Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303i Classic


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σηκώνουν αλλά ίσως το δικό σου να μην μπορεί επειδή είναι παλιό...

 

Κατάλαβα! Μάλλον για άλλαγμα πάω! :lol:

Κρίμα και είναι ωραίο τηλέφωνο...:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην περίπτωση κουνημένου καλωδίου της οθόνης μαυρίζει όλη η οθόνη; Γιατί στο πρώτο πεσιμο μαύρισε ένα μέρος της και στο δεύτερο όλη. Ξέρετε πόσο κάνει πάνω κάτω η αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καλημέρα!!!

θα θελα να κάνω την εξης ερωτηση...

υπαρχει δυνατοτητα μεσω καποιας εφαρμογης ή κατι τελος παντων για να υπαρχει και η λειτουργεια φακου σε ενα nokia 6303i classic??

το ρωταω αυτο διοτι διαβασα πως απο τη στιγμη που ενα κινητο διαθετει flash και μαλιστα led οπως το 6303i classic , γινεται με καποια εφαρμογη ή με καποιο αλλο τροπο τεσπα να λειτουργησει και σαν φακος...

γινεται...??

ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε αυτό: http://gallery.mobile9.com/f/3063479/?ref=2809

αν δε δουλεύει ψάξε στο site, όλο και κάτι θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ερώτηση:

 

Βλέπει κανείς σας κολλήματα στην 10.80; Ώρες-ώρες «παγώνει» και θέλει restart. Γιατί να το κάνει;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ αυτό το τηλέφωνο, το πήραμε με επιδότηση από Vodafone πριν χρόνια αλλά δεν έχει χρησιμοποιηθεί συστηματικά και έχει firmware V. 06.61 08-02-10 RM638. Είναι branded Vodafone. Πρέπει να κάνω αναβάθμιση ή θα μπλέξω αφού πλέον μάλλον δεν υπάρχει υποστήριξη; Θα ήθελα, μόνο, να μην είναι vodafone γιατί έχω το εξής πρόβλημα:

Μάλλον επειδή το χρησιμοποιώ περιστασιακά εναλλάσοντας διάφορες sim όλων των εταιριών, έχουν δημιουργηθεί στις ρυθμίσεις ιντερνετ 65(!) access points και 65 ρυθμίσεις ιντερνετ που είναι όλα Vodafone και δεν με αφήνει να σβήσω κανένα (αφού το κινητό είναι vodafone). Το κινητό λειτουργεί κανονικά (χωρίς να έχω μπει ποτέ στο ιντερνετ, δεν το χρησιμοποιώ) αλλά με εκνευρίζει να ξέρω ότι έχω όλες αυτές τις άχρηστες ρυθμίσεις μέσα. Τι μπορώ να κάνω -εκτός από επαναφορά εργοστασιάκων ρυθμίσεων;

Αλλιώς, θα κάνω την επαναφορά (άραγε μπορώ να πάρω back up τα sms;...)!

Ευχαριστώ -αν, παρ' ελπίδα, απαντήσει κάποιος :p!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, επειδη εμενα ειναι cosmote branded πως γινεται να το κανω unbranded;;!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

(άραγε μπορώ να πάρω back up τα sms;...)!

Ρίξε μια ματιά εδώ Εξαγωγή δεδομένων από αντίγραφα ασφαλείας

 

Αληθεια, επειδη εμενα ειναι cosmote branded πως γινεται να το κανω unbranded;;!!

Μπορείς είτε να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service ή να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς είτε να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service ή να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!! :up:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αληθεια, επειδη εμενα ειναι cosmote branded πως γινεται να το κανω unbranded;;!!

 

εγώ που πήγα σε μια γωνία νοκια για να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων του c2-01, εξαφανίστηκαν όλα τα καλούδια της κοσμοτε. Λογικα θα ισχύει το ίδιο με όλες τις συσκευές

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδια αντιμετωπιζω το εξης περιεργο: εχω ενα 6303 classic unbranded και τσεκαρωντας για αναβαθμιση απο το μενου του κινητου μου λεει οτι δεν υπαρχει πιο προσφατη αναβαθμιση απο αυτη που εχω ηδη εγτατεστημενη. Οταν ομως το συνδεω με το nokia pc suite μου βγαζει μια αναβαθμιση που πρεπει να γινει. Και εκει αντιμεπτωπιζω το εξης θεμα, με το που ξεκιναει το update κατι μου βγαζει το laptop μου για kernel, νομιζω, φορτωνει μια μπαρα και κανει επανεκινηση! Το κινητο δεν αναγνωριζεται απο το pc με την επανεκινηση του pc και η οθονη του κινητου παραμενει ασπρη χωρις να ανταποκρινεται σε οτιδηποτε παρα μονο σε βγαλσιμο της μπαταριας. Να σειμωσω οτι τρεχω windows 8.1. Καμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι και πως να το αντιμετωπισω; Με καιει που υπαρχει αναβαθμιση και δε μπορω να τη κανω (update junkie)

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Nokia 6303i Classic RM-638 v 10.80 και συγκεκριμένα χάνει το σήμα δικτύου. Συνήθως φτιάχνει μετά από επαεκκίνηση αλλά πολλές φορές όχι. Μήπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος και έχει κάποια λύση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Όταν συνδέω το micro usb καλώδιο στην micro usb θύρα του κινητού για να το φορτίσω, εμφανίζει το μήνυμα "Η συνδεδεμένη συσκευή καταναλώνει πολύ ρεύμα. Αποσυνδέστε το καλώδιο" . Χωρίς να έχω συνδέσει την άλλη άκρη USB. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το micro usb καλώδιο στην micro usb θύρα του κινητού για να το φορτίσω, εμφανίζει το μήνυμα "Η συνδεδεμένη συσκευή καταναλώνει πολύ ρεύμα. Αποσυνδέστε το καλώδιο" . Χωρίς να έχω συνδέσει την άλλη άκρη USB. Τι μπορεί να φταίει;
Καθάρισε την υποδοχή και δοκίμασε άλλο καλώδιο usb.
:)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή το είχα βάλει ανάποδα (την επάνω πλευρά την έβαλα κάτω) να δημιούργησε πρόβλημα είτε στο καλώδιο είτε στη θύρα; Δοκίμασα και το Micro usb Καλώδιο από αυτή τη συσκευή https://flashlight.nitecore.com/product/hc60

και έκανα το ίδιο λάθος με αποτέλεσμα πλέον να μην φορτίζει ο φακός με το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή το είχα βάλει ανάποδα (την επάνω πλευρά την έβαλα κάτω) να δημιούργησε πρόβλημα είτε στο καλώδιο είτε στη θύρα; Δοκίμασα και το Micro usb Καλώδιο από αυτή τη συσκευή https://flashlight.nitecore.com/product/hc60

 

και έκανα το ίδιο λάθος με αποτέλεσμα πλέον να μην φορτίζει ο φακός με το καλώδιο.

Αν έβαλες ανάποδα το καλωδιο(πως τα κατάφερες ρε θηρίο) πολύ πιθανόν να δημιούργησες πρόβλημα στη θύρα.
:)
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει καταστραφεί η θύρα...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω καλώδιο σαν και αυτά, τα οποία μπαίνουν κατευθείαν στην τροφοδοσία αντί στο micro usb, θα τη γλιτώσω;

https://www.gadget-shop.gr/kalodio-fortisis-usb-gia-nokia-2-0mm-1m

https://agm-shop.gr/index.php?route=product/product&product_id=3658&ref=bestprice.gr

Edited by spyros1976
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα το εμφανίζει μόνο όταν βάλω ανάποδα το καλώδιο, όταν το συνδέσω σωστά δεν το αναγνωρίζει.

 

 

προφανως βραχυκυκλώνει...

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...