Jump to content

Ενσύρματα ακουστικά (Hands free)


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει κανεις σας αυτα? https://audiobudget.com/product/UiiSii/HM7

 

Τα πήρα εγώ πρόσφατα από Gearbest γύρω στα 6 ευρώ... Ο ήχος είναι πολύ καλός, αν και δεν έχω φοβερές απαιτήσεις, οπότε δε μπορώ να σου δώσω και περισσότερες λεπτομέρειες... Τα χρησιμοποιώ για μουσική και ράδιο.. Επίσης ποιότητα κατασκευής πολύ καλή και η ποιότητα συνομιλίας με το μικρόφωνο επίσης... Ακόμα δε μου έχει κάνει κάποιος παράπονο ότι δε με ακούει κλπ... Μοναδικό μειονέκτημα που βρίσκω είναι ότι μπερδεύεται εύκολα το καλώδιο, το οποίο δεν είναι flat... Γενικά πάντως, για την τιμή τους νομίζω είναι σούπερ... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 577
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Xiaomi hybrid pro τον τελευταίο καιρό με ταλαιπωρουν αρκετά όταν τρέχω στον διάδρομο. Κάθε 2,3 λεπτά θα πρέπει να τα σπρώχνω γιατί φεύγουν λίγο και επίσης αν ίδρωσω αρκετα πολλές φορές δεν βγάζει και ήχο, λογικό αφού δεν είναι sweatproof. Ίσως αν βάλω πιο χοντρό μαξιλαράκι διορθωθεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σχετικα με τα Rock Zircon Nano που εχω εδω και λιγους μηνες, φαινεται οτι δεν εχουν καλη ποιοτητα κατασκευγς. Πηγα να βγαλω τα μαξιλαρακια και ξεκολλησε το μπροστα μερος και απο τα δυο ακουστικα. Βεβαια ξαναμπαινει, αλλα καθε φορα που πιεζεται, ξαναβγαινει.. Κριμα και εχουν κορυφαιο ηχο για τη τιμη τους.

 

Γνωριζετε εαν υπαρχουν ενσυρματα αδιαβροχα ακουστικα σε λογικη τιμη; Τα θελω για τρεξιμο.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανάμεσα σε Rock Zircon και Blitzwolf BW-ES2 τι έχετε να προτείνετε; Αυτό που θέλω είναι όσο πιο καθαρός ήχος και μπάσο. Δε με ενδιαφέρει απλά να έχει μπάσο αλλά να είναι καλό, να μη βουίζει δηλαδή.

 

Εδώ και δύο χρόνια έχω τα Xiaomi Υouth τα οποία υστερούν στο κομμάτι του μπάσου οπότε θα ήθελα κάτι ανώτερο μέχρι 20€.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ανάμεσα σε Rock Zircon και Blitzwolf BW-ES2 τι έχετε να προτείνετε; Αυτό που θέλω είναι όσο πιο καθαρός ήχος και μπάσο. Δε με ενδιαφέρει απλά να έχει μπάσο αλλά να είναι καλό, να μη βουίζει δηλαδή.

 

Εδώ και δύο χρόνια έχω τα Xiaomi Υouth τα οποία υστερούν στο κομμάτι του μπάσου οπότε θα ήθελα κάτι ανώτερο μέχρι 20€.

Τα rock zircon είναι από τα ποιο ωραία σε ήχο που έχω δοκιμάσει τελευταίο καιρό, με τρομερό μπάσο αλλά... Χαλάνε εύκολα

Κόβονται στο σημείο που είναι το βύσμα. Τα blitzwolf δεν έχω άποψη.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω δωσει στη μανα μου, που ζητα handsfree για να μην πονοκεφαλιαζει με το κινητο στο αυτι(και μπραβο που ζητα handsfree),

οτι handsfree κυκλοφορει: ψειρες, με το ηχειακι, επωνυμα(sony, nokia...), ανωνυμα, κλπ.

Παραπονιεται οτι...της πεφτει απο το αυτι!

Υπαρχει τιποτε πιο ευμεγεθη, ωστε να σφηνωνει και να μην πεφτει απο το αυτι;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κασλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρεται ένας συνάδελφος για hands free ακουστικά. Το budget του είναι 15 ευρώ και δεν τον νοιάζει αν θα είναι από Ελλάδα ή Κίνα. Το βασικό που θέλει είναι να μην είναι τα in ear με το μαξιλαρακι γιατί δεν τα βολεύεται αλλά τα κλασικά ή ακόμα και αυτά τα πλακουτσοτά τύπου Apple. (Earpods)

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κασλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρεται ένας συνάδελφος για hands free ακουστικά. Το budget του είναι 15 ευρώ και δεν τον νοιάζει αν θα είναι από Ελλάδα ή Κίνα. Το βασικό που θέλει είναι να μην είναι τα in ear με το μαξιλαρακι γιατί δεν τα βολεύεται αλλά τα κλασικά ή ακόμα και αυτά τα πλακουτσοτά τύπου Apple. (Earpods)

Ευχαριστώ!

 

Και γιατί δεν παίρνει τα earpods;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν παίρνει τα earpods;
Το σκέφτηκα απλά φοβήθηκα μήπως υπάρχει θέμα ασυμβατότητας με το Android. Οταν τα χρησιμοποιούσε είχε iPhone.

Θυμάμαι παλιότερα κάποια Sony smartphones δεν δέχονταν όλα τα ακουστικά.

Γιαυτό και το βύσμα μερικών ακουστικών έχει 3 γραμμές και άλλων έχει 4

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει να προτείνει κανείς ακουστικά με βασικό κριτήριο την αντοχή στο χρόνο?? Κάθε 3-4 μήνες ψάχνω άλλα:lol:
Όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο αν τα κακομεταχιριζεσαι

Προσωπικά ποτέ δεν μου έχουν χαλάσει ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω in ear για μουσική και ομιλία μέχρι 30 ευρώ. Προτιμώ καλώδιο σαν σχοινί. Προτάσεις;

Υ.Γ. Θα τα χρησιμοποιώ και σε τρέξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω in ear για μουσική και ομιλία μέχρι 30 ευρώ. Προτιμώ καλώδιο σαν σχοινί. Προτάσεις;

Υ.Γ. Θα τα χρησιμοποιώ και σε τρέξιμο.

https://www.tomtop.com/p-v5059.html?aid=migr&mid=10000027164&utm_source=KOL-Blog&utm_medium=W&utm_campaign=migr&utm_content=3749

 

Αυτά, δεν θα το μετανιώσεις!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν δυο πρωτοκολλα(επικοινωνιας) στα ενσυρματα handsfree, σωστα;

Πλεον τα νεα κινητα, ποιο υποστηριζουν;

Οταν εγω κοιταζω στο ebay ή και σε αλλα onlin καταστηματα, για ενσυρματα handsfree, και βλεπω διάφορες επιλογες,

αλλα κανενα μα κανενα δεν γραφει στην περιγραφη/tech specs, το πρωτοκολλο, τι να υποθεσω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Θα ήθελα να μου προτείνετε ακουστικά που να έχουν και οσο το δυνατόν καλυτερη ακύρωση θορυβου για ομιλία σε εξωτερικούς χώρους, να μην ενοχλείται δηλαδή ο συνομιλητής υπερβολικά από εξωτερικούς θορύβους.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kαλημέρα, θέλω handsfree με καλη απόδοση και μπάσο μέχρι 20€, όποιος μπορεί να προτείνει κάτι,ευπρόσδεκτος!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν δυο πρωτοκολλα(επικοινωνιας) στα ενσυρματα handsfree, σωστα;

Πλεον τα νεα κινητα, ποιο υποστηριζουν;

Οταν εγω κοιταζω στο ebay ή και σε αλλα onlin καταστηματα, για ενσυρματα handsfree, και βλεπω διάφορες επιλογες,

αλλα κανενα μα κανενα δεν γραφει στην περιγραφη/tech specs, το πρωτοκολλο, τι να υποθεσω;

 

Ξερει κανεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά γεια σας. Πήρα πρόσφατα το P20 Pro και ως γνωστόν δεν έχει minijack, αλλά αντάπτορα και ξεχωριστό hands free type-c, το οποίο δεν με εξυπηρετεί γιατί είναι μεγάλα στα αυτιά και δεν μπορώ να βάλω το κράνος για να ακούω την πλοήγηση από το gps. Ο αντάπτορας κάνει δουλειά, αλλά με την ένταση του ήχου στο τέρμα ακούω οριακά όταν είμαι σε αυτοκινητόδρομο και γενικά έχει δίκιο το GSMarena που γράφει ότι έχει χαμηλό ήχο από τα ακουστικά. Με το Mate 8 είχα πολύ παραπάνω ένταση με τα ίδια ακουστικά.

Σκέπτομαι λοιπόν μήπως υπάρχει κάτι σαν βελτίωση η ενίσχυση της έντασης μέσω του αντάπτορα και βρήκα στο amazon τους παρακάτω αντάπτορες. Ήθελα να ρωτήσω αν θα δω λίγο βελτίωση και αν συνεργάζονται με το κινητό μου. Σημειώνω ότι το κινητό έχει dolby atmos που δεν απενεργοποιείται:

1) https://www.amazon.com/dp/B07DNBVZ1K/ref=sspa_dk_detail_1?psc=1&pd_rd_i=B07DNBVZ1K&pd_rd_w=0jtj5&pf_rd_p=21517efd-b385-405b-a405-9a37af61b5b4&pd_rd_wg=ZE0va&pf_rd_r=242QZGPBA2PJGR266RP2&pd_rd_r=b32c47f0-f955-11e8-b350-efdd314ccdb1

2) https://www.amazon.com/Adapter-AirsFish-Earphone-Converter-Headphone/dp/B077GVVLQZ/ref=pd_sim_147_1?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B077GVVLQZ&pd_rd_r=b32c47f0-f955-11e8-b350-efdd314ccdb1&pd_rd_w=V4gDI&pd_rd_wg=ZE0va&pf_rd_p=18bb0b78-4200-49b9-ac91-f141d61a1780&pf_rd_r=242QZGPBA2PJGR266RP2&psc=1&refRID=242QZGPBA2PJGR266RP2

3) https://www.amazon.com/COOPSION-Headphone-Microphone-Connector-Motorola/dp/B07JBWTHGY/ref=pd_day0_hl_23_2?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07JBWTHGY&pd_rd_r=b2c19f31-f955-11e8-bd88-f19ea5af337e&pd_rd_w=gOqWq&pd_rd_wg=5uwJ6&pf_rd_p=ad07871c-e646-4161-82c7-5ed0d4c85b07&pf_rd_r=SY3Y7B2BT2G88KG72SKT&psc=1&refRID=SY3Y7B2BT2G88KG72SKT

4) https://www.amazon.com/dp/B07K1TLP5C/ref=sspa_dk_detail_6?psc=1&pd_rd_i=B07K1TLP5C&pd_rd_w=KZsjH&pf_rd_p=21517efd-b385-405b-a405-9a37af61b5b4&pd_rd_wg=rm6sJ&pf_rd_r=KX4222BFG54PVXSAGKEQ&pd_rd_r=cb69444e-f955-11e8-8424-ade842a017d4

5) https://www.amazon.com/dp/B07FSH29S9/ref=sspa_dk_detail_1?psc=1&pd_rd_i=B07FSH29S9&pd_rd_w=KZsjH&pf_rd_p=21517efd-b385-405b-a405-9a37af61b5b4&pd_rd_wg=rm6sJ&pf_rd_r=KX4222BFG54PVXSAGKEQ&pd_rd_r=cb69444e-f955-11e8-8424-ade842a017d4

Επίσης αν υπάρχει κάτι δυνατής έντασης σε hands free type-c, αλλά μάλλον εκεί θα ξεφεύγουμε χρηματικά. Να σημειώσω ότι τα Huawei handsfree της συσκευασίας δεν είναι και αυτά πολύ δυνατά για αυτό που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Σημειώνω ότι το κινητό έχει dolby atmos που δεν απενεργοποιείται:

 

Το Dolby Atmos μπορεί να απενεργοποιήθει αν έχεις συνδεδεμένα τα ακουστικά.

 

Σε παροτρυνω να πάρεις καλύτερα ακουστικά BT, να χουν και αυτόνομη ενίσχυση, οδηγώ μηχανή και τα ΒΤ με χουν σώσει.

Επίσης το καλώδιο είναι και επικίνδυνο να μπλεχτεί στο τιμόνι απ τον αέρα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω ακουστικά για να ακούω μουσική όχι πάνω από 15 ευρώ, θέλω να ακούγεται όσο καλύτερα δυνατόν ο ήχος από το κινητό.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Είμαι ανάμεσα στα akg y20u που τα βρίσκω στα 31€ και στα magnat lzr 540 στα 29€. Αξίζει να πάρω κάποιο από αυτά ή να προτιμήσω τα lzr 340 που τα βρίσκω στα μισά λεφτά;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Καλημέρα παιδιά. Ψάχνω ένα ζευγάρι ακουστικών που θα με απομονώνει καλά από το θόρυβο γύρω μου.θελω τύπου ψείρες . Τα χρειάζομαι για το γραφείο καθως από τη φασαρία που κάνουν τριγύρω μου δε μπορώ να δουλεψω.εχετε να μου προτείνετε κάτι φθηνό και αξιοπρεπές;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω ένα ζευγάρι handsfree ενσύρματα ακουστικά AKG, τα οποία με το προηγούμενο κινητό μου Samsung S8 έπαιζαν μια χαρά και ήμουνα πολύ ευχαριστημένος.

Τώρα άλλαξα συσκευή - Mi 9 lite - και τα χρησιμοποιώ για να ακούω ραδιόφωνο, καθαρά σαν ακουστικά δηλαδή + κεραία για το ραδιόφωνο. Όταν έχω εισερχόμενη κλήση, ανοίγει η γραμμή με τα κουμπιά, ακούω κανονικά αυτόν που με καλεί, αλλά εγώ δεν ακούγομαι καθόλου στον συνομιλητή.

Θέλω να ρωτήσω αν αυτό είναι θέμα λογισμικού και κάπως διορθώνεται ή ασυμβατότητα, οπότε δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Επίσης αν μπορείτε να μου συστήσετε ένα αξιοπρεπές handsfree, τόσο σε ποιότητα ακρόασης αλλά και ομιλίας. Ευχαριστώ!.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...