Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ανανεώσεις το ετήσιο πακετο με τα 100gb(80€) ,θα σου προστεθούν τα εναπομείναντα gb στο νέο?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορώ.

Τι επιλογές υπάρχουν; Μόνο συμβόλαιο;

 

Από όσο ξέρω θες συμβόλαιο data και να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσουν το αντίστοιχο APN.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μόλις :

TO ΠAKETO GB ΓIA TO MOBILE INTERNET ME KAPTA ΔIΠΛAΣIAZETAI, AΠO 15GB ΣE 30GB! AΠOKTHΣTE TO EΩΣ TIΣ 8/6, MONO ME 25€. PYΘMIΣEIΣ EΠIKOINΩNIAΣ: http://settings.cosmote.gr?type=RET
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κάποιος πως μπορω να παραγγείλω ΜΟΝΟ την καρτα online?

 

Η γίνεται μόνο σε κατάστημα;

 

Found it! Οπότε άκυρη η ερώτηση

111s
Link to comment
Share on other sites

Found it! Οπότε άκυρη η ερώτηση
Πες μας κι εμας ομως τι βρηκες και που. Αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ.

Ερωτηση τωρα.

Η καρτα εχει διαχείριση μεσω ιντερνετ η μονο σμς οπως η χαζη της wind?

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το site του Γερμανού ή από το cosmote.gr στο eshop των συσκευών.

Μπορείς από το My Cosmote App να κάνεις ανανέωση, πακέτα ή να δεις το υπόλοιπο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αλλαξε τα mb η cosmote ακομα δεν φαινονται στην εφαρμογη απο το site https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20373370

10gb 10 ευρω διαρκεια 30 ημερες

50gb 25 ευρω διαρκεια 30 ημερες

120gb 80 ευρω διαρκεια 365 ημερες

 

εκτος κι αν ειναι μουφα

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε τα mb η cosmote ακομα δεν φαινονται στην εφαρμογη απο το site https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20373370

10gb 10 ευρω διαρκεια 30 ημερες

50gb 25 ευρω διαρκεια 30 ημερες

120gb 80 ευρω διαρκεια 365 ημερες

 

εκτος κι αν ειναι μουφα

 

Tις προάλλες ήταν 3GB 10€ τώρα δείχνει σβησμένο το 5gb 10€.Αντε βγάλε άκρη.

Ελπίζω να τους κούνησε η βοντα και να βγάλουν πακέτα σε λογικές τιμές γιατί είναι πανάκριβα.Δεν έχει μέχρι πότε ισχύει η "προσφορα".

 

Μόνο σε εμένα κάνει μια ώρα να φορτώσει το site της cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που μπηκα στην εφαρμογή εχει τα παλια πακετα
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω Mobile internet Giga Max 20GB με συμβόλαιο. Μπορώ να κάνω data sharing και να εκμεταλλεύομαι τα Data και από καρτοκινητο what’s up;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω Mobile internet Giga Max 20GB με συμβόλαιο. Μπορώ να κάνω data sharing και να εκμεταλλεύομαι τα Data και από καρτοκινητο what’s up;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φυσικά μπορείς.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως, λέει πως χρειάζεται extra sim με πάγιο, και δεν βλέπω να αναφέρεται πουθενά δυνατότητα χρήσης από καρτοκινητό : https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-4548-5de4-e053-181f12ac3db5

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

για αλλη μια φορα η Cosmote (και οχι μονο ολοι τα ιδια κανουν), ενω για μηνες τωρα μετα την συμφωνια που ειχαν κανει με την κυβέρνηση να μειώσουν της τιμές στα Data , έστω και αυτο που ειχαν κανει να διπλασιασουν τον ογκο στα GIGA NOW πακετα ηταν μια ευπροσδεκτη αλλαγη , αλλα οπως φενεται τωρα μπηκε καλοκαιρακι και μιας που ο κόσμος τωρα θα χρειαστει πραγματικα τις προσφορες που θέλει να παει διακοπες επελεξαν να κόψουν την προσφορα. Υπολογιζα λοιπον και εγω να παω στο χωριο και να παρω 2-3 giga now τον 34,90 (80G) και να την βγαλω στης διακοπες αλλα οχι τωρα μεγαλε παει η προσφορα θα δωσεις νεα ανανεωμενη τιμη 34,90 (40G) . Αρα τη σου λεει ο βλαχος στον ΟΤΕ , πληρωνε μεγαλε ολο το χρόνο το cosmote εξοχικο να εχεις μια αχρηστη γραμμη τηλεφώνου να την πληρωνεις κοντα 200 ευρώ για να πας 20 μερούλες στο χωριο σου το καλοκαιρι και μην σκεφτεσε οτι θα τη βγαλεις καθαρη με data απο το κινητο σου γιατι θα σου βγει ακομα πιο ακριβα.

ρε παιδια πραγματικα υπαρχει καμια λυση να τη βγαλω με κανα 100ρικο για 2-3 βδομαδες που θελω να παω στο χωριο. Κανω αρκετα βαρια χρηση ιντερνετ , δουλεια( VPN, RDP) και με τα παιδια βλεπουν tiktok,youtube,netflix θελω μπολικα GB.

Link to comment
Share on other sites

για αλλη μια φορα η Cosmote (και οχι μονο ολοι τα ιδια κανουν), ενω για μηνες τωρα μετα την συμφωνια που ειχαν κανει με την κυβέρνηση να μειώσουν της τιμές στα Data , έστω και αυτο που ειχαν κανει να διπλασιασουν τον ογκο στα GIGA NOW πακετα ηταν μια ευπροσδεκτη αλλαγη , αλλα οπως φενεται τωρα μπηκε καλοκαιρακι και μιας που ο κόσμος τωρα θα χρειαστει πραγματικα τις προσφορες που θέλει να παει διακοπες επελεξαν να κόψουν την προσφορα. Υπολογιζα λοιπον και εγω να παω στο χωριο και να παρω 2-3 giga now τον 34,90 (80G) και να την βγαλω στης διακοπες αλλα οχι τωρα μεγαλε παει η προσφορα θα δωσεις νεα ανανεωμενη τιμη 34,90 (40G) . Αρα τη σου λεει ο βλαχος στον ΟΤΕ , πληρωνε μεγαλε ολο το χρόνο το cosmote εξοχικο να εχεις μια αχρηστη γραμμη τηλεφώνου να την πληρωνεις κοντα 200 ευρώ για να πας 20 μερούλες στο χωριο σου το καλοκαιρι και μην σκεφτεσε οτι θα τη βγαλεις καθαρη με data απο το κινητο σου γιατι θα σου βγει ακομα πιο ακριβα.

ρε παιδια πραγματικα υπαρχει καμια λυση να τη βγαλω με κανα 100ρικο για 2-3 βδομαδες που θελω να παω στο χωριο. Κανω αρκετα βαρια χρηση ιντερνετ , δουλεια( VPN, RDP) και με τα παιδια βλεπουν tiktok,youtube,netflix θελω μπολικα GB.

 

Τι περίμενες από την πανάκριβη cosmote?

Δες το Giga WiFi on the spot της Vodafone που είναι σε προσφορά και αυτό (για πόσο δεν ξέρει κανείς) που με 10€ έχεις 40gb ίντερνετ.

Περισσότερα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334762&page=1

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά ίσως βολεύει να πάρεις ένα whatsup και με playnow unlimited που περιλαμβάνει youtube,netflix κτλ να βγει ένα 15αρι εκεί. Βάζοντας 20€ κάρτα--.2 δεκάρες παίρνεις και 3.2gb γενικής χρήσης δηλαδή πχ tiktok αλλά επειδή αυτό ειναι βιντεο ίσως χρειαστείς και τα 15gb γενικής χρήσης της καλοκαιρινής προσφοράς οπότε εκει πας κοντα στο 30αρι για αυτά.

 

Τώρα για εσένα σου μένουν περίπου 70€ και μπορεις να κάνεις την λύση που αναφέρεις ο p_papadis που όμως το μέγιστο που μπορεις να βάλεις είναι 100gb το μήνα αλλά από ότι γράφεις δηλαδή 3x80gb θες περισσότερα συνολικά με δουλειά και διασκέδαση.

Τώρα δε ξέρω κατά πόσο βολεύει να έχεις/αν έχεις δυο ξεχωριστές συσκευές/router ώστε αν πάρεις 2 σιμ, μια για την δουλειά και μια για την διασκέδαση να τις δουλεύεις ταυτόχρονα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου ήρθε μήνυμα πως τρέχει προσφορά στο mobile internet.

MEΓAΛH KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA! ΔIΠΛAΣIAZOYME TA DATA ΣTO ΠAKETO MOBILE INTERNET ME KAPTA, AΠO 25GB ΣE 50GB ΓIA ENA MHNA. MΠEΣ TΩPA ΣTO MY COSMOTE APP https://f26sd.app.goo.gl/pMBB50GB KAI AΠOKTHΣE TO MONO ME 25€.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

ειδα σημερα τα πακετα gigamax που εβγαλαν . αυτη τη στιγμη ισως να με συμφερει το unlimited πακετο, απο οτι λεει ειναι πραγματικα unlimited. στα 70 ευρω (ουτος η αλλος περιπου τοσα μου βγαινει και τωρα με το play unlimited και εχω μονο το streaming).

Καιρος ηταν να βγει ενα πραγματικα unlimited πακετο αν και ακριβο. σε αλλες χωρες της ευρωπης τα data ειναι unlimited εδω και αρκετο καιρο.

Η αληθεια ειναι οτι το play unlimited το εχω εδω και 1 χρονο (ισως και παραπανω) πλεον στο αυτοκινητο radio εχω να βαλω απο τοτε. spotify,youtube music , youtube ειναι πλεον standard στο αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου καρτοinternet βλέπω με 80ευρώ 120gb για ενα χρόνο,οπότε πριν λήξη ο χρόνος θα αγοράσω το πακέτο για να προστεθούν και τα προηγούμενα.Αλήθεια αυτή η προσφορα εχει ημερομηνία λήξεως?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...