Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22,70€ Για την ακρίβεια, έχεις 20gb και ισχύουν όλα σε περιαγωγή. Όσα δεν καταναλώσεις, μεταφέρονται στο επόμενο μήνα(για έναν μήνα μόνο επιπλέον). Καμία σχέση με το άθλιο καρτοσυμβόλαιο. Το σημαντικότερο βέβαια για εμένα είναι ότι ανάλογα τις ανάγκες σου, μπορείς κάθε μήνα να αλλάζεις το πακέτο, άρα και την τιμή. Στα 10gb και 500 λεπτά αν θυμάμαι καλά, βγαίνει 17€.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στις τιμές χωρίς φόρο κινητής. 19€ για 500’ και 10GB μαζί με τον φόρο 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Παρότι έκλεισα τα 30 πριν ένα μήνα, ακόμη δεν μου βάζουν το φόρο ακόμη.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον επιθυμεί να μεταβεί σε συμβόλαιο με περισσότερες παροχές πάρτε τηλέφωνο στο εμπορικό τμήμα: +30 21 0350 7760. Εγώ ζήτησα προσφορά για συμβόλαιο με απεριόριστα αναφέροντας την προσφορά με τα απεριόριστα στα 39ευρώ που είναι για νέες συνδέσεις και φορητότητα.

Αν δεν πάρω καλή προσφορά θα το κάνω cu πληρώνοντας 28ευρώ ποινή πρόωρης αποσύνδεσης και θα πάρω την προσφορά ή θα το κάνω neo.

Link to comment
Share on other sites

Update: Τελικά δεν πήρα την προσφορά, μου δίνουν το unlimited στα 70ευρώ με το cosmote one. Οπότε θα πάρω την γραμμή την δική μου και της κόρης μου και θα πάμε στο unlimited giga ultra https://www.vodafone.gr/eshop/symvolaio/c-100159/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω το καρτοσυμβόλαιο στα 17,90ευρώ (200mb + 900' Κινητά COSMOTE + 200' προς όλους + bonus) βλέπω ότι πλέον έχουν υποβαθμίσει τα καρτοσυμβόλαια με το cosmote neo και με τα νέα πακέτα του whats up (απεριόριστη ομιλία και οικονομικά πακέτα data now). Mέχρι πριν την αλλαγή των πακέτων σύμφερε το Καρτοσυμβόλαιο καθώς με τα ίδια σχεδόν λεφτά είχες την ίδιες παρόχες με ένα whats up και παράλληλα τα επιπρόσθετα πακέτα data now ήταν πολύ οικονομικά 5GB για μια ημέρα με 1.90ευρώ ενώ στο whats up ηταν 2GB και τα μηνιαία επίσης οικονομικά. Πλέον έχουν κάνει το καρτοσυμβόλαιο τελείως ασύμφορο και προσωπικά αισθάνομαι μ@λ@κς που το έχω. Ευτυχώς που σε 5 μήνες τελειώνει η δέσμευση οπότε θα το κάνω neo 

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 12:58 ΜΜ, user0603 said:

Έχω το καρτοσυμβόλαιο στα 17,90ευρώ (200mb + 900' Κινητά COSMOTE + 200' προς όλους + bonus) βλέπω ότι πλέον έχουν υποβαθμίσει τα καρτοσυμβόλαια με το cosmote neo και με τα νέα πακέτα του whats up (απεριόριστη ομιλία και οικονομικά πακέτα data now). Mέχρι πριν την αλλαγή των πακέτων σύμφερε το Καρτοσυμβόλαιο καθώς με τα ίδια σχεδόν λεφτά είχες την ίδιες παρόχες με ένα whats up και παράλληλα τα επιπρόσθετα πακέτα data now ήταν πολύ οικονομικά 5GB για μια ημέρα με 1.90ευρώ ενώ στο whats up ηταν 2GB και τα μηνιαία επίσης οικονομικά. Πλέον έχουν κάνει το καρτοσυμβόλαιο τελείως ασύμφορο και προσωπικά αισθάνομαι μ@λ@κς που το έχω. Ευτυχώς που σε 5 μήνες τελειώνει η δέσμευση οπότε θα το κάνω neo 

αν κοψεις σημερα, πληρώνεις 22 ευρω ρητρα. Μετα περιμενεις 3 μηνες να κανεις συμβολαιο ομως...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 12:58 ΜΜ, user0603 said:

Έχω το καρτοσυμβόλαιο στα 17,90ευρώ (200mb + 900' Κινητά COSMOTE + 200' προς όλους + bonus) βλέπω ότι πλέον έχουν υποβαθμίσει τα καρτοσυμβόλαια με το cosmote neo και με τα νέα πακέτα του whats up (απεριόριστη ομιλία και οικονομικά πακέτα data now). Mέχρι πριν την αλλαγή των πακέτων σύμφερε το Καρτοσυμβόλαιο καθώς με τα ίδια σχεδόν λεφτά είχες την ίδιες παρόχες με ένα whats up και παράλληλα τα επιπρόσθετα πακέτα data now ήταν πολύ οικονομικά 5GB για μια ημέρα με 1.90ευρώ ενώ στο whats up ηταν 2GB και τα μηνιαία επίσης οικονομικά. Πλέον έχουν κάνει το καρτοσυμβόλαιο τελείως ασύμφορο και προσωπικά αισθάνομαι μ@λ@κς που το έχω. Ευτυχώς που σε 5 μήνες τελειώνει η δέσμευση οπότε θα το κάνω neo 

Ερχονται αλλαγες απο βδομαδα... αναμενε.... 😉

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, doganos said:

Ερχονται αλλαγες απο βδομαδα... αναμενε.... 😉

Μιλάς με γέρους γρίφοντα... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, doganos said:

Ε δεν μπορώ να πω παραπάνω 🙃

 

Υπομονή λίγες μέρες

Μη μετανοήσουμε την δέσμευση σε unlimited συμβόλαια 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_kartosymvolaio.html

Όπως παρατήρησα αναβάθμισε και το καρτοσυμβολαιο η Cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν προχθές τηλέφωνο και χθες υπέγραψα για το παραπάνω καρτοσυμβόλαιο.

Τηλεφωνικά μου είπαν όταν λάβω μήνυμα να επικοινωνήσω με το το 13888 και να ζητήσω να περαστεί η  έκπτωση του cosmote one, κοινή διεύθυνση με το σταθερό τηλέφωνο που είναι στο όνομα του πατέρα μου. Η συζήτηση που κάναμε, αφού ρώτησα 10άδες φορές για επιβεβαίωση της τιμής, είναι για 15,46€ το μήνα τελική.

Τίμιο μου φάνηκε, για απεριόριστα τηλέφωνα + 4+1GB το μήνα. Τώρα βέβαια παρότι τηλεφωνικά μου είπαν ότι έχουν περάσει και στο σύστημα την έκπτωση αφού πάρω και τηλέφωνο στο 13888 θα δω την παραπάνω τιμή. Η σύμβαση γράφει βέβαια 15,46€ χωρίς ΦΠΑ και τέλος κινητής ενώ εγώ τόνισα την τελική τιμή με το ΦΠΑ..

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, vigilante said:

Με πήραν προχθές τηλέφωνο και χθες υπέγραψα για το παραπάνω καρτοσυμβόλαιο.

Τηλεφωνικά μου είπαν όταν λάβω μήνυμα να επικοινωνήσω με το το 13888 και να ζητήσω να περαστεί η  έκπτωση του cosmote one, κοινή διεύθυνση με το σταθερό τηλέφωνο που είναι στο όνομα του πατέρα μου. Η συζήτηση που κάναμε, αφού ρώτησα 10άδες φορές για επιβεβαίωση της τιμής, είναι για 15,46€ το μήνα τελική.

Τίμιο μου φάνηκε, για απεριόριστα τηλέφωνα + 4+1GB το μήνα. Τώρα βέβαια παρότι τηλεφωνικά μου είπαν ότι έχουν περάσει και στο σύστημα την έκπτωση αφού πάρω και τηλέφωνο στο 13888 θα δω την παραπάνω τιμή. Η σύμβαση γράφει βέβαια 15,46€ χωρίς ΦΠΑ και τέλος κινητής ενώ εγώ τόνισα την τελική τιμή με το ΦΠΑ..

Αν μίλησες με τα κεντρικά της Cosmote και όχι κάποιον 3ο πωλητή θα ισχύει αυτό που σου είπαν (τουλάχιστον εγώ δεν είχα ποτέ θέματα με τιμές όταν μιλάω απευθείας με Cosmote).Με το One είναι 2GB έξτρα και αν είσαι κάτω των 29 δεν πληρώνεις και το 10% των τελών.Επισης αν είσαι ως 30 βγάλε την Ευρωπαϊκη κάρτα νέων και έχει άλλα 10% έκπτωση επί της τελικής τιμής για 12 μήνες.Στη θέση σου θα ζητούσα να μου στείλουν την προσφορά σε ένα email γραπτώς να την έχω...εκει στα 15-16€ είναι πολύ τίμια προσφορά.Θα προτιμούσα να έχει και 10-20 μηνύματα για ώρα ανάγκης αλλά αφού σου δίνει 1€ αν χρειαστεί θα στείλεις καποιο sms.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλημέρα,

Έκαναν σε ένα φίλο μου προσφορά καρτοσυμβόλαιο Vodafone με 13€ απεριόριστη ομιλία και 8GB. Έχετε ακούσει κάτι σχετικό και απο Cosmote. Επειδή όλα μας τα κινητά ειναι Cosmote WU και θέλουμε πλέον και 4 ξέρετε σε τι τιμές παίζουν και τι προσφέρουν?

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστη ομιλία , 50 SMS και 6GB με 21 ευρώ μου είπαν από κατάστημα Γερμανος. Με έκπτωση του e-λογαριασμου - 1 ευρω , επίσης δίνουν 1 ευρώ κάθε μήνα το οποίο μπορείς να  χρησιμοποιήσεις για κωδικούς deals for you και παραγγελίες από το box. Άρα προσθέτεις επιπλέον GB στο υπάρχον πρόγραμμα.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Για το δώρο με τα απεριόριστα δεδομένα για μία εβδομάδα, γίνεται και με SMS στο 1330 και γράφουμε FREEGB.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για τα δωρεάν Data το τριήμερο των εορτών, στέλνουμε με SMS το λεκτικό ΑΠΕΡ3 στο 1330 σε καρτοσυμβολαιο.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Αν έχετε πρόβλημα με τις εξερχόμενες κλήσεις σήμερα , υπάρχει γενικότερο θέμα και περιμένουμε να γίνει αποκατάσταση μέχρι το βράδυ.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχει ο πατέρας της κοπέλας μου ένα καρτοσυμβόλαιο εδώ και χρόνια (σίγουρα είναι μη εμπορικά διαθέσιμο πλέον) στο οποίο πληρώνει γύρω στα 30€/μήνα και του δίνουν κάποιες λίγες παροχές + 5€ κάρτα ως υπόλοιπο.

Το θέμα, λοιπόν, είναι το εξής: πέρσι το Γενάρη (2022) είχαμε ανακαλύψει ότι τα 5€ που του βάζουν κάθε μήνα σα δώρο μεταφέρονται στον επόμενο με αποτέλεσμα να έχει μαζέψει πάνω από 200€ υπόλοιπο το οποίο σιγά σιγά μεταφέρθηκε σε διάφορα νούμερα COSMOTE και γύρω στο καλοκαίρι τα είχε ξοδέψει όλα.

Σήμερα αποφάσισε να το κόψει το συμβόλαιο και να το γυρίσει σε Whats Up για οικονομία και είδαμε ότι πλέον, δεν του μεταφέρουν τα χρήματα στον επόμενο μήνα. Μήπως γνωρίζει κανείς το γιατί? Μήπως ήταν κάποιο bug του συστήματος που διορθώθηκε και δεν έπρεπε αυτά τα χρήματα να μεταφέρονται? 

Επίσης, τί διαδικασία χρειάζεται το καρτοσυμβόλαιο για να γίνει Whats Up? Μόνο σε κατάστημα ή και το 13888 το αναλαμβάνει? 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Γενικά στο καρτοσυμβόλαιο πάντα χανόντουσαν. 

Αιτημα κανεις και μέσω chat, σε καλούν και το κανονίζετε πότε ακριβώς θα γίνει η μετατροπή 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, paanos said:

Γενικά στο καρτοσυμβόλαιο πάντα χανόντουσαν. 

Αιτημα κανεις και μέσω chat, σε καλούν και το κανονίζετε πότε ακριβώς θα γίνει η μετατροπή 

Πώς γίνεται να μαζέψει επί μήνες και έχει 200+€ και ξαφνικά μέσα σ'ένα χρόνο να μην μπορεί να τα ξαναμαζέψει? Δεν έκανε καν αλλαγή συμβολαιου/ανανεωση ή κάτι άλλο, οπότε μου φαίνεται περίεργο. 

Γνωρίζεις στο περίπου πόσο θέλει η μετατροπή? Είναι σα συμβολαιο ή λιγοτερο? Τουλαχιστον να τους ενημερώσω να στείλουν τα 5€ αυτού του μήνα (αν γίνεται) σε κάποιο Whats Up μην πάνε υπερ πίστεως;. 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έκανα για φιλικό πρόσωπο, η διακοπή έγινε μια μέρα πριν την έκδοση του νέου λογαριασμού, γιατί μου είπε ότι αν πήγαινε πχ μια μέρα μετά θα πλήρωνα ολόκληρο λογαριασμό χωρίς να έχει όντως τις υπηρεσίες (το καρτοσυμβόλαιο δεν έχει αναλογικό πάγιο) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπενθύμιση για όσους δεν έχουν το Cosmote app, μέχρι τέλος του μήνα:

Απεριόριστα GB για 15 μέρες με SMS στέλνουμε το λεκτικό ΑΠΕΡ15 στο 1330 για καρτοσυμβολαια. 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εάν πληρώσουμε τον λογαριασμό ηλεκτρονικά μας δίνει δώρο gb?

Καινούργιος είμαι στο καρτοσυμβολαιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...