Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και που ειναι η samsung γιατι ειμαι απο θεσσαλια.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα.Θελω να ρωτησω στο forum εαν ξερει πως ξεκλειδωνει η συσκευη.Εχω ενα monte και προχθες βρηκα αλλο ενα διαλυμενο,το συναρμολογησα και ειναι κλειδωμενο.Προσπαθησα μεσω vodafone να το επιστρεψω στον ιδιοκτητη αλλα μου ειπαν μονο με εντολη εισαγγελεα μπορουν να ψαξουν με s/n τον ιδιοκτητη.Μπορω να κανω κατι η παει για πεταμα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,πήγα να κάνω αυτά που λέει το συγκεκριμένο site http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=213:how-to-update-samsung-s5620-monte-software&catid=57:how-to&Itemid=84 και το κινητό έχει κολλήσει και δεν μπαίνει καν σε download mode.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να κάνω hard reset στην συσκευή ,έχει κολλήσει τελείως.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

@jim_25

δοκίμασα ουκ ολίγες φορές αλλά τίποτα

μου ξεκινά αμέσως το πρόγραμμα

καλά GPS έχω και έτσι δεν τρελαίνομαι κιόλας

ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούριο μέλος και αυτό είναι το πρώτο μου θέμα..Λοιπόν έχω την παραπάνω συσκευή (βλ. τίτλο) και πήγα να το flashάρω μόνος μου για να του περάσω fw..Από την ώρα που το έβαλα σε Download mode και το έκλεισα βγάζοντας την μπαταρία όταν πάω να το ανοίξω μου βγάζει κάτι κουτάκια αντί για γράμματα που έβγαζε κανονικά και κάνει όλη την ώρα restart και δείχνει όλο τα ίδια...υπάρχει ελπίδα να το σώσω? Plz βοήθεια!!
Link to comment
Share on other sites

@jim_25

δοκίμασα ουκ ολίγες φορές αλλά τίποτα

μου ξεκινά αμέσως το πρόγραμμα

καλά GPS έχω και έτσι δεν τρελαίνομαι κιόλας

ευχαριστώ πάντως

 

Πήγαινε από: Μενου - Ρυθμίσεις - Προχωρημένες - Λεπτομέρειες Οθόνης. Εκεί θα τικάρεις και το οθόνη αφής. Επίσης από το Ρυθμίσεις - Οθόνη το Πλήρης Οθόνη.

Εγώ που τα έκανα όλα, δουλεύει μια χαρά, αλλά δεν έχει ήχο και δεν κάνει φωνητική πλοήγηση, τι να κάνω; Μπορεί κανένας να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε από: Μενου - Ρυθμίσεις - Προχωρημένες - Λεπτομέρειες Οθόνης. Εκεί θα τικάρεις και το οθόνη αφής. Επίσης από το Ρυθμίσεις - Οθόνη το Πλήρης Οθόνη.

Εγώ που τα έκανα όλα, δουλεύει μια χαρά, αλλά δεν έχει ήχο και δεν κάνει φωνητική πλοήγηση, τι να κάνω; Μπορεί κανένας να βοηθήσει;

 

sto μενου=οθόνη=ήχος= ένταση εινε 100%?λίγο ψαξιμο θέλει ..προβλημμα δεν υπάρχη παντός

:!:
Link to comment
Share on other sites

sto μενου=οθόνη=ήχος= ένταση εινε 100%?λίγο ψαξιμο θέλει ..προβλημμα δεν υπάρχη παντός

 

Ναι, είναι στο 100%. Πιο πάνω, στην άλλη επιλογή που λέει ήχοι, δεν ανοίγει, δεν κάνει τίποτε;

Πάντως jim_25 συγχαρητήρια για τη διόρθωση - αλλαγή του χάρτη. Καμιά σύγκριση με τον προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι στο 100%. Πιο πάνω, στην άλλη επιλογή που λέει ήχοι, δεν ανοίγει, δεν κάνει τίποτε;

Πάντως jim_25 συγχαρητήρια για τη διόρθωση - αλλαγή του χάρτη. Καμιά σύγκριση με τον προηγούμενο.

 

ναι στο κουτάκι (ήχος)έτσι είναι κενό .κάνε μια διαγραφή wetravel και ξεκινά από την αρχή

:!:
Link to comment
Share on other sites

ναι στο κουτάκι (ήχος)έτσι είναι κενό .κάνε μια διαγραφή wetravel και ξεκινά από την αρχή

 

Δυστυχώς, δε γίνεται τίποτε. Είχα βάλει το προηγούμενο που είχες αναρτήσει. Ήχος γιοκ. Το ξαναέβαλα. Τίποτε. Άλλαξα το χάρτη με τον καινούριο. Τίποτε. Τώρα το διέγραψα και έβαλα το καινούριο. Τίποτα. Ματιασμένο πρέπει να είναι, δεν εξηγείται αλλιώς. Πάντως σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως, λέω μήπως, παίζει ρόλο η έκδοση του λειτουργικού της συσκευής και αν είναι "σπασμένο" ;;;;

δεν ξέρω αν σπάζει το λειτουργικό αλλά ξέρω ότι είναι κλειδωμένο

Link to comment
Share on other sites

προσοχή η προηγούμενες οδηγίες καταργήθηκαν Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τo ένα αρχείο που δίνοντονται εδω

https://rapidshare.com/files/2199316135/WeTravel_new__by_jim_25.7z Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού(ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ με 11 skin new) και οι ελληνικές φωνητικές εντολές (ΒΕΛΤΙΩΜΕΝES)

- Τώρα πάμε στο..μενού =αλλά αρχεία =wetravel =Wetravel .jar(samsung monte)(για όσους θέλουν έχει το jad μέσα LG κτλ.. )

κάνουμε εγκατάσταση τώρα οκ =οκ .θα μας βγάλη δυο κουτάκια .κλικ στο πρώτο και διαλέγουμε γλώσσα .....GR .στο δεύτερο κουτάκι έχει 11 new skin (εγώ έβαλα το mercedes )οκ και πατάμε (να επιτρέπετε (το πρώτο klik )

και οκ.

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

καλη επυτηχια

το wetravel τώρα λειτουργεί κανονικά.

 

εδώ πάλι ένα λινκ το ίδιο με το πάνω από άλλο σέρβερ για τυχόν προβλήματα με το πρώτο : http://www.filesonic.com/file/1097758084

 

περιμένω εντυπώσεις

by jim_25 31/5/2011

Edited by jim_25
:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορεί το τηλέφωνο να δεχτεί sms και αν υπάρχει κάποια ρύθμιση γι'αυτό;

Επίσης όταν στέλνω sms δεν μου εμφανίζει αναφορές παράδοσης ενώ το sms αποστέλλεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τοσοι ειστε εδω.βοηθηστε με να βρω ενα firmware για το μοντε με ελληνικο μενου. σε προηγουμενες σελιδες δινοταν ενα αλλα δεν λειτουργει η καμερα .καποιος που μπορει να με βοηθησει? εψαξα ολο το νετ αλλα ακομα και τα ευρωπαικα firmware δεν εχουν ελληνικο μενου, περιμενω απαντηση, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

προσοχή η προηγούμενες οδηγίες καταργήθηκαν Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τo ένα αρχείο που δίνοντονται εδω

https://rapidshare.com/files/2199316135/WeTravel_new__by_jim_25.7z Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού(ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ με 11 skin new) και οι ελληνικές φωνητικές εντολές (ΒΕΛΤΙΩΜΕΝES)

- Τώρα πάμε στο..μενού =αλλά αρχεία =wetravel =Wetravel .jar(samsung monte)(για όσους θέλουν έχει το jad μέσα LG κτλ.. )

κάνουμε εγκατάσταση τώρα οκ =οκ .θα μας βγάλη δυο κουτάκια .κλικ στο πρώτο και διαλέγουμε γλώσσα .....GR .στο δεύτερο κουτάκι έχει 11 new skin (εγώ έβαλα το mercedes )οκ και πατάμε (να επιτρέπετε (το πρώτο klik )

και οκ.

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

καλη επυτηχια

το wetravel τώρα λειτουργεί κανονικά.

 

εδώ πάλι ένα λινκ το ίδιο με το πάνω από άλλο σέρβερ για τυχόν προβλήματα με το πρώτο : http://www.filesonic.com/file/1097758084

 

περιμένω εντυπώσεις

by jim_25 31/5/2011

 

Εχει ολες τις πολεις της ελλαδας??

Link to comment
Share on other sites

απλα εχεις εναν φακελο map και εναν maps. ο maps κενος. επισηε εχεις εναν φακελο voice και εναν voices. o voices κενος. θελουν διαγραφη οι κενοι φακελοι??
Link to comment
Share on other sites

ειναι δοκιμασμενο σε samsung monte? το εχεις δουλεψει?

 

στο φόρουμ του μόντε εισαι..δοκιμασμένο αρκετά ..maps εινε να μπουν και χάρτες εξωτερικού .voices για άλλες φωνές σε ξένες γλώσσες .δεν χρειάζετε να τους διαγράψεις .

:!:
Link to comment
Share on other sites

στο φόρουμ του μόντε εισαι..δοκιμασμένο αρκετά ..maps εινε να μπουν και χάρτες εξωτερικού .voices για άλλες φωνές σε ξένες γλώσσες .δεν χρειάζετε να τους διαγράψεις .

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει και το χαρτη της γερμανιας και της ολλανδιας. ενας φακελος ειναι map και εχει μεσα τα αρχεια για ολλανδια και ο αλλος παλι λεγετε map κσι εχει τα αρχεια της γερμανιας. να παρω τουσ 2 φακελουσ map και να τους βαλω μεσα στον map τησ ελλαδασ η να παρω τα αρχεια τους και να τα βαλω μεσα και στον μαπ της ελλαδασ? η να τουσ βαλω εξω και να εχω 3 φακελουσ map? ποιο απο τα 3 ειναι το σωστο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...