Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος χρήστης έχει το κινητό σε χρώμα μαύρο-πορτοκαλί γιατί όπου έχω ρωτήσει μόνο μαύρο-ασημί το βρίσκω. κυκλοφορεί στην ελλάδα με πορτοκαλί κουμπιά γιατί πήρα την εταιρία και δεν ήξεραν να μοθ πουν!:!:

 

Το μαύρο-πορτοκαλί είναι το καλύτερο χρώμα που έχω δει γι' αυτό το κινητό αλλά δεν νομίζω να κυκλοφορεί στην Ελλάδα.Δεν το έχω δει ποτέ και το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο google maps πας το οποιο βρισκεται στα παιχνιδια.Αλλα θελει internet για να ανοιξεις τον χαρτη και εχει και πλοηγηση η οποια δεν ξερω αμα χρειαζεται internet
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν το samsung s5620 εχει gps και αν ναι πως το βρισκω?????

 

Πέρνα το wetravel για gps. Ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες

 

Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τα τρία αρχεία που δίνοντονται εδω LINK: http://drop.io/we_travel

- Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο WeTravel_quick start.rar στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού και οι ελληνικές φωνητικές εντολές.

- Υστερα αποσυμπιέζεται το αρχείο greece maps_wetravel.rar στον υπολογιστη. ανοιγμα ... ανοιγμα map .αντιγραφη και επικοληση τα 39 αρχεια στο MAP του wetravel και έτοιμο.

- το αρχείο Wetravel_rc30.rar το αποσυμπιέζεται στο others της κάρτας μνήμης. (θα εμφανιστούν δύο αρχεία java)ανοιγμα του jar και εγκατασταση

 

Μέσα από το πρόγραμμα εκτελείτε:

 

- Μετά απο εγκατάσταση του Wetravel.jar μεσω του κινητου, το τρέχετε. Πατάτε ΟΚ και περιμένετε.μετα συνεχεια να επιτρεπετε να γινη .[το πρωτο ]και οκ

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

 

αν βγαλει στη μπεζ οθονη no data map..δεν εχετε βαλη καλα τους χαρτες sto maps.μεχρι να βρη δορυφορους θα δειχνει παντα μπεζ οθονη και μετα απο ενα λεπτο τη θεση σας στο χαρτη.καλη επυτηχια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας μιας και δεν βρίσκω παλιά έκδοση του skype σε java για το samsung. Απ οσο γνωρίζω υπάρχει πλήρης λειτουργική έκδοση του skype mobile σε java για αυτο το κινητό και όχι εκδόσεις lite κτλ. κτλ. και σου επιτρέπει να το χειρίζεσε οπως απο το pc χωρίς μονάδες για εισερχόμενες εξερχόμενες κλήσεισ σε skype users. Αν κάποιος έχει κάτι τέτοιο εστω και για παλαιότερο μοντέλο samsung ασ κάνει ενα κοπο να το ανεβάσει.

 

Μια άλλη επισήμανση που θέλω να κάνω αφορά το GPS. Στις ρυθμίσεις τηλεφώνου->Ρυθμίσεις GPS-> μου εμφανίζει μονο "Θέση GPS" και πατώντας το εχω επιλογή για "κατάσταση Δορυφόρων", που πατώντας το μου λέει "Αριθμός δορυφόρων 0".

 

Κάτι κάνω λάθος? Δεν έχει σήμα με κάποιο δορυφόρο ? Δεν θέλω να δω τα google maps απο εκεί απλά μην λείπει κάτι απο το menu.

 

Επίσης ο κωδικός που βγάζει το Admin settings δεν λειτουργεί για το τηλ. μου και δεν μπορω να ξεφορτωθω τα vodafone :( υπάρχει κάποιος άλλος να δοκιμάσω;

 

Ευχαριστώ πολυ :)

Edited by sakis1234
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδιά αλλά θα ξαναρωτησω αν ξερει καποιος, εμενα δεν συνδεετε γιατί ?

τα windows βγαζουν ΄΄άγνωστη συσκευη USB!!!

 

συγνωμη ρε παιδιά αλλά θα ξαναρωτησω αν ξερει καποιος, εμενα δεν συνδεετε γιατί ?

τα windows βγαζουν ΄΄άγνωστη συσκευη USB!!!

ok σε αλλη θύρα συνδεθηκε

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
lianma
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Για όσους κοίταξαν την ερώτηση μου, οντως κατι έλειπε απο το menu του gps και ηταν το GPS+ρυθμίσεις αυτα απο την "αγαπημένη" :mad: vodafone.

 

Ευτυχώς για όσους το πήραν απο vodafone δεν θα χρειαστεί να κάνουν πολλά παρα μονο να δώσουν για admin settings: *#3695147*# και αμέσως μετά για operator code: *#83301*# και να το γυρίσουν σε [KOR] όπως εχει αναφερθεί σε παλιότερο post στο forum.

Οι κωδικοί αυτοί μου πήραν αρκετό χρονο για να βρεθούν αλλά άξιζε το κόπο αφού κατάφερα και έβγαλα και τα profile σύνδεσης στο internet της vodafone αφου δεν με άφηνε να τα πειράξω και χρεώθηκα χωρίς να το ξέρω και μερικά euro για χρήση internet 3g παρολο που είχα wifi on, πλεον ανήκουν στο παρελθόν.

 

 

ΥΓ* Για το φίλο που λέει οτι δεν του το αναγνωρίζει οταν το συνδέει με USB ας διαλέξει απο τις "Ρυθμίσεις τηλεφώνου -> Συνδέσεις υπολογιστή -> να γίνετε ερώτηση κάθε φορά" και ας δοκιμάσει οταν το συνδέσει με USB την επιλογή Συσκευή Αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τα τρία αρχεία που δίνοντονται εδω LINK: http://drop.io/we_travel

- Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο WeTravel_quick start.rar στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού και οι ελληνικές φωνητικές εντολές.

- Υστερα αποσυμπιέζεται το αρχείο greece maps_wetravel.rar στον υπολογιστη. ανοιγμα ... ανοιγμα map .αντιγραφη και επικοληση τα 39 αρχεια στο MAP του wetravel και έτοιμο.

- το αρχείο Wetravel_rc30.rar το αποσυμπιέζεται στο others της κάρτας μνήμης. (θα εμφανιστούν δύο αρχεία java)ανοιγμα του jar και εγκατασταση

 

Μέσα από το πρόγραμμα εκτελείτε:

 

- Μετά απο εγκατάσταση του Wetravel.jar μεσω του κινητου, το τρέχετε. Πατάτε ΟΚ και περιμένετε.μετα συνεχεια να επιτρεπετε να γινη .[το πρωτο ]και οκ

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

 

αν βγαλει στη μπεζ οθονη no data map..δεν εχετε βαλη καλα τους χαρτες sto maps.μεχρι να βρη δορυφορους θα δειχνει παντα μπεζ οθονη και μετα απο ενα λεπτο τη θεση σας στο χαρτη.καλη επυτηχια

 

δεν ξέρω αν είναι τυχαίο

άλλα εμένα μου βρήκε τους χάρτες όταν έκανα κοπυ παστε τα αποσυμπιεσμένα .jar και .jad στον φάκελο wetravel στην κάρτα και τα έτρεξα από εκεί

όσο τα είχα εκτός του παραπάνω φακέλου (αλλά εντός του others της καρτας) έβγαζε no map data

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει:

Εγκατέστησα το WeTravel αλλα στην αναζήτηση δρόμου και στο πλαίσιο που γράφω την πόλη δεν βγάζει τίποτα! Βάζω πχ "Αθήνα" και δε βγάζει κάτι, δεν συνεχίζει κάπου κτλ κτλ. Δοκίμασα greeklish, έβγαλε 2-3 πόλεις άσχετες (ΠΧ έβαζα "fal" και μου έβγαζε "faliraki" και κάτι άλλα, αλλά Φάληρο πουθενά!!!)

Ξέρει κανείς τι παίζει????

"Don't tell people how to do things. Tell them what to do, and they will surprise you with their ingenuity."

General George S. Patton :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να περάσω τα μηνύματα που έχω κρατήσει backup στο κινητό.

(τα μηνύματα τα έχω κρατήσει με το samsung kies αλλά δεν μπορώ να βρω πώς να τα μεταφέρω στο κινητό)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τρεις μερες το κινητο και για τα λεφτα του ειναι καταπληκτικο. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει βρει καποιος θηκη σιλικονης για το κινητο και αν ναι που; εγω εχω βρει μονο στο ebay. αυτη η θηκη μηπως κοβει το σημα του δικτυου;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια,

απεκτησα κι εγω το Monte.Γενικά πολυ ευχαριστημένος.

Μια λεπτομέρεια θελω να ρωτησω:

Γενικα δεν θέλω να εμφανιζεται στην οθονη το λογότυπο COSMOTE. Ετσι λοιπόν κάθε φορα που το ανοίγω και εμφανίζεται ανοιγω το Widget και το "σέρνω" το εικονίδιο μεσα στο widget και πατάω ολοκλήρωση και έτσι αφαιρείται.Το θέμα ειναι οτι κάθε φορα που ανοιγω το κινητό ξαναεμφανιζεται στη μέση της οθόνης.Ξέρει κανεις πως μπορώ να το απενεργοποιήσω για να μην κανω αυτη τη δουλεια καθε φορα?Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια,

απεκτησα κι εγω το Monte.Γενικά πολυ ευχαριστημένος.

Μια λεπτομέρεια θελω να ρωτησω:

Γενικα δεν θέλω να εμφανιζεται στην οθονη το λογότυπο COSMOTE. Ετσι λοιπόν κάθε φορα που το ανοίγω και εμφανίζεται ανοιγω το Widget και το "σέρνω" το εικονίδιο μεσα στο widget και πατάω ολοκλήρωση και έτσι αφαιρείται.Το θέμα ειναι οτι κάθε φορα που ανοιγω το κινητό ξαναεμφανιζεται στη μέση της οθόνης.Ξέρει κανεις πως μπορώ να το απενεργοποιήσω για να μην κανω αυτη τη δουλεια καθε φορα?Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

κωδικους για το monte δοκιμασμενους .οποιος πηρε το τηλ απο το γερμανο ειχε το μενου τις cosmonte .αν σας χαλαη οπως εμενα υπαρχει λυση να γινει samsung το μενου,[δοκιμασμενω και αν χρειαστη παλι γινεται cosmote]πληκτρολογούμε * # 5239870 * # για να δείτε το μενού admin παμε 2 pre-configuration πληκτρολογούμε * # 27236 * # και επιβεβ. τωρα βλεπουμε cos και kor επιλεγουμε kor και εγκατ. θα γινη επανεκκίνηση στο τηλ με samsung μενου .τωρα παμε να βαλουμε ελληνικα. μενου= ρυθμισεις=ρυθμισεις τηλεφωνου=γλωσσα=κειμενο οθονης=ελληνικα .τωρα θα γινει παλι επανεκκινηση και θα εχουμε ελληνικο μενου.ξαναπαμε μενου= ρυθμισεις=ρυθμισεις τηλεφωνου=γλωσσα=γλωσσα εισαγωγης =ελληνικα .και με τα ιδια βηματα αν θελετε γινετε cosmote παλι το μενου. προσοχει διαγραφη τα παντα στο τηλ ρυθμισης οχι sd ουτε τηλ καταλογο αν εινε στι sim

:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το πουλάω! Το θέλει κανείς? Έχω εγκαταστήσει και το προγραμματάκι για το GPS, οπότε... Όποιος θέλει, πμ. :)

"Don't tell people how to do things. Tell them what to do, and they will surprise you with their ingenuity."

General George S. Patton :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τρεις μερες το κινητο και για τα λεφτα του ειναι καταπληκτικο. αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει βρει καποιος θηκη σιλικονης για το κινητο και αν ναι που; εγω εχω βρει μονο στο ebay. αυτη η θηκη μηπως κοβει το σημα του δικτυου;:worry:

Εγώ του πήρα από ebay μια μαύρη gel γύρω στα 7e από Αγγλία. Την είχα δει και από Κίνα γύρω στα 2e αλλά βαριόμουν να περιμένω 3 βδομάδες να έρθει.

Με το σήμα δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Καμπάνα (cosmote). :D

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω καλο το monte αλλα για καποιον που δεν ειχε αφης....

Τελος παντων...λοιπον αυτο που με χαλαει ειναι οτι οταν θελω να στειλω καποιο μηνυμα σε καποιον πρεπει να κανω 12-13 κινησεις πρωτα για να του το στειλω. Ειναι πολυ μπελας αυτο. Ευτυχως δεν ισχυει αυτο οταν θελεις να το στειλεις σε καποιον που ειχες επικοινωνια πριν λιγο.

Σε εσας ισχυει το ιδιο;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις πήρα το κινητάκι από αγγλία. Μήπως ξέρει κανείς πώς να εγκαταστήσω το ελληνικό Menu?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...