Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303i Classic


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2010/02/Nokia-6303i-classic-silver-gold.jpg

 

Nokia today announced the Nokia 6303i classic, a sophisticated and compact device that follows in the footprints of the Nokia 6303 classic and builds on the proven formula that made Nokia the world leader in mobile phones. The device is great value for money with its amazing feature list and an estimated retail price of EUR 105, before taxes and subsidies.

 

 

The Nokia 6303i classic is a reliable companion that keeps you connected to people that matter you the most. Pictures taken with the 3.2 megapixel camera come to life on the large 2.2 inch screen, and email and instant messaging are available through Nokia Messaging, providing a very convenient way to be in touch with friends and family. The design is unequivocal, in and out; stainless steel covers and compact size feel solid in the hand, and the intuitive user interface makes all key features easy to find. Furthermore, no matter whether you are sharing online, browsing web, or listening to music, the excellent battery life guarantees fun for a long time without charging.

 

 

The Nokia 6303i classic will start shipping in select markets during the first quarter of 2010.

______________________________________________________

 

Press Release Photos

Nokia 6303i classic Main Page

 

Nokia 6303i classic Specifications

Nokia 6303i classic Data Sheet

 

Forum Nokia Device Specifications

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mπαταριά είναι και στα δυο 6303 και 6303i είναι BL-5CT 3.7V 1050mAh, οπότε είμαι θέμα software. Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Sar γνωρίζει κανείς; Θα είναι το ίδιο υψηλό με το 6303;

 

και εγώ ενδιαφέρομαι για το sar.

Μου ήρθε η επιδότηση και είμαι μεταξύ του nokia 6303 με το υπερβολικά υψηλό sar....και του 6700 με την υψηλή τιμή....:p

μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.....

αν αυτό έχει χαμηλό sar είναι η ιδανική λύση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ποτε το αναμένουμε παιδια το κινητό?

 

http://nds1.nokia.com/files/support/apac/phones/guides/Nokia_6303ci_APAC_UG_en.pdf

 

1.11 sar

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες με το 6303?

 

-Νέα έκδοση S40V6

-Μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη

-Memory card up to 16GB

-Φορτίζει απο USB

-ΒΤ V 2,1 (6303 V2,0)

-Περισσότερα χρώματα

 

Review

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

-Νέα έκδοση S40V6

-Μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη

-Memory card up to 16GB

-Φορτίζει απο USB

-ΒΤ V 2,1 (6303 V2,0)

-Περισσότερα χρώματα

 

Review

 

και στο κανονικο 6303 εχω φορτωσει 16αρα καρτα χωρις κανενα απολυτως προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τραγικες οι διαφορες τους παντως. και επισης δε πιστευω να αξιζει η μεταβαση απο 6303 σε 6303i...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά απο μια ανώμαλη προσγείωση του 6303 με την άσφαλτο πήρα σήμερα το 6303i μιας και ήταν πιο φθηνό απο το παλιό (6303).Μου άρεσε το καινούργιο μενού,καλύτερο ηχείο (πιό δυνατό),κάρτα μνήμης στο κουτί 2GB και αλλάξαν την έκθεση (καιρός ήταν).

 

Ελληνικό Product code 0593990

 

Αφού είχα 6303 και τώρα 6303i μπορώ να πω:

-Κάμερα καλύτερη το i αφού είναι EFOD.Δεν βγάζει τόσο θόρυβο σε λήψεις χαμηλού φωτισμού. Το δε βίντεο έχει ανάλυση 320Χ240 αλλά σε νεώτερη αναβάθμιση ελπίζω να γίνει 640Χ480 (το ίδιο είχε γίνει και με το 6303 στην πρώτη αναβάθμιση).

-Το ηχείο πάρα πολύ δυνατό. Στο 6303 την ένταση την είχα στο τέρμα και στο i την έχω στο 3 και ακούγεται πιο δυνατά (με τον ίδιο ήχο κλήσης).

-Το μενού και η αρχική οθόνη είναι για γκαβούς, αλλά μου αρέσει.

-Στους Χάρτες άλλαξε η εφαρμογή και στο πάνω μέρος γράφει την οδό.(Δεν έχει δωρεάν πλοήγηση –κοστίζει 9,99 τον χρόνο. Το χρησιμοποιώ μόνο σε τρέχουσα θέση)

-Η έκθεση έχει το κλασσικό file manager αλλά έχει και μενού σαν το Symbian με δυνατότητα album και χρονολόγιο.επίσης στην επεξεργασία φωτογραφίας έχει περιστροφή,περικοπή,εφέ(12 στον αριθμό),στρέβλωση (face warp),προσθήκη (πλαισίου,έτοιμου εικον.,κειμένου),αυτόματη βελτίωση,φωτεινότητα- αντίθεση και χρώματα RGB.

-Και τέλος μπαταρία 4 μέρες και είναι ακόμα στην μέση με πολύ χρήση.

Edited by gwgw
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τα παρακάτω;

 

Στο ΝΟΚΙΑ 6303i, έχει εφαρμογή για email, αλλά να μπορώ να βλέπω τα email κανονικά σε μορφή html , και αν έχει link μέσα να το πατάω και να μου ανοίγει ο browser και να βλέπω την σελίδα από εκει;

 

Έχει εφαρμογή για να κάνω chat που να υποστηρίζει τα προτόκολα για msn / yahoo;

 

Επίσης στο 6303 το απλό νομίζω ότι δεν έπαιζε βιντεάκια mpeg 4, αλλά τώρα στο i τα παίζει; ισχύει;

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει εφαρμογή e-mail αλλά αυτό που θέλεις εσύ (απ'οτι κατάλαβα) είναι να τα βλέπεις σαν το υπολογιστή, με Opera mini θα κάνεις την δουλειά σου.

 

Υπάρχει εφαρμογή java αλλά δεν την έχει μέσα το κινητό, μπορείς να την βρείς εύκολα.

 

Νομίζω πως και τα δύο παίζουν mp4.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης στο 6303 το απλό νομίζω ότι δεν έπαιζε βιντεάκια mpeg 4, αλλά τώρα στο i τα παίζει; ισχύει;

 

ευχαριστώ.

 

Παιζει κανονικοτατα mp4 το απλο 6303..και σε πληρη οθονη κιολας,οριζοντια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια η αναφορα παραδοσης μηνυματων που ειναι Επίσης η ρυθμιση που βαζαμε στα αλλα ΝΟΚΙΑ στους χαρακτηρες σαν περιορισμενη και ειχαμε 160 χαρακτηρες ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειναι και του 3710 fold, και του 7230..... Δηλαδη, πουθενά! :mad:

Αναγκαστικά λατινικο αλφαβητο!

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειναι και του 3710 fold, και του 7230..... Δηλαδη, πουθενά! :mad:

Αναγκαστικά λατινικο αλφαβητο!

 

Δηλαδή για να καταλάβω τέλος από δω και πέρα οι 160 χαρακτήρες; Μόνο 70; :X

Θα ακολουθήσουν και άλλα ΝΟΚΙΑ με αυτό τον περιορισμό; :cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πήρα πριν απο 3 μέρες απο τη vodafone με αναβάθμιση.... εδώ και 6 χρόνια είχα συνέχεια sony ericsson οπότε τώρα έχω κάποια θεματακια και θέλω να μου πείτε αν είναι φυσιολογικά....:

 

1) η αναφορά παράδοσης ενώ την πρώτη ήμερα λειτουργούσε... τη 2η δεν εμφανίστηκε για κανένα μήνυμα.... την απενεργοποίησα χθες βράδυ και μετά την ξαναενεργοποιησα... κ όλα καλά... σήμερα που το άνοιξα πάλι τίποτα :S

 

2) Η οθόνη είναι αρκετά καλή σαν ποιότητα και χρώματα... έτσι πίστευα τουλάχιστον μεχρι που έστειλα κάποιες φώτος που είχα τραβήξει σε ενα άλλο νοκια κ ένα ericsson... και στα 2 (το ενα ειναι 3 χρονια παλιοτερο) φαίνονταν πολύ καλύτερες και πιο και απο άποψη φωτισμού άλλα και χρωμάτων

 

3) Δεν υπάρχει διαθέσιμο update για την ώρα.. ξέρουμε αν θα κυκλοφορήσει?

και αν ναι θα μπορώ να το βάλω δεδομένου του οτι η συσκευή μάλλον εχει πειραχτεί απ τη vodafone?

 

4) επίσης προσπάθησα 2 φορές να επανεγκατάστασw το λογισμικό τ και πάντα μου λεει οτι χάθηκε η επαφή με τη συσκευή :S:S:S

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ενδιαφέρομαι να πάρω κάποιο κινητό που να μπορώ να βλέπω emails από imap. Θα έπαιρνα blackberry αλλά είναι πολύ ακριβό. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να λαμβάνει mail σαν client, αν μπορεί να λαμβάνει attachments και αν αξίζει γενικά σα χρήση για email.

Σκέφτομαι να του βάλω κοσμοκάρτα και το πρόγραμμα basic για internet.

Ρυθμίσεις έχει η κοσμοτέ για τη συσκευή αυτή;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά θέλω κάποια καθοδήγηση.

 

Τα mail που λαμβάνω και στέλνω είναι κείμενο συνήθως αν σε κάτι βοηθά

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. κάτι τελευταίο. επειδή βλέπω πως δεν είναι 3g, αυτό επηρεάζει πολύ την αποστολή/λήψη/άνοιγμα ενός mail text;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις άρχισα να περιεργάζομαι το 6303i που πήρα με ανανέωση από τη Vodafone.

 

Καλό, χρυσό αλλά... τα παρακάτω με έχουν θυμώσει πολύ άσχημα:

 

1) Δεν αφήνει να αλλάξω το δεξί shortcut από Vodafone Web σε κάτι άλλο. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???

 

2) Είχα ώς τώρα Android κινητό και τα contacts μου συγχρονισμένα στο gmail μου. Μια χαρά τα έκανα export σε csv, vcf. Κατόπιν, κατέβασα το νέο Ovi και διαπίστωσα ότι... ΔΕΝ έχει δυνατότητα εισαγωγής από εξωτερικά αρχεία!

 

Ελπίζω να μου πεί κάποιος ότι υπάρχουν λύση για τα παραπάνω πριν το πετάξω από το μπαλκόνι...

 

Επίσης:

 

3) Δεν είναι δυνατή η δημιουργία νέων φακέλων στα SMS.

 

4) Αποθηκεύει πάντα τα απεσταλμένα μηνύματα. Δεν έχω βρεί option για το αντίθετο.

 

Και τα 2 παραπάνω τα θυμάμαι σε μοντέλα Nokia 3-4 χρόνια παλιότερα.

 

Μας δουλεύει η NOKIA???

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

1.Μενού-Ρυθμήσεις-Οι συντομ. μου-Δεξί πλήκ. Επιλογής

2.Κατέβασε το HTC Sync κάνε συγχρονισμό με το outlook.Μετά το ovi suite θα τραβίξει τις επαφές,σημειώσεις,ημερολόγιο απο εκεί.

3.Γνωστό αν και δεν στέλνω sms

4.Δεν το έχω ψάξει.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...