποιο λογο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ MONO στο market μεσω του κινητου

απο οτι ειδα δεν ειναι δωρεαν γιαυτο δεν υπαρχει στο μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα την τιμη κατι λαθος εχει γινει.

2.90 λιρες + 0.90 λιρες μεταφορικα

4ευρω χντρα χοντρα

αυτη ειναι σε κοκκινο σε σωστη τιμη

http://cgi.ebay.com/RED-HYDRO-GEL-CASE-SONY-ERICSSON-XPERIA-X10-MINI-/150459067129?cmd=ViewItem&pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item23080f2af9

 

ΔΗλ.πόσο εχει η κόκκινη σε ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τα WM και HTC HD περασα στο χ10 mini λογω διαστασεων.

Εχω δυο τρια προβληματακια που εαν τα λυσω θα λεω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος απο το νεο μου τηλεφωνο

1. Μπορω να σβησω επιλεγμενες καποιες κλησεις που εγινα και οχι να εκκαθαρισω ολη τη λιστα των κλησεων?

2. Καποια εφαρμογη (δωρεαν) για να διαβαζω τα συννημενα στα email που ειναι pdf ή doc (word) ή xls ((excel)?

3. Εχω ρυθμιση το λογαριασμο email μου αλλα ενω ξερω οτι καπου το ειδα δεν μπορω να το ξαναβρω να κανει check για νεα email αυτοματα καθε 0000 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς χρήστες του κινητού και γνώστες: έχω αυτή τη στιγμή ένα sony ericsson c510 και περιμένω σύντομα την επιδότησή μου. Θα είναι εύκολο το πέρασμα στο κινητό αυτό; Πιστεύετε ότι αξίζει;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

μπορει να κανει ζουμ στον φωτογραφικη η στο βιντεο????? εχει νυχτερινη ληψη?

zoom οχι ! αλλα πιο κινητο κανει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...