Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά θα τρελαθώ! Έκανα φύλλο και φτερό το μενού και δεν βρίσκω πουθενά ούτε εικονίδιο web ούτε τον dolphin!!

 

Το μόνο που έχει είναι το εικονίδιο myview, το οποίο είναι και ο browser.

Μήπως επειδή το πήρα από ΟΤΕ είναι η συσκευή προ-σεταρισμένη με cosmote κολπάκια και γι αυτό δεν έχει dolphin? Αν όχι, θα τους το πάω πίσω!

 

Πάντως ευχαριστώ για τις οδηγίες, μόλις βρω χρόνο (φευγω 4ημεράκι σήμερα ;)) θα βάλω τον Opera mini και θα επανέλθω με απορίες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω απο Cosmote το εχω παρει και αυτο το εικονιδιο για το myview ειναι ο dolphin απλως εχουν αλλαξει εικονιδιο,ονομα και αρχικη σελιδα στην cosmote αλλα δεν σε απασχολει
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε ειναι τοτε, γιατι εγω το πηρα απο voda και το εχει κανονικα.

Αλλα λιγο που ασχοληθηκα με τον browser του Monte, δεν μ'αρεσε καθολου. Οπερα μινι πολλες κλασεις πανω. Εγω σκεψου και στο wave που εχει καλο browser, δεν τον αλλαζω τον Mini!

Kαλες διακοπες :)

 

@sensei Θα σου στειλω με πμ τον Οπερα 5.1 μονταρισμενο για μοντε.

Link to comment
Share on other sites

@sensei Θα σου στειλω με πμ τον Οπερα 5.1 μονταρισμενο για μοντε.

 

Μόντα για Μόντε λοιπόν! :p

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στο we-travel πάω μενού -> settings -> map config -> και εκεί που λέει map δε μπορώ να επιλέξω τίποτα επειδή είναι πολύ μικρό το κουτάκι. Γιατί μου το κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia...irthe kai 'mena sta xeria mou ena samsung monte kai prospathisa na egkatastisw to we travel...kai akolouthisa oles tis odigies (tou site , tou forum edw, ta panta...) kai otan telika aposyndew to kin apo ton H/Y kai paw sto fakello tou tilefwnou na kanw egkatastasi sto eikonidio"we travel JAR", mou grafei....."akyro stoixeio"... :X

Exei kataferei kaneis na to egkatastisei?Kai an nai mporei na grapsei ti akrivws ekane mipws voithithoume kai oi ypoloipoi?

 

Oso gia ton opera mini 5,1 to thelw kai gw!!!!

 

Ayta ta oliga, merci :))))

Link to comment
Share on other sites

3 erwtisoules an kai tin mia tin eida na tin kanei kai allo melos...

 

1. ginete na min exei klimakoto hxo? oyte stin anapantiti akougete tpt oute sto sms ...

 

2. na apenergopihsoume ton hxo pou kanei otan akoubas tin othoni se profile kanoniko ?

 

3 na epenergopihsoume tin donisi pou kanei otan akoubas tin othoni se profile athorivo ?

 

poly fovame pws afta prepei na einai mesa sto FIRMWARE kai tha prepei na antikatastathoun ta arxeia me "nekres" litourgies oso afora tin 2-3 erwtisi alla kai gia tin 1 ena omos ti ginete ?

Link to comment
Share on other sites

3 erwtisoules an kai tin mia tin eida na tin kanei kai allo melos...

 

1. ginete na min exei klimakoto hxo? oyte stin anapantiti akougete tpt oute sto sms ...

 

2. na apenergopihsoume ton hxo pou kanei otan akoubas tin othoni se profile kanoniko ?

 

3 na epenergopihsoume tin donisi pou kanei otan akoubas tin othoni se profile athorivo ?

 

poly fovame pws afta prepei na einai mesa sto FIRMWARE kai tha prepei na antikatastathoun ta arxeia me "nekres" litourgies oso afora tin 2-3 erwtisi alla kai gia tin 1 ena omos ti ginete ?

για το 1. δε μπορεις να κανεις τιποτα..ολα τα samsung με κλειστο λειτουργικο ετσι ειναι..χτυπανε σιγα τα πρωτα δευτερολεπτα και μετα δυναμωνει ο ηχος.

Link to comment
Share on other sites

η δονηση αφης πως βγαινει τελειως την εχω βαλει στο 0 αλλα και παλι δονητε εχει καταφερει κανεις να την βγαλει τελειως

 

Ρυθμίσεις-->Ρυθμίσεις Τηλεφώνου-->Ανταπόκριση δόνησης βάλτο στο 0.

Κάνε και μια επανεκκίνηση του κινητού.

 

pc suite για το τηλέφωνο αυτό που να δουλεύει σε windows 7 που μπορώ να βρω;

Κατεβάζεις το Kies απο το site της Samsung.

 

3 erwtisoules an kai tin mia tin eida na tin kanei kai allo melos...

 

1. ginete na min exei klimakoto hxo? oyte stin anapantiti akougete tpt oute sto sms ...

 

2. na apenergopihsoume ton hxo pou kanei otan akoubas tin othoni se profile kanoniko ?

 

3 na epenergopihsoume tin donisi pou kanei otan akoubas tin othoni se profile athorivo ?

 

poly fovame pws afta prepei na einai mesa sto FIRMWARE kai tha prepei na antikatastathoun ta arxeia me "nekres" litourgies oso afora tin 2-3 erwtisi alla kai gia tin 1 ena omos ti ginete ?

 

1. Ρυθμίσει-->Προφίλ τηλεφώνου-->Κανονικό πατάς στα >> Δεξιά πάνω είναι επιλεγμένο το Εισερχόμενη κλήση. Βάζεις τύπο ειδοποίησης κλήσης το Μελωδία.

Μετά επιλέγεις το Νέα μηνύματα και βάζεις πάλι το Μελωδία.Αποθήκευση.

 

2. Όπως και από πάνω επιλέγεις το Ήχοι τηλεφώνου και επιλέγεις Τύπος ενεργοποίησης -- Σίγαση , Τύπος απενεργοποίησης -- Σίγαση και από κάτω στο Ένταση ήχου τηλεφώνου -- 0.

 

3. 'Οπως και από πάνω αλλά αυτή την φορά επιλέγεις το προφίλ Αθόρυβο και στο Εισερχόμενη κλήση,Νέα μηνύματα και Ήχοι τηλεφώνου επιλέγεις το σίγαση και το 0 στο επίπεδο δόνησης.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

η δονηση αφης πως βγαινει τελειως την εχω βαλει στο 0 αλλα και παλι δονητε εχει καταφερει κανεις να την βγαλει τελειως?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

xmmm ontos den vgike i donisi ostoso me volepsei pou eferethike o ixos otan akoybas tin othoni kai sto klimakoto ixo pali den allaxe kati ...

 

yparxei kanena messager to opio na doulevei me wifi ? dokimas 2-3 kai theloun leei profile gia internet den mou dinei na epilexw apo pou na parei internet :(

Link to comment
Share on other sites

η δονηση αφης πως βγαινει τελειως την εχω βαλει στο 0 αλλα και παλι δονητε εχει καταφερει κανεις να την βγαλει τελειως?

 

xmmm ontos den vgike i donisi ostoso...

 

Όπως έγραψα και παραπάνω :

 

Ρυθμίσεις-->Ρυθμίσεις Τηλεφώνου-->Ανταπόκριση δόνησης βάλτο στο 0.

Κάνε και μια επανεκκίνηση του κινητού.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

ok exeis dikaio den ekana kala tis rithmiseis efige i donisi poly omorfa kai fysika afta to ithela na alaxtoun mono kai mono gia exikonomisi batarias oxi gia kati allo ekeino pou me kaei eina einai o klimakotos hxos kai to kolo LG eixan tetio provlima alla to allaxane pantos exei poly dynato hxeio !!!
Link to comment
Share on other sites

yparxei kanena messager to opio na doulevei me wifi ? dokimas 2-3 kai theloun leei profile gia internet den mou dinei na epilexw apo pou na parei internet :(

 

katevasa to ebuddy telika doulepse me wifi !

se antithesi me ta alla pou den doulevane! !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα χθες το Monte κ έχω τις πρώτες μου απορείες (ειναι το πρώτο μου samsung κινητό που παίρνω):

1) στα widget settings δεν υπάρχει πουθενά το bluetooth για να το ενεργοποιήσω στα widget. Όποτε θέλω να το ενεργοποιήσω-απενεργοποιήσω πρέπει να μπώ στο μενού. Το ίδιο συμβαίνει κ για το wifi.

2) πώς μπορώ να βρώ την mac address του τηλεφώνου?

3)μπορώ να κάνω update στο λογισμικό από το Internet όπωε μπορώ στα nokia, sony?

4) τα 3 πλήκτρα που έχει κάτω απο την οθόνη, φωτίζονται? αν ναι, πώς?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μολις αγορασα σημερα το monte.πρωτη εντιποση καλο τηλ και ποιοτικο.το πηρα στο γερμανο 152ε .μακαρι να μην εχω τιποτα προβληματα.τισ cosmote to μενου με χαλαη αλλα το ηξερα.γινετε να γινη samsung?
:!:
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ από τον player που έχει για μουσική να επιλέξω ένα φάκελο και να μου παίξει όλα τα κομμάτια του φακέλου με τη σειρά; Βάζει δικά του: Καλλιτέχνες , Άλμπουμ κλπ και τα ταξινομεί όπως θέλει αυτός.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...εχθές πήρα το Samsung S5620 Monte και έχω αρχίσει είδη να το ψάχνω αλλά έχω κάμποσες ερωτήσεις.

 

  • Τι αρχεία (software) υποστηρίζει το κινητό;π.χ sis-sisx υποστηρίζει;Τα jar τα υποστηρίζει γιατί τα δοκίμασα.
  • Τι λογισμικό έχει;Android;Smartphone και αν ναι τι Symbian;S60-5ης γενιάς;
  • Το SAR τι ακριβώς είναι που έχει.Διάβασα στην αρχική σελίδα αλλά δεν κατάλαβα.Το SAR μειώνει την ακτινοβολία του κινητού;
  • Μπορώ να βάλω θέμα σε αυτό το κινητό;
  • Μπορώ να αλλάξω γραμματοσειρά;

 

****Ίσως μου δημιουργηθούν μερικές απορίες ακόμα κατά το ψάξιμό μου.Ίσως σας κουράσω λίγο ακόμα.

 

Απαντήστε μου σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ,εκ των προτέρων,για το χρόνο σας. :)

Edited by kotsosre7
Link to comment
Share on other sites

1.jar δηλαδή java υποστηρίζει.

2.Έχει κλειστό λογισμικό από την μαμά samsung,δεν έχει καμία σχέση με wm,symbian,android κ.α.

3.Το SAR είναι ο δείκτης ακτινοβολίας που εκπέμπει κάθε κινητό!Δεν είναι δηλαδή κάποια δυνατότητα/χαρακτηριστικό του κινητού!

4.Δεν ξέρω αν έχουν βγει θέματα για το κινητό αυτό!

5.Νομίζω μπορείς να αλλάξεις το είδος της γραμματοσειράς αλλά θα προτιμούσα να σου απαντήσει κάποιο παιδί που ξέρει!

 

Εγώ το έκανα δώρο στην κοπέλα μου και είναι υπερευχαριστημένη κι εγώ όσο έπαιξα μαζί του έχω σχηματίσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ εντύπωση!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με χάλασε είναι ότι υποστηρίζει μόνο jar!Έχει κάτι προγράμματα .sis που είναι απίστευτα!

Σε ένα αξιόπιστο Site δεν βρίσκω θέματα οπότε ίσως δεν έχει.

Ας μου απαντήσει κάποιος για τη γραμματοσειρά!

 

Άλλες 3 ερωτήσεις!

 

  1. Όταν με παίρνουν τηλέφωνο κλειδώνει μόνο του;Μπορώ να το αλλάξω;Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκω.
  2. Πώς βρίσκω το GPS του,γιατί είμαι άσχετος με αυτά....!!! Πάω Μενού-Ρυθμίσεις-Ρυθμίσεις τηλεφώνου-Ρυθμίσεις GPS-Θέση GPS-Κατάσταση δορυφόρων (Εκεί είναι το τέλος και δεν έχει καμία επιλογή.Στο τέλος γράφει "Αριθμός δορυφόρων 0"
  3. Όταν σε καλεί κάποιος και πας στις κλήσεις σου βγάζει τη δυνατότητα "Προσθήκη στη λίστα απόρριψης".Από ότι κατάλαβα δεν θα μπορεί να σε καλεί αυτός μετά.Ξέρουμε που μπορεί να βρίσκετε αυτή η λίστα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα χθες το Monte κ έχω τις πρώτες μου απορείες (ειναι το πρώτο μου samsung κινητό που παίρνω):

1) στα widget settings δεν υπάρχει πουθενά το bluetooth για να το ενεργοποιήσω στα widget. Όποτε θέλω να το ενεργοποιήσω-απενεργοποιήσω πρέπει να μπώ στο μενού. Το ίδιο συμβαίνει κ για το wifi.

 

yparxoun kai ta dyo stas widget apla den to epsaxes kala serneis me to daxtilo aristera katw sta widget kai ta exei kai exei para pola einai 4 selides peripou egw etsi ta exw me sintomefsi kai tin exw kata vrei!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...