Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

no map data δεν βαζεις καλα τα στοιχεια στο map φακελο.ανοιξε το greece_1.90_z11_v4 και θα δης 39 αρχεια μαζι με τα συνβολα καντα αντιγραφη και επικοληση στο map και εισε κοπλε.
:!:
Link to comment
Share on other sites

no map data δεν βαζεις καλα τα στοιχεια στο map φακελο.ανοιξε το greece_1.90_z11_v4 και θα δης 39 αρχεια μαζι με τα συνβολα καντα αντιγραφη και επικοληση στο map και εισε κοπλε.

το εκανα αλλα βγαζει μπεζ ο8ονη με ενα πρασινο βελακι πορειας... μηπως πρεπει να ρυθμισω τπτ απτο setting γιατι λεει τι ειδους gps να χρησιμοποιησω κ εχει 5 επιλογες περιπου.... heeeeeeeeelp!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα βγαζει μπεζ ο8ονη με ενα πρασινο βελακι πορειας... μηπως πρεπει να ρυθμισω τπτ απτο setting γιατι λεει τι ειδους gps να χρησιμοποιησω κ εχει 5 επιλογες περιπου.... heeeeeeeeelp!!!!!!

 

Μετά απο εγκατάσταση του Wetravel.jar μεσω του κινητου, το τρέχετε.

- Θα σας ζητηθεί να κάνει root τα αρχεία και τους χάρτες. Πατάτε ΟΚ και περιμένετε.

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS (internal).

Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

:!:
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο εγκατάσταση του Wetravel.jar μεσω του κινητου, το τρέχετε.

- Θα σας ζητηθεί να κάνει root τα αρχεία και τους χάρτες. Πατάτε ΟΚ και περιμένετε.

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS (internal).

Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

 

κατεβασα το wetravel k to greekmaps εσβησα τους χαρτες του wetravel και περασα τους ελληνικους το περασα στο κινητο κ πατησα το jar γτ στο jad λεει ακυρο αρχειο. ετρεξα το προγραμμα κ δεν μου ζηταει να κανω root λεει εισαγαγετε πολη κ η οθονη γινεται μπεζ με πρασινο βελακι... μπορεισ να μου στειλεις ακριβεισ πληροφοριες εγκαταστασης αν γινεται κ το φακελο οπως τον εχεις διαμορφωσει? ευχαριστω πολυ παντως!

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το wetravel k to greekmaps εσβησα τους χαρτες του wetravel και περασα τους ελληνικους το περασα στο κινητο κ πατησα το jar γτ στο jad λεει ακυρο αρχειο. ετρεξα το προγραμμα κ δεν μου ζηταει να κανω root λεει εισαγαγετε πολη κ η οθονη γινεται μπεζ με πρασινο βελακι... μπορεισ να μου στειλεις ακριβεισ πληροφοριες εγκαταστασης αν γινεται κ το φακελο οπως τον εχεις διαμορφωσει? ευχαριστω πολυ παντως!

 

σε ανοιχτο χωρο βγηκες?ρυθμισεις τηλεφωνου/ρυθμισεις gps/θεση gps/κατασταση δορυφορων?ποσους εντοπιζει?αν ακολούθησες τα βηματα ακριβος και αν δεν γραφη στη μπεζ οθoνη no data map και εκανες ρυμισεις gps τοτε δεν υπαρχει κατι αλλο να σου πω.θελει 5 λεπτα να βρη σημα τη πρωτη φορα

:!:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τα τρία αρχεία που δίνοντονται εδω LINK: http://drop.io/we_travel

- Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο WeTravel_quick start.rar στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού και οι ελληνικές φωνητικές εντολές.

- Υστερα αποσυμπιέζεται το αρχείο greece maps_wetravel.rar στον υπολογιστη. ανοιγμα ... ανοιγμα map .αντιγραφη και επικοληση τα 39 αρχεια στο MAP του wetravel και έτοιμο.

- το αρχείο Wetravel_rc30.rar το αποσυμπιέζεται στο others της κάρτας μνήμης. (θα εμφανιστούν δύο αρχεία java)ανοιγμα του jar και εγκατασταση

 

Μέσα από το πρόγραμμα εκτελείτε:

 

- Μετά απο εγκατάσταση του Wetravel.jar μεσω του κινητου, το τρέχετε. Πατάτε ΟΚ και περιμένετε.μετα συνεχεια να επιτρεπετε να γινη .[το πρωτο ]και οκ

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

 

αν βγαλει στη μπεζ οθονη no data map..δεν εχετε βαλη καλα τους χαρτες sto maps.μεχρι να βρη δορυφορους θα δειχνει παντα μπεζ οθονη και μετα απο ενα λεπτο τη θεση σας στο χαρτη.καλη επυτηχια

:!:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τα τρία αρχεία που δίνοντονται εδω LINK: http://drop.io/we_travel

- Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο WeTravel_quick start.rar στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού και οι ελληνικές φωνητικές εντολές.

- Υστερα αποσυμπιέζεται το αρχείο greece maps_wetravel.rar στον υπολογιστη. ανοιγμα ... ανοιγμα map .αντιγραφη και επικοληση τα 39 αρχεια στο MAP του wetravel και έτοιμο.

- το αρχείο Wetravel_rc30.rar το αποσυμπιέζεται στο others της κάρτας μνήμης. (θα εμφανιστούν δύο αρχεία java)ανοιγμα του jar και εγκατασταση

 

Μέσα από το πρόγραμμα εκτελείτε:

 

- Μετά απο εγκατάσταση του Wetravel.jar μεσω του κινητου, το τρέχετε. Πατάτε ΟΚ και περιμένετε.μετα συνεχεια να επιτρεπετε να γινη .[το πρωτο ]και οκ

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

 

αν βγαλει στη μπεζ οθονη no data map..δεν εχετε βαλη καλα τους χαρτες sto maps.μεχρι να βρη δορυφορους θα δειχνει παντα μπεζ οθονη και μετα απο ενα λεπτο τη θεση σας στο χαρτη.καλη επυτηχια

 

μπηκα στο gps βρισκομουν σε πλατεια κ μου βγαζει αριθμος δορυφορων 0. μηπως πρεπει να ρυθμισω κ τιποτα απο κινητο στο gps+ρυθμισεισ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

Είμαι άλλος ένας αρχάριος και εγώ με ένα 5620 στα χέρια.

Εκανα εγκατάσταση στο wetravel και μετά από καμιά 20αριά εγκαταστάσεις (επιτέλους τα κατάφερα) τα πάντα πήγαν καλά και το προγραμματάκι δούλεψε!!!! όλεεεεε

εμφάνησε και το που μένω και όλα καλά....

 

το πρόβλημά μου όμως είναι ότι δεν μπορώ να κάνω search σε κάποια διευθυνση

 

πατάω menu --> street και αφού μου ζητάει πόλη δεν μου εμφανίζει καμία επιλογή εκτός από το None το οποίο είναι και το μόνο κλικαρισμένο.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι κοτσάνα έχω κάνει?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο gps βρισκομουν σε πλατεια κ μου βγαζει αριθμος δορυφορων 0. μηπως πρεπει να ρυθμισω κ τιποτα απο κινητο στο gps+ρυθμισεισ?[/\

δεν ποιανη δορυφορους εκει που εισε αλλιος θα εδειχνε 7 με 8 για αυτο δεν δουλευη και το wetravel.δοκιμασε το σε αλλο σημειο καποια στιγμη .

:!:
Link to comment
Share on other sites

μάλλον αύριο πάω να το τσιμπήσω από πλαίσο στα 190

Υπάρχει και σε άσπρο?Το έχει κανείς?Γιατί νομίζω πως το φέρνει η Vodafone...αλλά φοβάμαι μην έχει κανα "περίεργο" μενού

 

Αυτά που ψάχνω σε κινητό είναι

1,Μπαταρία η καλύτερη δυνατή γιατί το χρησιμοποιώ το κινητό αρκετά

2,Καλούτσικη κάμερα

3.Wifi...άντε και GPS

Link to comment
Share on other sites

μάλλον αύριο πάω να το τσιμπήσω από πλαίσο στα 190

Υπάρχει και σε άσπρο?Το έχει κανείς?Γιατί νομίζω πως το φέρνει η Vodafone...αλλά φοβάμαι μην έχει κανα "περίεργο" μενού

 

Αυτά που ψάχνω σε κινητό είναι

1,Μπαταρία η καλύτερη δυνατή γιατί το χρησιμοποιώ το κινητό αρκετά

2,Καλούτσικη κάμερα

3.Wifi...άντε και GPS

 

κανε μια βολτα απο το γερμανο το εχει 152ευρω.για αλλαγη μενου διαβασε στις προηγούμενες σελιδες που δινω οδηγιες.ασπρο υπαρχη με κοκκινο αλλα δεν ξερω αν ερχετε ελλαδα.πολυ καλο τηλ γενικα σε ολα ..παντα για τα λεφτα του..

:!:
Link to comment
Share on other sites

με έσωσες!

γιατί στο σάιτ το έχει 190 και στο φυλλάδιο 152!

θενκς!!

 

προλαβενεις τη προσφορα στο γερμανο.μεχρι τελος του μηνα εινε.χτυπατο

:!:
Link to comment
Share on other sites

με έσωσες!

γιατί στο σάιτ το έχει 190 και στο φυλλάδιο 152!

θενκς!!

 

Δυστυχως θα σε απογοητεύσω,η προσφορα λεει με << μικρα γράμματα >> κάθετα στην μεση των σελιδων ,οτι ειναι μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων και μεχρι 3 Αυγουστου.Αρα η τιμη του απο Γερμανο ειναι στα 190.10 ευρώ.

 

Οχι πως κανω τον εξυπνο και εγω τα ιδια νομιζα ,αλλα ο πωλητής μου το ειπε,ουτε εγω το ειχα προσεξει,για ενα αλλο μοντελο κινητου που ρωτησα.

 

YΓ: Αξιζουν πραγματικά συγχαρητήρια στο μελος JIM_25 που βρηκε την ακρη μονος του σε ολον αυτον τον λαβυρινθο-κυκεώνα ,για το πως περνιουνται χαρτες.

Η μαμά εταιρία Samsung ούτε καν αναφέρει τιποτα στο site της για το πως και απο που θα τοποθετηθουν οι χαρτες.Σε αντιθεση με την Nokia που εχει πολυ καλη υποστηρηξη σε αυτο το θεμα.

Και παλι μπραβο σου που τα καταφερες και βρηκες την ακρη.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

ε οκ αν δεν έχουν εξαντληθεί ισχύει η προσφορά

 

Oχι δεν ισχυει ,οποιο απο τα δυο ερθει πρωτο ,αν ειχαν ξεμείνη απο αποθεματα και 10 Ιουλιου θα σου ελεγαν απλα εξαντληθηκε ..........

Και η προσφορα ληγη στις 3 Αυγουστου σε αυτα τα κινητά,κοιταξε στο μεσον της σελιδας τα κατακορυφα μικρα γραμματα της κατω συστοιχίας.

Πηρα τηλεφωνο οχι 1 αλλα 10 καταστηματα Γερμανος επειδη ξερω οτι μερικες φορες δεν υπαρχει συγκλιση ,αλλα και οι 10 τα ιδια μου ειπαν .

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το φιλο weather1967 για τα καλα του λογια.για τους χαρτες δυσκολευτικα και εγω πολυ για να λειτουργήσουν.οπου εβρισκα οδηγιες κατι ελειπε .για αυτο καθε μερα εδω απανταω ακριβος τα βηματα για το wetravel.εγω το ειχα παρη 152 εγραφε το κουτι του επανω 190.10 αξιζη και παλι .ενα μηνα και δεν εχει παθη το παραμικρο.μονο φλας του λειπει
:!:
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου ,το ξερω οτι παιδεύτηκες για να βγαλεις ακρη,η προσπαθεια καποιου που κουραστηκε για να καταφερει ενα αποτελεσμα και να το μοιράζεται απλοχερα με τα υπόλοιπα μέλη,παντα πρεπει να επιβραβευεται.

 

Οσο για το κινητο monte το βρηκα στα 158 ευρω με λιγο ψαξιμο στο skroutz

 

http://www.kinitomania.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=1005&category_id=43&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

http://www.tronicscout.gr/product_info.php/info/p846_samsung-s5620-monte.html

 

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=6331

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

 

YΓ: Αξιζουν πραγματικά συγχαρητήρια στο μελος JIM_25 που βρηκε την ακρη μονος του σε ολον αυτον τον λαβυρινθο-κυκεώνα ,για το πως περνιουνται χαρτες.

Η μαμά εταιρία Samsung ούτε καν αναφέρει τιποτα στο site της για το πως και απο που θα τοποθετηθουν οι χαρτες.Σε αντιθεση με την Nokia που εχει πολυ καλη υποστηρηξη σε αυτο το θεμα.

Και παλι μπραβο σου που τα καταφερες και βρηκες την ακρη.

Το we travel δεν είναι της SAMSUNG σε αντίθεση με τα ovi maps της ΝΟΚΙΑ.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...