Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ, αλλά δυστυχώς συνεχίζω να μην καταλαβαίνω. Μιλάμε για φουλ εξελληνισμό των Windows ή απλά για δυνατότητα γραφής και ανάγνωσης ελληνικών; :O

Το firmware που προτείνεις τι ακριβώς προσφέρει;

 

υ.γ. το κινητό το πήρα ήδη από EBAY. Τις επόμενες ημέρες φαντάζομαι θα έρθει. Ελπίζω να βγάλω άκρη με τα Ελληνικά. Το μόνο που θέλω είναι να μπορώ να γράψω και να διαβάζω ελληνικά σε κείμενα και SMS. Από εκεί και πέρα όλα τα υπόλοιπα (menu κλπ...) τα θέλω στα Αγγλικά.

Edited by Nikos_Vita

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου πολλη απλα η rom, ειναι ελληνικη ολο το μενου του τηλεφωνου θα ειναι στα ελληνικα ,σου ξανα λεω δεν ξερω αν κανει για την συσκευη σου, γιατι δεν ξερω αν ειναι για την ελληνικη αγορα ,αν αγοραζες το mini απο ελλαδα δηλαδη η συσκευη ειναι ελληνικη , και ηθελες official ελληνικη rom θα περναγες αυτην.Τωρα εχεις 2 επιλογες η περνας καποια εφαρμογη με ελληνικο πληκτρολογιο που σου προτεινε ο athanaso, η περνας μια rom του φιλου nsourm που ειναι πιο πανω .η αφηνεις αυτην που εχει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά..για όποιον ενδιαφερεται να παρει hd mini....ας ρίξει μια ματια στο παρακάτω λινκ...νομιζω πως αξιζει

 

http://www.emarket.gr/item.php?id=36749677

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Kαλημερα εδω ειναι ,γιαννη http://www.mediafire.com/?8p4kgv9bcqvysta

φιλε νικο η γνησια της htc ειναι με ελληνικο μενου, αλλα νομιζω πως αν αγορασεις το mini απο το ebay δεν θα κανει, εκτος και αν ειναι για την ελληνικη αγορα ,το link που εδωσε ο athanaso εχει τις official αλλα απο τι ειδα δεν εχει την ελληνικη.

Εκτος και αν η ευρωπαικη εχει και ελληνικα μεσα .Δεν ξερω τι γινετε σε αυτη την περιπτωση .

 

Σ'ευχαριστούμε για το link. Πραγματικά πολύτιμο αφού τα περισσότερα της επίσημης HTC έχουν αποσυρθεί !

Πιστεύω να μου λύσει το πρόβλημα της επικοινωνίας (δεν με ακούνε μετά από κάποια λεπτά συνομιλίας)

 

Κάτι άλλο αξιοπερίεργο που δεν έχω βρει κάτι γι' αυτό: Δοκιμάστε να προσθέσετε στο παγκόσμιο ρολόι την Γενεύη. Δείχνει διαφορά 12 ωρών και μάλιστα οι ώρες στις υπόλοιπες πόλεις γίνονται μπάχαλο, αν προσπαθήσετε να το αλλάξετε ... Υπάρχει λύση ;

 

...και ένα τελευταίο πρόβλημα. Στην πλοήγηση στο Internet όταν προσθέσετε ένα Site στα αγαπημένα εμφανίζεται και η εικόνα του Site. Μέχρι εδώ φυσιολογικά.

Όταν όμως το καταργήσετε, από τα αγαπημένα, και τo ξαναπροσθέσετε αργότερα που στο μεταξύ έχει ανανεωθεί, εξακολουθεί να δείχνει την παλιά εικόνα που δεν φεύγει μάλιστα με τίποτα. Ξέρει κανείς πως διαγράφεται η παλιά εικόνα ;

 

Αυτά για την "γριούλα μας" που εξακολουθεί όμως να είναι ακόμα επίκαιρη.

Edited by Manos50
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα εδω ειναι ,γιαννη http://www.mediafire.com/?8p4kgv9bcqvysta

φιλε νικο η γνησια της htc ειναι με ελληνικο μενου, αλλα νομιζω πως αν αγορασεις το mini απο το ebay δεν θα κανει, εκτος και αν ειναι για την ελληνικη αγορα ,το link που εδωσε ο athanaso εχει τις official αλλα απο τι ειδα δεν εχει την ελληνικη.

Εκτος και αν η ευρωπαικη εχει και ελληνικα μεσα .Δεν ξερω τι γινετε σε αυτη την περιπτωση .

 

Σ'ευχαριστούμε για το link. Πραγματικά πολύτιμο αφού τα περισσότερα της επίσημης HTC έχουν αποσυρθεί !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μήπως μπορείς να με βοηθήσει κάποιος με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την μπαταρία του κινητού; για να γίνω πιο συγκεκριμένος αρχικά άδειαζε σε λιγότερο από μισή μέρα και αφού ήδη είχα κάνει hard reset, έτσι αγόρασα μία από το ebay την οποία την παρέλαβα χθες κ το έβαλα να φορτίζει,όμως αυτό δεν φόρτισε ποτέ, το μέγιστο ποσοστό που είδα ήταν το 70% με 3 ώρες στο ρεύμα και αν έκανα κλήση έπεφτε πάλι στο 20% η και χαμηλότερα, έχει κάποια ιδέα κανείς γιατι συμβαίνει; υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ;

άντρας λογάται όποιος μπορεί πόνο βαρύ να αντέξει

να ναι η ψυχή στο στόμα του και να μην βγάνει λέξη

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορείς να με βοηθήσει κάποιος με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την μπαταρία του κινητού; για να γίνω πιο συγκεκριμένος αρχικά άδειαζε σε λιγότερο από μισή μέρα και αφού ήδη είχα κάνει hard reset, έτσι αγόρασα μία από το ebay την οποία την παρέλαβα χθες κ το έβαλα να φορτίζει,όμως αυτό δεν φόρτισε ποτέ, το μέγιστο ποσοστό που είδα ήταν το 70% με 3 ώρες στο ρεύμα και αν έκανα κλήση έπεφτε πάλι στο 20% η και χαμηλότερα, έχει κάποια ιδέα κανείς γιατι συμβαίνει; υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ;

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Το πιο σκάρτο κινητό. Εϊχα το HTC touch cruise και δεν είχα κανένα παράπονο. Με το HTC HD mini, από την πρώτη μέρα μόνο προβλήματα έχω. Κολλάει συνεχώς. Επανέρχεται με λάθος ημερομηνία και πρέπει από το 1980 χειροκίνητα να τη φέρω στο 2013!

Visit: www.sofiatimes.com

 

www.serrestown.com

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορείς να με βοηθήσει κάποιος με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την μπαταρία του κινητού; για να γίνω πιο συγκεκριμένος αρχικά άδειαζε σε λιγότερο από μισή μέρα και αφού ήδη είχα κάνει hard reset, έτσι αγόρασα μία από το ebay την οποία την παρέλαβα χθες κ το έβαλα να φορτίζει,όμως αυτό δεν φόρτισε ποτέ, το μέγιστο ποσοστό που είδα ήταν το 70% με 3 ώρες στο ρεύμα και αν έκανα κλήση έπεφτε πάλι στο 20% η και χαμηλότερα, έχει κάποια ιδέα κανείς γιατι συμβαίνει; υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ;

 

 

καλημέρα.

Από αυτό που περιγράφεις ειναι καθαρά χαλασμένη μπαταρία.

Προτείνω να του κάνεις δύο τρει κύκλους φόρτισης,εστω και στο 70% και μετά το αφήνεις να κλείσει εντελώς.Εαν δεν επανελθει τότε επιστρεφεις την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γεια σας! Πρόσφατα μου χάρισαν ένα μεταχειρισμένο άλλα σε αρίστη κατάσταση htc hd mini t5555. Το έψαξα αρκετά βρήκα κάποια πραγματα + γενικα πως λειτούργει όμως έχω τα εξής προβλήματα. Ενώ συνδέομαι με Wi-Fi όταν πάω στο marketplace μου εμφανίζει συνέχεια ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση.. επίσης όταν μπήκ α στο internet να κατεβάσω π.χ. τον chrome ενώ το κατεβάζει όταν πάω να κάνω set up μου πετάει το μνμ Δεν υπάρχει εφαρμογή που να σχετίζετε με αυτό τα αρχείο! Ακόμα π.χ. πήγα να κατεβάσω το viber πάτησα να κατέβει + ενώ το επέλεγε δεν πατιόταν για να κατέβει το ίδιο μου έχει κανει+σε άλλα προγράμματα.. Υπάρχει κάποιος που ξέρει και μπορεί να με βοηθήσει? Ευχαριστώ.. :)
Link to comment
Share on other sites

Το marketplace δεν προκειτε να σου δουλεψει ,το λειτουργικο πλεον δεν εχει υποστιριξη απο πουθενα

για τον chrome και το viber δεν γνωριζω αλλα πιθανων ισχει το παραπανω

Εδω θα μπορουσες να βρεις καποιες εφαρμογες

http://www.freewarepocketpc.net/

Εδω υπαρχει μια λιστα με εφαρμογες για το mini http://www.navimania.gr/showthread.php?24557-free-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%B5%CF%82-htc-mini

http://www.navimania.gr/showthread.php?24146-%CE%9B%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Mini

Και τελος εδω http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=591

Δεν γνωριζω τι απο τα παραπανω θα σου δουλεψει αλλα οπως σου ειπα υποστιριξη πλεον δεν υπαρχει στα win mobile.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηση θέλω να κάνω, αν παρακολουθεί κανείς...

Σε ένα HD mini φίλου μου πέρασα Android συγκεκριμένα την Phonerty CyanogenMod 9.1 (Android ICS 4.0.4)

Η ερώτησή μου είναι αν και πώς μπορώ να κάνω συγχρονισμό της συσκευής με τον υπολογιστή μου

Κατέβασα και το HTC Sync αλλά δεν φαίνεται να αναγνωρίζεται η συσκευή

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...