Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

samsungfirmwareworld.com

forum.gsmhosting.com

 

τα έψαξα αυτά τα site. Δεν έχει και πολύ σαφείς οδηγίες όμως..:hypno:

Βρήκα ένα downloader αλλά ούτε ξέρω τι κατεβάζει. έχει 800 επιλογες. Ποια firmware έχουν ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά, μόλις μου έκαναν δώρο το S5620 σαν πρώτη εντύπωση καλό φαίνεται. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι είναι Vodafone Live συσκευή και εγώ έχω Cosmote σύνδεση. Αρχικά θέλω να ξέρω αν μπορώ να βγάλω το Vodafone Live ώστε να ειναι κανονική συσκευή και αν γίνεται πως μπορώ να το κανω;

Επίσης όταν έβαλα την καρτα sim στην οθόνη αναμονής μου εβγαζε το εικονείδιο του 3G και αργότερα χωρίς να κανω καποια ρυθμιση, άλλαξε σε εικονίδιο G (συνδεδεμένο το δίκτυο GPRS). Αυτό σημαίνει ότι με χρεώνει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το GPS είναι δωρεάν ή με χρέωση;

 

Για το GPS μιλάνε στις πρώτες σελίδες του θέματος. Ρίξε μια ματιά δεν κάνει κόπο.

 

περιληπτικά: δεν υπάρχει ενσωματωμένο πρόγραμμα, μπορείς να το χρησιμοποιείς μέσω google maps, ή weTravel (στις πρώτες σελίδες λένε κάτι τα παιδιά γι' αυτό)

 

Χρεώνεσαι, όχι για το gps, αλλά γιατί το gmaps δουλεύει μέσω internet . Για το weTravle Υπάρχει κολπάκι.

 

Γεια σας παιδιά, μόλις μου έκαναν δώρο το S5620 σαν πρώτη εντύπωση καλό φαίνεται. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι είναι Vodafone Live συσκευή και εγώ έχω Cosmote σύνδεση. Αρχικά θέλω να ξέρω αν μπορώ να βγάλω το Vodafone Live ώστε να ειναι κανονική συσκευή και αν γίνεται πως μπορώ να το κανω;

Επίσης όταν έβαλα την καρτα sim στην οθόνη αναμονής μου εβγαζε το εικονείδιο του 3G και αργότερα χωρίς να κανω καποια ρυθμιση, άλλαξε σε εικονίδιο G (συνδεδεμένο το δίκτυο GPRS). Αυτό σημαίνει ότι με χρεώνει;

 

Γεια σου sara,

 

Για να φύγουν τα της Vodafone, πρέπει να κάνεις update firmware. Για το δικό σου τηλέφωνο δεν ξέρω αν ασχολήθηκε κανείς όμως να βάλει κάπου στο νετ τα firmwares Που υπάρχουν.

 

για τα εικονίδια: Όταν είναι 3G(+) σημαίνει πως είσαι συνδεδεμένη με δίκτυο 3G(+). Όταν είναι G, σημαίνει πως είσαι συνδεδεμένη με δίκτυο GPRS. Όταν είναι μπλε τα εικονίδια, και δεν αναβοσβήνουν/κοκκινίζουν/βγάζουν ένα τοξάκι που κινείται, τότε δεν χρεώνεσαι. Απλά σου λέει σε τι είδος δίκτυο είσαι συνδεδεμένη.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου sara,

 

Για να φύγουν τα της Vodafone, πρέπει να κάνεις update firmware. Για το δικό σου τηλέφωνο δεν ξέρω αν ασχολήθηκε κανείς όμως να βάλει κάπου στο νετ τα firmwares Που υπάρχουν.

 

για τα εικονίδια: Όταν είναι 3G(+) σημαίνει πως είσαι συνδεδεμένη με δίκτυο 3G(+). Όταν είναι G, σημαίνει πως είσαι συνδεδεμένη με δίκτυο GPRS. Όταν είναι μπλε τα εικονίδια, και δεν αναβοσβήνουν/κοκκινίζουν/βγάζουν ένα τοξάκι που κινείται, τότε δεν χρεώνεσαι. Απλά σου λέει σε τι είδος δίκτυο είσαι συνδεδεμένη.

 

 

 

Γεια σου και εσένα..

Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά μια ματια που έριξα μου φαίνεται βουνό όλο αυτό για μένα που δεν έχω και πολύ εμπειρία σε αυτά τα θέματα. Η εταιρεία δεν το αναλαμβάνει, οπότε δεν νομίζω οτι μπορώ να το κάνω γιατί ίσως χαλάσω τελείως το κινητό.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω και το εικονείδιο του 3G και του G; Να μην εμφανίζεται τιποτα στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και εσένα..

Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά μια ματια που έριξα μου φαίνεται βουνό όλο αυτό για μένα που δεν έχω και πολύ εμπειρία σε αυτά τα θέματα. Η εταιρεία δεν το αναλαμβάνει, οπότε δεν νομίζω οτι μπορώ να το κάνω γιατί ίσως χαλάσω τελείως το κινητό.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω και το εικονείδιο του 3G και του G; Να μην εμφανίζεται τιποτα στην οθόνη;

 

Βουνό δεν είναι. Αλλά αν φοβάσαι πως θα κάνεις κάτι λάθος, τότε ίσως καλύτερα να το αφήσεις όπως είναι.

 

Τα εικονίδιο δεν μπορείς να το κάνεις να φύγει, αν το τηλέφωνο είναι ρυθμισμένο να το δείχνει. Είχα τηλέφωνα που το έδειχναν πάντα, είχα που το έδειχναν μόνο όταν ήταν ενεργοποιημένο.

 

Αν ο προβληματισμός σου είναι πως δεν θες σε καμία περίπτωση να χρεωθείς, τότε πήγαινε στις ρυθμίσεις, και άμα σκαλίσεις λίγο, θα βρεις "χρήση πακέτων δεδομένων". Να το απενεργοποιήσεις. (κάποιος που έχει το κινητό να πει που είναι ακριβώς γιατί δεν ξέρω)

 

Αγόρασε το πρόγραμμα που σου έδωσα, κοστίζει μόλις 5£.

 

????

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου sara,

 

Για να φύγουν τα της Vodafone, πρέπει να κάνεις update firmware. Για το δικό σου τηλέφωνο δεν ξέρω αν ασχολήθηκε κανείς όμως να βάλει κάπου στο νετ τα firmwares Που υπάρχουν.

 

 

 

Sarra διαβασε σε προηγουμενα ποστ ενας φιλος δινει απλές οδηγιες να γινει το τηλ ''κανονικό'' παρομοιες οδηγιες εχει δωσει και για την cosmote , πριν από αυτες εχει δωσει και για vodafone. ειναι παρα πολύ απλό...

 

Ευτυχώς για όσους το πήραν απο vodafone δεν θα χρειαστεί να κάνουν πολλά παρα μονο να δώσουν για admin settings: *#3695147*# και αμέσως μετά για operator code: *#83301*# και να το γυρίσουν σε [KOR] όπως εχει αναφερθεί σε παλιότερο post στο forum

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

γεια σας πρίν λιγο καιρο πήρα το σ5620 ειμαι παρα πού ευχαριστημένος δε μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα.εχω ξεκινήσει κ το ψάχνω σιγα σιγα.βρήκα σρο forum σας για δωρεάν gps το wetravel το κατέβασα του εκανα εγκατασταση αλλα δε μπορλω να το δουλέψω!! κατι διαβασα για ενα κολπάκι που θέλει αλλα δεν εξηγεί αναλυτικά τι ακριβός..μηπως υπαρχει καποιος οδηγος η καποιος που ξέρει να μου πει..τους χαρτες πρέπει να τουσ κατεβάσω ξεχωριστά??

κατι ακόμα αν δουλέψει μπορω να το δουλέψω ως gps αυτοκινήτου???δηλαδή να μιλάει ελληνικά κ να υπολογίζει αποστάσεις κ χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου sara,

 

Για να φύγουν τα της Vodafone, πρέπει να κάνεις update firmware. Για το δικό σου τηλέφωνο δεν ξέρω αν ασχολήθηκε κανείς όμως να βάλει κάπου στο νετ τα firmwares Που υπάρχουν.

 

 

 

Sarra διαβασε σε προηγουμενα ποστ ενας φιλος δινει απλές οδηγιες να γινει το τηλ ''κανονικό'' παρομοιες οδηγιες εχει δωσει και για την cosmote , πριν από αυτες εχει δωσει και για vodafone. ειναι παρα πολύ απλό...

 

Ευτυχώς για όσους το πήραν απο vodafone δεν θα χρειαστεί να κάνουν πολλά παρα μονο να δώσουν για admin settings: *#3695147*# και αμέσως μετά για operator code: *#83301*# και να το γυρίσουν σε [KOR] όπως εχει αναφερθεί σε παλιότερο post στο forum

 

 

Τα διάβασα και το δοκίμασα. Το αποτέλεσμα είναι ότι το προφιλ του ιντερνετ στο μενού είναι κενό, και απ' οτι φαίνεται μπορώ να συνδεθώ μόνο με wi-fi. Τα υπόλοιπα όμως π.χ έναρξη, τερματισμός του κινητού και γενικά τα εικονίδια στο μενού έχουν παραμείνει της vodafone. Άρα δεν φτιάχνει εντελώς.

 

Βουνό δεν είναι. Αλλά αν φοβάσαι πως θα κάνεις κάτι λάθος, τότε ίσως καλύτερα να το αφήσεις όπως είναι.

 

Τα εικονίδιο δεν μπορείς να το κάνεις να φύγει, αν το τηλέφωνο είναι ρυθμισμένο να το δείχνει. Είχα τηλέφωνα που το έδειχναν πάντα, είχα που το έδειχναν μόνο όταν ήταν ενεργοποιημένο.

 

Αν ο προβληματισμός σου είναι πως δεν θες σε καμία περίπτωση να χρεωθείς, τότε πήγαινε στις ρυθμίσεις, και άμα σκαλίσεις λίγο, θα βρεις "χρήση πακέτων δεδομένων". Να το απενεργοποιήσεις. (κάποιος που έχει το κινητό να πει που είναι ακριβώς γιατί δεν ξέρω)

 

 

 

????

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και όντως αυτό φοβάμαι, να μην χρεώνομαι. Θα κοιτάξω να το φτιάξω από τις ρυθμίσεις εαν γίνεται..

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

ολες σας η αποριες σας εχουν αναφερθη σε παλιοτερα ποστ..δεν υπαρχη κατι καινουργιο για το monte.
:!:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι τυχαίο

άλλα εμένα μου βρήκε τους χάρτες όταν έκανα κοπυ παστε τα αποσυμπιεσμένα .jar και .jad στον φάκελο wetravel στην κάρτα και τα έτρεξα από εκεί

όσο τα είχα εκτός του παραπάνω φακέλου (αλλά εντός του others της καρτας) έβγαζε no map data

 

και εμενα ετσι μου δουλεψε ....εχει δοκιμασει κανενας,,, αλλο προγραμμα για navigation?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να μπω στο μενού του κινητού ή να διαβάσω και να στείλω μήνυμα κατά την διάρκεια κλήσης?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να μπω στο μενού του κινητού ή να διαβάσω και να στείλω μήνυμα κατά την διάρκεια κλήσης?

 

πατάς παρατεταμένα το Lock key και ξεκλειδώνει το τηλέφωνο, και μετά μπορείς να μπεις νομίζω.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς το κινητό είναι νεκρό στις κλήσεις δεν κάνει τίποτα αν ξέρει κάποιος ακριβώς ας απαντήσει

 

Εντάξει μπορείς τελικά να διαβάσεις μηνύματα στο μενού δεν μπαίνει μόνο

Edited by uncommandable
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω περνaω τα wetravel περνaω τους χαρτες στο κινητο...μετα που πρεπει να τους αποθηκευσω για να μπορει να τους "βλέπει" το προγραμμα??? τα εχω βαλει στην καρτα κ τα δυο στα "αλλα αρχεία" σιγκεκριμένα τουσ χαρτες τους εχω βάλει μεσα σε ενα φάκελο με ονομασια greece. αλλα κ παλι οταν παω να βρω city maps δε μου βγάζει τιποτα...καποιος ρε παιδια να δώσει αναλυτικές οδηγίες γιατι τα λενε πολυ μπερδεμενα εδω στο forum...

κατι τελευτεο για να μπορει να δουλεψει το gps πρεπει να ειμαι συνδεμενος με wifi? ή δουλεύει οπως εινα κανονοικο gps π.χ. αυτοκινήτου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το κινητό το αγόρασα στην Αγγλια και δεν εχει ελληνικά, ουτε σαν γλωσσα στο μενού, αλλα και ουτε καν σα γλώσσα εγγραφης. Μπορεί καποιος να δώσει link με ελληνικό firmware, ή οποιαδήποτε άλλη λύση τέλος πάντων.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα έχω το samsung ST-S5620 και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να του κάνω update λογισμικου για τη έχει αρχίσει και κολάει αν έχει ασχοληθεί κάποιος ας μου το πεις σας παρακαλώ thanks!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα έχω το samsung ST-S5620 και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να του κάνω update λογισμικου για τη έχει αρχίσει και κολάει αν έχει ασχοληθεί κάποιος ας μου το πεις σας παρακαλώ thanks!!

 

where to download new firmware:

http://www.samsungfirmwareworld.com/samsung-s5620-firmwares-flashguide-t41.html

κατι θα βρης εδω ,δεν εχω ασχοληθη για να ξερω

:!:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έκανα την εξής μ^$#@^ : έκανα hard reset και φυσικά δεν είχα κάνει BACKUP τον κατάλογο ... μπορούμε να κάνουμε κάτι ?????
The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Ενδιαφερομαι για το μοντε αλλα επειδη με νοιαζει να μπαινω και στο ιντερνετ θα ηθελα να μαθω αν ειναι γενικα γρηγορο στην πλοηγηση. Και επισης απο τα παιδια που το εχουν, ποια ειναι τα αρνητικα του συγκεκριμενου κινητου? Η μπαταρια του, που απ οτι εχω διαβασει κραταει πολυ, ειναι οτι καλυτερο για μενα για αυτο και τα ρωταω αυτα. ευχαριστω για το χρονο σας!:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...