Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303i Classic


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Το 6303i Classic ανήκει στα series 40,τα αρχεία με κατάληξη sis προορίζονται για την πλατφόρμα series 60.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Το 6303i Classic ανήκει στα series 40,τα αρχεία με κατάληξη sis προορίζονται για την πλατφόρμα series 60.

Κρίμα... Οι περισσότερες αξιόλογες εφαρμογές για S60 προορίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει προβλημα το δικο μου.Ξαφνικα πριν απο 4 περιπου μερες μου εμφανησε 2 ψιλες παραλληλες γραμουλες μηκους 1 χιλιοστου περιπου η καθε μια στην οθονη χαμηλα και σημερα πλεον το μηκος τους εφτασε τα 3-4....

Τι ειναι?

Επειδη ειναι απο επιδοτηση σε εταιρικο πακετο που να απευθυνθω στη "μαμα" Νοκια ή στους υπευθυνους του εταιρικου ωστε να μου κανουν αλλαγη συσκευης?

Απο λειτουργικοτητα παντως ολα ειναι καλα.

 

Σε Ν82 που παρουσίασε το ίδιο πράγμα άνοιξα το πλαστικό τζαμάκι της οθόνης και την πίεσα με ευθύγραμμες κινήσεις κατά μήκος των γραμμών οι οποίες σχεδόν σβήστηκαν και μετά από λίγες μέρες εξαφανίστηκαν εντελώς. Σε Νόκια Σοπ όπου πήγα για ανταλλακτικό τζαμάκι και ρώτησα για αυτό μου είπαν ότι μάλλον δεν έκαναν καλή επαφή κάποιες επαφές της οθόνης και με την πίεση που άσκησα διορθώθηκε. Βέβαια αφού έχεις την εγγύηση θα έλεγα να μην επιχειρήσεις κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να αυξήσω την ένταση του ήχου ειδοποίησης των μηνυμάτων; Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Μετέφερα ακόμα ένα άλλο mp3 με υψηλή ένταση χωρίς κανένα αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για να βάλω χάρτες τι κάνω; Κατεβάζω το map loader και τους φορτωνω κατευθείαν;

Τους χαρτες τους κατεβάζω απο την νοκια δωρεαν;

Επισης nokia pc suite η ovi suite?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά έχω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα (το αγόρασα για δεύτερο) και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα κατασκευής του.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα χτες επεσε κατω εφυγαν καπακια μπαταριες κλπ

μολις τα ξαναεβαλα δουλεψε με τη μια.

Αν φτιαξουν και το προβλημα με τα μην

θα ειναι σουπερ

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλει να το πάρει ο πατέρας μου αυτό το κινητό, και το θέλει μόνο για ομιλία με hands-free και για sms. [Το ιντερνετ έχω ζητήσει από χρόνια και του το έχουν κόψει από την βόντα για να μην συνδέεται κατά λάθος και χρεώνεται.]

 

Τώρα έχει ένα νοκια 6020 από το 2007.

Αυτό το 6303i έχει μεγάλη διαφορά στον χειρισμό για κλήσεις και SMS;

Λέτε να χαθεί μέσα σε πολλά και περίπλοκα μενού;

Αυτό που λέγατε για τα sms τι πρόβλημα είναι; Θα πρέπει να στέλνει αυτά τα μεγάλα ελληνικά διπλά και τριπλά sms μόνο;

 

thnx.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπον το πηγα για αναβαθμιση στη ΝΟΚΙΑ γιατι απο το σαιτ εδινε παλι την 7.10 μονο και ετσι τωρα με περασμενη την 9.83 εχει το μενου για τουσ χαρακτηρες των μηνυματων σε περιορισμενη και πληρη και ετσι πλεον στελνουμε με 160 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ !!!!

http://i224.photobucket.com/albums/dd315/homer669/IMG_0210.jpg

Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα για τη μάνα μου..

Μόνο να μιλάει θέλει (από μηνύματα και τέτοια δεν θέλει!)

 

Πολύ καλό κινητάκι. Έχει και ελληνικά πάνω. Είναι ΟΚ να του κάνω αναβάθμιση μέσω PC SUITE και να διατηρηθούν τα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα για τη μάνα μου..

Μόνο να μιλάει θέλει (από μηνύματα και τέτοια δεν θέλει!)

 

Πολύ καλό κινητάκι. Έχει και ελληνικά πάνω. Είναι ΟΚ να του κάνω αναβάθμιση μέσω PC SUITE και να διατηρηθούν τα ελληνικά?

 

αμα εχει ελληνικους χαρακτηρες στα πληκτρα κανε αφοβα αναβαθμιση..θα μεινουν στη θεση τους τα ελληνικα:)

Link to comment
Share on other sites

To πήρα κι εγώ για τον πατέρα μου, από το vodafone.gr.

Έχει V.06.61 και στα πλήκτρα έχει και ελληνικά γράμματα.

Ta sms είναι κανονικά, στους 160 χαρακτήρες στα ελληνικά, και τα μικρά γράμματα τα στέλνει ως κεφαλαία (αυτό που θέλουμε, δηλαδή).

Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι η συντόμευση στο δεξί κουμπί είναι κλειδωμένη για WEB.

Μπορώ να κάνω δωρεάν update και να διορθωθεί αυτό (χωρίς να χαλάσει κάτι άλλο);

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

αμα εχει ελληνικους χαρακτηρες στα πληκτρα κανε αφοβα αναβαθμιση..θα μεινουν στη θεση τους τα ελληνικα:)

 

όχι στα πλήκτρα δεν έχει ελληνικα.

 

μόνο μέσα στο λογισμικό.

 

θα χαθούν αν του κάνω αναβάθμιση μέσω ΝΟΚΙΑ UPDATER?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο ποιότητα ακουστικής και πομποδέκτη πως πάει το κινητό?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ εχθές την αναβάθμιση με τη χρήση του προγράμματος nokia software updater (για windows 7) και η συσκευή μου αναβαθμίστηκε από την 7.10 στη 9.83. Πλέον έχω κανονικά 160 Ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα.
992
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έκανα update και δεν έχει ελληνικά δεν υπαρχή άλλος τρόπος να βάλω ελληνικά?

 

ΥΓ. πηρά σε ένα κατάστημα Nokia και είπαν να το πάω απ ένα κατάστημα και με 16€ θα το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έκανα update και δεν έχει ελληνικά δεν υπαρχή άλλος τρόπος να βάλω ελληνικά?

 

ΥΓ. πηρά σε ένα κατάστημα Nokia και είπαν να το πάω απ ένα κατάστημα και με 16€ θα το κάνουν

 

το τηλεφωνο σου ειναι παραεισαγωγης φιλε μου..αν δεν εχεις την αποδειξη αγορας πρεπει να πληρωσεις δυστυχως..μπορεις ομως να το κανεις και μονος σου αλλαζοντας το product code νομιζω.εχει αρκετους οδηγους μεσα στο forum

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο σου ειναι παραεισαγωγης φιλε μου..αν δεν εχεις την αποδειξη αγορας πρεπει να πληρωσεις δυστυχως..μπορεις ομως να το κανεις και μονος σου αλλαζοντας το product code νομιζω.εχει αρκετους οδηγους μεσα στο forum

 

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Το κινητό το πηρά από Multirama πριν από 2,5 μήνες περίπου. δλδ γίνεται να το κάνουν εντος εγγυήσεις χωρίς να πληρώσω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Το κινητό το πηρά από Multirama πριν από 2,5 μήνες περίπου. δλδ γίνεται να το κάνουν εντος εγγυήσεις χωρίς να πληρώσω?

 

φυσικα..πας σε οποιοδηποτε καταστημα nokia care με την αποδειξη και σου βαζουν Ελληνικα χωρις να πληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ακούστε την ιστορία μου..καπιοια κατάρα με κυνηγάει αλλιώς δεν εξηγήται..όλα μου τα κινητά sonny ericsson κρατούσαν 1 χρόνο μέχρι που άρχιζαν και έκλειναν μόνα τους ή έκανα επαννεκίνηση..τα πήγαινα στο κατάστημα που τα αγόραζα τα έστελναν αθήνα για κανα μήνα..και μου έλεγαν ότι έχουν υγρασία και δεν καλύβεται απτην εγγύηση και δεν αξίζει να τα φτιάξω..δεν λέω το παραδέχομαι οτι εγώ έφτεγα επειδή κάθε φορά που έκανα μπάνιο άφηνα το κινητο πάνω στο πληντύριο και στο μπάνιο υπήρχε υπερβολική υγρασία..παντού υδρατμοί..βάζω πολύ ζεστό νερο..αν και σε άλλους μοθ φιλους παρατηρήθηκε αυτό παρόλο που δεν το έπερναν μαζί τους στο μπάνιο..ξενέρωσα και πήρα νοκια..πήρα το 6220i classic τρομερό κινητό..με ένα όμως μειωνέκτημα..η μπαταρία του δεν κρατούσε πολύ και έτσι έκανα την μ@λακια και το έβαζα κάθε βράδυ στον φορτιστή αφήνοντας το εκέι κανα 8ωρο..μέχρι να ξυπνήσω δηλαδή..το έπαιρνα και εκείνο στο μπάνιο..αλλά ουτε έκλεινε απο μόνο του ούτε τπτ..μετά από 1μιση χρόνο το φόρτιζα και στο 1 λεπτό που μιλούσα ξεφόριζε η μπαταρία και έκλεινε..αν το είχα συνέχια στον φορτιστή όση ώρα και να μιλούσα δεν υπήρχε πρόβλημα..το πάει λοιπόν ο πατέρας μμου στν γερμανό..(από κει έχω πάρει όλα μου τα κινητά) και του λέει μια τύπισσα που δούλευε ότι έχει το κινητό υγρασία και δεν φταίει η μπαταρία καθώς την έβαλε σε ένα μηχάνημα και έδιξε ότι ήταν μια χαρά..ο πατέρας μου το πίστεψε εγώ όμως όχι..διότι δεν έκλεινε στα καλά καθούμενα..έκλεινε απο μπαταρία..άρα η δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή ψεύδονται για να αγοράσουμε άλλο..έτσι το πήγα μόνος μου μετα από μερικές μέρες και το κοίταξε μία άλλη κοπελιά..μου είπε ότι φταίει η μπαταρία και όχι το κινητό..καθώς η μπαταρία είχε καρούμπαλο..είχε ένα εξώγκομα...μου είπε ότι η μπατ έχει μαζέψει υγρασία..ή απτην υπερφόρτιση κάτι τέτοιο..είπα λοιπόν να αφήσω το κινητό σπίτι..ακόμα σπίτι το έχω και θα του πάρω μπατ κάποια στιγμή..και τώρα και ένα μήνα και 1 βδομάδα έχω το νοκια 6303ι κλασικ..και εδώ ήθελα να καταλήξω..είναι η πρώτη φορά που προσέχω κινητό..δεν το παίρνω στο μπάνιο δεν μου έχει πέσει ποτέ κάτω..ούτε έχει πέσει νερό πάνω του, το φορτίζω όταν αδιάσει μόνο και με το που φορτίσει το αποσυνδέω απτο φορτιστή ..με εντυπωσίασε η μπαταρία του..σκυλί του πολέμου..με σχετικά μία Α χρήση μου βγάζει εως και 5 μέρες χωρίς να το φορτίσω..αυτό κράτησε για ένα μήνα..οπότε αν υπολογίσετε αντε να το φόρτισα μεσα σε αυτό το μήνα 6 φορές..την τελευταία βδομάδα όμως η μπαταρία του πέφτει πολύ εύκολα και με πολύ λιγότερη χρήση αντε η 1 γραμμή να μου κρατήσει 1 μέρα την 2η μέρα χάνονται και οι υπόλοιπες 2..και αν το αφήσω θα χαθεί και η τελευταία..και έτσι το ξαναβάζω για φόρτιση..μπήκα να του κάνω αναβάθμιση μήπως και φταίεει αυτο..αλλα με το νοκια software updater ακόμα την 7.10 μου βγάζει ( κάποιος εδώ μέσα είπε ότι του έβγαλε την 9 κατι..)τεσπα εμένα όχι..και έτσι ξαναέκανα reinstall την 7.10..τίποτα όμως το θέμα με την μπαταρία υπάρχει ακόμα...τί να κάνω?????????? έχω απογοητευτεί..δώστε μου τα φώτα σας..έχει να κάνει το λογισμικό με το αν τελείωνει η μπαταρία?? η έιναι άκυρο αυτο?? φταίει το κινητό??? να το ξαναπάω στο γερμανό για να μου λένε τα κουλά τους??? ότι δήθεν θέλει αναβάθμιση και θα το στήλουν αθήνα και μετά να μου πούν το κλασσικό "έχει υγρασία"..συγνώμη που σας κούρασα με όλα αυτά απλά ήθελα να τα πώ γιατί μου την έχει δώσει και όχι τπτ άλλο αλλά δεν έχω και την οικονομική άνεση να παίρνω καθε τρις και λίγο κινητό!!!Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...
Link to comment
Share on other sites

φυσικα..πας σε οποιοδηποτε καταστημα nokia care με την αποδειξη και σου βαζουν Ελληνικα χωρις να πληρωσεις

 

Πήγα τελικά σε ένα κατάστημα Nokia Care και μου είπαν για να προσθέσουν την ελληνική γλωσσά θα μου κοστίσει 16€ του είπα ότι εγώ δεν θέλω να χρεωθώ για κάτι που δεν ευθύνομαι εγώ, τότε μου είπε μου είπε να πάω από το κατάστημα που το πηρά ώστε να χρεωθεί το κατάστημα. Πήγα και από τα Multirama δεν ήταν ο τεχνικός εκεί για να μιλήσω μαζί του μίλησα με έναν πωλητή και μου είπε δεν νομίζω ότι γίνετε γιατί είναι θέμα software και συνήθως δεν το καλύπτει η εγγύηση αλλά καλυτέρα να μιλήσω με τον τεχνικό από Δευτέρα. Με λίγα λόγια ο πωλητής έλεγε ότι δεν μας νοιάζει που σου πουλήσαμε ένα κινητό που δεν προορίζετε για Ελλάδα άλλα το πρόβλημα είναι δικό σας. Περιμένω να μιλήσω και με τον τεχνικό…

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

 

ΕΙΤΕ ΣΕ ΣΚΕΤΟ ΜΑΥΡΟ,ΕΙΤΕ ΣΕ ΑΣΗΜΙ/ΜΑΥΡΟ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ?????????

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

οκ,συγνωμη

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

 

ΕΙΤΕ ΣΕ ΣΚΕΤΟ ΜΑΥΡΟ,ΕΙΤΕ ΣΕ ΑΣΗΜΙ/ΜΑΥΡΟ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ?????????

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

οκ,συγνωμη

 

σε ασημι/μαυρο που το ειχα ηταν ασπρος ο φωτισμος παντως..φανταζομαι και στο μαυρο ετσι θα ειναι..μπλε ειναι στο 6303 το απλο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το έχω στη λίστα για πιθανή αγορά,

επειδή δεν το έχω δεί ακόμη απο κοντά,μπορείτε να μου πείτε αν η κατασκευή του είναι όντως τόσο στιβαρή όσο αναγράφεται γενικότερα στο διαδύκτιο?

γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτό και το e52 και ας είναι εντελώς διαφορετικής λειτουργικότητας μεταξύ τους.

η ποιότητα κατασκευής θα παίξει σημαντικό ρόλο για την επιλογή μου.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

η ποιότητα κατασκευής θα παίξει σημαντικό ρόλο για την επιλογή μου.

ευχαριστώ.

 

Τότε μονόδρομος το 6303i. Τα έχω και τα δύο, τα πλαστικά του e52 είναι για κλάμματα...

992
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...