Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μεγαλο προγραμμα vdsl2+ στα 100mbps και δινω καθε μηνα 49,50€ και ζητησα απο την cosmote να μετατρεψω το καρτοκινητο μου σε καρτοσυμβολαιο που ειναι στη σελιδα που δινει 900 λεπτα προς κοσμοτε 200 λεπτα προς ολα τα δικτυα και 200mb data με επιπλεον δωρο 200 λεπτα προς ολους η 1GB ιντερνετ,το παρον ειναι με 18,90€ τελικη τιμη με 24μηνη δεσμευση και τους ζητησα να μου το δωσουν στα 15€ επειδη εχω μεγαλο παγιο στη σταθερη και δεν δεχτηκαν,ωραια μην τολμησουν να με παρουν για καμια προσφορα στο μελλον σκεφτομαι μεχρι και να φυγω σε vodafone κι ας πληρωσω ρητρα,ο πατερας μου εχει vodafone και επειδη ηταν χρονια συνδρομητης καρτοκινητης τον μετεφεραν σε καρτοπρογραμμα με 500 λεπτα προς ολους με παγιο 12€,ενω ζουμε εντος κρισης και εχουν πεσει τα μεροκαματα και οι μισθοι οι ανεγκεφαλοι ανεβαζουν το τιμολογιο συνεχως,νομιζουν ακομη οτι ζουμε στο 2008 τοτε που ο καθενας ειχε απο 5 καρτοκινητα τρεις συνδεσεις 10 συσκευες κινητης και επαιρνε 1500€ το μηνα......παρολα αυτα παρακαλανε να παμε σε συνδεσεις.....τους εκανα και χαρη που τους πηρα τηλ......η παροιμια λεει "οποιος θελει τα πολλα χανει και τα λιγα"......

 

Οπότε έχεις την επιλογή να διαλέξεις κάποια άλλη εταιρία που να σε καλύπτει (όπως έκανα και γω) με τον αριθμό σου.Ισως με αίτημα φορητοτητας σου δώσουν και την τιμή που θες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλο προγραμμα vdsl2+ στα 100mbps και δινω καθε μηνα 49,50€ και ζητησα απο την cosmote να μετατρεψω το καρτοκινητο μου σε καρτοσυμβολαιο που ειναι στη σελιδα που δινει 900 λεπτα προς κοσμοτε 200 λεπτα προς ολα τα δικτυα και 200mb data με επιπλεον δωρο 200 λεπτα προς ολους η 1GB ιντερνετ,το παρον ειναι με 18,90€ τελικη τιμη με 24μηνη δεσμευση και τους ζητησα να μου το δωσουν στα 15€ επειδη εχω μεγαλο παγιο στη σταθερη και δεν δεχτηκαν,ωραια μην τολμησουν να με παρουν για καμια προσφορα στο μελλον σκεφτομαι μεχρι και να φυγω σε vodafone κι ας πληρωσω ρητρα,ο πατερας μου εχει vodafone και επειδη ηταν χρονια συνδρομητης καρτοκινητης τον μετεφεραν σε καρτοπρογραμμα με 500 λεπτα προς ολους με παγιο 12€,ενω ζουμε εντος κρισης και εχουν πεσει τα μεροκαματα και οι μισθοι οι ανεγκεφαλοι ανεβαζουν το τιμολογιο συνεχως,νομιζουν ακομη οτι ζουμε στο 2008 τοτε που ο καθενας ειχε απο 5 καρτοκινητα τρεις συνδεσεις 10 συσκευες κινητης και επαιρνε 1500€ το μηνα......παρολα αυτα παρακαλανε να παμε σε συνδεσεις.....τους εκανα και χαρη που τους πηρα τηλ......η παροιμια λεει "οποιος θελει τα πολλα χανει και τα λιγα"......

 

Δηλαδή, κάνεις τόσο σαματά για 3 ευρώ? Θα πληρώσεις και ρήτρα Να αλλάξεις πάροχο επειδή από 18 δε σου το κάνουν 15? Φίλε, είσαι παράλογος και καλύτερα μη διαδίδεις τον τρόπο σκέψης σου στο φόρουμ. Δε βοηθάς ούτε τον εαυτό σου, ούτε κάποιον άλλον που διαβάζει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, κάνεις τόσο σαματά για 3 ευρώ? Θα πληρώσεις και ρήτρα Να αλλάξεις πάροχο επειδή από 18 δε σου το κάνουν 15? Φίλε, είσαι παράλογος και καλύτερα μη διαδίδεις τον τρόπο σκέψης σου στο φόρουμ. Δε βοηθάς ούτε τον εαυτό σου, ούτε κάποιον άλλον που διαβάζει.

Οταν δινεις 50 € το μηνα για σταθερο-ιντερνετ εχεις απαιτησεις απο μια εταιρεια,δεν ειναι τα 3€ ειναι ο σεβασμος απεναντι στους πελατες και κατι αλλο δεν ειμαι φραγκατος απο το πανοραμα θεσσαλονικης η απο την εκαλη Αθηνας να πεταω τα λεφτα μου,για 600€ δουλευω κι οταν εισαι σε ενα προγραμμα 50€ σταθερης και σε παιρνουν τρεις την ωρα τηλ για να κανεις το καρτοκινητο σου συμβολαιο η καρτοσυμβολαιο πρεπει να σου κανουν και την καταλληλη προσφορα,η συγκεκριμενη τιμη ειναι και για αυτους που δεν εχουν σταθερη και ιντερνετ στην cosmote,για μας ομως που ειμαστε αρκετο χρονο στην εταιρεια και εχουμε υψηλα συμβολαια θελουμε καλυτερες προσφορες για να παμε σε συμβολαιο κινητης,μαθε να μιλας καλυτερα,αυτοι εχασαν οχι εγω....αλλα περιμενω παλι να με παρουν τηλ για προσφορα τοτε να δουμε ποιος θα ειναι ο παραλογος εγω η η cosmote που σε περιοδο κρισης θελει να μας ξεζουμισει τη τσεπη...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι που λέει και η παροιμία..προσπάθησα να επικοινωνήσω με τη Wind για την αρχειοθετηση της φορητότητας άκρη δεν έβγαλα,2 φορες αίτημα για κλήση μέσω 13800 και καμιά απάντηση από email πέρα από την αρχική που έλεγε να ξανακάνω την αίτηση(ουσιαστικά άλλα 10€),οπότε και γω αποφάσισα να ηρεμήσω πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα Γερμανός.Έκανα αίτηση για το καρτοσυμβολαιο student,ελπίζω να προχωρήσει γιατί φαίνεται φοιτητικό το Whats up μου παρόλο που είναι με την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων ή αλλιώς πάσο ή βεβαίωση από φίλο,γνωστό,συγγενή που δεν έχει φοιτητικό Cosmote.Τελικη τιμή στα 20,30€ με επιδότηση συσκευής 160€ και παρήγγειλα ήδη το Honor 8x στα 119€.Γνωμες;
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι που λέει και η παροιμία..προσπάθησα να επικοινωνήσω με τη Wind για την αρχειοθετηση της φορητότητας άκρη δεν έβγαλα,2 φορες αίτημα για κλήση μέσω 13800 και καμιά απάντηση από email πέρα από την αρχική που έλεγε να ξανακάνω την αίτηση(ουσιαστικά άλλα 10€),οπότε και γω αποφάσισα να ηρεμήσω πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα Γερμανός.Έκανα αίτηση για το καρτοσυμβολαιο student,ελπίζω να προχωρήσει γιατί φαίνεται φοιτητικό το Whats up μου παρόλο που είναι με την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων ή αλλιώς πάσο ή βεβαίωση από φίλο,γνωστό,συγγενή που δεν έχει φοιτητικό Cosmote.Τελικη τιμή στα 20,30€ με επιδότηση συσκευής 160€ και παρήγγειλα ήδη το Honor 8x στα 119€.Γνωμες;

 

 

Καλημέρα φίλε μου,

 

Γράψε και τις παροχές του προγράμματος όμως.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

 

Γράψε και τις παροχές του προγράμματος όμως.

 

Καλημέρα φίλε.Πήγα να κοιτάξω για την συγκεκριμένη συσκευή οπότε μου έκατσε πολύ καλά.Σκετη συσκευή έχει 279€(θα μου πεις ανεβάζω το μηνιαίο κόστος).Οσο για τις παροχές...φοιτητικό καρτοσυμβολαιο:1500' προς Cosmote,500' προς όλους,100sms προς όλους και 3GB Internet και 1€ κάθε μήνα στο υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε.Πήγα να κοιτάξω για την συγκεκριμένη συσκευή οπότε μου έκατσε πολύ καλά.Σκετη συσκευή έχει 279€(θα μου πεις ανεβάζω το μηνιαίο κόστος).Οσο για τις παροχές...φοιτητικό καρτοσυμβολαιο:1500' προς Cosmote,500' προς όλους,100sms προς όλους και 3GB Internet και 1€ κάθε μήνα στο υπόλοιπο.

 

Οι συγκεκριμένες παροχές σε συνδυασμό με την επιδότηση συσκευής, νομίζω είναι μια χαρά σε τιμή.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Οταν δινεις 50 € το μηνα για σταθερο-ιντερνετ εχεις απαιτησεις απο μια εταιρεια,δεν ειναι τα 3€ ειναι ο σεβασμος απεναντι στους πελατες και κατι αλλο δεν ειμαι φραγκατος απο το πανοραμα θεσσαλονικης η απο την εκαλη Αθηνας να πεταω τα λεφτα μου,για 600€ δουλευω κι οταν εισαι σε ενα προγραμμα 50€ σταθερης και σε παιρνουν τρεις την ωρα τηλ για να κανεις το καρτοκινητο σου συμβολαιο η καρτοσυμβολαιο πρεπει να σου κανουν και την καταλληλη προσφορα,η συγκεκριμενη τιμη ειναι και για αυτους που δεν εχουν σταθερη και ιντερνετ στην cosmote,για μας ομως που ειμαστε αρκετο χρονο στην εταιρεια και εχουμε υψηλα συμβολαια θελουμε καλυτερες προσφορες για να παμε σε συμβολαιο κινητης,μαθε να μιλας καλυτερα,αυτοι εχασαν οχι εγω....αλλα περιμενω παλι να με παρουν τηλ για προσφορα τοτε να δουμε ποιος θα ειναι ο παραλογος εγω η η cosmote που σε περιοδο κρισης θελει να μας ξεζουμισει τη τσεπη...

 

18 ευρώ το μήνα λες πως είναι υψηλό συμβόλαιο? Όχι.

50 ευρώ το μήνα ήταν επιλογή σου να δίνεις για σταθερό, δε σου το επέβαλλε κάποιος από κάποια εταιρεία. Με 600 ευρώ το μήνα μισθό, έκανες λάθος επιλογή, πρέπει να περισσέψουν και για να φας και να ντυθείς....

Το πως θα χαλάς τα χρήματά σου είναι επιλογή σου. Το να ισχυρίζεσαι ότι δε σου κάνει τα χατήρια η κάθε εταιρεία επειδή νομίζεις πως ο κόσμμος είναι όπως το σκέφτεσαι εσύ, αυτό απέχει από την πραγματικότητα.

Εμείς έχουμε ανάγκη τις εταιρείες που μας προσφέρουν υπηρεσίες και αγαθά, όχι τόσο πολύ οι εταιρείες κάποιους λίγους από εμάς.

Δώσε τα τρία ευρώ και λήξε το θέμα, να σου φύγει η σκοτούρα, δε σε ρίχνει με αυτή την τιμή ούτε σε προσβάλλει. Καλή είναι και δεν πρόκειται να αλλάξει, το ξέρω και στο λέω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη ληστεία. Τύφλα να'χει το casa de papel.

Για να πληρώνει αυτό το ποσό σημαίνει πως το έχει επιλέξει γιατί το θέλει/χρειάζεται. Δεν τον υποχρέωσε κανείς να πάει στα 100mbps, και να δίνει τόσα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Μια ερώτηση από καθαρή περιέργεια.Εχω το καρτοσυμβολαιο student με επιδότηση συσκευής 160€ και τιμή 20€ το μήνα το οποίο έκανα πρόσφατα.Πλήρωσα και τον πρώτο λογαριασμό αλλά επειδή δεν έχω πάρει ακόμη συσκευή ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ αυτά τα 160€ να τα περάσω σαν έκπτωση στο συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Μια ερώτηση από καθαρή περιέργεια.Εχω το καρτοσυμβολαιο student με επιδότηση συσκευής 160€ και τιμή 20€ το μήνα το οποίο έκανα πρόσφατα.Πλήρωσα και τον πρώτο λογαριασμό αλλά επειδή δεν έχω πάρει ακόμη συσκευή ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ αυτά τα 160€ να τα περάσω σαν έκπτωση στο συμβόλαιο.

 

Καλημέρα George, χρόνια πολλά και σε εσένα φίλε.

 

Νομίζω πως όχι. Κάνε όμως μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση πελατών για να το σιγουρέψεις.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα George, χρόνια πολλά και σε εσένα φίλε.

 

Νομίζω πως όχι. Κάνε όμως μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση πελατών για να το σιγουρέψεις.

 

Καλημέρα φίλε.Σωστα τα λες,όντως δεν γίνεται όπως μου είπαν.Καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε...καλη χρόνια.Αντιμετωπίζω ένα θέμα το οποίο σε όποιον έχει εμπειρία μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά σε μένα που κάνω πρώτη φορά καρτοσυμβολαιο με προβληματίζει.Εκανα πριν 10 μέρες φοιτητικό καρτοσυμβολαιο και μου δώσανε επιδότηση 160€.Ζήτησα το Honor 8x το οποίο είδα στο site διαθέσιμο σε μπλε.Με παίρνει τηλέφωνο το παλικάρι μου λέει ήρθε αλλά σε μαύρο,έχει έλλειψη η αποθήκη για μπλε και του λέω οκ περιμένουμε.Μετα σκέφτηκα να ανεβασω το budget και να πάω για το Mate 10 pro.Μου λέει το παλικάρι δεν το έχω πρέπει να το κάνουμε παραγγελία απλά λόγω εορτών θα κάνει κάποιες μέρες παραπάνω και δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι θα ισχυει μεχρι 3-4 Ιανουαρίου η προσφορά καθώς δεν έχουμε ενημέρωση για το συγκεκριμένο.Παμε παρακάτω...ας φτάσω στα όρια του budget λέω να πάω στο p20 pro να είναι ακόμα καλύτερο.Πάω εκεί του λέω αυτό και αυτό,το p20 pro σε χρώμα twilight.Μόνο σε μαύρο το έχω μου λέει και twilight δύσκολο να βρεις και να προλάβουμε την προσφορά.Αδερφε δεν γίνεται να το παραγγείλω εγώ που το βλέπω και διαθέσιμο στο site του λέω;Όχι μου λέει δεν θα μπορέσω να σου περάσω την επιδότηση.. Οκ πάμε για το Μαύρο..δεν περνούσε στο σύστημα με την προσφορά αλλά στην κανονική τιμή.Στο κρατάω στην άκρη,στέλνω email στα κεντρικά να κόψουμε με την προσφορά στα 699-160€(επιδότηση) και δώρο το Y5.Περιμένω αύριο τηλέφωνο αλλιώς πάμε 3-4 του μηνός.Αυτα σε συνδυασμό με το ότι δεν μου έδωσαν χαρτί συμβολαίου γιατί έγινε λέει ηλεκτρονικα η αίτηση και να το ζητήσω με email από την Cosmote (έχω κάνει ήδη 2 αιτήσεις στο 13888 και ακόμα τίποτα) με κάνανε να ειμαι καχυποπτος.Πηρα λοιπόν στην Cosmote και με ενημερώσαν ότι στις 20/12 έγινε ανανέωση συμβολαίου με επιδότηση 160€ και δόθηκε το Huawei p smart.Επαθα ένα σοκ και ρωτώ εσάς...λειτουργεί έτσι το σύστημα ώστε να μην χάσω την επιδότηση; Μπορεί να έγινε κάτι άλλο?Συγγνώμη πραγματικά για το μεγάλο ποστ έπρεπε να τα πω αναλυτικά!! Καλές γιορτές
Link to comment
Share on other sites

Απλά πέρασε την επιδότηση με άλλη συσκευή και θα σου αφαίρεσει το ποσό από αυτό που θα πάρεις η εκτός αν έκανε λάθος. Και εμένα όταν πήρα το honor 8x μου πέρασε άλλη συσκευή με υπέρ-επιδότηση 199€ στο φοιτητικό καρτοσυμβολαιο.
Link to comment
Share on other sites

Απλά πέρασε την επιδότηση με άλλη συσκευή και θα σου αφαίρεσει το ποσό από αυτό που θα πάρεις η εκτός αν έκανε λάθος. Και εμένα όταν πήρα το honor 8x μου πέρασε άλλη συσκευή με υπέρ-επιδότηση 199€ στο φοιτητικό καρτοσυμβολαιο.

 

Γιαυτό τα έγραψα αναλυτικά γιατί δεν ξέρω πως πάνε τα πράγματα

 

 

Edit:Όλα οκ!!Καλή χρονιά

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά μου το εδωσε η cosmote το καρτοσυμβολαιο στα 15€ επειδη εχω σταθερη-ιντερνετ στην cosmote, εχω 900 λεπτα προς cosmote 400 λεπτα προς ολους και 200mb internet,προτιμησα να παρω τα λεπτα ομιλιας παρα τα mb που εδινε για bonus,οποτε ολα καλα αν δεν ειχε και δεσμευση 18 μηνες θα ηταν τελεια,δε μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχει δεσμευση....πρεπει να καταργηθει αυτο το πραγμα ακομη και στα συμβολαια γιατι ουτως συ αλλος εισαι υποχρεωμενος να πληρωνεις το παγιο καθε μηνα,δεν ειναι καρτοκινητο να βαζεις καρτα οποτε θελεις....να απελευθερωθει ο συνδρομητης απο δεσμευσεις για να λειτουργησει ο ανταγωνισμος καθως πρεπει. Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι...Καθε 22 του μηνός μπαίνουν τα λεπτά,sms και mb και την επόμενη μέρα εκδίδεται ο λογαριασμός.Ποτε είναι καλό να κάνω αίτημα διακοπής για να γλυτώσω οτιδήποτε και να μην βγει και άλλος λογαριασμός;Θα πληρώσω την ρήτρα συν ότι χρειαστεί απλά δεν ξέρω πότε ακριβώς είναι καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα.εχω συνδεση στο κινητο μου με κοσμοτε.πληρωνω 30 ευρω το μηνα[πολλα δεν ειναι ?] & το προγραμμα που εχω ειναι 200 λεπτα ομιλια προς ολους & 200 MB ιντερντετ. Θελω οπωσδηποτε να το αλλαξω-μαλλον καρτοσυμβολαιο-& να πληρωνω το πολυ μεχρι 20 ευρω. Θελω να εχω πιο πολα λεπτα ομιλιας.υπαρχει τετοιο προγραμμα ? σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω συνδεση στο κινητο μου με κοσμοτε.πληρωνω 30 ευρω το μηνα[πολλα δεν ειναι ?] & το προγραμμα που εχω ειναι 200 λεπτα ομιλια προς ολους & 200 MB ιντερντετ. Θελω οπωσδηποτε να το αλλαξω-μαλλον καρτοσυμβολαιο-& να πληρωνω το πολυ μεχρι 20 ευρω. Θελω να εχω πιο πολα λεπτα ομιλιας.υπαρχει τετοιο προγραμμα ? σας ευχαριστω.

 

Καλησπέρα,

 

Πράγματι πληρώνεις πάρα πολλά. Ζήτα μια προσφορά για το νέο Καρτοσυμβόλαιο Next.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω συνδεση στο κινητο μου με κοσμοτε.πληρωνω 30 ευρω το μηνα[πολλα δεν ειναι ?] & το προγραμμα που εχω ειναι 200 λεπτα ομιλια προς ολους & 200 MB ιντερντετ. Θελω οπωσδηποτε να το αλλαξω-μαλλον καρτοσυμβολαιο-& να πληρωνω το πολυ μεχρι 20 ευρω. Θελω να εχω πιο πολα λεπτα ομιλιας.υπαρχει τετοιο προγραμμα ? σας ευχαριστω.

 

Πώς είναι δυνατόν να δίνεις 30 ευρώ για 200 λεπτά και 200mb ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πράγματι πληρώνεις πάρα πολλά. Ζήτα μια προσφορά για το νέο Καρτοσυμβόλαιο Next.

Εχεις δικιο.μαλλον,αυτο θα κανω.σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Μ΄ εκαναν προσφορα αυτο για 11 ευρω + 10GB δωρο τον μηνα. Τι λετε, ειναι καλο;

 

Παίζει τέτοια προσφορά;

Αξίζει να χαλάσω το what's up φοιτητικο+promo4;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...