Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσον αφορά το gps ψάξε για πρόγραμμα που δεν χρειάζεται ίντερνετ για να δουλέψει.Υπάρχουν 2 που δουλεύουν.Το ένα είναι το wetravel και το άλλο το gmap.Ψάξε στο forum και θα βρεις πληροφορίες!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για τη δημιουργια μυνηματος γινετε κατι να κανω εικονιδιο widget?να γραφω αμεσως?με τους χαρτες gps υπαρχει κατι ?
:!:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...εχθές πήρα το Samsung S5620 Monte και έχω αρχίσει είδη να το ψάχνω αλλά έχω κάμποσες ερωτήσεις.

 

* Τι αρχεία (software) υποστηρίζει το κινητό;π.χ sis-sisx υποστηρίζει;Τα jar τα υποστηρίζει γιατί τα δοκίμασα.

* Τι λογισμικό έχει;Android;Smartphone και αν ναι τι Symbian;S60-5ης γενιάς;

* Το SAR τι ακριβώς είναι που έχει.Διάβασα στην αρχική σελίδα αλλά δεν κατάλαβα.Το SAR μειώνει την ακτινοβολία του κινητού;

* Μπορώ να βάλω θέμα σε αυτό το κινητό;

* Μπορώ να αλλάξω γραμματοσειρά;

 

 

Αυτό που με χάλασε είναι ότι υποστηρίζει μόνο jar!Έχει κάτι προγράμματα .sis που είναι απίστευτα!

Σε ένα αξιόπιστο Site δεν βρίσκω θέματα οπότε ίσως δεν έχει.

Ας μου απαντήσει κάποιος για τη γραμματοσειρά!

 

Άλλες 3 ερωτήσεις!

 

1. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο κλειδώνει μόνο του;Μπορώ να το αλλάξω;Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκω.

2. Πώς βρίσκω το GPS του,γιατί είμαι άσχετος με αυτά....!!! Πάω Μενού-Ρυθμίσεις-Ρυθμίσεις τηλεφώνου-Ρυθμίσεις GPS-Θέση GPS-Κατάσταση δορυφόρων (Εκεί είναι το τέλος και δεν έχει καμία επιλογή.Στο τέλος γράφει "Αριθμός δορυφόρων 0"

3. Όταν σε καλεί κάποιος και πας στις κλήσεις σου βγάζει τη δυνατότητα "Προσθήκη στη λίστα απόρριψης".Από ότι κατάλαβα δεν θα μπορεί να σε καλεί αυτός μετά.Ξέρουμε που μπορεί να βρίσκετε αυτή η λίστα;

 

 

Απαντήστε μου σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ,εκ των προτέρων,για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...εχθές πήρα το Samsung S5620 Monte και έχω αρχίσει είδη να το ψάχνω αλλά έχω κάμποσες ερωτήσεις.

 

* Τι αρχεία (software) υποστηρίζει το κινητό;π.χ sis-sisx υποστηρίζει;Τα jar τα υποστηρίζει γιατί τα δοκίμασα.

* Τι λογισμικό έχει;Android;Smartphone και αν ναι τι Symbian;S60-5ης γενιάς;

* Το SAR τι ακριβώς είναι που έχει.Διάβασα στην αρχική σελίδα αλλά δεν κατάλαβα.Το SAR μειώνει την ακτινοβολία του κινητού;

* Μπορώ να βάλω θέμα σε αυτό το κινητό;

* Μπορώ να αλλάξω γραμματοσειρά;

 

 

Αυτό που με χάλασε είναι ότι υποστηρίζει μόνο jar!Έχει κάτι προγράμματα .sis που είναι απίστευτα!

Σε ένα αξιόπιστο Site δεν βρίσκω θέματα οπότε ίσως δεν έχει.

Ας μου απαντήσει κάποιος για τη γραμματοσειρά!

 

Άλλες 3 ερωτήσεις!

 

1. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο κλειδώνει μόνο του;Μπορώ να το αλλάξω;Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκω.

2. Πώς βρίσκω το GPS του,γιατί είμαι άσχετος με αυτά....!!! Πάω Μενού-Ρυθμίσεις-Ρυθμίσεις τηλεφώνου-Ρυθμίσεις GPS-Θέση GPS-Κατάσταση δορυφόρων (Εκεί είναι το τέλος και δεν έχει καμία επιλογή.Στο τέλος γράφει "Αριθμός δορυφόρων 0"

3. Όταν σε καλεί κάποιος και πας στις κλήσεις σου βγάζει τη δυνατότητα "Προσθήκη στη λίστα απόρριψης".Από ότι κατάλαβα δεν θα μπορεί να σε καλεί αυτός μετά.Ξέρουμε που μπορεί να βρίσκετε αυτή η λίστα;

 

 

Απαντήστε μου σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ,εκ των προτέρων,για το χρόνο σας.

 

γεια σου φιλε...εγω το πειρα προχτες .αν εισε μεσα στο σπιτι δεν ποιανει σημα to gps.δοκιμασε οπως το κανεις σε ανοιχτο χωρο με το google maps. to sar εινε η ακτινοβολια του τηλ διστυχος αρκετη υψηλή 1.02.τωρα για της υπολοιπες ερωτησης θελω να μαθω και εγω καποιος θα ξερει

:!:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .σημερα σας βρηκα κωδικους για το monte δοκιμασμενους .οποιος πηρε το τηλ απο το γερμανο ειχε το μενου τις cosmonte .αν σας χαλαη οπως εμενα υπαρχει λυση να γινει samsung το μενου,[δοκιμασμενω και αν χρειαστη παλι γινεται cosmote]πληκτρολογούμε * # 5239870 * # για να δείτε το μενού admin παμε 2 pre-configuration πληκτρολογούμε * # 27236 * # και επιβεβ. τωρα βλεπουμε cos και kor επιλεγουμε kor και εγκατ. θα γινη επανεκκίνηση στο τηλ με samsung μενου .τωρα παμε να βαλουμε ελληνικα. μενου= ρυθμισεις=ρυθμισεις τηλεφωνου=γλωσσα=κειμενο οθονης=ελληνικα .τωρα θα γινει παλι επανεκκινηση και θα εχουμε ελληνικο μενου.ξαναπαμε μενου= ρυθμισεις=ρυθμισεις τηλεφωνου=γλωσσα=γλωσσα εισαγωγης =ελληνικα .και με τα ιδια βηματα αν θελετε γινετε cosmote παλι το μενου.
:!:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .σημερα σας βρηκα κωδικους για το monte δοκιμασμενους .οποιος πηρε το τηλ απο το γερμανο ειχε το μενου τις cosmonte .αν σας χαλαη οπως εμενα υπαρχει λυση να γινει samsung το μενου,[δοκιμασμενω και αν χρειαστη παλι γινεται cosmote]πληκτρολογούμε * # 5239870 * # για να δείτε το μενού admin παμε 2 pre-configuration πληκτρολογούμε * # 27236 * # και επιβεβ. τωρα βλεπουμε cos και kor επιλεγουμε kor και εγκατ. θα γινη επανεκκίνηση στο τηλ με samsung μενου .τωρα παμε να βαλουμε ελληνικα. μενου= ρυθμισεις=ρυθμισεις τηλεφωνου=γλωσσα=κειμενο οθονης=ελληνικα .τωρα θα γινει παλι επανεκκινηση και θα εχουμε ελληνικο μενου.ξαναπαμε μενου= ρυθμισεις=ρυθμισεις τηλεφωνου=γλωσσα=γλωσσα εισαγωγης =ελληνικα .και με τα ιδια βηματα αν θελετε γινετε cosmote παλι το μενου.

ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΟΥ ΤΗΛ ΚΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΗ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛ.OTI EXETE XREISIMO ΑΠΟΘΗΚΕΎΤΩ ΣΤΗΝ SD ΠΡΩΤΑ

:!:
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και παραπάνω :

 

Ρυθμίσεις-->Ρυθμίσεις Τηλεφώνου-->Ανταπόκριση δόνησης βάλτο στο 0.

Κάνε και μια επανεκκίνηση του κινητού.

 

το εχω βαλει την Ανταπόκριση δόνησης 0 αλλα παλι δεν βγαινει μονο που δεν εκανα επανεκινηση του κινητου πηρα τηλεφωνο και στην samsung μου ειπαν να κανω κατι ρυθμισεις αλλα και παλι τιποτα το εχω βαλει και στο αθορυβο αλλα και παλι το ιδιο

 

ετσι και αλλιως το εχω στειλει για service

Link to comment
Share on other sites

με τη δονισι ολοι εχουν το θεμα τους.στο 0 και το δικο μου κανει καποιες φορες πολυ λιγο, οχι συνεχεια
:!:
Link to comment
Share on other sites

εβαλα χαρτες σημερα στο monte μου, το we travel.ακολουθείστε τις οδηγιες ακριβος εινε απλο .χρειζομαστε μονο καρτα sd.εδω καντε κλικ http://we-travelgr.blogspot.com/ εχει και φωνητικές εντολες στα ελληνικα καλη επιτυχία.
:!:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω δεν εχω παρει ακομα το κινητο αυτο αλλα με τα ποσα προβληματα που διαβασα οτι εχω δεν ξερω αν θα το παρω ενω το σκεφτομουν σοβαρα.Και κατι αλλο η οθονη αφης του samsung monte λειτουργει με πενα ι μονο με το δαχτυλο?

DINAMIC FUN

:D

Link to comment
Share on other sites

1)από μπαταρία πως πάει το κινητάκι?με νορμάλ ως πολύ χρήση και όχι να το κοιτάμε!

2)τι φωτό βγάζει?κάποιο δείγμα?

Link to comment
Share on other sites

1)από μπαταρία πως πάει το κινητάκι?με νορμάλ ως πολύ χρήση και όχι να το κοιτάμε!

2)τι φωτό βγάζει?κάποιο δείγμα?

 

1δυο μερες με φουλ παιχνιδη.

:!:
Link to comment
Share on other sites

γιατί κάτι πήρε το αυτί μου πως το μικρό αδερφάκι του το STAR κρατάει 5-6 μέρες άνετα και το ακόμη μικρότερα αδερφάκι του Corby....μέχρι και 10!
Link to comment
Share on other sites

star δεν εχει ουτε wi fi ουτε gps ta idia kai me to corby αν δεν ασχολισε μαζι του θα διαρκεί και 3 μερες.εγω ειμε ευχαριστημενος για οτι πληρωσα.
:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Ηθελα να ρωτησω για τα παιχνιδια που εχει το κινητο, ειναι ολα με κωδικο για να τα παιξεις κανονικα.Υπαρχει καπου ο κωδικος η πρεπει να τα αγορασω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Ηθελα να ρωτησω για τα παιχνιδια που εχει το κινητο, ειναι ολα με κωδικο για να τα παιξεις κανονικα.Υπαρχει καπου ο κωδικος η πρεπει να τα αγορασω?

 

Δεν κατάλαβα την ερώτησή σου φίλε μου.Παίρνει μόνο ( .jar ) παιχνίδια και μπορείς να τα κατεβάσεις από το διαδίκτυο.

Αν είχες κάτι άλλο στο μυαλό σου να ρωτήσεις γράψε το κατανοητά.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εννοω οτι μεσα το κινητο εχει 4 παιχνιδια trial και λεει οτι για να παιξουν full πρεπει να αγορασω το κωδικο απο το site τους.ρωταω αν γινεται κατι με αυτα να βρουμε τους κωδικους η τα σβηνω και κατεβαζω απο εκει που λεει ο jim?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εννοω οτι μεσα το κινητο εχει 4 παιχνιδια trial και λεει οτι για να παιξουν full πρεπει να αγορασω το κωδικο απο το site τους.ρωταω αν γινεται κατι με αυτα να βρουμε τους κωδικους η τα σβηνω και κατεβαζω απο εκει που λεει ο jim?

 

Τα σβήνεις και τα ξανακατεβάζεις full.Δεν πρόκειται να βρεις αυτούς τους κωδικούς.Έτσι κι αλλιώς Free είναι.

Link to comment
Share on other sites

το οπερα μου λεει οτι κανει συνδεση απτο κινητο χρεωνοντας ενω εχω συνδεθει σε wifi δυκτιο... επισης σελιδες οπως στο sport24 δεν φαινονται καλα κ ουτε ζουμ μπορω να κανω? υπαρχει κανενα browser που να μην χρεώνει
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΟΥ ΤΗΛ ΚΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΗ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛ.OTI EXETE XREISIMO ΑΠΟΘΗΚΕΎΤΩ ΣΤΗΝ SD ΠΡΩΤΑ

 

file svinei kai tous ari8mous pou exoume mesa sto tilefwno?

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...